Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 22:03   #1781
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Je li bi SLR ili TLR?

Yashica Mat 124G, bar ova koju ja imam, ima pouzdani svjetlomjer.
Slr
__________________
Urbi et orbi!
croatan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 22:59   #1782
Imo ja jednu Mamiyu 645 al sam je utopio, ostala samo rucka i AE prizma, al na AF modele nepase.
Jos drzim ovu, kruha netrazi.
http://oi53.tinypic.com/ftmw3m.jpg
A imo i Yashicu Mat 124 G, bila prakticki nekoristen, al je moro za novce utopit na ebayu
http://oi54.tinypic.com/bedo9k.jpg
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:46   #1783
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
djuro, yashica je tvoja?

on topic: lubitel 2 i neki engleski 6x9 koji pušta svjetlo di stigne
tog engleza treba zakrpat i bio bi zakon. objektiv koji ima gore uopće nije loš, ona jedna fotka koja je uspjela je prilično impresivna...

(imam jednu svoju yashicu 124 ali je blago izubijana, sad sam ju dao na generalni remont )

Quote:
croatan7 kaže: Pogledaj post
Ma, kupio bih si neki srednji format rabljeni tako u narednih godinu dana za 2-4 kuna za crno-bijelu fotografiju(ne nužno za c/b). Htio bih nekaj kaj ima kolko tolko pouzdan svjetlomjer i po mogućnosti af. Gledao sam Mamiyu 645 AF i Pentax 645, ima tko iskustva s njima ili bi mi nešto drugo preporučili ?
autofokusni MFovi koštaju dramatično više od ovih ručnofokusnih
svjetlomjer na MFu nije problem, pogotovo na SLRovima, gdje je uglavnom dio AE prizme...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 13:56   #1784
kolika je realna cijena za yashicu lm ?
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:19   #1785
moja igračkica se vratila sa servisa....malo je drukčija..al šta sad...

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:27   #1786
Drukčija? Stavili su Oly remen na nju?
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:29   #1787
..gle, popravak je popravak
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:48   #1788
Dva pitanja:
Imam Rolleiflex ali u tražilu slika vinjetira (na fotkama nema vinjetiranja i sve je OK). Jel ima netko majstora za preporučiti da pogleda u čemu je stvar?
Imam i Lubitela2 ali nije mi baš nešto, preoštar za Lomo, pa bi ga zamjenio za neki (pra)stari MF folder. Ako je netko zainteresiran nek se javi.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:50   #1789
..probaj si očistit view objektiv/ogledalo u rolliću.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:58   #1790
Đuro na kolko bi cijenil yashicu da je sad prodaješ?
__________________
Urbi et orbi!
croatan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:59   #1791
isto kolko sam ju i kupil -76$+30$ shipping+gaddemnpdv+manipulativni troškovi hebene pošte.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:03   #1792
A tko popravlja kod nas takvu opremu? Zanima, budući da muku mučimo s gotovo svim ovlaštenim servisima kod nas.
__________________
Urbi et orbi!
croatan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:13   #1793
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Imo ja jednu Mamiyu 645 al sam je utopio, ostala samo rucka i AE prizma, al na AF modele nepase.
Jos drzim ovu, kruha netrazi.
http://oi53.tinypic.com/ftmw3m.jpg
A imo i Yashicu Mat 124 G, bila prakticki nekoristen, al je moro za novce utopit na ebayu
http://oi54.tinypic.com/bedo9k.jpg
joj ti si imao lijepu yashicu sa kožom....slin....a još veći slin na mamiyu
....a jel prodaješ tu ručku i prizmu za mamiyu 645? meni je ostalo još dva objektiva od iste, možda da si kupim neko tijelo opet...

Quote:
croatan7 kaže: Pogledaj post
A tko popravlja kod nas takvu opremu? Zanima, budući da muku mučimo s gotovo svim ovlaštenim servisima kod nas.
entuzijasti i dva-tri kvazilegendarna majstora tu u zagrebu. ovu moju je kolega sa foruma (oklagius) isprepipal i izrastavljal...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:34   #1794
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
....a jel prodaješ tu ručku i prizmu za mamiyu 645? meni je ostalo još dva objektiva od iste, možda da si kupim neko tijelo opet...
Prizma je od 645super, nisam siguran da pase na pro modele a na starije nepase. Tako i rucka, nije sa motorom nego sa okidacem. ak nes kupis moz se javit, jel kaj bus kupoval ak ne kupis. A i cijena moze samo padat.
Neki dan imo priliku za jedan E-1 sa gripom 12000 shots
ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm 2.8-3.5.
ZUIKO DIGITAL 14-54mm 2.8-3.5.
ZUIKO DIGITAL ED 50mm 1:2.0 Macro.
Flash Camedia FL-20
Malo mi falilo da neuzmem, morat cu trazit strucnu pomoc za ovisnike
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:46   #1795
hm, to je od 645 super 1000S ? jel te uglavnom gledam i volim...
offtopic:
hahaha da, viš, taj blic čak i radi na e1 (ne radi na kasnijim e-ovima u TTL modu). kakva je bila cijena? taj kombo je prilično sick ak voliš 5mpx, prastari šumovit ccd senzor sa ludim bojama i zadihtano sve
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:00   #1796
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
hm, to je od 645 super 1000S ? jel te uglavnom gledam i volim...
offtopic:
hahaha da, viš, taj blic čak i radi na e1 (ne radi na kasnijim e-ovima u TTL modu). kakva je bila cijena? taj kombo je prilično sick ak voliš 5mpx, prastari šumovit ccd senzor sa ludim bojama i zadihtano sve
Cijena bile za kupit ko treba ok, al losa za profit
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:20   #1797
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
moja igračkica se vratila sa servisa....malo je drukčija..al šta sad...

http://i302.photobucket.com/albums/n.../LR-299681.jpg
Daj još koju fotografiju.

Ovo je sada kao novo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:39   #1798
..pa ostalih 8 je potpuno isto samo blage varijacije na temu pozadine, snage blica i boje u objektivu generirane televizorom
ono kaj je bitno je kak bu radila, prvi film je unutra, sutra je vatreno krštenje...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:48   #1799
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..pa ostalih 8 je potpuno isto samo blage varijacije na temu pozadine, snage blica i boje u objektivu generirane televizorom
ono kaj je bitno je kak bu radila, prvi film je unutra, sutra je vatreno krštenje...
Mislio sam malo da poslikaš detalje.

A ne sumnjam da će dobro raditi, samo pukni skenove na net, obavezno!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:52   #1800
a poslikat ću, vj sutra, za danas sam već pospremio aparaturu...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.