Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 19:24   #5581
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Zato što se sa Šveđanima očito ne žele sklapati poslovi, a F-16 nemožemo dobiti kao i Gripene "na probu".

Nije mi jasna ona ponuda Aerostara HRZ-u. Kakve zrakoplove oni mogu ponuditi i otkuda im? Naši mogu poslati maksimalno 8 na remont, što je premalo, znači treba nam minimalno još 4 zrakoplova. Otkuda njima 21-ce? Čitao sam danas o nekim opcijama sa Indijskim Mig-21 Bison, navodno 3 mil.€ po komadu i proizvedeni u drugoj polovici 80-ih (sada u rezervi). Možda su mislili uzeti koji€ i kao posrednici između HRZ-a i Indijskog ratnog zrakoplovstva.

No uvođenje Mig-21 Bison zahtjevalo bi neüto vremena i na privikavanje na zrakoplov, koji je opremljen modernijom avionikom i ipak pretrpjeo odre+ene preinake u odnosu na Mig-21 bis.

Razlike u slici i riječi:http://www.bharat-rakshak.com/IAF/Im...ds/MiG21Bison/
sva 4 UM-a koja se nalaze u HRZ-u je nabavio Aerostar.
pinkyhero is offline  
Old 15.07.2012., 19:40   #5582
Jesu li to oni za koje kažu da su nabavljeni iz Poljske?
Buck is online now  
Old 15.07.2012., 20:59   #5583
Cool

Quote:
pinkyhero kaže: Pogledaj post
sva 4 UM-a koja se nalaze u HRZ-u je nabavio Aerostar.
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Jesu li to oni za koje kažu da su nabavljeni iz Poljske?
Zapravo je ovako; posredstvom tvrtke Aerostar sva četri su kupljena od Poljske i nakon "remonta" isporučena HRZ-u po našoj narudžbi. Nadam se da je ovo sad Ad/acta...
Proxy1969 is offline  
Old 15.07.2012., 21:09   #5584
Zahvaljujem.
Buck is online now  
Old 15.07.2012., 21:58   #5585
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post
Zapravo je ovako; posredstvom tvrtke Aerostar sva četri su kupljena od Poljske i nakon "remonta" isporučena HRZ-u po našoj narudžbi. Nadam se da je ovo sad Ad/acta...
Nisu kupljeni od Poljaka jer poljaci u svom sastavu nisu imali te brojeve.

MiG-21 UM su kupljeni od Rumunja.

Evo i potvrda s službenog glasila MORH-a iz 2003 godine.



link za bolju preglednost: http://i50.tinypic.com/x6obc.jpg

https://www.forum.hr/showthread.php?t=730564&page=3
an_02 is offline  
Old 15.07.2012., 22:02   #5586
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
No uvođenje Mig-21 Bison zahtjevalo bi neüto vremena i na privikavanje na zrakoplov, koji je opremljen modernijom avionikom i ipak pretrpjeo odre+ene preinake u odnosu na Mig-21 bis.

Ako te zanima tekst o modernizaciji MiG-21-93 oli ti MiG-21 UPG



http://i47.tinypic.com/awdsib.jpg
http://i48.tinypic.com/fctjtg.jpg
http://i46.tinypic.com/x1m714.jpg
http://i46.tinypic.com/15pg800.jpg
http://i48.tinypic.com/35mpp1t.jpg
http://i47.tinypic.com/fc5fk.jpg
http://i48.tinypic.com/1z345lk.jpg
http://i49.tinypic.com/11kd1f7.jpg

