Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 03:02   #81
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Na ovo prvo



A dobro, je li ti sve tako olako shvaćaš? Kada sam rekao "ovo si u pravu "



Ne radim?! He*em te, nekada radim od ujutro do navečer, dođem kući, jedem, istuširam se, onda obaveze, pa tek onda sjednem za kompjuter... pošto radim kod privatnika, svako malo strepim kada će me opet zovnuti kada "zagusti", pa nekada nedjeljom, nekada subotom - kada bi trebao biti slobodan... kako me kači. I ne radim...
I kako ti je onda bolje nego vani?

Da, otić na slijepo van je sjebano,
ali kad dogovoriš posao, i sve uvjete, lakše je, nego tratit život na banana državu.
Pogotovo za inženjera.

Mislim, tko polaže kompleksnu matematiku pa postavlja radijatore po kućama cijeli život?

Pa Bošnjaković se u grobu okreće!
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 08:51   #82
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Savjetujem ti da odeš što prije, a ne da čekaš dvije-tri godine - jer kao što sam rekao, predpostavlja se da će upravo za otrpilike toliko godina razvijene Europske države zatvoriti svoje granice imigrantima. Jer će ih previše dolaziti, svakim donom se povećava njihov broj. Treba hraniti toliki narod. Puštat će imigrante upravo možda još toliko tri godine pa će reći "što smo primali, primali smo"...
Quote:
dylan111 kaže: Pogledaj post
A šta je tebi?

Pa nije on čistačica, nego inženjer.

Da li ti znaš kolika je potreba za njima?

Oni i kad zatvore granice, oni će i dalje uvozit visokokvalificiranu radnu snagu jer je rast ono čemu oni teže.

Pa ja ne znam u kojem si ti području radio, ali o industriji nemaš pojma!

DJ_Bobo

Žena ti je odgovorila,pogotovo u donjem dijelu,ali da i ja "potvrdim".

prvo,ne volim te teorije zavjere,jednostavno,radi se samo o zakonu ponuda-potražnja

višedesetljetni problem sa kvalificiranom radnom snagom postoji i jako se rijetko zadovoljava....

eto,mislio sam spomenuti,ali već je spomenuta,kaj misliš da je starosjedioc Švice koliko god bio multikulturan sretan vidjeti Balkanjerose kad dođu tamo,pa i oni VSS ima koji se nadaju iz te kože....

realno Švica je u ovome stanju razvijenosti možda prije 200 godina...

ali treba im toliko stučnog kadra-i oni će pustiti određeni broj ljudi...

kome treba neki tko će živjeti na socijali iz proračuna kojeg su najmanje gradili...

evo ti primjer,nažalost u Hrvatskoj kad spomeneš takve stvari odmah si napadnut....

Primjer Hrvata i BIH,mislim da si i sam rekao da dolaziš odtamo..2.svj.r.

ja bi je podijelio na dvije grupe.

1.)Bosanski Hrvati-uglavnom srednja Bosna---demografska slika na području na kojem oni žive je strašna,svaka obitelj ima 3-4-5 djece.

---žena ne radi,djeca starija dosta problematična,muško radi,dosta vani na baušteli,prihodi su neprijavljeni i ls....oni nisu skoro ni kune uplatili a dobivaju razne povlastice-osigurani su (doktore treba platiti),imaju besplatene oborke u školama,knjige,socijala,dječji doplatak....


2.)Hercegovci---rodijacke veze,okupirali sve što se dade u ZG i okolici već,takav su nomadski narod,evo npr. Slavonija,naseljeni su poslije 2.svj.rata danas kroje politiku tog dijela,odnosno život...opet se ponavlja ono da moraš biti Srbin za neki bolji posao kao što je to bilo u bivšoj Jugi---naravno da ih domaćini ne vole..
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 10:42   #83
Pozdrav opet,
Slavišab, e ovakve pametne diskutante poput tebe volim... koji lijepo raspravljaju bez vrijeđanja....

Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
prvo,ne volim te teorije zavjere,jednostavno,radi se samo o zakonu ponuda-potražnja

višedesetljetni problem sa kvalificiranom radnom snagom postoji i jako se rijetko zadovoljava....

eto,mislio sam spomenuti,ali već je spomenuta,kaj misliš da je starosjedioc Švice koliko god bio multikulturan sretan vidjeti Balkanjerose kad dođu tamo,pa i oni VSS ima koji se nadaju iz te kože....

realno Švica je u ovome stanju razvijenosti možda prije 200 godina...
Kažem opet, u pravu si, jučer sam ono odgovorio iz rafala i sve stavio u isti koš, kada sam rekao: "zatvoriti će granice imigrantima", ali sam i zaboravio dodati da će i dalje puštati kao Švicarska određeni broj ljudi koliko im treba.... to su svakako VSS ljudi poput tebe, oni koji su završili teške fakultete poput strojarstva, medicine, farmaceutke, matematike, fizike, građevine, elektrotehnike i računarstva... kažem –teške- za koju većina kaže da jesu teške, dok je nekima recimo pravo najteži fakultet... poznajem jednog genijalca koji kaže da ljudi izmišljaju i da je njemu fizika "mačji kašalj"...

Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
ali treba im toliko stučnog kadra-i oni će pustiti određeni broj ljudi...
Kažem, opet, u pravu si...

Na ostatak ovo sa BiH Hrvatima odgovorim kasnije... sada na posao i nedjeljom... he*em mu život...
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:17   #84
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Pozdrav opet,
Slavišab, e ovakve pametne diskutante poput tebe volim... koji lijepo raspravljaju bez vrijeđanja....



Kažem opet, u pravu si, jučer sam ono odgovorio iz rafala i sve stavio u isti koš, kada sam rekao: "zatvoriti će granice imigrantima", ali sam i zaboravio dodati da će i dalje puštati kao Švicarska određeni broj ljudi koliko im treba.... to su svakako VSS ljudi poput tebe, oni koji su završili teške fakultete poput strojarstva, medicine, farmaceutke, matematike, fizike, građevine, elektrotehnike i računarstva... kažem –teške- za koju većina kaže da jesu teške, dok je nekima recimo pravo najteži fakultet... poznajem jednog genijalca koji kaže da ljudi izmišljaju i da je njemu fizika "mačji kašalj"...



Kažem, opet, u pravu si...

Na ostatak ovo sa BiH Hrvatima odgovorim kasnije... sada na posao i nedjeljom... he*em mu život...


niti sam pametan,niti mi nije cilj nekoga vrijeđati zato kaj se ne slaže samnom...

kao što rekoh,

ja samo odgovaram na činjenice i nastojim odgovarati sa nekim miksom između činjenica i nekog osobnog mišljenja-poštojući drugog..

pogotoov volim činjenice.

kad si rekao,pa kaj ti fali ovdje,ostaviti stan,kuću i sl...nešto u stilu,da ne citiram

rekoh,nemam ništa tako mi je svejedno,a činjenica je da je za početnike npr. Austrija bolja, od kam.stopa do drugih stvari...


kad si rekao za imigrante,odgovorio sam da sam svjestan (što je i bio neki razlog ove teme) da smo druga klasa u Europi i da nitko ne želi nikoga jer je lijep nego jer ga treba...

pa danas (a i prije je bilo) je interes između brata i sestre,ili brata-brata,tako da...

ok,čekam.
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 11:10   #85
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Kakva glupost!
Ja sam dosao u Njemacku kao inzinjer s fakultetom i iskustvom i sve je bilo super, dapace, da nemam spomenute kvalifikacije ne bi nikada dobio ni jedan posao.
Znam puno kolega koji su isto dosli nakon posla, s faksom i iskustvom i preuzeli vazne poslove i sve je dobro funkcioniralo.
Dapace, nedostaje ljudi koji imaju znanje / iskustvo / studij. Ne znam nikoga tko radi fizikalne poslove, valjda ima i takvih, ali mislim da je njima daleko teze dobiti posao.
I kako ti je? Al iskreno...Integrirao si se super, druzis se s Nijemcima? Sto se tice posla, odmah si sve zadatke preuzeo bez problema?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 11:27   #86
1.)Bosanski Hrvati-uglavnom srednja Bosna---demografska slika na području na kojem oni žive je strašna,svaka obitelj ima 3-4-5 djece.

---žena ne radi,djeca starija dosta problematična,muško radi,dosta vani na baušteli,prihodi su neprijavljeni i ls....oni nisu skoro ni kune uplatili a dobivaju razne povlastice-osigurani su (doktore treba platiti),imaju besplatene oborke u školama,knjige,socijala,dječji doplatak....


