Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:40   #2241
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Koji je to program?
Gugletov Earth
BolajiBadejo is offline  
Old 19.02.2018., 17:44   #2242
Hm, da, gledao sam već na tome, ali nisam skužio da se mogu povući linije. Budem malo proučio.
jednoumlje is offline  
Old 19.02.2018., 17:44   #2243
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ravnozemljaši : Da li sa vrha nekog brda, vidite da li vrba mrda, ovaj da li se sa vrha npr. Sljemena ili Petrove gore vidi "Prokleta je Amerika i zlato što sjaaaaaa"
Ako je ravna, Amerika bi se trebala vidjeti sa vrha , barem one dane kada nema oblaka i magle.
Molim koncizne ravnozemaljske odgovore.
Rori, postavio si vrlo blesavo pitanje.

Znači, sa vrha Medvendnice iliti Sljemena nećeš vidjeti Ameriku jer te jebu Alpe. Ali Alpe vidiš sa Sljemena.
Petrovi goru neću ni komentirati.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 20.02.2018., 00:17   #2244
Vjerojatno je već ovo netko postao....ali...

ako je Zemlja ravna, jel to znači da ne postoji veza brodom recimo iz Japana u SAD ???
mike lowrey is offline  
Old 20.02.2018., 10:13   #2245
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je već ovo netko postao....ali...

ako je Zemlja ravna, jel to znači da ne postoji veza brodom recimo iz Japana u SAD ???
Sram me je da moram odgovorati umjesto ravnozemljaša, ali evo ti njihova službena karta:

https://www.livescience.com/24310-fl...th-belief.html
jednoumlje is offline  
Old 20.02.2018., 10:23   #2246
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je već ovo netko postao....ali...

ako je Zemlja ravna, jel to znači da ne postoji veza brodom recimo iz Japana u SAD ???
Koliko sam ja shvati tumačenje ovih mudraca, oni tu svoju ravnu površinu zamišljaju kao „palačinku“ koja nastaje tako (zorno objašnjeno) da plašt okrugle zemlje (kao što i je) rastegneš tako da Arktik bude na centru a tlo Antarktika „razvuku“ po rubovima tog „tijesta za picu“. U tom slučaju moguća je plovidba u svim smjerovima i nema straha da se more izlije jer ga od izlijevanja čuva obodno postavljeno kopno Antarktika. Lukavo zamišljeno. Još nisam dokučio debljinu te „palačinke“ i rotaciju sunca i mjeseca iznad iste. No nije to ni bitno. To nisu shvatili ni oni koji tu teoriju zastupaju!
leo4 is offline  
Old 20.02.2018., 11:08   #2247
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvati tumačenje ovih mudraca, oni tu svoju ravnu površinu zamišljaju kao „palačinku“ koja nastaje tako (zorno objašnjeno) da plašt okrugle zemlje (kao što i je) rastegneš tako da Arktik bude na centru a tlo Antarktika „razvuku“ po rubovima tog „tijesta za picu“. U tom slučaju moguća je plovidba u svim smjerovima i nema straha da se more izlije jer ga od izlijevanja čuva obodno postavljeno kopno Antarktika. Lukavo zamišljeno. Još nisam dokučio debljinu te „palačinke“ i rotaciju sunca i mjeseca iznad iste. No nije to ni bitno. To nisu shvatili ni oni koji tu teoriju zastupaju!
Jedva čekam da globalno zatopljenje otopi sav led da ih možemo zajebavati.
lemonzoo is offline  
Old 20.02.2018., 11:22   #2248
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da globalno zatopljenje otopi sav led da ih možemo zajebavati.
Nemoj za..bavat! Onda bu svo more iscurilo u svemir, koji po njihovom ni ne postoji, dakle nemre iscurit.
leo4 is offline  
Old 20.02.2018., 11:43   #2249
Hm, ako se otope ledeni zidovi, što će biti sa kupolom? Pretpostavljam da se ona nalazi na tim zidovima? Vidim da su i stari Gali znali što pričaju kad su se bojali da će im nebo pasti na glavu.
jednoumlje is offline  
Old 20.02.2018., 12:39   #2250
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Sram me je da moram odgovorati umjesto ravnozemljaša, ali evo ti njihova službena karta:

