Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 16:45   #1
Vinski ocat (kvasina) može li biti opasna????

Dakle radi se o sljedećem:
Nekad me uhvati jaka želja za vinskim octom i onda u šalicu stavim malo octa i malo soli.Da li je to pametno radit,ako ne za što je opasno
Al_Capone_94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:44   #2
opasno je s tim oprati auto, zalit cvijeće, dati kanarincu da popije.
manje ugodno bi se bilo umiti u tome.
najbolje da popiješ ili bar skineš kamenac sa wc školjke.

absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 15:01   #3
Pa puno dijeta se temelji na pijenju octa tako da ako te baš ta želja ne uhvati svaki dan, ne bi trebalo biti problema. I naravno, da ga ne popiješ litru
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:38   #4
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Pa puno dijeta se temelji na pijenju octa tako da ako te baš ta želja ne uhvati svaki dan, ne bi trebalo biti problema. I naravno, da ga ne popiješ litru
da, ali jabučnog! jer jabučni ocat je lužina
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:57   #5
Lužina? A kiseli je okus. Čudno. Alkoholno vrenje i onda octeno. Nemre biti lužina. Isti proces je ko i kod vinskog octa. U stvari -ne znam. Off topic.: zna li netko jesu li iste bakterije i kvasci odgovorni za octeno vrenje čaja tvz. kombucha i običnog octa ? Nije tema , al me baš zanima.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 21:07   #6
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
da, ali jabučnog! jer jabučni ocat je lužina
da i to poznata pod imenom octena kiselina.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 23:20   #7
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Lužina? A kiseli je okus. Čudno. Alkoholno vrenje i onda octeno. Nemre biti lužina. Isti proces je ko i kod vinskog octa. U stvari -ne znam. Off topic.: zna li netko jesu li iste bakterije i kvasci odgovorni za octeno vrenje čaja tvz. kombucha i običnog octa ? Nije tema , al me baš zanima.


jabučni ocat poništava kiselost organizma

http://www.avia.croadria.com/nov/jabucni_ocat.htm


obratiti pažnju na podjelu kiselo/lužnato http://www.freedomtek.org/zdrava_pre...sela_hrana.php
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 23:51   #8
Quote:
Al_Capone_94 kaže: Pogledaj post
Dakle radi se o sljedećem:
Nekad me uhvati jaka želja za vinskim octom i onda u šalicu stavim malo octa i malo soli.Da li je to pametno radit,ako ne za što je opasno
Pa..mene ta ista želja nekada obuzme, ali jabučni i to još ako ga je radila moja mama, vinski niti ne kupujem.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 06:21   #9
Quote:
Al_Capone_94 kaže: Pogledaj post
Dakle radi se o sljedećem:
Nekad me uhvati jaka želja za vinskim octom i onda u šalicu stavim malo octa i malo soli.Da li je to pametno radit,ako ne za što je opasno
stari recept za zdravlje je kažu čaša mlake vode ujutro sa žličicom-dvije meda i jabučnog octa.
http://www.seebiz.eu/hr/seebiz-trend...esti,4354.html

dal djeluje i na one koji si ujutro za zdravlje u pola litre hladne pomiješaju pola litre zagorskog kiseliša ili drmnu litru bevande? to je pitanje

Zadnje uređivanje ursamajor : 23.09.2009. at 06:59.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:09   #10
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post

dal djeluje i na one koji si ujutro za zdravlje u pola litre hladne pomiješaju pola litre zagorskog kiseliša ili drmnu litru bevande? to je pitanje

trebalo bi....jer mamurluk se liječi nadoknađivanjem minerala.

inače: nakon takve noći u jutro voće, Donat ili jednostavno šumeći magnezij
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:18   #11
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
trebalo bi....jer mamurluk se liječi nadoknađivanjem minerala.

inače: nakon takve noći u jutro voće, Donat ili jednostavno šumeći magnezij
al tek nakon tri-četiri jaja na oko i desetak kiselih krastavaca
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:58   #12
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
al tek nakon tri-četiri jaja na oko i desetak kiselih krastavaca

a ne znam ti ja.....nisam baš tak iskusna u tome!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 02:57   #13
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
obratiti pažnju na podjelu kiselo/lužnato http://www.freedomtek.org/zdrava_pre...sela_hrana.php
Da - piše kako jabučni ocat potiče lužnatost u organizmu. Isto piše i za limun, a limun je pun limunske kiseline, a ne limunske lužine!. Tak da su to valjda nekakve "dobre" kiseline?...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 09:26   #14
Isto znam da svježe voće potiče lužnatu reakciju u tijelu , a kuhano kiselu. To je istina. Kad se najedem npr svježih šljiva , super mi je , a kad jedem kuhane , dobim žgaravicu.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:36   #15
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Da - piše kako jabučni ocat potiče lužnatost u organizmu. Isto piše i za limun, a limun je pun limunske kiseline, a ne limunske lužine!. Tak da su to valjda nekakve "dobre" kiseline?...
možda je tak bolje rečeno! ja samo znam da jabučni ocat nije loše uzimati, a ostale octeve treba izbjegavati. ne znam za kakvim octom postavljač teme žudi......i znam još jedno...liječeni alkoholičari nikako ne smiju konzumirati vinski ni alkoholni ocat, jabučni smiju....e sad... znam to kaj znam, kemiju ne znam, a neću je ni učiti
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.