Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:44   #5221
Čitam i ne mogu da se ne umiješam. Kad dobijem euro jack pod onda se više neću sekirati a znate kad će to biti ? Za nigdarje. No da krenem 1. nabava peleta nikakav problem ako na vrijeme nabavljaš, očeš od najgorih ili ti najboljših made in Dojčland. 2. usisivač pepela karcher AD3 prezadovoljan. Da pojasnim mi svaki dan čistimo peć , 5 do 10 min posla tako naučili i nikakav problem. Pepeo jednom u tjedan dana istresem iz pepeljare ( bude dopola puna). To znači usisavam oko ložišta i samo ložište,( ubacio 4 šarafa u veće rupe i sada ispod ložišta nema više peleta. Naj bitnije usisivač čistim jednom u dva tjedna. 3. Prašina kod sipanja peleta ima je ali nije prestrašana. Odrežeš jedan kut na vreći i istreseš ali ne s visine nego je položiš na rešetku. 4. Servis od ove sezone sam svoj majstor. Poslikao sve što je majstor radio. Na mojoj ZV20 sve se komotno odradi. E dok sam imao ZV 14 tu je bilo sve skučeno i nagurano. Onaj tko nije probao drva ( kod mene je bilo od 12 do 15 metar pa računajte kupi,složi da se suše, na jesen pilaj cijepaj unosi u drvarnicu i onda svaki dan nosi u kuću, hvala nebi više.) Hvala svima na ovom forumu koji su mi zdušno pomagali. Sad se sam igram sa parametrima to jest tražim najbolje .

LP.
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:10   #5222
Grobnik ima nas koji smo zadovoljni ali znamo da može i bolje ima nas koji neće nikada biti zadovoljni.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:13   #5223
Razbila mi se ploča iznad plamenika. Izgleda kao nekakav šamot. Da li se to može zamijeniti? Izgleda kao da tubulatori udaraju u nju tijekom čišćenja polugom. Samo mi fali da još i za to moram rastaviti peć. Još uvijek vjerujem u ovu peć, ali neće ni to vječno trajati... A komadi te ploče koje sam uspio izvaditi rukom se raspadaju koliko su skureni. Ne znam koliko je to trebalo trajati...
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:07   #5224
Grijanje na pelet - vol. 2

Nazovi centrometal i pucku300 je pukla

Mislim da je netko napisao da dođe 50 kn

Ali tubulatori ne smiju udarati u tu ploču.

Pa to kao da mala djeca sastavljaju te peći.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:13   #5225
Zvao sam ih pa će mi se javiti kroz pola sata njihov serviser. A ne znam što bih rekao. ako bude još koja stvar nakon sezone ću inzistirati na reklamaciji odnosno zamjeni peći. Kupio sam je u 11. mjesecu, a osjećam se kao da je imam 10 godina već...

Mislim da Pucko čak stavio metalnu. Negdje sam to pročitao na forumu... Pucko300?
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:03   #5226
Quote:
hardin kaže: Pogledaj post
Zvao sam ih pa će mi se javiti kroz pola sata njihov serviser. A ne znam što bih rekao. ako bude još koja stvar nakon sezone ću inzistirati na reklamaciji odnosno zamjeni peći. Kupio sam je u 11. mjesecu, a osjećam se kao da je imam 10 godina već...

Mislim da Pucko čak stavio metalnu. Negdje sam to pročitao na forumu... Pucko300?
I meni je pukla sasvim nova. Samo sam je lagano podigao da je izvadim i prelomila se popola. Prva pomoć: Dva željezna kutnika, između njih složiš polomljenu ploču i vratiš u peć.
LopRab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:27   #5227
Quote:
akova kaže: Pogledaj post
Kad se upali zv 16 odmah je stavim na P01. Da li grijesim? Ona pokaze da je na P06. Temp vode je stavljena na 60, a prostora 24. Na p01 postigne nekih 56 ako je to temp vode doljnji dio ekrana.
Kako bi bilo najbolje regulirati grijanje? Imam termostatske ventile na radijatorima al su na 6. Stan se za cca 2h brzo ugrije. U kuhinji di je pec je 30 stupnjeva, a u ostatku stana oko 23. Cim ugasim pec stan se ohladi. Nemam izolaciju i stara je stolarije,prizemlje. Da li je netko mijenjao stolariju naknadno, bez izolacije zidova, da li je toplije?
Mijenjaj stolariju.
Razlika je dan i noć.
Dakle, pvc stolarija, izo stakla low-e.
Samo zapamti, par puta dnevno prozrači 5 minuta.
LopRab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:00   #5228
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Budi oprezan, peć na pelete treba stalni dotok zraka, a od kuda?
Pa još kad ukljućiš napu!!
Ako ima napu ne treba dimnjak
LopRab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:25   #5229
Ako imate novu stolariju ili kao ja nova kuća troslojna stakla low-e i dok nije bio vanjski usis napa može i ugasiti peć. Ja sam spojio odmah na vanjski usis zraka peć i dalje kad radi napa moram otvoriti prozor.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:59   #5230
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Centrometal ZV24


