Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 09:13   #1
Kad bivsi duguje novac

Nakon poprilicno gadnog raskida (dok je sve to trajalo pisala sam na drugoj temi pa da ne kucam opet sta I kako link je ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=939743) bivsi mi je ostao duzan novac. Novac nije ogroman, nisu u pitanju hiljade, ali nije ni mali -nekoliko stotina eura.

Neposredno pred kraj veze otisli smo zajedno na dvonedeljni odmor. Troskove smo dijelili na pola.

Prvi dogovor je bio da on nadje I kupi avionke karte a ja da nadjem I platim smjestaj I da jedno drugome kasnije damo novac za svoje djelove. Ja sam njemu odmah dala novac za svoju avionsku kartu. Ne volim da dugujem I bukvalno sjutradan sam namirila sve. Medjutim pri rezervaciji hotela moja kartica nije bila u funkciji zbog neke greske sa bankom I stavila sam njegovu kao garanciju. Zatim sam mu dala svoj dio para I za smjestaj misleci da ce I to biti naplaceno sa njegove kartice.

Otisli smo na odmor I tek kada smo stigli tamo I cekirali se skinuli su novac ali ipak sa moje kartice (u medjuvremenu se problem s bankom rijesio) I ostalo je da on meni treba da vrati dio za njega plus moj dio koji sam mu dala.

Kada smo raskidali, tj kada sam izuzetno burno I grubo trazila prekid svake komunikacije izazvana raznim gadostima, sto je opisano u zadnjem postu na temi za koju sam okacila link, rekao je da ce mi vratiti novac sto prije ali da trenutno ne moze.
(U velikim je dugovima, sto zbog bivse cure sto zbog ‘tajnog zivota’ koji je vodjen prije nego sto smo poceli da se zabavljamo -izlazaka, zena, posjeta raznim salonima itd). Tada sam mu rekla da ne mora da vrati odmah ali da vrati cim bude imao. Iskreno –mislila sam na sledeci mjesec ili na mjesec nakon.

Od tada su prosle 3 plate! U medjuvremenu sam cula da je otisao na trodnevni odmor sa drustvom za koji znam da kosta otprilike koliko I dug prema meni, a prije 2 nedelje je hitno morao da otputuje kuci jer mu je majka imala mozdani pa sam smatrala neumjesnim da reagujem u takvoj situaciji I da u tom momentu trazim novac itd. Madjutim evo stize nova plata nakon toga, od mojih novaca ni traga!

Mi radimo u istoj fimi ali doduse ne na istom radnom mjestu tako da ga ne srijecem ali preko kolega sam cula za putovanja I bolest majke. Takodje znam I kolika mu je plata –veca od moje, I taj iznos moze da vrati od jedne plate bez problema jos da mu ostane za sve ostalo.

Nije mi toliko hitno da mi vrati taj novac, I s obzirom da mi je rekao da je u dugovima nije mi bio problem da sacekam, ali s obzirom da je proslo 3 mjeseca I da kapiram da ima para za druga putovanja brinem se ima li namjeru uopste da vrati.

Sad cete reci da mu se javim I trazim novac ali ja od zadnjeg puta kad smo se culi I kad sam ga poslala u onu stvar nisam mu se javljala cak ni kad mi je slao pisma izvinjenja nisam odgovarala I iskreno ne inicira mi se kontakt bilo kakav. Par nedelja nakon raskida su me lupile emocije I tuga I razocaranost I sve ali polako prolazi I osjecam se bolje I ne zelim da se vracem unazad bilo kakvim kontaktom I sta ja znam.

Sta biste vi uradili u ovoj situaciji?
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:22   #2
teško je davat novce...jbg dobrodošla u muški svijet i onaki se čorava posla.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:45   #3
otisla do njega i smireno pitala ga novac. ako ga ne vrati na slijedecoj placi, zamolila nekoga da ga pita umjesto tebe (brata, kolegu, muza od prijateljice, uglavnom nekog muskog koji je znao za vasu vezu i tko djeluje ozbiljno). sa njim ne bi puno pricala. ako su ti emocije jos jake, poslala bi odmah nekog drugog po novce. a na novac bi gledala kao izgubljeni. ako se vrati dobro, ako ne, prezivjet ces i bez njega. nisam ni pogledala tvoju staru temu jer nije bitna kad je novac u pitanju. za vracanje duga nema veze tko je koga varao, tko je sto rekao ili napravio. dug je dug
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:54   #4
Dala bih mu rok taj i taj da vrati. Tebe ne zanima kako će on doći do tog novca i vratiti ti. Duguje i to je bitno. Ako ne vrati tada onda imaš dvije opcije: ili se oprosti sa tim novcem ili ga prijavi za to (uz uslov da imaš neke svjedoke). Zvuči banalno, ali nema tu nekih izbora niti natezanje ima svrhe.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:54   #5
Adresu njegovi znaš? ili e-mail?

