Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2004., 15:51   #21
Quote:
nn-st1 kaže:
cendrate bez stvarnog razloga..
Kako tko!

po vama je anglosaksonsko pravo u redu?
Čini mi se da se ovdje ne govori općenito o anglosaskom ili rimskom pravu, već o konkretnom problemu! možda da Voyki promijeni naslov? Ovdje izvodim neke zaključke kantovski iz čistog uma ne opterećujući se ovom ili onom tradicijom. Hajdemo riještiti taj problem na način da on u načelu bude najispravniji.


u opruci kažete - nedam nikom ništa nego sve moje ide u zakladu za mog pasa fifija..
i to je ok?

Apsolutno! Ako čovjek za života smije raspolagati imovinom kako hoće, znači može dok je živ rasprodati sve što je njegovo, i tim sredstvima osnovati zakladu Fifi. Zašto to ne bi mogao i nakon smrti. Ionako je po obiteljskom zakonu polovca svega što ima - ženino.

rimsko pravo predviđa da se čovjek skrbi i za svoje nasljednike (u prvom redu djecu ali i širu porodicu).
Prema toj logici možemo izvesti i da ja sad mogu doći na sud i reći, meni treba novaca, i moj otac je dužan dati ih?
Ako si mislio reći - " -II- čovjek skrbi i nakon smrti -II-" to je također neispravno - jer je osoba mrtva, i time više ne postoji, pa se de-facto zajednica skrbi za nasljednike. Nužni dio bio bi doista "Nužan" ukoliko bi se nasljednik doista nalazio u nekoj teškoj potrebi i tada bi na praktično razini još bilo moguće opravdati ga. Samo pretpostavimo da imućna osoba tipa Luka Raić ima živog oca, koji ima obiteljsku jednokatnicu i pored djeteta tajkuna i dijete koje nije baš uspjelo u životu. Oporučno onom siromašnom ostavi cjelokupnu imovinu. I sad se nakon smrti nađe imučniji brat/sestra i traži taj svoj nužni dio iz inata i ne znam čega...
I to je OK? (Napomena: Ne znam ništa o L.R i njegovoj obitelji. On je samo za ilustraciju)


stoga postoji i taj institut "nužnog dijela"..
ali predviđene si u pravne bužice kojima se to može zaobići..

npr. imate pravo prodat sve što imate nekom svom i spiskat lovu.. dakle imovine više nema..pa se nikom i ne ostavlja..
ili ugovori o uzdržavanju..
onom tko vas uzdržava - vi ostavite sve svoje.. a taj ne mora niti bit vaš rod..

Pa to je apsurdno?! Gle kakav krasan sustav imamo, smijemo spiskati sve prije smrti da zajebemo pravne nasljednike? Tko bi normalan to poželio?! ?! ?!
To lediranje slobode izbora. U tom slučaju imaš izbor uništiti ili dati po sili zakona onom kome ne želiš!


i u čemu je tu sad razlika u odnosu na anglosaksonsko pravo?
što morate kod advokata napravit ugovor umjesto oporuke?
što će advokatić zaradit kunu, dvi više?
ma ne kužim vas ni 2%..

A tu smo gospon fiškal! Advokat mora zaraditi dvije kune više
Na stranu šala. Kakav je to sustav čiji te zaštitnici potiču da ga izigravaš?! ?! ?!
Pa samim time što savjetuješ ugovore o uzdržavanju, te klauzule o stupanju u posjed nakon smrti - - potvrđuješ da je institut "Nužnog dijela" nepravedan, nepotreban i nije općeprihvatljiv. Znači iz kantovske perspektive ti zapravo ne želiš da se on primijeni kao opći zakon.
Friedhelm is offline  
Old 25.03.2004., 16:41   #22
Razmisljanja po Kantu ili ne, ja sam i nastojim to biti sto vise, prakticna osoba.
Isto tako razmisljm nekom logikom zdravog razuma, i ta logika mi kaze da je ovaj zakon glup do bola, zaostao i debilan, nemam rijecnik kako da ga vise opisem.Ovakvom tvojom izjavom kojom dafakto branis zakon, da si izasao pred bilo kojeg pripadnika zapadne Europe ili Amerike ili bilo koje druge razvijene i uredjene drzave, on bi te pogledao u cudu i mislio ovaj nije normalan.....
Ako meni ustav grantira pravo na privatno vlasnistvo i nepovredivost istog, kako onda u sljedecem potezu meni drzava nekim podzakonskim aktom oduzima to isto pravo.