Iznijet ću ovdje svoje mišljenje o ovoj sobnoj peći na pelet i mišljenje uopće o sobnim pećima na pelet.

Dakle, sve te sobne peći lijepo izgledaju u dnevnom boravku, lijepo je vidjeti vatricu, manje je posla nego s drvima. I to su, zapravo, jedine dobre stvari kod sobnih peći na pelet.

Jučer mi je serviser obavio prvo čišćenje peći, tj. redovni servis. A onda sam odlučio pobrojati negativne strane tih sobnih peći koje prevladavaju (ruku na srce) nad dobrima.

1. Kad ugrađujete takvu peć, mora biti dosta prostora i iza nje i sa strana, a to u nekim prilikama nije moguće: ili kvari estetski dojam ili praktičnost u prostoriji (idete ondje gdje vam je dimnjak, a ne gdje bi vi trebali staviti peć. Ili idete ondje gdje je peć lijepo vidjeti, a ne gdje strši...) U mom slučaju, ventilator za odvođenje dima unutar moje peći, a do kojega majstor mora doći prilikom servisa je sa vaše desne strane ako peć gledate od sprijeda. U mene je bilo nekih 30 cm od zida do peći što je krupnom majstoru predstavljalo pravu muku i na jedvite jade je odšarafio ventilator i očistio ga. Iza peći treba također dosta prostora da se može skinuti dimna cijev i očistiti. U mene to nije uspio jer je ista udarala u cijev od centralnog. Nadalje, kod čišćenja peći bi najidealnije bilo peć odspojiti i očistiti. Ali tada, ako vam centralaš nije ugradio pipe tj. ventile za prekid dotoka vode u cijevi koje ulaze/izlaze iz peći, morate ispuštati vodu iz čitavog sistema, a to je nepraktično i dugotrajan proces, pa je praksa da se peć čisti bez odspajanja. (ovog ljeta, u dogovoru s centralašem, namjeravam napraviti izvedbu jednostavnog odspajanja peći prije čišćenje (jednostavnog relativno, jer peć ima 250 kg). Peć bi po mojoj procjeni, da joj lijepo možete prići kod čišćenja bez odspajanja, trebala biti odmaknuta pola metra zadnji kraj-zid, te po 80-ak cm sa strane, a to je složit ćete se sa mnom bezveze u boravku 4x4 m. Da karikiram, peć bi vam u manjem boravku trebala stršiti u pola sobe. U prospektima, ta sobna peć uvijek izgleda, ali stvarnost često nije tako lijepa.

2. Nakon 1300 sati rada, upali vam se obavijest o servisu koji ćete, ako ga ne radite sami, platiti 500 kn. Ako ložite 2 vreće dnevno od ujutro do navečer, od desetog mjeseca, servis će vam biti potreban negdje u 2. mjesecu ko meni. Nije točno (kako piše u prospektima) da je potreban jedan servis u godini (to je u najidealnijim uvjetima gdje se neredovito loži, gdje je turbo izolacija kuće i sl.) Potrebna su dva, a negdje, ovisno o loženju i 3 servisa. To vam je, dragi moji, 1500 kn godišnje.

3. Postupak čišćenja i redovitog servisiranja je nevjerojatno prljav i prašnjav posao koji se odvija u vašoj dnevnoj sobi!!!!! Nikakav usisavač tu puno ne pomaže. To je silna brašnava prašina. Inače kod sobnih peći se dosta praši taj sitni pepeo prilikom čišćenja po zidovima i namještaju (Kad zid malo pobrišete čistom vlažnom krpom, ili bijele površine namještaja, tek tada vidite koliko se pepela taloži i stvara, a to vam niti jedan prodavač neće reći). Imam jedan od najboljih usisavača na tržištu (karher), ali to je slaba utjeha. Prilikom servisa peći, moj karher usisavač je bio u filteru zablokiran nakon 10-ak minuta korištenja. Iako u njegovoj kanti nije bilo 10 cm pepela, morao sam ga vani čistiti i otprašnjavati filter. Zamislite da to radite u stanu, a ne u dvorištu kuće ko ja. Prokledete i peć i usisavač.

