Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 20:27   #461
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
bila bi prava tragedija ako se ponovi, no nažalost nebi bilo ni prvi ni zadnji put.

ono što se zna da je sve vodilo prema nečemu takvom tragičnom, prije ili kasnije neka druga nesretnica bi se našla na mjestu Meredith.

nije ona ni vidjela pravi zatvor, ono u italiji je vrlo blaga varijanta zatvora a i nezaboravne su snimke koje pokazuju kako ona urla i divlja za vrijeme jednog koncerta za zatvorenice u povodu nekog blagdana, kao da je na nekom partyju.

Mene zanimaju argumenti koji su slijedili te pravosudne obrate:
1. argumenti suda koji ih je oslobodio;
2. argumenti suda koji je poništio oslobađajuću presudu te argumenti koji su potvrdili krivnju protagonista iz prvostupanjske presude
3. argumenti raspravnog vijeća koje ih je oslobodilo ...

Gdje se to onak ukratko može vidjeti i postoji li neki resume tih presuda?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:47   #462
Njihov sustav ima tri stupnja i optuženima su zagarantirane mogućnosti dvije žalbe automatski, a to je samo po sebi već dosta komplicirano i po svemu do sada viđenom u raznim procesima takav sustav apsolutno ide u korist optuženima a da ne govorimo o trajanju koje može bit i desetljeće. Možda najvažnije, na kraju je zadnja instanca taj Vrh.sud kod kojeg isto postoji onaj tzv. lottery jugde di nikad ne znamo koji će suci biti, dali oni koji su u većini i zbog kojih žrtve ipak imaju neku nadu ili će biti neko friendly vijeće koje je na neke "neobične" načine povezano sa optuženicima i njihovim skupim odvj.timovima a baš to smo vidjeli u zadnjih par mjeseci kod nekih drugih high profile procesa.

Nažalost ništa ne jamči osuđujuća presuda, pa čak i kad je i u 1. i u 2. stupnju i kad je donešena u skladu sa uputama istog tog Vrh.suda i di već postoje čak 3 pravomoćne presude jer sada je neko drugo vijeće odlučilo potpuno suprotno i nastao je presedan. Može jedan sudac bit u krivu, pa možda čak i dva, no ukupni broj sudaca i vijeća prelazi brojku 30! Nemoguće je da svi suci mogu bit u krivu a ovih zadnjih 5 u pravu (iako neznamo kak su glasali, navodno je bila tijesna odluka 3:2)
Jednostavnim riječnikom ovdje je izgleda pravilo tko ZADNJI njegova djevojka. Kad su u igri odnosi sa sad-om, bogati doktor sa odvjetnicom koja ima veze sa najvišim igračima sa obje strane zakona sa jedne strane i nepromišljenog idiota crne boje kože koji je perfect fall guy s druge strane, što misliš što je bilo za očekivat.

pod 1. i 2. se već sve zna a pod 3. ćemo morat pričekat njihov report, vjerojatno najočekivaniji dokument do sada.

ima, sve možeš vidjet i proučit i to na eng. sa gomilom službenih dokumenata te preview/resume.

The Murder Of Meredith Kercher
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:19   #463
Može li netko upućen prokomentirati argumente druge strane: https://www.youtube.com/watch?v=-LaAM7ufOWk?

Gledajući ovaj video, imam osjećaj kao da ne govore o istom slučaju i o istoj osobi.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 23:06   #464
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Može li netko upućen prokomentirati argumente druge strane: https://www.youtube.com/watch?v=-LaAM7ufOWk?

Gledajući ovaj video, imam osjećaj kao da ne govore o istom slučaju i o istoj osobi.
Ova dva pajaca laprdaju bezveze, i budala vidi da su u službi PR -a Amande. Vjerujem im da nisu uzeli lovu za to silno prekenjavanje, već volontiraju. Sve ovo što pričaju su puki demanti bez ikakvih dokaza i uvjerljivosti...

Oni kažu da nož nađen kod Sollecita nije nož kojim je Meredith ubijena i da je na dršci dnk Amande, a na oštrici je nešto deseto (nisam skužila kaj točno... neki starch..., whatfuckingever...) Ono, halo??, prvi put čujem i to od njih dvoje (koji btw. nisu forenzičari u ovom slučaju da je na nožu nađen starch..., koji mrkli starch , to niti jedan od sudova nije konstatirao, čak ni apelacijski i ovaj koji ih je finalno oslobodio) i tko su oni da suvislo raspravljaju o nečem u čemu nisu sudjelovali? Pa nisu oni vršili uviđaj da bi mogli meritorno raspravljati i sa punom kvalifikacijom anulirati dokaze.