Glupo i nedoreceno, zakon ko da je dosao iz najbolje kuhinje socijalizma..... .Meni nije bed brinuti se o clanovima naseg drustva, pogotovo o onima kojima treba, ali ja nisam odgovorna da tamo nekom xy ostavim nista, i da on isto ocekuje od mene....ili da drzava protiv moje volje daje nekome nesto u moje ime ako ja na to ne pristajem..I kao sto sam spomenula ranije, sama svrha postojanja oporuke ovakvim zakonom pada u vodu, barem meni, jer nema veze kome si ti sta ostavio , drzava ce po svome......
Umjesto da drzava prakticira pravnu pismenost ljudi u hr. i pomogne im nauciti zakone i njihova zakonska prava, da mogu bolje funkcionirati u zivotu, ona provodi ovakve i slicne debilane.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 25.03.2004., 17:24   #23
Quote:
happygoose kaže:
Glupo i nedoreceno, zakon ko da je dosao iz najbolje kuhinje socijalizma.....
Kakav te socijalizam sada hvata? Zakon je došao iz robovlasništva, tj. načelo je iz rimskog prava i naravno da je uobičajeno u cijelom kontinentalnom pravnom sustavu.

Naše nasljedno pravo usko naslonjeno na rimsku i kasniju tradiciju austrijskog Općeg građanskog zakonika. Nasljedno pravo ti je manje-više isto u čitavoj Europi osim u UK gdje vlada anglosaksonsko pravo.

I ne, nema šanse da se mijenja, jer je to načelo, nije ga nitko izmislio i stavio u zakon jer mu se ćefnulo.

Ako smatraš da su ti nasljednici nedostojni - imaš institute da ih izuzmeš.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 17:36   #24
Rijeci su mi preteske i ne pripadaju temi, mea culpa.

Zar se nacela ne mogu mijenjati, sve je u zivotu promjenjivo i prilagodjava se prilikama?

Da li tebi ovakav zakon ima smisla i zasto?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 25.03.2004., 17:36   #25
Ovdje ću još nadodati da Ustav obiteljski odnos smatra jednim trajnim odnosom, u kojemu je uključen i element pomaganja:

Članak 63.

Roditelji su dužni odgajati, uzdržavati i školovati djecu te imaju pravo i slobodu da samostalno odlučuju o odgoju djece.

Roditelji su odgovorni osigurati pravo djetetu na potpun i skladan razvoj njegove osobnosti.

Tjelesno i duševno oštećeno i socijalno zapušteno dijete ima pravo na osobitu njegu, obrazovanje i skrb.

Djeca su dužna brinuti se za stare i nemoćne roditelje.

Država osobitu skrb posvećuje maloljetnicima bez roditelja i onima za koje se ne brinu roditelji.


Također, Zakon o nasljeđivanju:

Nužni nasljednici

Članak 69.

(1) Nužni nasljednici su ostaviteljevi potomci, njegova posvojčad i njihovi potomci te njegov bračni drug.

(2) Ostaviteljevi roditelji, posvojitelji i ostali predci nužni su nasljednici samo ako su trajno nesposobni za rad i nemaju nužnih sredstava za život.

(3) Osobe iz stavka 1. i 2. ovoga članka nužni su nasljednici kad su po zakonskom redu nasljeđivanja pozvane na nasljedstvo.

Pravo nužnog nasljednika

Članak 70.

(1) Pravo na nužni dio jest nasljedno pravo, a dio koji pripada pojedinom nužnom nasljedniku naziva se nužni dio.

(2) Raspolaganja za slučaj smrti koja su suprotna nečijem pravu na nužni dio pobojna su.