4. Sam servis traje zbog tog čišćenja pepela i silnih šarafa koje treba odšarafiti oko 3 sata. Kad sam kupovao ovu peć, mislio sam da je to ulaganje u starost. Međutim, da ste stara osoba, nemoguće je da sami servisirate tj. očistite ovu peć. A drugo, starim ljudima je uvijek hladno i trebaju im i češći servisi peći. Hoće li stari ljudi na naše mirovine imati i po 1000-1500 kn za servis?

5. Nakon servisa predstoji generalno čišćenje boravka (oko peći je sve izgacano i prljavo) što cijeli postupak servisa diže na oko 5-6 sati ukupno. Dakle, svakih 3 ili 4 mjeseca imate jedno generalno uprljavanje i zaprašivanje prostorije u kojoj je peć i jedno generalno čišćenje svega toga.

6. Ako imate mogućnost za kotlovsku peć u nekoj šupi i garaži uzmite ju, NIKAKO NE KUPUJTE OVE SOBNE PEĆI jer je to daleko od dobroga. Onaj tko čisti i kreči to najbolje znade.

7. Problem je i prašina peleta. Laže svatko tko kaže da nema prašine. I od najboljeg peleta ima prašine. O tome je kod mene govorio i sam majstor jučer. On, osim vatrice i estetskog dojma, ne vidi nikakvu posebnost ovih peći.

8. Problem je i nedostupnost i visoka cijena peleta, što čitavu stvar poskupljuje do besramnosti i pljačke. u 2017. godini se u Bosni nije mogao nabaviti nikakav pelet (ni onaj najlošiji), a o čemu su pisali mediji. U nas je pelet loše kvalitete, ono kvalitetno ide u izvoz, općenito, jako je teško nabaviti ne dobar, nego solidan pelet po povoljnoj cijeni. Naplaćuje se i prijevoz peleta koji je u mom slučaju 500 kn.

Dakle, zaključno i neka ostane na spomen svima koji namjeravaju kupiti i ugraditi sobnu peć na pelete:

Ljudi moji, ne kupujte sobne peći na pelet, ako ne morate. Ni Centrometalove, niti ičije! Sve je to dobra reklama i ništa više. Ako ste se odlučili za pelet, onda to nek' bude kotlovska peć u kotlovnici/garaži/šupi!

Pelet je ušminkana priča. U stvarnosti (štogod vam kazali - i ovdje na forumu ima agenata koji rade u korist tih peći i potpuno neobjektivno i neutemeljeno iznose svoja "mišljenja") to nije tako. Priča o peletima i pećima na pelete je u stvarnosti priča o skupom i lošem peletu, o lošim i nefunkcionalnim pećima, o lošem i skupom servisu, o lažljivim trgovcima i o precijenjenim i pećima i peletu, o nečemu što će vam u starosti zagorčati život. DOBRO RAZMISLITE PRIJE KUPNJE!
Bravo!
Istinito i realno napisano!
LopRab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:43   #5231
Info!

1210 sati rada potrošeno 161 vreća peleta . Prosjek 2 kg sat. Plaćao 1.60 kg peleta.
LP
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:12   #5232
Pozdrav!

Vidim ovdje se razumijete u peći malo bolje pa da priupitam.
Imam Centrometal ZV14 peć, na njoj 4 radijatora i nju u kuhinji, dobru izolaciju i peć uglavnom radi na programu 2-3 sa vodom na ~68°C. Imam Galeković pelete, naspem vreću dnevno, ali ju ne potroši cijelu, znači vreća traje više od dana grijanja. Palim ju u 7 ujutro, gasim oko 10 navečer. Svako jutro treba čistiti ložište jer se naprave naslage. Servis(vađenje spirala, usisavanje svega što mogu rastaviti i čišćenje dimnjaka) sam napravio pred cca. mjesec dana, možda manje.
Parametri nisu dirani. Ima netko kakav komentar, jel to dobro, loše?
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:19   #5233
Quote:
hardin kaže: Pogledaj post
Zvao sam ih pa će mi se javiti kroz pola sata njihov serviser. A ne znam što bih rekao. ako bude još koja stvar nakon sezone ću inzistirati na reklamaciji odnosno zamjeni peći. Kupio sam je u 11. mjesecu, a osjećam se kao da je imam 10 godina već...

