Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Sastanak Grabar Kitarović - Vučić ocjenjujete
Pozitivno 45 32.61%
Negativno 93 67.39%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 17:17   #821
Fifty - fifty se pre svega odnosio na podelu uticaja, a ne na teritoriju. Tito je bio saveznik i Rusima i Englezima, a takvima se ne cepa država.

Tema - u Srbiji se malo ko bavi Vučićevom posetom Zagrebu i interesovanje za to nije ni deseti deo onog u Hrvatskoj. Izgleda da su Vučićevi mediji dobili uputstvo da za razliku od ranije u celoj priči spuste loptu.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:37   #822
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Linija nije Zadar, već Trogir.
Nije ni Karlovac, već Bihać.
1918. nema više nikoga tko bi im to nudio, a i kad su im to nudili su to uvjetovali odricanjem od pola Srbije.
Uzmi i u obzir što su nudili Arapima i kako je to prošlo.

Staljinov fifty-fifty je drinska granica.

Opisao sam ti gore.

Samo si fulao.
Čak ni Karađorđevići nisu crtali VKK.
VKK je kao ideja nastao za ww2, u očaju kada su izgubili sve.
Nikad nitko nije nudio kninske, glinske i ostale "banske" Srbe, Srbiji.
Moš si mislit što bi ostali u Hrvatskoj.
VKK su samo malo korigirani Londonski ugovori 1915. U WW II kažeš? Tko ih je izmislio, Draža ?
Jasno da Karađorđevići nisu crtali VKK kad su bili jugosloveni više nego velikosrbi. Zato i nisu uzeli granicu po Londonskom.
I čemu spominjati Arape? Zašto ne Talijane koji su 18. već samovoljno zauzimali teritorij po Londonskom ? Pa pogledati što je ostalo od Hrvatske? Virovitica, Zadar, Sušak, Varaždin.
Upireš se ovdje sitnicama demantirati apokalipsu koja nam je prijetila.
Reliquiare reliquiorum, ostaci ostataka.
Koga to nema 18. da bi im nudio? Savezničkih sila, Antante? Pa Petar (Pašić) je samo trebao zaposjesti teritorij, imao je vojsku i podršku MZ.
Kojih to odricanja Srbije? Imali su Makedoniju kao Staru Srbiju i dobili Bačku, Slavoniju, Bosnu i Dalmaciju.
Američki predsjednik Wilson zagovarao je teoriju da se Srbiji svakako da izlaz na more (točka 12.), te da se nove države formiraju po nacionalnim granicama.
Moš mislit kako bi fifty:fifty ostavio NDH granicu na Drini.
Uostalom evo karti da se ne natežemo : https://www.google.hr/search?q=Londo...ih=582#imgrc=_
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:43   #823
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
I kakve sad veze ima ta korekcija s četničkom VKK? VKZadar je isti kuki. A to Saveznici nude Srbiji 1915. Navodim samo zato da se ne misli da su to velikosrpke težnje isisane iz prsta, već uz Staljinov fifty:fifty itekako povijesno utemeljne, te smo samo slučajno u dva navrata izbjegli komadanje hr teritorija. S tim Hrvatska treba uvijek računati i ne se dovesti u situaciju da to netko opet poteže.

Iscrtaj ti onda što znači fifty:fifty na području Jugoslavije. Pokušaj izbječi crtu kroz Slavoniju i Dalmaciju !

Ma jesmo, ali u kontekstu Vučića, četništva ne možeš izbjeći VKK, pa sam malo zašao u genezu iste. tek da se ne misli da je to izmislio Šešelj 91., već da je u nekim povijesnim trenucima bila ozbiljna mogućnost.
Po Edenovim memoarima, to je značilo monarhističku Srbiju i komunističku Hrvatsku i Sloveniju. Pa zna se gdje je bio kralj, a gdje su bili komunisti. Srbija nije imala partiju do iza rata.

Mi bi upali u rusku zonu. Ovo oko utjecaja je bilo priča prije ulaska Crvene Armije u Beograd.

