Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Možete li kao desno orijentirani ljudi reći: Vlada provodi politiku blisku mojim uvjerenjima
Da. Ova Vlada provodi prohrvatsku i demokršćansku politiku. 6 5.66%
Ne. Ova Vlada provodi politiku koja nije ni prohrvatska ni demokršćanska. 100 94.34%
Glasovatelji: 106. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 12:51   #6241
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: često nailazim na tekstove različitih autora u kojima se nacionalizam tretira kao negativna pojava čak bez da se to oupće i obrazlaže, jednostavno nacionalizam je negativan sam po sebi i točka i šta tu ima da se priča.

Zašto se nacionalizam smatra negativnim kad se, ako netko ne voli drugi narod ili narode, može nazvati šovinistom?
Ako se na nacionalizam gleda negativno, ispada da je jedino ispravno biti anacionalan, što je glupo.

O čemu se tu radi, osim o mojoj neprosvjećenosti?
Već smo diskutirali o tim terminima.

Ja sam stava da je termin nacionalizam, zapravo stav po kojem podržavam nacionalni identitet, suverenitet, slobodu, državu... ALI to isto priznajem drugim nacijama, zapravo želim svijet u kojem su nacije isto tako suverene kao što i pojedincima želim slobodu.


Negativno je biti šovinista, ali za biti šovinista, netko može biti i anacionalan.

Ja smatram, da su najžešći borci protiv hrvatskog suvereniteta anacionalni političari (koji nešto glume naciji, neki domoljublje, a neki antifašizam, ali većina političara su anacionalni i tu su zbog vlastitih interesa).

Ja ću za sebe reći da sam tvrd nacionalist, iželim svakoj naciji da odjebe strane profitere i bankaroide, dakle ono što želim svom Hrvatskom narodu, želim i drugim narodima!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 30.01.2018., 12:55   #6242
MAĐARSKA & AUSTRIJA

Orban želi potpisati ugovor s Austrijom o sigurnosti i zaštiti od migranata, Strache: Trebamo se okrenuti Višegradskoj skupini

Lider Slobodarske stranke Heinz-Christian Strache, sada vicekancelar, rekao je da bi se Austrija trebala odmaknuti od svojih tradicionalnih zapadnih saveznika kao što je Njemačka te približiti Višegradskoj skupini istočnoeuropskih zemalja.


https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/o...kupini-111613/
Plavobili is offline  
Old 30.01.2018., 13:27   #6243
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
MAĐARSKA & AUSTRIJA

Orban želi potpisati ugovor s Austrijom o sigurnosti i zaštiti od migranata, Strache: Trebamo se okrenuti Višegradskoj skupini

Lider Slobodarske stranke Heinz-Christian Strache, sada vicekancelar, rekao je da bi se Austrija trebala odmaknuti od svojih tradicionalnih zapadnih saveznika kao što je Njemačka te približiti Višegradskoj skupini istočnoeuropskih zemalja.


https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/o...kupini-111613/
Odlicna vijest,ali se i dalje pitam gdje smo tu mi?
killy is offline  
Old 31.01.2018., 10:27   #6244
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Odlicna vijest,ali se i dalje pitam gdje smo tu mi?
Mi smo tamo gdje nam kaže Brisel...

On zna što je najbolje za nas...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 31.01.2018., 11:47   #6245
Obracanje naciji predsjednika SAD Trumpa:

http://www.foxnews.com/live-coverage...ongress-speech

Impresivan govor! Naravno, vrijeme ce pokazati sto ce se iz tog govora ostvariti, to ce prvo svega ovisti o o podrsci Kongresa i Senata. Ali ako cemo suditi po onom sto je do sad ostvareno, glede vise nego velikih rezultata i stotina milijardi najavaljenih ulaganja u gospodarstvo, mozemo sa sigurnoscu racunati da ce velika vecina najavljenog postati i realnost.

Jos da mi je znati jesu li se iselile iz SAD sve one ljute ljevicarske zvijezde i zvjezdice koje su to najavile ako Trump pobjedi, vidje li itko taj "egzodus"?
Plavobili is offline  
Old 31.01.2018., 15:23   #6246
Bas je neki dan bio clanak u kojem se zakljucis da nitko od svih onih koji su prijetili odlaskom iz SAD ako Trump pobijedi nije otisao. "Neočekivano".
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 31.01.2018., 15:41   #6247
A budimo realni,imaju izbora gdje....u konkurentnu naciju koja se zove Sjeverna Koreja i revolucija može početi. Podsjeća me to na jednog ljevičarskog kolegu koji kritizira politiku prema imigrantima a mašta o radu u Austriji čiji ljevičari strahuju od njega,Hrvata da će im otimati poslove jer je jeftin radnik.
Detektor is offline  
Old 02.02.2018., 17:11   #6248
detektore, a što ti to točno detektiraš?
Demografskislom is offline  
Old 06.02.2018., 18:57   #6249
Vjerojatno znate,ali hoću podjeliti s vama ovog genijalnog profesora pshiologije sa Sveučilišta u Torontu. Jordan Peterson. Priča klasična, uredan čovjek,lijepih manira,oslobođen od bilo kakve politike.. problem nastaje kada je odbio oslovljavati transsekusalce sa zee i sl. umotvorinama. Video koji djelim je samo jedan od 600 h materijala koje je snimio na različite teme. Svakako preporučujem jer će te uživati u lucidnosti ovog čovjeka.
killy is offline  
Old 06.02.2018., 20:28   #6250
Odavno je on poznat. Nije on jedini, masa profesora u SAD prica kao on. Cak i Josip Novaković, Americi knjizevnik naseg porijekla (rodjen u Hr) je opisivao atmosferu na SAD sveucilistima na temelju svojih iskustava kao predavača, kako sveucilista i profesori trpe zbog radikalizacije "politicke korektnosti" . A on nije nimalo "desno" orijentiran.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 07.02.2018., 01:22   #6251
Evo zanimljive parodije koja ismijava to:
http://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