Mislim da Pucko čak stavio metalnu. Negdje sam to pročitao na forumu... Pucko300?
Jel' me netko tražio?

Je, meni je pukla ta ploča iznad ložišta od vermikulita - tako se zove taj materijal. To su vrlo osjetljive ploče i lako pucaju. (Inače je dobro da se kod trešnje turbulatora skine ta ploča kako bi pepeo padao u ložište, a ne na tu ploču). I na bivšoj drvenoj peći mi je pukla. Dovoljno ju je malo tuknuti o nešto tvrdo da streseš pepeo s nje i da pukne. Tako se i meni dogodilo. Ista ne potpada pod servis, treba ju naručiti i stoji mislim 48 kn. Vjerojatno se plaća i dostava. A puknut će vam opet pa se postavlja pitanje isplati li vam se to.

Ako stavite ploču od šamota-što ćete ako vam pukne od vrućine dok vas nema (zna se desiti), past će u ložište i pitanje je što će se dogoditi i je li može razbiti staklo, zapuniti se s gorećim peletima i izazvati požar.

Stoga sam ja u šupi našao komad pleha/lima i postavio spojenu tj. tu puknutu pločicu na nj i zabilježio olovkom okolo na limu iste dimenzije, izrezao i ploča ko grom. Još bolja nego ta od vermikulita. I majstor je rekao da je to ok. Bitno da je lim izdržljiv na temperaturu (ima limova koji se tale i savijaju na visokoj temperaturi).

Eto, budite sami svoji majstori.

Što se tiče onoga što sam napisao, vidim da ste podijeljenih mišljenja iako se u bitnim stvarima slažete sa mnom . Moj prijedlog svima nama je: razmišljajte kako poboljšati svojstva tih peleta da se ne praše i duže gore. Mogu li se tehnološki omotati u neku sporogorivu neprašeću kapsulu? Ajmo vi majstori centralaši, uključite mozak i razmislite, koji bi to materijal bio, tehnološki isplativ, neštetan i goriv da nam svima bude bolje? Vjerujem u budućnost ovih kapsula/peleta i u to da će se naše peći prilagoditi. Dakle,dva uvjeta: 1. obloga poput kapsule i 2. natopljenost nečim ili pomiješanost s nečim da duže gore. Mogle bi se u papir omatati?! Što mislite?

Ovdje se samo prepiremo: je dobro, nije dobro? Ima li ovdje na forumu fizičara, kemičara, inženjera, profesora koji bi dali dobar konstrukt. Ovakva rješenja nam neće sigurno ponuditi proizvođači peleta i peći jer im to nije u interesu. Zato vas pozivam, usmjerite energiju na čitanje, istraživanje, pokusiranje i idemo mi napraviti dobar peletni produkt jer su ove naše rasprave često jalove.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:15   #5234
Quote:
Grobnik300 kaže: Pogledaj post
Čitam i ne mogu da se ne umiješam. Kad dobijem euro jack pod onda se više neću sekirati a znate kad će to biti ? Za nigdarje. No da krenem 1. nabava peleta nikakav problem ako na vrijeme nabavljaš, očeš od najgorih ili ti najboljših made in Dojčland. 2. usisivač pepela karcher AD3 prezadovoljan. Da pojasnim mi svaki dan čistimo peć , 5 do 10 min posla tako naučili i nikakav problem. Pepeo jednom u tjedan dana istresem iz pepeljare ( bude dopola puna). To znači usisavam oko ložišta i samo ložište,( ubacio 4 šarafa u veće rupe i sada ispod ložišta nema više peleta. Naj bitnije usisivač čistim jednom u dva tjedna. 3. Prašina kod sipanja peleta ima je ali nije prestrašana. Odrežeš jedan kut na vreći i istreseš ali ne s visine nego je položiš na rešetku. 4. Servis od ove sezone sam svoj majstor. Poslikao sve što je majstor radio. Na mojoj ZV20 sve se komotno odradi. E dok sam imao ZV 14 tu je bilo sve skučeno i nagurano. Onaj tko nije probao drva ( kod mene je bilo od 12 do 15 metar pa računajte kupi,složi da se suše, na jesen pilaj cijepaj unosi u drvarnicu i onda svaki dan nosi u kuću, hvala nebi više.) Hvala svima na ovom forumu koji su mi zdušno pomagali. Sad se sam igram sa parametrima to jest tražim najbolje .