https://www.livescience.com/24310-fl...th-belief.html
Znači Australija je veća od Azije? Cool.
Astrobobo is offline  
Old 20.02.2018., 12:50   #2251
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Znači Australija je veća od Azije? Cool.
Joj, baš si sitničav! Malo se rastegnula, glavno da su svi kontinenti na broju i obrubljeni Antarktikom!
leo4 is offline  
Old 20.02.2018., 13:35   #2252
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Hm, ako se otope ledeni zidovi, što će biti sa kupolom? Pretpostavljam da se ona nalazi na tim zidovima? Vidim da su i stari Gali znali što pričaju kad su se bojali da će im nebo pasti na glavu.
Pa valjda postoji neki sustav odvodnje. Npr, one rupe na Antartiku. Pa kad krene bit će pljusak u svemiru.
muzički tobogan is offline  
Old 20.02.2018., 14:24   #2253
Onda bi fino to putovanje brodom trajalo...puno puno duže..

ja još ne vjerujem da se o ovom raspravlja ozbiljno...
mike lowrey is offline  
Old 20.02.2018., 14:58   #2254
Ocito nitko ne shvaca problem

Ako se otope ledeni zidovi, ok, vjerojatno ce voda iscuriti kao kad ispraznimo kadu.

Ali sto je s kupolom? Ona vjerojatno lezi na zidovima, i btw iznad nje se nalazi voda ako ste zaboravili (zato je nebo plave boje). Hoce se samo jos vise slegnuti i sniziti nebo i oboriti nam sunce, mjesec i sl? Ili ce se kupola iskriviti? Btw, ne pitajte me zasto zidovi sprecavaju da istjece voda ako se iznad nas nalazi voda, te podatke samo navodim iz " prve knjige na hrvatskom jeziku o ravnoj zemlji"
jednoumlje is offline  
Old 20.02.2018., 15:07   #2255
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Ocito nitko ne shvaca problem

Ako se otope ledeni zidovi, ok, vjerojatno ce voda iscuriti kao kad ispraznimo kadu.

Ali sto je s kupolom? Ona vjerojatno lezi na zidovima, i btw iznad nje se nalazi voda ako ste zaboravili (zato je nebo plave boje). Hoce "
Od kojeg materijala je ta tvoja kupola koju opisuješ ?
Rorion is offline  
Old 20.02.2018., 15:32   #2256
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Od kojeg materijala je ta tvoja kupola koju opisuješ ?
Ti misliš da nema kupole?
lemonzoo is offline  
Old 20.02.2018., 15:39   #2257
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Od kojeg materijala je ta tvoja kupola koju opisuješ ?
Zatekao si me.
jednoumlje is offline  
Old 20.02.2018., 16:14   #2258
kaj ne piše u knjizi?
gargamišamel is offline  
Old 20.02.2018., 16:45   #2259
Morao bih provjeriti ali mislim da ne
Opisuje se samo da je cvrsto i ima neku ustavu, vrata, sto li, ono sto se otvorilo u noino doba.

Doduse, tu je nas vrli autor malo u nedoumici, s jedne strane kaze da ne zna je li sunce iznad ili ispod kupole, kupolu je naravno nemoguce proci ali onda negdje drugdje pokazuje snimku gdje je balon, pa i avion, iznad sunca.
jednoumlje is offline  
Old 20.02.2018., 17:05   #2260
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Od kojeg materijala je ta tvoja kupola koju opisuješ ?
od prozirnog unobtaniuma. jedino on može izdržati toliki pritisak vode.

Mali_Mirko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.