Kod nas su najkonkurentnija fakultetska zanimanja ona gdje obračunavaš poreze (diplomirani ekonomist) i povećavaš birokraciju (pravnik) tj. gdje ništa ne stvaraš pa dobiš privid obrazovanosti van tržišta. Reforma obrazovanja nije kurikularna reforma već korporativno školstvo gdje se odabere firma i onda daje ocjene čime bi se izbjegla situacija da dobivamo nekvalificirane radnike,brojači kuna kroz poreze bi bili na tržištu te stvarali dobit kroz privatni sektor koji bi se dogovorio pravno da je privatno vlasništvo neotuđivo pa onda sud osudi svakoga tko isto guši,bez šume spisa u obliku zakona. Ne smijemo dopustiti zakonsko onemogućavanje privatiziranog obrazovanja kroz korporacije koje same biraju programe,ovako imamo psihologe koji zdravstvo mogu upotrijebiti u političke svrhe (slučaj Francišković).
Detektor is offline  
Old 10.02.2018., 10:02   #6252
Jos jedan HnS kadar: za konzula u NY postavljen covjek, koji ima zavrsenu samo srednju školu i to mu najgoru u ZG.
Jedina referenca je sto je ex maneken.
P.s. cijenim one koji posteno rade svoj posao u struci koja se uci u toj skoli (vozaci kamiona, buseva i sl),
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.02.2018., 10:12   #6253
A link??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 11:16   #6254
Tesko je guglati "konzul HNS NY"??
Konkretno, jucer na portalima, npr tportal.hr, 24sata itd, to je bila jedna od naslovnih vijesti. Moze se naci ptretrazivanjem gorespomenutih pojmova.
Osoba je Blazekovic Boris.

Preko mobitela ne mogu linkati.

Apropos skole, Zgpcani znaju o kriterijima upisa u skole i o programima skole.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.02.2018., 12:10   #6255
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A link??
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...te-se-1129568/
Plavobili is offline  
Old 10.02.2018., 12:30   #6256
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Odlicna vijest,ali se i dalje pitam gdje smo tu mi?
Dosta blizu. Samo smo jos uvijek u unutrasnjim i vanjskim (ne)prilikama pa moramo polako, "da se vlasi ne dosjete". Pogledaj samo cime se kod nas agitpropovstinom isprani "mozgovi" bave, dok drzava doslovno vapi za reformama. I na sam spomen Visegradske skupine ta sorta na zadnje noge skace i urla ko da se vrata pakla otvaraju. Doduse, za njih mozda, jer zemlje Visegradske skupine ne smirglaju njihovu sortu godinama, vec su provele lustraciju. Zato su toliko i napredovali od raspada Varsavskog pakta, pa im sad samo u rep mozemo gledati.

A sto reci na vijest da je neki belgijski politicar otvoreno zaprijetio Madjarskoj silom ako ne primi "izbjeglice". Nastave li dalje ovako sumanuti ljevicarski mozgovi u EU, tko zna, mozda i rat u Europi izazovu zbog toga.

Ako netko zna za taj clanak, molio bih ga da stavi spojnicu. Probao sam naci, ali nisam uspio.
Plavobili is offline  
Old 10.02.2018., 13:01   #6257
Veoma zanimljiva spekulacija u "nasem" dnevno, zato opreza nikad dosta:

Ni ne slutite tko osim Brkića ‘iza kulisa’ priprema veliku koaliciju HDZ-a i SDP-a
Quote:
Jasno je ”kao dan” da Mrsić kritike na račun Bere iznosi stoga što se baš on vidi u fotelji predsjednika SDP-a, a izvori bliski aktualnom šefu stranke Mrsića opisuju kao HDZ-ova rezervnog igrača u partijskim redovima. ”Mirando Mrsić je tihi igrač Andreja Plenkovića. Mislim da je on igrač HDZ-a”, rekao je jednom prigodom opisujući najglasnijeg SDP-ova kritičara šef HSS-a Krešo Beljak…