LP.

Da krenem redom:

1) Usisavač Karcher AD 3 Premium (koliko vidim bolji od tvoga i imam ga neko vrijeme). Par stranica prije sam napisao recenziju, pa ponavljam ovdje.

Dakle, karcher ad3 premium, vazi za bolji, ako ne i najbolji usisavač za pepeo od Karchera. Cijena, Bauhaus 1000 kn, u Karcherovoj podružnici 10 kn jeftinije. U puno trgovina ga nema, npr. Elipso, Pevec...
Dobre strane: izvrsno pokretljiv na tockovima, odlicno vuce pepeo, ima veliku posudu, metalizirano crijevo, buka nije velika, 5 godina garancije.

Lose strane prevladavaju nad dobrim. Glavna zamjerka - ciscenje. Nema indikatora napunjenosti posude vec procjenjujes odoka koliko bi moglo biti pepela u kanti, a to ne mozes nikako znati ako se osobe na usisavacu izmjenjuju. Ako ides provjeriti unutar prostorije i otklopis onaj poklopac/motor, jurne ti brdo prasine u prostoriju. Ako si u stanu i ides ga cistiti, nagrabusio si. Morat ces to ciniti ispred zgrade. Kod ciscenja kante, filtera i metalnog sita nemoguce je proci bez silnog prasenja pepela. Sav sam se isprasio: odjeca, cipele, lice.... Obavezno pranje i tusiranje poslije. Filter prica za sebe. Trebao bi se isprati, ali nekako se mislis da mu prije ispiranja trebas istresti naslage pepela, a taj filter u obliku harmonike tada prasi ko parna lokomotiva. Usisavac nema nikakve dodatke za teze dostupna mjesta, uze produzetke i sl. Dobijes najosnovnije.

Kvaliteta je vjerojatno dobra, a izvedba u smislu prakticnosti ciscenja losa do bola. Tko ima kucu pa ide vani ocistiti ovu spravu, kako tako, mada se strasno prasi. A tko nema kucu, poslat ce ga zena u sto (dovrsite sami ). Tu je i cijena. Usisavac je precijenjen za to sto nudi, jedan od skupljih ba trzistu.

Inače, prilikom redovnog servisa peći Centrometal ZV24, moj karcher usisavač je bio u filteru zablokiran nakon 10-ak minuta korištenja. Iako u njegovoj kanti nije bilo ni 10 cm pepela, morao sam ga vani čistiti i otprašnjavati filter. Zamislite da to radite u stanu, a ne u dvorištu kuće ko ja. Prokledete i peć i usisavač.

Trebao sam se rukovoditi recenzijama usisavaca za pepeo dostupnima na internetu i naruciti preko ebaya, ali ovaj put sam citao ovaj forum i drugo, trebao sam usisavac cim prije jer nisam imao s cim cistiti pec.

Dakle, od 5 mogucih, 2,5 boda. Profesor sam po struci, pa otuda ova potreba da ocijenim. Moglo je puno, puno bolje.

2) Nabavka peleta. Ključna rečenica u tvom tekstu: "Ako na vrijeme nabavljaš!" . A što ako ne nabavljaš na vrijeme, ako nemaš novca ili ti je istog ponestalo? Što ako ti je upravo sada ponestalo peleta. Svi koji čitate, trenutno je pelet-vreća 15 kg bliže 30 kn, nego 20. I to druga klasa. Prva klasa 32-37 kn.

3. Servis. Dok možeš, dobro je. Pitanje je starosti koliko ćeš moći Grobnik. Ostaje nada da će do tada biti nešto bolje.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:53   #5235
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Da krenem redom:

1) Usisavač Karcher AD 3 Premium (koliko vidim bolji od tvoga i imam ga neko vrijeme). Par stranica prije sam napisao recenziju, pa ponavljam ovdje.