Rusi između nas i Srba bi uvijek izabrali nas. Razlog je više nego jednostavan.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:56   #824
I posle svega, kad se nakon posete sve sleglo Kolinda Grabar Kitarović kaže sledeće:

Quote:
Grabar Kitarović: Srbi i Hrvati moraju biti arhitekte mira

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović izjavila je da Hrvatska i Srbija imaju iza sebe tešku istoriju, ali i odgovornost za izgradnju nove arhitekture mira i saradnje na jugoistoku Evrope.

"Predsednik Vučić i ja svesni smo naših razlika u pogledima i stavovima. Njih ne krijemo, to smo jasno i rekli... No, isto tako, kao šefovi država, direktno birani od građana, svesni smo i svoje odgovornosti, posebno prema mlađim naraštajima, u izgradnji trajnog mira na ovim prostorima", rekla je Grabar Kitarović u intervjuu za riječki Novi list.

Ona je izrazila uverenje da "Hrvatska i Srbija mogu graditi dobrosusedske odnose, i to držeći se puta koji su obe države zajednički utrle Atinskom deklaracijom i Sporazumom o normalizaciji odnosa".

Na pitanje da pojasni izjave povodom protesta zbog posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Hrvatskoj, Grabar Kitarović je rekla da su takvi protesti uobičajeni u demokratskom svetu i da ima puno razumevanje za udovice poginulih i umrlih hrvatskih branitelja i za braniteljska udruženja koja su iskoristila svoje demokratsko pravo i izrazila svoj stav o dolasku predsednika Vučića.

Dodala je međutim da je reč o "pojedincima s rubova političkog spektra koji ne prihvataju proces dijaloga i, u krajnjoj liniji, pa makar i u uverenju da brane hrvatske interese, čine štetu Hrvatskoj". "To nisu niti udovice hrvatskih branitelja, niti hrvatski branitelji", rekla je.
Ima još dosta na ovom linku: http://rs.n1info.com/a365505/Svet/Re...ekte-mira.html

Vidim u komentarima da su vecinom pozitivni, sto je novina, jer u Srbiji do sad bas nisu imali lepo misljenje o hrvatskim politicarima generalno.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:19   #825
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
I posle svega, kad se nakon posete sve sleglo Kolinda Grabar Kitarović kaže sledeće:

Ima još dosta na ovom linku: http://rs.n1info.com/a365505/Svet/Re...ekte-mira.html

Vidim u komentarima da su vecinom pozitivni, sto je novina, jer u Srbiji do sad bas nisu imali lepo misljenje o hrvatskim politicarima generalno.
Kolinda sluša zapadne gazde, nije to njoj izašlo iz duše
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:03   #826
Treba razgovarati. Ugostili smo funkciju predsjednika RS.

Tko je Vučić i što je radio i kako, isto i što i dalje razmišlja znamo, no to je problem onih koji su ga izabrali na tu funkciju, a ne naš.

Vrijeme je da se počnu rješavati problemi, ma tko bio na mjestu predsjednika RS. Ako se ima volje rješit će se, a ako se nema onda je i tako svejedno tko je predsjednik RS. Činjenica je da trenutni predsjednik RS ima dovoljno moći da krene u rješavanje problema koje imamo, a kako će sve ispasti vidjet ćemo.

No osnov za sve je razgovor o problemima koje imamo i da se postigne dogovor o njihovom rješenju. Bolje da se razgovara, nego da se jurcamo međusobno sa puškama u ruci.

To što ja o trenutnoj osobi koja obavllja funkciju predsjednika RS nemam neko dobro mišljenje ništa ne mijenja na tome da treba razgovarati i barem pokušati razgovarati o međusobnim problemima, a ako se postigne i dogovori neko riješenje na obostrano zadovoljstvo tim bolje, a ako ne nismo ništa izgubili, ali se barem pokušalo.

Ako su ljudi u RS izabrali određenu osobu za svojeg predsjednika tko sam ja da to osporavam, jer nismo ovdje razgovarali sa Vučićem kao osobom lično, već osobom koju su građani RS izabrali za predsjednika. Sviđao se on meni ili ne je manje važno od činjenice da je on izabrani predsjednik RS i da ima sva ovlaštenja od građana RS da razgovara i pregovara u njihovo ime i to je bit svega u politici.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:17   #827
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Treba razgovarati. Ugostili smo funkciju predsjednika RS.