Usput budi rečeno, pa taj nož koji je nađen nije nož kojim je zadana smrtonosna rana, to je jedan od noževa, ostali nisu nađeni, ali taj dokaz uz sve ostale je onak prilično solidan....

Ako je cilj osloboditi ih ( a to je bio cilj (politički i kakav god), onda se mora utvrditi da nema dovoljne količine dnk -a po međunarodnim protokolima da se nedvojbeno utvrdi involviranost protagonista...

Glede mede, tj. noža - evo mali podsjetnik....

Raffaele Sollecito Lying in an Effort to Explain away the DNA on the Knife

When the news that the DNA test of the knife had come back and that Meredith's DNA had been found on the knife Raffaele did not deny it or proclaim that it was impossible. Raffaele didn't dispute the results but rather was quick to explain them: [14]
"The fact there is Meredith's DNA on the kitchen knife is because once when we were all cooking together I accidentally pricked her hand. I apologised immediately and she said it was not a problem."
Twice Sollecito repeated the story of how Meredith had come over for dinner and that while he was preparing fish for the three of them he was playing around and pricked Meredith with that very knife. His story goes on to claim that Meredith did not find it funny and was displeased so he apologized and she forgave him.
The problem with Raffaele's story is that it would turn out to be a complete fabrication. Not only had it never happened but Meredith had never even been to Raffaele's apartment. Raffaele just made it up. It was a lie to explain away damning evidence of the couple's involvement in the murder.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:24   #465
naravno, takvih pajaca ne nedostaje, kao da su pobjegli sa psihijatrije

no, s druge strane jedna puno poznatija i medijski moćna osoba, satiričarka sa Saturday Night Live Cecily Strong prije par dana na onom White House Correspondents' Association dinner eventu je na pozornici kao voditeljica rekla ono što svi mi već odavno znamo, i to ispred kakve publike: od Obame i svih top političara, medijskih mogula i novinara te brojnih celebrity osoba .."Pick someone who definitely did it. Like Amanda Knox. There's DNA on the knife, you guys."

nož je dokaz i kao takav je u nekoliko presuda bio jedan od ključnih elemenata kao i brojni drugi dokazi, od kojih su neke već pravomoćne i zato će bit interesantno kako će to sve sad objasnit ova zadnja sramotna presuda.

Ondine..mala ispravka, taj veliki nož JE taj koji je ubio Meredith, upravo s tim kobnim nožem došao je fatal blow i to je utvrđeno na nekoliko razina, a sa drugim manjim nožem nanesene su ostale ozljede.

nož koji na dršci ima dnk prvoosumnjičene a na oštrici dnk žrtve koja nikada nije bila niti blizu tog stana bi bio dovoljan dokaz većini sudova, pa u sad-u u većini država bila bi 1st degree murder a to je smrtna kazna ili doživotna bez pomilovanja. no ak si white&rich i dođeš u zemlju sa brojnim žalbenim mogućnostima i nekim sucima koji su u pravo vrijeme na pravom mjestu onda možeš ubiti bilo koga i za to lažno optužit prvog dostupnog crnca i na kraju se izvući. nažalost, ništa novo i ne samo u italiji..
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 20:53   #466
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post

no, s druge strane jedna puno poznatija i medijski moćna osoba, satiričarka sa Saturday Night Live Cecily Strong prije par dana na onom White House Correspondents' Association dinner eventu je na pozornici kao voditeljica rekla ono što svi mi već odavno znamo, i to ispred kakve publike: od Obame i svih top političara, medijskih mogula i novinara te brojnih celebrity osoba .."Pick someone who definitely did it. Like Amanda Knox. There's DNA on the knife, you guys.".
a kojim povodom, baš me zanima, imaš link na to?

Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
nož je dokaz i kao takav je u nekoliko presuda bio jedan od ključnih elemenata kao i brojni drugi dokazi, od kojih su neke već pravomoćne i zato će bit interesantno kako će to sve sad objasnit ova zadnja sramotna presuda.

Ondine..mala ispravka, taj veliki nož JE taj koji je ubio Meredith, upravo s tim kobnim nožem došao je fatal blow i to je utvrđeno na nekoliko razina, a sa drugim manjim nožem nanesene su ostale ozljede.