Mrsić najavljuje kandidaturu za predsjednika stranke, ali cilj toga jest isključivo destabilizacija Davora Bernardića, čiju ostavku oporbenjaci u vlastitim mu redovima pripremaju za konac veljače. A kada se to odigra, Mrsić bi trebao odustati od utrke za predsjednika stranke i podržati Tonina Piculu, s kojim je Plenković dobar još od briselskih dana, a nakon toga velika koalicija postat će samo pitanje vremena. Jer osim toga, suradnja ovoga tipa nije tek volja naših političara već na tome inzistiraju i inozemni faktori.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...sdp-a-1128061/

Moram priznat da mi je ovaj clanak, koliko god je iz "dnevno", razvedrio dan. Dugorocno gledajuci, ova mozebitna suradnja HDZ-a i SDP-a ce do kraja zdrobit partiju, formirat ce se novi ljevicarski blok, a najvjerojatnije i stranka. A onda je samo pitanje vremena kad ce se u potpuno praznom desnom prostoru pojaviti jaka nacionalna desnica.
Plavobili is offline  
Old 10.02.2018., 13:24   #6258
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Tesko je guglati "konzul HNS NY"??
Konkretno, jucer na portalima, npr tportal.hr, 24sata itd, to je bila jedna od naslovnih vijesti. Moze se naci ptretrazivanjem gorespomenutih pojmova.
Osoba je Blazekovic Boris.

Preko mobitela ne mogu linkati.

Apropos skole, Zgpcani znaju o kriterijima upisa u skole i o programima skole.
Sve OK ali znaš i sama da je lakše raspravljat ako postoji link.

Kolega plavobili hvala na linku ali ovaj dio iz naslova je bože me sačuvaj
Quote:
........Djeco, bježite i spasite se!
Na šta je HHO spao
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 10.02.2018. at 13:52.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 15:44   #6259
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post

Moram priznat da mi je ovaj clanak, koliko god je iz "dnevno", razvedrio dan. Dugorocno gledajuci, ova mozebitna suradnja HDZ-a i SDP-a ce do kraja zdrobit partiju, formirat ce se novi ljevicarski blok, a najvjerojatnije i stranka. A onda je samo pitanje vremena kad ce se u potpuno praznom desnom prostoru pojaviti jaka nacionalna desnica.
Koja ti je to logika? "Po vašim željama"? Ako SDP priđe Hadezeju ostavlja ogroman, potpuno prazan prostor na ljevici, gdje nastaje prava, ekstremna, proleterska radničko-seljačka Partija. Desnica ostaje vriti gdje je već dugo, a Hadezejevi fanatici će glasat za HDZ makar prihvatio Komunistički manifest i marksizam !

Po tebi će vel koal. zdrobit Partiju i stvorit prostor U-ltrašima na desnici? Zato jer bi se tebi htjelo jednog i drugog?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is online now  
Old 10.02.2018., 17:45   #6260
Cool

Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Koja ti je to logika? "Po vašim željama"? Ako SDP priđe Hadezeju ostavlja ogroman, potpuno prazan prostor na ljevici, gdje nastaje prava, ekstremna, proleterska radničko-seljačka Partija. Desnica ostaje vriti gdje je već dugo, a Hadezejevi fanatici će glasat za HDZ makar prihvatio Komunistički manifest i marksizam !

Po tebi će vel koal. zdrobit Partiju i stvorit prostor U-ltrašima na desnici? Zato jer bi se tebi htjelo jednog i drugog?
Prvo svega, sto ti radis ovdje? Kako god drugi ljudi imaju toliko obzira pa se ne guraju na vasu temu, barem bi mogao od njih nauciti osnovne stvari o pristojnosti.

Drugo, micanje iz javnog zivota idolopoklonika prolupale ideologije je pitanje zdravog razuma. Ta nisu li ti isti spiskali SSSR, najvecu drzavu u povijesti kugle zemaljske, a o tome kako su Venecuelu, drzavu bogatijom naftom od Saudijske Arabije, doslovno u glad doveli, da i ne govorim.

I ako se kod nas nesto hitno ne poduzme, partijska duboka drzava ce skoro totalnom blokadom reformi spiskati i ovu, kao sto je i onu bivsu. Zato jadni ljudi, bez ikakve nade, bjeze i iz prebogate Slavonije. One iste gdje su ljudi bili toliko imucni, da su s volovima i konjima bili u stanju zaraditi toliko da su im snase i kilu dukata na prsima nosile.

A sto se tice " U-ltraša na desnici", pa vama je sve gdje vi niste vlast i poklopac, sve to "U-ltraštvo". Istina je da vam to jos uvijek preko duboke drzave i te kako pali, i istina je da je sve do jucer partija kontrolirala cak i sam HDZ, da je i Karamarko morao odstupiti. Na zalost ti ljutu, vremena su se stubokom promijenila zadnih par godina, pa ono sto ste radili svim strankama, da spomenem samo liberale i pravase, sad je vas snaslo. I savim je normalno da kad se HDZ pomakao u vakuum koji je partija svojom implozijom napravila, pojavi slobodan prostor na desnom politickom prostoru. Ako ti imas s tim problem, imao si peh. Pricekaj samo dok desni nacinalni val krene iz Visegradske skupine malo sire, bojim se da ce ti prave more tek onda poceti.
Plavobili is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.