(3) Nužni dio potomaka, posvojčadi i njihovih potomaka te bračnog druga iznosi jednu polovicu, a nužni dio ostalih nužnih nasljednika jednu trećinu od onoga dijela koji bi svakom pojedinom od njih pripao po zakonskom redu nasljeđivanja.

(4) Oporučitelj može oporukom odrediti i da nužni nasljednik primi svoj dio u određenim stvarima, pravima ili u novcu.

(5) Nužni nasljednik na svaki način ima pravo na ime svoga nužnog dijela dobiti onoliku vrijednost koliko na njega otpada kad se obračunska vrijednost ostavine podijeli s veličinom njegova nužnoga nasljednog prava (vrijednost nužnog dijela).

3. Isključenje nužnih nasljednika iz nasljedstva i lišenje nužnog dijela u korist potomaka

a) Isključenje nužnih nasljednika

Razlozi isključenja

Članak 85.

(1) Oporučitelj može isključiti iz nasljedstva nasljednika koji ima pravo na nužni dio:

1) ako se on povredom neke zakonske ili moralne obveze koja proizlazi iz njegova obiteljskog odnosa s ostaviteljem teže ogriješio prema ostavitelju,

2) ako je namjerno počinio neko teže kazneno djelo prema njemu ili njegovu bračnom drugu, djetetu ili roditelju,

3) ako je počinio kazneno djelo protiv Republike Hrvatske ili vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom,

4) ako se odao neradu ili nepoštenu životu.

(2) Isključenje iz nasljedstva može biti potpuno ili djelomično.

Pretpostavke valjanosti isključenja

Članak 86.

(1) Oporučitelj koji želi isključiti nekog nasljednika mora to očitovati u oporuci na izričit način i navesti razlog za isključenje.

(2) Razlog za isključenje mora postojati u vrijeme oporučivanja.

(3) U slučaju spora o opravdanosti isključenja teret dokaza da je isključenje opravdano leži na onome koji se na isključenje poziva.

Posljedice isključenja

Članak 87.

Iskjučenjem nasljednik gubi nasljedno pravo u mjeri u kojoj je isključen, a prava ostalih osoba koje mogu naslijediti ostavitelja određuju se kao da je isključeni umro prije ostavitelja.

b) Lišenje nužnog dijela u korist potomaka

Članak 88.

(1) Ako je potomak koji ima pravo na nužni dio prezadužen ili je rasipnik, oporučitelj ga može u oporuci na izričit način lišiti u cjelini ili djelomično njegova nužnog dijela u korist njegovih potomaka.

(2) Ovo lišenje ostaje valjano samo ako u času otvaranja nasljedstva lišeni ima maloljetno dijete ili maloljetnog unuka od prije umrlog djeteta, ili ima punoljetno dijete ili punoljetnog unuka od prije umrlog djeteta koji su nesposobni za rad i nemaju nužnih sredstava za život.

(3) Lišeni nasljednik nasljeđuje ostavitelja u dijelu koji nije obuhvaćen lišenjem.

(4) Lišeni nasljednik nasljeđuje ostavitelja i kad pretpostavke za lišenje više ne postoje u času ostaviteljeve smrti.






Zakon o nasljeđivanju
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 17:54   #26
To sam vec sve ranije procitala, ali hvala!

Ja ti hocu reci da i dalje ovaj zakon nema smisla, ja ne zelim da se moje nasljedstvo dijeli na nikakve nuzne dijelove....tocka....

To sto ja imam obavezu prema djetetu ili ono prema meni je druga stvar...Biti roditelj, biti ces do svoje smrti, i obrnuto...
Kakve to ima veze sa nasljedstvom ono je moje vlasnistvo ne moga djeteta, biti ce njegovo ako mu ja to ostavim....tocka...
Drzava mu daje u moje ime nakon moje smrti i pobija ustav clanak 3 o nepovredivosti priv.vlasnistva, ili tamo nekom xy zato sto je nesposoban za rad.... ako je nesposoban za rad pa nije to moja krivica niti odgovornost....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 25.03.2004., 18:06   #27
Quote:
happygoose kaže:
Da li tebi ovakav zakon ima smisla i zasto?
Naravno da ima smisla - u skladu je s kontinetalnom pravnom tradicijom, omogućava ostanak imovine unutar obitelji, ograničava razne lovce na nasljedstvo koji jako dobro znaju obrađivati bakice u vezi njihovog nasljedstva, ograničava razne vjerske sekte koje računaju na nasljedstvo i sl.