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=118
an_02 is offline  
Old 15.07.2012., 22:07   #5587
Quote:
zdrug2000 kaže: Pogledaj post
Kolega Proxy to nisu slavonci nego otpad iz slavonije,tipa ljudi koji bi na prvi pucanj bili na prvoj liniji u Minhenu. Pravi slavonci su dobri i čestiti ljudi koji bi itekako htjeli HRZ jer znaju šta su prošli 90-ih i šta je neprijatelj radio sa svojim zrakoplovima i to nisu zaboravili.
Jel Ti to aludiraš na bosance?
darkos is offline  
Old 15.07.2012., 22:14   #5588
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
Jel Ti to aludiraš na bosance?
il hercegovce
JoZ@ is offline  
Old 15.07.2012., 22:32   #5589
Hvala An_02, kao i uvijek izvrsno informiran.
Buck is online now  
Old 15.07.2012., 22:36   #5590
an_02 na usluzi ljudima dobre volje i onima koji žele dobro Hrvatskom nebu i HRZ-u!
an_02 is offline  
Old 15.07.2012., 22:45   #5591
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post
LAŽ, pobunili su se došljaci - doseljenici iz Herceg-Bosne i Slavonije (inače dežurni domoljubi)P.S. da ne bi netko pomislio da imam nekih regionalnih netrpeljivosti postoje potpisnici javnih prosvjeda oko buke pa ako nekog zanima neka traži.
A da se nisu pobunili oni koji se u Istri na popisu stanovništva potpisuju kao: Jugoslaveni, Romi, Talijani, Srbi.

Nego za sve su krivi Slavonci i Hercegovci kojih je samo 18 % u Istri.

A onog dana kada su naša dva miga pala nad slunjom od Pule do Medulina ovakve komentare su pisali a ko bi drugi nego Slavonci i Hrvatati iz Hercegovine.


I sad se pitate zašto su Migovi otišli iz Pule? A jesu li Slavonci i Hercegovci i u Medulinu, smetaju li MiGovi ovima iz okolice, jesu li ovi što kažu da zašto ne lete nad ZG sad sritni kad nema šahovnice nad Istrom?

Evo i link: http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/263719
an_02 is offline  
Old 15.07.2012., 23:07   #5592
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Da se malo vratimo na temu. Danas čitam kako je Gripen C/D dobio većinu dogfight duela protiv norveških F-16. Često se piše o tim stvraima no jedno se zaboravlja, a to je da većina duela se odigrala protiv starijih F-16, u ovom slučaju sa F-16 MLU. Stoga me ne čudi nadmoć Gripena C/D u tim dvobojima. Zanimljivo bi bilo vidjeti rezultat duela F-16 Block 50+ i Gripena C/D. Postoji još jedan zanimljiv detalj, ako bi npr. F-16 Block 50 uspio duže vremena parirati u dogfightu Gripenu C/D, moglo bi se poći od toga da bi sa vremenom izgledi F-16 sve više rasli jer bi Gripen relativno brzo mogao upasti u probleme sa gorivom, a tada mu manevarske sposobnosti naglo opadaju i samim tim mora preuzeti defenzivnu ulogu. Ja ipak vidim F-16 Block 50 u prednosti u odnosu na Gripen. Veći operativni radijus, veće količina naoružanja, šira paleta upotrebljivog naoružanja i sl. bi nešto više operativne troškove kroz te prednosti F-16 lako kompenzirali.
Ukoliko se susret 2 lovca ne završi u 3 minute (od uočavanja protivnika) znači da su na oba aviona zatajile rakete... Naravno ukoliko BVR nije dozvoljen. Pobjedu odnosi onaj koji ima sustav ciljanja na kacigi i raketu koja može uloviti cilj pod većim kutem.
Pilot neće smanjiti manevriranje jer mu se upalila lampica rezerve, razlog: jednostavno gubitak aviona je rezultat na kraju jedne i druge priče. Ako se boriš do kraja možda i ti njega srušiš.

Navodno (po pričama na stranim forumima) najbolja lovački/dogfighter F-16 su Block30 s GE F-110 motorima, nakon toga su postali preteški odnosno naknadnim dodavanjem opreme i mogućnosti nije praćeno odgoarajućim povećanjem snage motora. Također navodno Turci su bili u dilemi hoće li i svoje Block30 modernizirati ali su odustali da bi ostali okretniji (vjerovatnije je da se u stare zmajeve ne isplati previše ulagati - kad imaš doma tvornicu istih). Znam da su evropski MLU uglavnom stari Block 15 ovo sam naveo kao zanimljivost.

+ gripena manji radarski odraz, bolje letne osobine (jednostavno zbog konstrukcije), kad stignu Meteor i IRIS-T/MICA
+ F-16/B50 veći enurance, veća i raznovrsnija nosivost, HARM!