onda lijepo napravi pravu fakturu prema troškovima tvoje kertice i tog putovanja, po mogućnosti s opcijom isprinta u excellu ako šalješ mail.
Napiši rok isplate 15 dana

pošalji mu ti ne e-mail ili poštom, s povratnicom. Bez ijedne druge riječi, samo faktura.
i to je to
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 10:05   #6
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dala bih mu rok taj i taj da vrati. Tebe ne zanima kako će on doći do tog novca i vratiti ti. Duguje i to je bitno. Ako ne vrati tada onda imaš dvije opcije: ili se oprosti sa tim novcem ili ga prijavi za to (uz uslov da imaš neke svjedoke). Zvuči banalno, ali nema tu nekih izbora niti natezanje ima svrhe.
tko je tebe sjeba tako u životu, pa si tako ogorčena i osvetoljubljiva.

a na konto novca može mu stavit soli na rep,njezina riječ protiv njegove.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 10:06   #7
Haha nije ovo ogorcenje. Ovo je zakon. I da... Pravnica sam
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 10:08   #8
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Haha nije ovo ogorcenje. Ovo je zakon. I da... Pravnica sam
da si pravnica onda bi znala da ova nema nikakve osnove za potraživat ikakav novac. ukratko neka ga zaboravi,a ti malo više gledaj kako finkcionaraju primjeri u praksi.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 10:28   #9
Da ne funkcionira ne bih napisala i ne bih navela AKO ima svjedoke. Da je tako kako kazes svako svakom bi dugovao novac bez posljedica. Nisu sva dugovanja privredna ili obligaciona da postoje na papiru.

Ne lupaj. Druga je prica sto mnogi i ne pokusaju.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 10:37   #10
jedina koja lupaš si ti.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 11:02   #11
Provjeri ili još bolje pokušaj. Ako imaš nekog ko ti duguje. Pozdravček.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 12:46   #12
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
teško je davat novce...jbg dobrodošla u muški svijet i onaki se čorava posla.

Zaboravi.
To sve život, karma, pravda riješe. Vjeruj mi.
Pusti jer će te više koštati advokati. To ti je dobra lekcija i smatraj da si sretna što si je platila samo novcem. Lagao je i iskoristio tvoju dobrotu i lakovjernost ? Sad je važan, napuhnut i samodostatan ? Pusti.
Pusti to Bogu. Netko zezne ili prevari siromaha ili dobru naivnu dušu a onda ti Bog pokaže kako je dug vraćen i naplaćen na neki drugi način.
Nakon par godina samo ćeš se smijati kako će ti nebo pokazati da je sve naplaćeno. Ne bi vjerovala...jednom će i on biti prevaren i iskorištavan a da možda to neće shvatiti.
Pusti. Blagoslovi, pomoli se za njega i pusti. Želi svima dobro.
Taj će dug nebo izravnati a ako budeš imala sreće to će ti biti pokazano na neki način. Život ide dalje.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:11   #13
Jesam li ja dobro shvatio, ti si od prekida izbjegavala svaki kontakt s njim, ali očekuješ da on novac sam uplati, iz nekog razloga. Zašto bi? Na stranu to što je dužan, na stranu to što si dio ljudi to ne bi dopustio, ali ja ne vidim razloga da on osjeti potrebu vratiti ti novac, pošto-poto. Jesi li poduzela išta da ti on vrati lovu, ili samo čekaš?