Tko je Vučić i što je radio i kako, isto i što i dalje razmišlja znamo, no to je problem onih koji su ga izabrali na tu funkciju, a ne naš.

Vrijeme je da se počnu rješavati problemi, ma tko bio na mjestu predsjednika RS. Ako se ima volje rješit će se, a ako se nema onda je i tako svejedno tko je predsjednik RS. Činjenica je da trenutni predsjednik RS ima dovoljno moći da krene u rješavanje problema koje imamo, a kako će sve ispasti vidjet ćemo.

No osnov za sve je razgovor o problemima koje imamo i da se postigne dogovor o njihovom rješenju. Bolje da se razgovara, nego da se jurcamo međusobno sa puškama u ruci.

To što ja o trenutnoj osobi koja obavllja funkciju predsjednika RS nemam neko dobro mišljenje ništa ne mijenja na tome da treba razgovarati i barem pokušati razgovarati o međusobnim problemima, a ako se postigne i dogovori neko riješenje na obostrano zadovoljstvo tim bolje, a ako ne nismo ništa izgubili, ali se barem pokušalo.

Ako su ljudi u RS izabrali određenu osobu za svojeg predsjednika tko sam ja da to osporavam, jer nismo ovdje razgovarali sa Vučićem kao osobom lično, već osobom koju su građani RS izabrali za predsjednika. Sviđao se on meni ili ne je manje važno od činjenice da je on izabrani predsjednik RS i da ima sva ovlaštenja od građana RS da razgovara i pregovara u njihovo ime i to je bit svega u politici.
To ne kuži 1% ljudi u Hr. Nagađam. I ti ljudi imaju utjecaj na vlast svojim pravom glasa. Vlada ulica, udruge, manipulirana Crkvom, intelektualna javnost šuti. Već 3 desetljeća.

Vidjet ćemo sad poslije susreta Vučića i naših žena koje traže nestale. Hoće li biti glasa razuma, dobre volje s obje strane ili ne ? Dok obje strane ne pokažu razumijevanje jedna za drugu, nema napretka.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:04   #828
ma cijeli cilj toga sastanka je da se ljudima skrene pozornost s pravih problema....
ario11121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:08   #829
Quote:
ario11121 kaže: Pogledaj post
ma cijeli cilj toga sastanka je da se ljudima skrene pozornost s pravih problema....
Kako, i inteligentni Vučić učestvuje u toj manipulaciji? I netko iskorištava te udovice? Nisam tu bitan ja i moje skretanje pogleda s Agrokora npr., nego hoće li udovice kod Vučića što postići? Ili dobiti šamar? Promijeniti mišljenje? Što će iz susreta donijeti u Hrvatsku?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:16   #830
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
I posle svega, kad se nakon posete sve sleglo Kolinda Grabar Kitarović kaže sledeće:

Ima još dosta na ovom linku: http://rs.n1info.com/a365505/Svet/Re...ekte-mira.html

Vidim u komentarima da su vecinom pozitivni, sto je novina, jer u Srbiji do sad bas nisu imali lepo misljenje o hrvatskim politicarima generalno.
Komentari većinom botovski...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:15   #831
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Komentari većinom botovski...
E, to već ne znam jer ne sedim non - stop na tim sajtovima. Ali ako je i tako, znamo da su ranije botovi imali drugačija uputstva. Videti tekstove u Vučićevom Informeru par dana pre sastanka.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:09   #832
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Treba razgovarati. Ugostili smo funkciju predsjednika RS.

Tko je Vučić i što je radio i kako, isto i što i dalje razmišlja znamo, no to je problem onih koji su ga izabrali na tu funkciju, a ne naš.

Vrijeme je da se počnu rješavati problemi, ma tko bio na mjestu predsjednika RS. Ako se ima volje rješit će se, a ako se nema onda je i tako svejedno tko je predsjednik RS. Činjenica je da trenutni predsjednik RS ima dovoljno moći da krene u rješavanje problema koje imamo, a kako će sve ispasti vidjet ćemo.

No osnov za sve je razgovor o problemima koje imamo i da se postigne dogovor o njihovom rješenju. Bolje da se razgovara, nego da se jurcamo međusobno sa puškama u ruci.