Stvar ti je jednostavno dva pogleda na društvo - američkog i europskog. Američki ti daje potpunu slobodu, a europski te ograničava čak i od vlastitih gluposti u nekim slučajevima.

U SAD ne moraš uplaćivati u zdravstveno i ako se razboliš - tvoj problem. Kod nas si obvezan uplaćivati. Isto kao i mirovinsko - kod nas si obvezan uplaćivati u drugi stup na svoj račun, nema ja bih radije cache. Čak i moraš ići na minimalni zakonski godišnji odmor, poslodavac može biti kažnjen ako ostaneš cijelu godinu radit, makar i dobrovoljno!

Dakle, dva svijeta i dvije filozofije.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 18:28   #28
Kakve sad ima veze zdravstveno osiguranje, filozofije sa zdravom pamecu i privatnim vlasnistvom.
Lovci na nasljedstva se sprijece tako da se napise oporuka i pohrani kod suda, biljeznika, odvjetnika, ambasade itd.
Druga je stvar sto u nasoj drzavi ljudi nisu pravno pismeni, jer da jesu ovakvi i slicni zakoni ne bi postojali......

A kad toliko spominjes i aludiras na ameriku, u toj istoj americi imas slobodnu volju koju ti nitko ne ogranicava dokle god ne prekrsis zakon....
Isto tako mozes raditi gdje hoces i sto hoces, a to isto ovisi o tvojoj volji i tvom radute koliko si uporan i koliko nesto stvarno zelis, i nitko te nece ogranicavati, niti jedno drustvo nije savrseno pa ni americko, ali razlika izmedju jednog i drugog, je u , tome sto se americko neprestano mijenja i nadogradjuje, a time prilagodjava svom drustvu i pojedincu....

Europsko u kojem ja zivim, s druge strane gleda kako nekome nesto zabraniti i ograniciti, a sve u ime jednakosti, a time zapravo stvara nejednakost, to se u razvijenoj europi zove socijalizam. Europa zeli zadrzati pozicije koje ima sada pod svaku cijenu, a ta cijena se pokazuje u znanstvenoj, manufakturnoj i inoj zaostalosti za svijetom. Sve veci broj mladih ljudi ne moze naci posao, i sto radi iseljava se .Trend iseljavanja u zapadnoj europi je sve veci, a pogotovo odljev mozgova, a sve nesto u ime jednakosti.Ne postoji trzisna utakmica, samo kvote.....
Isto tako europsko drustvo ne zeli prihvatiti promjene, a promjene su bitne za svako drustvo......
Ako ja zelim raditi nedjeljom i ne zelim ici na godisnji odmor to je samo moja stvar.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 25.03.2004., 18:34   #29
Sta mene ima drzava ogranicavati u mojoj vlastitoj gluposti, to se zove osobna odgovornost.
Koje kod nas jako puno fali, ja ne zelim da meni drzava popuje i govori kako cu ja i sta cu ja....
Ne zelim da mi drzava govori kako sam ja napravila glupost, ako nisam prekrsila zakon.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 25.03.2004., 23:09   #30
Quote:
happygoose kaže:
Druga je stvar sto u nasoj drzavi ljudi nisu pravno pismeni, jer da jesu ovakvi i slicni zakoni ne bi postojali......
Ovakvi i slični zakoni upravo i postoje zato što su ljudi pravno pismeni!!!

Hrvatsko građansko pravo je s ponosom baštinik jednog od najrazvijenijih građanskih prava u svijetu - onog austrijskog, kojeg su zbog njegove kvalitete kopirale mnoge danas iznimno uspješne države (neke čak i van Europe).

