Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2005., 11:35   #1
Domaća orahovica

Zna li mozda netko recept za pravljenje domaće orahovice?
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 14:14   #2
na litru rakije trebas 7-8 zelenih oraha,oko 15 dkg secera (manje-vise,stvar ukusa).
e sad vec dolaze razne cake...ja na primjer radim po receptu moje prabake iz dalmacije.ona uz sve to gore navedeno stavi i 5-6 zrna kave (przene) i nariba malo korice od narance,ali stvarno malo (par puta predes narancom po trenici).
stavis bocu na suncano mjesto i nakon 40 dana procjedis,sipas nazad u bocu u uzivas.
samo pozuri jer su orasi vec veliki.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 22:52   #3
Hvala!
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 21:25   #4
Fino je i kad se stavi zvjezdica anisa i/ili korica cimeta.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 16:14   #5
Ja sam stavila 6 plodova narezanih na cetvrtine i posipala sa secerom tako da je sada kada se otopio skoro sve potopljeno u tekucini a opet nije previse secera. E sad ja to nisam zalila s rakijom, sve stoji na prozoru vec nekih 10-12 dana i vec je tamno skroz.

Da li se moze tako pripremiti samo "esencija"/sirup pa da se kasnije pomijesa s alkoholom? Ili da sada zalijem pa pustim do kraja sve skupa?
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 16:16   #6
ja imam takve recepte - posebno pripremiti sirup, pa promijeshati s alkoholom u kojem je odredjeno vrijeme stajalo voce/plodovi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 16:47   #7
I meni se cini da je moja mama radila samo orahe i secer i poslije imala to procijedjeno u boci i onda mijesala s rakijom na manje kolicine, npr. 7dcl... tako se lakse cuva...
A dobro vidjet cemo kako ce ispasti pa cu znat za drugi put.
Tremor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.