Ako si poduzela, moj upis zanemari, ali ne ostavljaš takav dojam.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:00   #14
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zašto bi?
Jer joj je dužan novac?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:08   #15
ženi se išlo na ljetovanje ,žena je platila ljetovanje iz svog džepa...sad su prekinili, pa hoće da joj vrati pola novca..,naknadna pamet,kako da ne

kad bi tako mužjaci počeli potraživat sav novac preko 50% troška veze,da im žene vrate nakon veze,gdje bi bio kraj..papala maca!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:23   #16
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ženi se išlo na ljetovanje ,žena je platila ljetovanje iz svog džepa...sad su prekinili, pa hoće da joj vrati pola novca..,naknadna pamet,kako da ne

kad bi tako mužjaci počeli potraživat sav novac preko 50% troška veze,da im žene vrate nakon veze,gdje bi bio kraj..papala maca!
Izvini ali ovo nema veze s vezom sta si napisao. Procitaj moj prvi post.

Jos prije ljetovanja smo se dogovorili kako cemo snositi troskove, a ne da sam se ja sjetila sad da hocu da mi vrati pare.

Jos dok smo bili u vezi pitao me kad smo se vratili koliko tacno treba da mi vrati, ja sam mu poslala racun od hotela, tako da je sve vrlo jasno bilo od starta.

Uostalom ne radi se o picu I veceri od 20 eura nego o sumi od pet stotina hej. Uostalom ja smatram da sam ucestvovala u svim izlascima I troskovima u toku nase veze na fer nacin. Nismo svaki racun dijelili na pola ali sam gledala da ako on plati jedan izlazak da ja platim sledeci itd. Tako da ne mislim da mu dugujem ista da bih ja sad oprostila taj dug.

On je platio avionske karte ali sam ja svoju polovinu odmah dala. Oboje smo prilozili istu sumu novca za budzet na samom putovanju, za izlete, izlaske, vecere itd.

Nema potrebe da mi on ista placa. Ali isto nema potrebe da I ja njemu ista placam.

Evo ne znam.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:34   #17
prodaj dug kamatarima
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:34   #18
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Da ne funkcionira ne bih napisala i ne bih navela AKO ima svjedoke. Da je tako kako kazes svako svakom bi dugovao novac bez posljedica. Nisu sva dugovanja privredna ili obligaciona da postoje na papiru.

Ne lupaj. Druga je prica sto mnogi i ne pokusaju.
Ja mogu naći 50 svjedoka da mi je svatko na Svijetu dužan novac, mogu li ga izvući i na količine koje ja želim? Ne treba puno, par tisuća puta po 1000 eura i to je ok.

Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
prodaj dug kamatarima
Za to moraš imati pisani dokaz, jer po "rekla/kazala" fori, svatko može izmisliti što hoće.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:51   #19
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
Izvini ali ovo nema veze s vezom sta si napisao. Procitaj moj prvi post.

Jos prije ljetovanja smo se dogovorili kako cemo snositi troskove, a ne da sam se ja sjetila sad da hocu da mi vrati pare.

Jos dok smo bili u vezi pitao me kad smo se vratili koliko tacno treba da mi vrati, ja sam mu poslala racun od hotela, tako da je sve vrlo jasno bilo od starta.

Uostalom ne radi se o picu I veceri od 20 eura nego o sumi od pet stotina hej. Uostalom ja smatram da sam ucestvovala u svim izlascima I troskovima u toku nase veze na fer nacin. Nismo svaki racun dijelili na pola ali sam gledala da ako on plati jedan izlazak da ja platim sledeci itd. Tako da ne mislim da mu dugujem ista da bih ja sad oprostila taj dug.

On je platio avionske karte ali sam ja svoju polovinu odmah dala. Oboje smo prilozili istu sumu novca za budzet na samom putovanju, za izlete, izlaske, vecere itd.

Nema potrebe da mi on ista placa. Ali isto nema potrebe da I ja njemu ista placam.

Evo ne znam.
Sa ovakvim stavom neces daleko dogurati. Frajer te sjebao na vise nivoa i ti jos uvijek ne znas da li si u pravu
Dobila si par super savjeta, i od KHSa i od Carpe Diem i pokusaj to ukomponirati u svoj svjetonazor.
Ako ne mozes postupiti asertivno i direktno, pusti cijelu pricu, makni se emotivno, nemoj samu sebe mucit oko tih para, i daj napravi nesto iz te govnarske veze u kojoj si bila. Nauci nesto, prvenstveno o sebi da u buducnosti opet ne bi pala pod spell takvog kretena.
( i daj se nemoj pravdati sa forumskim idiotima)
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.08.2016., 15:51   #20
rocker pa kaj nije rekla da je dopis crno na bijelo poslala mu kolko joj duguje i treba platiti?
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.