To što ja o trenutnoj osobi koja obavllja funkciju predsjednika RS nemam neko dobro mišljenje ništa ne mijenja na tome da treba razgovarati i barem pokušati razgovarati o međusobnim problemima, a ako se postigne i dogovori neko riješenje na obostrano zadovoljstvo tim bolje, a ako ne nismo ništa izgubili, ali se barem pokušalo.

Ako su ljudi u RS izabrali određenu osobu za svojeg predsjednika tko sam ja da to osporavam, jer nismo ovdje razgovarali sa Vučićem kao osobom lično, već osobom koju su građani RS izabrali za predsjednika. Sviđao se on meni ili ne je manje važno od činjenice da je on izabrani predsjednik RS i da ima sva ovlaštenja od građana RS da razgovara i pregovara u njihovo ime i to je bit svega u politici.
Slažem se, treba razgovarati sa svima, pa i s Neprijateljima.
"Europski" Vučić je pozivao na terorizam, a sad ga ISTINA vrijeđa, valjda se tako ponašaju "Europejci"?!
Slažem se da ne možemo izolirano gledati Vučića od njegovih birača. Birači su htjeli baš takvog - njihovo pravo.
Dakle, ne možemo govoriti o prijateljskoj Srbiji, jer je to GOVOR MRŽNJE PREMA HRVATIMA.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:28   #833
Bravo KGK
Quote:
Problem oko dokumenata koje je Vučić donio u Hrvatsku
http://hr.n1info.com/a282158/Vijesti...-Hrvatsku.html


Zadnje uređivanje Cuka : 21.02.2018. at 01:05.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:07   #834
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Slažem se, treba razgovarati sa svima, pa i s Neprijateljima.
"Europski" Vučić je pozivao na terorizam, a sad ga ISTINA vrijeđa, valjda se tako ponašaju "Europejci"?!
Slažem se da ne možemo izolirano gledati Vučića od njegovih birača. Birači su htjeli baš takvog - njihovo pravo.
Dakle, ne možemo govoriti o prijateljskoj Srbiji, jer je to GOVOR MRŽNJE PREMA HRVATIMA.

Pozdrav
Nikola Duspara
Zašto je govor mržnje ako neko želi prijateljske odnose? Hoćemo li se doveka mrzeti? Srbija i Hrvatska žive jedna pored druge, takva nam je sudbina. Zato je saradnja prirodna stvar. To nije obavezno, ali je svakako korisno za obe strane.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:23   #835
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Zašto je govor mržnje ako neko želi prijateljske odnose? Hoćemo li se doveka mrzeti? Srbija i Hrvatska žive jedna pored druge, takva nam je sudbina. Zato je saradnja prirodna stvar. To nije obavezno, ali je svakako korisno za obe strane.
Prijateljski odnosi se ne grade mržnjom - morao bi makar toliko znati.
Vučić je pozivao na terorizam protiv Hrvatske, ne želi to priznati (ni odustati), jer ga "vrijeđa" (!!!), a Hrvatska (Žrtva agresije) bi trebala surađivati - sama sa sobom?!
Srbija kontinuirano BIRA sudionike agresije na Hrvatsku - kao znak "PRIJATELJSTVA" (u prijevodu: NEPRIJATELJSTVA).

Zar nije govor mržnje prema Zrtvama nazvati neprijatelja prijateljem?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:49   #836
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Prijateljski odnosi se ne grade mržnjom - morao bi makar toliko znati.
Vučić je pozivao na terorizam protiv Hrvatske, ne želi to priznati (ni odustati), jer ga "vrijeđa" (!!!), a Hrvatska (Žrtva agresije) bi trebala surađivati - sama sa sobom?!
Srbija kontinuirano BIRA sudionike agresije na Hrvatsku - kao znak "PRIJATELJSTVA" (u prijevodu: NEPRIJATELJSTVA).