..
Tim gore, zbunili su me ovi svi silni frendovi Amande - te nije to taj nož kojim je ubojstvo počinjeno, jer ne odgovara rani... To je, čini mi se, govorio i jedan Talijan, neki, ne sjećam se sad točno da li forenzičar ili kriminalist, uglavnom, on je na nekoj svojoj kolegici, staroj babi kojoj nije bilo ugodno, prezentirao rekonstrukciju događaja zastupajuć tezu da je u ubojstvu sudjelovala jedna osoba, a što znamo nije bio slučaj... i nekako sam na više mjesta čula kako to nije taj nož, (možda od strane obrane). U biti taj Talijan mi je čudan, koji je njegov motiv da govori neistine?

Znači, svi sudovi (čak i apelacioni) koji ih je oslobodio nedvojbeno je utvrdio da to nije tek jedan od noževa već fatalni nož?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 18:02   #467
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
a kojim povodom, baš me zanima, imaš link na to?
to je godišnje okupljanje svih dopisnika iz bijele kuće na kojem su svi glavni igrači, od medija do celebrity faca i vrha politike. ova cecily je satiričarka i u svom govoru je fino oprala većinu što kroz šalu, što kroz satiru a dotaknula se foxy kad je kritizirala jednu tv/radio emisiju koja se bavi zločinima di je onda rekla tu rečenicu "Pick someone who definitely did it. Like Amanda Knox. There's DNA on the knife, you guys." A s obzirom na to da je predsjednik sjedio 2 metra od nje kao i cijela svita ostalih glavešina teško da takva rečenica može imat važniju publiku od ovakve makar bila i neformalna atmosfera svečane večere. Svi oni znaju jako dobro da se foxy izvukla najprije zahvaljujući knifeboyu i vezama njegovih odvjetnika i utjecaju na određene suce a ne zbog toga što je amerikanka, jednostavno je vjerojatno bio takav deal da moraju bit u paketu..žalosno da je to moguće u 2015. u jednoj zapadnoj demokraciji no vidimo da je.

imaš ovdje link negdje na 6:55 ti počinje taj dio.

Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Tim gore, zbunili su me ovi svi silni frendovi Amande - te nije to taj nož kojim je ubojstvo počinjeno, jer ne odgovara rani... To je, čini mi se, govorio i jedan Talijan, neki, ne sjećam se sad točno da li forenzičar ili kriminalist, uglavnom, on je na nekoj svojoj kolegici, staroj babi kojoj nije bilo ugodno, prezentirao rekonstrukciju događaja zastupajuć tezu da je u ubojstvu sudjelovala jedna osoba, a što znamo nije bio slučaj... i nekako sam na više mjesta čula kako to nije taj nož, (možda od strane obrane). U biti taj Talijan mi je čudan, koji je njegov motiv da govori neistine?

Znači, svi sudovi (čak i apelacioni) koji ih je oslobodio nedvojbeno je utvrdio da to nije tek jedan od noževa već fatalni nož?
ne znam, to je vjerojatno neki klaun iz pr team-a a jedini dokumentarac koji je na razini je onaj od BBC-a i Andree Vogt

imaš na onoj stranici TMOMK sve od 1.dana pa do 28.3. ove godine, no dobro se podsjetiti da je istražna sutkinja već 8.11.07. odlučila poslati ih u pritvor a još važnije je da je Vrhovni sud tada to potvrdio. U listi dokaza taj nož bio je uz ostale dokaze u optužnici i to je potvrđeno u nekoliko presuda od kojih su neke pravomoćne, jedino u onom žalbenom procesu iz 2011. nije ali taj je ionak poništen 2013.

Da, to je taj nož a drugi nije nađen mada se pretpostavlja da je drugi jedan od onih manjih knifeboyevih iz njegove kolekcije ( ne zaboravimo, mali bogatunčić je imao kolekciju vrlo skupih, ručno izrađenih designerskih noževa koje si malo tko može priuštit) no pregledom nisu pronađeni tragovi i dnk. Postoje fotke u vrlo visokoj razlučivosti di se vidi da je onaj kuhinjski nož vrlo grubo obrađen u pokušaju da ga se očisti, vjerojatno sa onom čeličnom žicom/spužvicom no i nakon svega toga ostalo je malo ali dovoljno DNK materijala od Meredith na oštrici tog noža. Kome sama ta činjenica nije dovoljna za osudu, teško je vjerovat da bi čak i videosnimka samog ubojstva bila dovoljna.
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.