Nužni dio kod nasljeđivanja svakako nije izum hrvatskog prava, već baština našeg civilizacijskog kruga. Postoji u većini nasljednopravnih sustava, evo baš sam provjerio u udžbeniku.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 23:12   #31
Quote:
happygoose kaže:
A kad toliko spominjes i aludiras na ameriku, u toj istoj americi imas slobodnu volju koju ti nitko ne ogranicava dokle god ne prekrsis zakon....
Da, i onda se pola države sablazni kada vidi sisu na televiziji.

Ta ista Amerika započinje ratove protivno Povelji UN, što dovoljno govori o njenom poštivanju prava.

A tvoje pljuckanje europskih regula samo govori o kompleksima gastrabajtera kojemu sada ništa doma ne valja, i to ne samo doma, već i na cijelom kontinentu.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 23:13   #32
Quote:
happygoose kaže:
Sta mene ima drzava ogranicavati u mojoj vlastitoj gluposti, to se zove osobna odgovornost.
Naravno da te ima ograničavati, jer ako npr. u 65-oj ostaneš na ulici bez prihoda jer si zapila lovu za mirovinski, onda postaješ društveni problem.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 23:20   #33
Quote:
happygoose kaže:
niti jedno drustvo nije savrseno pa ni americko, ali razlika izmedju jednog i drugog, je u , tome sto se americko neprestano mijenja i nadogradjuje, a time prilagodjava svom drustvu i pojedincu....
Tu potpuno griješiš! Američko pravo je većim dijelom zasnovano na presedanima - dakle na načinu kako je neki slučaj riješen u prošlosti. Stoga ono zna biti i arhaično, i neobično i neprilagođeno suvremenom vremenu. Postoje i vrlo neobične odredbe tipa zabrane određenih oblika sexa u pojedinim državama, jer se netko valjda prije 150 godina sjetio tako nešto uvesti.

Da ne spominjem zastarjelost kazenog prava temeljenog primarno na represiji i blago rečeno širokom korištenju smrtne kazne (na koju uglavnom budu osuđeni nebijelci).

Presedanski sustav svakako ima svojih prednosti u nekim stvarima, ali nikako nije savršen. Moderni sustavi idu k spajanju oba modela, koliko je to moguće (to se vidi kod međunarodnih sudova ponajviše).

Također, čini mi se da ne želiš prihvatiti jednostavno drugačiju definiciju države u SAD i u Republici Hrvatskoj - kod nas je odmah uz pojam demokratska i pojam socijalna država! Tako je određeno Ustavom i zakoni su tome prilagođeni.
Vojky is offline  
Old 25.03.2004., 23:26   #34
HappyGoose, i u Americi se oporuka moze osporiti.
malo_sutra is offline  
Old 26.03.2004., 08:18   #35
e moj Vojky, izgleda da mi raspravljamo s djecom..

ne poznaju naš pravosudni sustav, a idealiziraju američki kojeg znaju još i manje..
a kad nešto nepoznaš, ondas to idealiziraš..
a što manje znaš to više idealiziraš.. a tek onda je sve super..
nn-st1 is offline  
Old 26.03.2004., 09:50   #36
Quote:
Vojky kaže:
Ovakvi i slični zakoni upravo i postoje zato što su ljudi pravno pismeni!!!

Hrvatsko građansko pravo je s ponosom baštinik jednog od najrazvijenijih građanskih prava u svijetu - onog austrijskog, kojeg su zbog njegove kvalitete kopirale mnoge danas iznimno uspješne države (neke čak i van Europe).

Nužni dio kod nasljeđivanja svakako nije izum hrvatskog prava, već baština našeg civilizacijskog kruga. Postoji u većini nasljednopravnih sustava, evo baš sam provjerio u udžbeniku.
Ja ne aludiram da je hrvatsko drustvo pravno nepismeno u smislu da nema zakone.....nego da velika vecina ljudi ne zna napisati niti oporuku niti zna osnovne zakone.....
Ti meni pricas o arhaicnosti u americkim zakonima, a ponosis se arhacnoscu hrvatskog, "koje je bastinik austrijskog".
Ja ne pisem da je zakon u hrvatskoj los, ali da je arhaican i nepotpun to je......
Ako postoji u vecini, zasto mora postojati i u hrvatskom, ponavljam ide protiv ustava RH.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 26.03.2004., 09:56   #37
Quote:
Vojky kaže:
Da, i onda se pola države sablazni kada vidi sisu na televiziji.