Zar nije govor mržnje prema Zrtvama nazvati neprijatelja prijateljem?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Prijatelju, naše su države i narodi postojali i pre Vučića i Kolinde i postojaće posle njih, ako me razumeš
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:37   #837
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Prijatelju, naše su države i narodi postojali i pre Vučića i Kolinde i postojaće posle njih, ako me razumeš
Moram priznati, ne razumijem Te.
Po čemu smo prijatelji, bez obzira što nemam ništa protiv Tebe (osobno), a posebno ne razumijem po čemu su dvije zemlje (Srbija i Hrvatska) prijateljske od kojih je jedna (Srbija) vršila (i vrši) agresiju na drugu (Hrvatsku).
Dokle ignoriranje Istine - dokle lažno prijateljstvo?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 02:39   #838
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Moram priznati, ne razumijem Te.
Po čemu smo prijatelji, bez obzira što nemam ništa protiv Tebe (osobno), a posebno ne razumijem po čemu su dvije zemlje (Srbija i Hrvatska) prijateljske od kojih je jedna (Srbija) vršila (i vrši) agresiju na drugu (Hrvatsku).
Dokle ignoriranje Istine - dokle lažno prijateljstvo?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Govorim o sadašnjim i budućim interesima obe strane. Ako pričamo o prošlosti, tu će svako bez problema naći promere da mu je onaj drugi učinio zlo. Ja zato ne čeprkam po prošlosti jer jednostavno razumem da od toga nema koristi. I kad pričate sa ovima iz EU niko vas ne pita šta ste radili pre 20, 50 ili 100 godina. Zato je i kad razmišljamo o rečimo tom Vučiću mnogo smislenije videti šta on sad hoće od onoga šta je radio pre četvrt veka. Zna i on sam da to nije valjalo. Zbog toga bi najviše i voleo da zaboravi.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:19   #839
Vučić šprica po Kolindi i anemičnom.
"Prvi sam koji je imao hrabrosti reći im u lice, jasno i nedvojbeno, da drukčije vidimo 'Oluju', koju u Hrvatskoj slave, a koja je dan tuge u Srbiji... Nisam se ispričao jer mi različito vidimo stvari koje su se dogodile u prošlosti", rekao je Vučić za TV PINK."
"Pitali su me za neke izjave iz 90-ih u Glini... Pa nisam ja tada govorio samo u Glini, bio sam i u Vojniću, Vrginmostu... I tada sam rekao kako se nadam da će Republika Srpska Krajina opstati. Je li to za ispriku, a nije 250.000 ljudi koji su ostali bez svojih ognjišta. Zar je to manje bitno?", rekao je Vučić.
On je ocijenio da je danas veći strah kod Srba u Hrvatskoj nego li strah koji osjećaju Srbi na Kosovu, južno od Ibra gdje teško žive, a "vlasti iz Prištine upravljaju i njihovim životima".
"Ali, u Hrvatskoj su toliko uplašeni da su se skrivali od kamera i polovica ih se nije smjela pojaviti, plašeći se što bi im se poslije moglo dogoditi ako ih netko vidi na televiziji", rekao je Vučić, istodobno naglasivši kako je bio ponosan u dvorani "Lisinski".
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:21   #840
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Vučić šprica po Kolindi i anemičnom.
"Prvi sam koji je imao hrabrosti reći im u lice, jasno i nedvojbeno, da drukčije vidimo 'Oluju', koju u Hrvatskoj slave, a koja je dan tuge u Srbiji... Nisam se ispričao jer mi različito vidimo stvari koje su se dogodile u prošlosti", rekao je Vučić za TV PINK."
"Pitali su me za neke izjave iz 90-ih u Glini... Pa nisam ja tada govorio samo u Glini, bio sam i u Vojniću, Vrginmostu... I tada sam rekao kako se nadam da će Republika Srpska Krajina opstati. Je li to za ispriku, a nije 250.000 ljudi koji su ostali bez svojih ognjišta. Zar je to manje bitno?", rekao je Vučić.
On je ocijenio da je danas veći strah kod Srba u Hrvatskoj nego li strah koji osjećaju Srbi na Kosovu, južno od Ibra gdje teško žive, a "vlasti iz Prištine upravljaju i njihovim životima".
"Ali, u Hrvatskoj su toliko uplašeni da su se skrivali od kamera i polovica ih se nije smjela pojaviti, plašeći se što bi im se poslije moglo dogoditi ako ih netko vidi na televiziji", rekao je Vučić, istodobno naglasivši kako je bio ponosan u dvorani "Lisinski".
Je li to sada europski ili radikalski Vučić?

Zaslužili smo to ruganje od strane Vučića. Glavno da 65 posto Hrvata podržava rad Kolinde.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.