2.)Hercegovci---rodijacke veze,okupirali sve što se dade u ZG i okolici već,takav su nomadski narod,evo npr. Slavonija,naseljeni su poslije 2.svj.rata danas kroje politiku tog dijela,odnosno život...opet se ponavlja ono da moraš biti Srbin za neki bolji posao kao što je to bilo u bivšoj Jugi---naravno da ih domaćini ne vole..[/QUOTE]

Moze li se bez ovih rasistickih göbbelsovskih stereotipa diskutirati ovdje (koliko znam o gore navedenoj temi o Njemackoj)?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:39   #87
Ja sam u Njemacku dosao prije 7 mjeseci . Prije toga sam polozio Njemacki B2 na Goetheovom Institutu u berlinu. Kao dr specijalisti nije mi bilo tesko dobiti posao u Njemackoj. jedino dobro sto su hrvatske vlade napravile bio je ulazak u EU,a samim tim su mi sva vrata bila sirom otvorena.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:51   #88
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Razumijem. Ali kažem ono što sam i rekao: potražnja za strojarskim inženjerima, farmaceutima, doktorima, inženjerima arhitekture, građevine, elektrotehnike... će uvijek biti, su stranci u vezi toga optimistični i tvrde da će u budućnosti to sve više ljudi upisivati i završavati... znači, ne tvrdim ja, već se moje mišljenje zasniva na temelju i tuđih mišljenja...

i da... opet zaboravih napisati ( pošto se na ovom forumu očito mora svaki put napomenuti i nacrtati ) - da će uvesti kvote - kao Švicarska- znači ako im treba doktora, uvest će, isto ako napune, onda im ne treba, do daljnjeg...
Nijemci odlaze raditi u Svicarsku iliSAD. Nitko ne zeli raditi u Njemackoj. Zavrsavaju Njemci te fakultete,ali odlaze drugdje. Za njih je 4000 E neto malo,a za mene nije.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:06   #89
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nijemci odlaze raditi u Svicarsku iliSAD. Nitko ne zeli raditi u Njemackoj. Zavrsavaju Njemci te fakultete,ali odlaze drugdje. Za njih je 4000 E neto malo,a za mene nije.
zašto za tebe nije?

tj,zašto uz toliko već uloženog truda ne bi ni ti išao tamo gdje idu Nijemci...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 19:46   #90
Možda zato što tamo gdje idu Nijemci žele Nijemce a Nijemci za popunu praznih ordinacija i operacijskih sala sad traže daj-što-daš pa makar bio i Tschusch?

Zašto sam otišao (prema radnom mjestu) na najmanju plaću u Aziji? Možda zato što je 100% veća od one u Hrvatskoj a 30% veća od one koju nude Nijemci?

Quote:
jedino dobro sto su hrvatske vlade napravile bio je ulazak u EU,a samim tim su mi sva vrata bila sirom otvorena.
Aferim!
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:46   #91
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Možda zato što tamo gdje idu Nijemci žele Nijemce a Nijemci za popunu praznih ordinacija i operacijskih sala sad traže daj-što-daš pa makar bio i Tschusch?

Zašto sam otišao (prema radnom mjestu) na najmanju plaću u Aziji? Možda zato što je 100% veća od one u Hrvatskoj a 30% veća od one koju nude Nijemci?



Aferim!
pa ok,ali ti ne radiš u inozemstvu i živiš u Hrvatskoj da uspoređuješ plaću s hrvotskom....

ti živiš vani i donekle se ravnaš prema tome...

ok,svaććam i za NJ da je razlika između Filipinca,Hrvata i Francuza...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:20   #92
Nema problema; mogu ja usporediti troškove života ovdje i u Hrvatıstanu.

Porazno.

Po Hrvate.

Quote:
ok,svaććam i za NJ da je razlika između Filipinca,Hrvata i Francuza...
Ovdje nije. Za isto radno mjesto i staž u firmi se dobija ista plaća, bez obzira na boju putovnice.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:22   #93
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nema problema; mogu ja usporediti troškove života ovdje i u Hrvatıstanu.

Porazno.

Po Hrvate.

Ovdje nije. Za isto radno mjesto i staž u firmi se dobija ista plaća, bez obzira na boju putovnice.
ok,samo kažem da ne volim to uspoređivaje hrvatske i strane plaće...

što se tiče nekog standarda,zasigurno je on bolji u tim razvijenim zemljama...

i tako će još duže biti..

u zemljama sličnim HR je uvijek bilo 1% bogaatih i 99 % ostalih...srednjeg sloja nema....to je normalno.
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:02   #94
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
zašto za tebe nije?

tj,zašto uz toliko već uloženog truda ne bi ni ti išao tamo gdje idu Nijemci...
Zato što vjerojatno ne daju posranima u potok. Drugim riječima to je rezervirano za određene nacionalnosti, a Balkanjerosi to nisu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:44   #95
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Zato što vjerojatno ne daju posranima u potok. Drugim riječima to je rezervirano za određene nacionalnosti, a Balkanjerosi to nisu.

Ma krivo. U SAD-u ne priznaju nasu diplomu. Morao bi sve nostificirati. Mozete na internetu vidjeti sto se sve trazi. Nije ni malo lako. A ni ja nemam vise 25 godina


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.