Dakle, karcher ad3 premium, vazi za bolji, ako ne i najbolji usisavač za pepeo od Karchera. Cijena, Bauhaus 1000 kn, u Karcherovoj podružnici 10 kn jeftinije. U puno trgovina ga nema, npr. Elipso, Pevec...
Dobre strane: izvrsno pokretljiv na tockovima, odlicno vuce pepeo, ima veliku posudu, metalizirano crijevo, buka nije velika, 5 godina garancije.

Lose strane prevladavaju nad dobrim. Glavna zamjerka - ciscenje. Nema indikatora napunjenosti posude vec procjenjujes odoka koliko bi moglo biti pepela u kanti, a to ne mozes nikako znati ako se osobe na usisavacu izmjenjuju. Ako ides provjeriti unutar prostorije i otklopis onaj poklopac/motor, jurne ti brdo prasine u prostoriju. Ako si u stanu i ides ga cistiti, nagrabusio si. Morat ces to ciniti ispred zgrade. Kod ciscenja kante, filtera i metalnog sita nemoguce je proci bez silnog prasenja pepela. Sav sam se isprasio: odjeca, cipele, lice.... Obavezno pranje i tusiranje poslije. Filter prica za sebe. Trebao bi se isprati, ali nekako se mislis da mu prije ispiranja trebas istresti naslage pepela, a taj filter u obliku harmonike tada prasi ko parna lokomotiva. Usisavac nema nikakve dodatke za teze dostupna mjesta, uze produzetke i sl. Dobijes najosnovnije.

Kvaliteta je vjerojatno dobra, a izvedba u smislu prakticnosti ciscenja losa do bola. Tko ima kucu pa ide vani ocistiti ovu spravu, kako tako, mada se strasno prasi. A tko nema kucu, poslat ce ga zena u sto (dovrsite sami ). Tu je i cijena. Usisavac je precijenjen za to sto nudi, jedan od skupljih ba trzistu.

Inače, prilikom redovnog servisa peći Centrometal ZV24, moj karcher usisavač je bio u filteru zablokiran nakon 10-ak minuta korištenja. Iako u njegovoj kanti nije bilo 10 cm pepela, morao sam ga vani čistiti i otprašnjavati filter. Zamislite da to radite u stanu, a ne u dvorištu kuće ko ja. Prokledete i peć i usisavač.

Trebao sam se rukovoditi recenzijama usisavaca za pepeo dostupnima na internetu i naruciti preko ebaya, ali ovaj put sam citao ovaj forum i drugo,trebao sam usisavac cim prije jer nisam imao s cim cistiti pec.

Dakle, od 5 mogucih, 2,5 boda. Profesor sam po struci, pa otuda ova potreba da ocijenim. Moglo je puno, puno bolje.

2) Nabavka peleta. Ključna rečenica u tvom tekstu: "Ako na vrijeme nabavljaš!" . A što ako ne nabavljaš na vrijeme, ako nemaš novca ili ti je istog ponestalo? Što ako ti je upravo sada ponestalo peleta. Svi koji čitate, trenutno je pelet-vreća 15 kg bliže 30 kn, nego 20. I to druga klasa. Prva klasa 32-37 kn.

3. Servis. Dok možeš, dobro je. Pitanje je starosti koliko ćeš moći Grobnik. Ostaje nada da će do tada biti nešto bolje.
Moram odgovoriti:
1. Tebi nešto fali u usisivaču? Moj ima dva sloja zaštite prije nego dođeš do posude. Kad skineš glavu usisivača nema ni trunke prašine. Kad skineš prvi poklopac tek onda vidiš prašinu. Skineš drugi poklopac koji ima na sebi mrežicu dođeš do posude. Napraviti ću video čišćenja nakon dva tjedna.
2. Oprosti ali u svatove se ne ide bez k.... . Na što god da se griješ moraš kupiti to jest platiti. Ja na početku sezone počinjem odvajati pomalo novac koliko stignem . Plaćaš mjesečno struju,vodu itd tako moraš i odvajati za grijanje.
3. Mislim ne daj bok bolesti da na ovoj peći ako si imalo vješt možeš i sa 75 g obaviti čišćenje koji svi zovu servis a nije servis.
Kao što i rekoh bingo me neće a nada uvijek postoji da će jednog dana biti bolje.
Lijep pozdrav.
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:10   #5236
Quote:
Grobnik300 kaže: Pogledaj post
Moram odgovoriti:
1. Tebi nešto fali u usisivaču? Moj ima dva sloja zaštite prije nego dođeš do posude. Kad skineš glavu usisivača nema ni trunke prašine. Kad skineš prvi poklopac tek onda vidiš prašinu. Skineš drugi poklopac koji ima na sebi mrežicu dođeš do posude. Napraviti ću video čišćenja nakon dva tjedna.
2. Oprosti ali u svatove se ne ide bez k.... . Na što god da se griješ moraš kupiti to jest platiti. Ja na početku sezone počinjem odvajati pomalo novac koliko stignem . Plaćaš mjesečno struju,vodu itd tako moraš i odvajati za grijanje.
3. Mislim ne daj bok bolesti da na ovoj peći ako si imalo vješt možeš i sa 75 g obaviti čišćenje koji svi zovu servis a nije servis.
Kao što i rekoh bingo me neće a nada uvijek postoji da će jednog dana biti bolje.
Lijep pozdrav.
Ovo za usisavač. Kad skineš glavu DA, točno je. Na glavi niti trunka prašine. Slažem se. A onda, lijepo u stanu povučeš prema gore onaj drugi poklopac ispod toga, onaj sa limenim sitom, pa ti se sve zapraši kako to podigneš. Samo čišćenje svega toga moraš obaviti vani iz razloga koje napisah. Kako rekoh, trebao sam preko interneta naručiti dobar usisavač za pepeo prema stručnim recenzijama, a ne prema ovima s foruma. Ali, što'š usisavač mi je hitno trebao, pa sam se eto, zatrčao.