Ta ista Amerika započinje ratove protivno Povelji UN, što dovoljno govori o njenom poštivanju prava.

A tvoje pljuckanje europskih regula samo govori o kompleksima gastrabajtera kojemu sada ništa doma ne valja, i to ne samo doma, već i na cijelom kontinentu.
Kakva veze imaju sise sa nuznim dijelom o kojem diskutiramo......te americki ratovi sa privatnim vlasnistvom, hr ustavom i nuznim dijelom.....

Ja ne pljuckam po nikome i nicemu niti mi je to zivotna filozofija.
Ja ti samo docaravam svoje moisljenje i neke cinjenice, ti se sa njima mozes ali i ne moras sloziti.....Ja nisam rekla niti tebe uvrijedila niti jednom rijecju, a ti si moderator.......
Ja nisam gasterbajter, ja volim svoj dom, i on je meni posve u redu.
Neki ljudi ne zele promjene, ma kakve one bile pa i za njihovo dobro.Meni je Europski kontinent sasvim dovoljan.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 26.03.2004., 10:03   #38
Quote:
Vojky kaže:
Naravno da te ima ograničavati, jer ako npr. u 65-oj ostaneš na ulici bez prihoda jer si zapila lovu za mirovinski, onda postaješ društveni problem.
Znaci meni drzava dozvoljava slobodnu volju da se napijem i potrosim lovu, ali ako imam 65 to vise na mogu, onda sam problem, ali dok sam bauljala pijana ulicama lijepe nase to nije bio drustveni problem.....
Kako selektivno, hoces li dozvoliti toj drzavi da ti uredjuje sve ostalo u tvom domu i zivotu na takav nacin tj. da ti kaze kako ces i sta ces, eto da si ti ne moras muciti sa donosenjem odluka, da se ti ne osjecas previse odgovoranza svoje postupke.....
Meni tutori takve vrste ne trebaju!
Lijepo, zasto neki uvijek vide mamu i tatu u drzavi ne znam, ja je vidim kao nesto sto sluzi meni kao gradjaninu RH, ja sam birala vlasti i dala im pravo da cetiri godine upravljaju u moje i tvoje i svacije ime.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 26.03.2004., 10:07   #39
Quote:
Vojky kaže:
Tu potpuno griješiš! Američko pravo je većim dijelom zasnovano na presedanima - dakle na načinu kako je neki slučaj riješen u prošlosti. Stoga ono zna biti i arhaično, i neobično i neprilagođeno suvremenom vremenu. Postoje i vrlo neobične odredbe tipa zabrane određenih oblika sexa u pojedinim državama, jer se netko valjda prije 150 godina sjetio tako nešto uvesti.

Da ne spominjem zastarjelost kazenog prava temeljenog primarno na represiji i blago rečeno širokom korištenju smrtne kazne (na koju uglavnom budu osuđeni nebijelci).

Presedanski sustav svakako ima svojih prednosti u nekim stvarima, ali nikako nije savršen. Moderni sustavi idu k spajanju oba modela, koliko je to moguće (to se vidi kod međunarodnih sudova ponajviše).

Također, čini mi se da ne želiš prihvatiti jednostavno drugačiju definiciju države u SAD i u Republici Hrvatskoj - kod nas je odmah uz pojam demokratska i pojam socijalna država! Tako je određeno Ustavom i zakoni su tome prilagođeni.

Kao sto sam i napisala i ranije nijedno drustvo nije savrseno, pa ni americko....
Sami presedani su promjene, ili barem pokusaj promjene...
Ja sam protiv smrtne kazne kao i puno ljudi u americi i europi..
Ja protiv socijalnog ne mam apsolutno nista i ne znam gdje si ti to procitao a ja napisala....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 26.03.2004., 10:08   #40
Quote:
malo_sutra kaže:
HappyGoose, i u Americi se oporuka moze osporiti.
Ja sam to i navela ranije u jednom od postova....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.