Za ovo pod 2 i 3 je subjektivno. I meni je ovo bolji sistem od peći na drva koji sam imao prije (zbog većeg komoda). (I još nisam u godinama, pa mogu.) O tome sam već prije pisao zašto i zbog čega. (Ne bih se vratio na drva.) Ali, ovaj sistem ima debele nedostatke i slika svega ovoga nije toliko lijepa kako se želi prikazati u ovoj temi. Nekome je ovo čak i nevjerojatno neisplativa priča ako se radi o kontinentalnoj Hrvatskoj, ako se radi o lošoj ili nikakvoj fasadi i stolariji i ako se radi o cjelodnevnom boravku zimi u takvoj kući i ako se radi o dosta kvadrata koje treba grijati. Vrlo, vrlo skupa priča. U tom slučaju grijanje na pelet poskupljuje za duplo u odnosu na drva.
Grijanje na pelet je isplativa (ne lijepa) priča za one koji su na moru, koji imaju vrlo dobru fasadu i stolariju, koji ne borave cijeli dan u kući i nemaju puno kvadrata za grijati.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:08   #5237
Pucko a koja je alternativa peletima?

Ja kažem da mogu na plin ja bi odma na plin.

Imam 10 hektara šume i grijem se na pelete i hvala ne bi 15 godina sam pravio drva nisam nesposoban moji se griju na drva ali to nije to u ostalom dobar sistem na drva košta bar 50 000 kn trebam prvi ovaj potrošiti.


P.S i ja sam profesor.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:14   #5238
Alternativa je piroliza jer nema trpanja drva kao kod klasicnih peci na drva. Izgaranje je potpuno i tu maltene pepela nema. Nedostatak je nabavka i skladistenje drva. Ucinkovitost pirolize je preko 90%.
Samo sto vecina ljudi ima iskustva sa klasicnim pecima za drva i onda posao poistovjecuju sa svim procesima. Ovdje nema svako malo trcanja i trpanja drva, i treba manje drva. Ili naravno plin tko ga moze dobiti.
A ako je kuca vrhunski izolirana onda nema dvojbe, samo TP jer kosta manje nego dobar sustav na drva.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:23   #5239
@Mekto

Znam što je piroliza i par stvari me odbilo nemam prostor za kotlovnicu ta kotlovnica treba 20 kvadrata nemam to gdje staviti


Piroliza košta minimalno 50 000 kn nema u blizini nitko tko bi to naoravo


S 50 000 sam blizu TP e sad moj problem je što još nisam uvjeren u iste da će trajati bar 10 god s dostupnošću servisa.

Ps pratio sam koliko sam stigao tvoje postove na izgradnji.


I da ključno mojim ukućanima ispod 25 nije grijanje već smrzavanje
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:31   #5240
Mirage....kolika je temperatura u sredini dnevne sobe na podu; a kolika na plafonu pri tih 25 ? :klap:

ps.i nemora biti piroliza; može bosch2000 sa puferom i dodatnom automatikom
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.