Iako u biti navijam za Gripena, islim da je trenutno najveća prednost Falcona u tome što Švedi nemaju integriranu ni jednu protu radijacijsku raketu. Tj nešto čime će trenutno prisiliti "ozbiljnu" PZO da se pritaji.
__________________
It was often said that the battle of Vis (20.7.1866) was an example of what a fleet of wooden ships led by an iron admiral can do against a fleet of iron ships led by a wooden admiral!
Growler is offline  
Old 15.07.2012., 23:22   #5593
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post

...Otkuda njima 21-ce? Čitao sam danas o nekim opcijama sa Indijskim Mig-21Bison, navodno 3 mil.€ po komadu i proizvedeni u drugoj polovici 80-ih (sada u rezervi). Možda su mislili uzeti koji€ i kao posrednici između HRZ-a i Indijskog ratnog zrakoplovstva.
Pa ako su uzeli u remont Bis verziju iako su prije radili samo MF, vjerovatno će tako prodati nam MF pod Bis... pa bi ih se moralo modernizirati u ZTCu

Koliko je meni poznato Indijci nemaju Bizone u rezervi već su u manjku s 100tinjak borbenih aviona (megalomani, nama nedostaje samo 10tak ).
Indijci koriste Bisone kao "drugu liniju" obrane uz 29tke kao PZO srednjeg dometa .
__________________
It was often said that the battle of Vis (20.7.1866) was an example of what a fleet of wooden ships led by an iron admiral can do against a fleet of iron ships led by a wooden admiral!
Growler is offline  
Old 16.07.2012., 00:39   #5594
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
A da se nisu pobunili oni koji se u Istri na popisu stanovništva potpisuju kao: Jugoslaveni, Romi, Talijani, Srbi.

Nego za sve su krivi Slavonci i Hercegovci kojih je samo 18 % u Istri.

A onog dana kada su naša dva miga pala nad slunjom od Pule do Medulina ovakve komentare su pisali a ko bi drugi nego Slavonci i Hrvatati iz Hercegovine.


I sad se pitate zašto su Migovi otišli iz Pule? A jesu li Slavonci i Hercegovci i u Medulinu, smetaju li MiGovi ovima iz okolice, jesu li ovi što kažu da zašto ne lete nad ZG sad sritni kad nema šahovnice nad Istrom?

Evo i link: http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/263719

Ovo je još uvijek slobodna zemlja i još uvijek se svatko može deklarirati kako hoće i još uvijek svatko može pisati što hoće dok time ne vrijeđa dostojanstvo i prava drugih ljudi. I najvažnije svatko ima pravo na svoje mišljenje. To su osnovne postavke zapadnog društva i to je ono za što smo se borili i u DR . A osobno ću se boriti i da tako ostane jer to je pojam SLOBODE kako ga ja zamišljam.

Migovi su otišli iz Pule jer je 92.ZB Pula neperspektivan objekt.
A iz Zagreba će jer su ih zaboravili spomenuti Francuzima.

Komentari u novinama ne pokazuju ništa i ne znače ništa pola komentara može napisati i jedan komentator pogotovo preko neta (lakše nego uređivati Wikipediju). Da je zapovjedništvo HRZ želio Bazu u Puli baza bi ostala, da su političari želili nove avione oni bi bili kupljeni čim se skinuo embargo. A ova objašnjenja tipa pučanstvo je to željelo ili to želi to su jeftini politički bodovi i pranje ruku.

An2 molim te da ne uvlačiš političko-nacionalno-regionalne razloge u ocijenu MORHa o perspektivnosti objekata MORH-a. Da su generali i gospoda iz MORH-a imala viziju, ili da je slučajno sad imaju sustav bi funkcijonirao. Ovako se mi već godinama dopisujemo i trsimo tko će smislit toplu vodu.

Hoćeš li reći da smo mi u Istri protiv HRZ ili da nismo dali svoj doprinos u DR?
Ili mi hoćeš reći da živiš ovdije i da znaš kako ljudi razmišljaju i za što su.
"Samo" 18 % pa lijep postotak si izračunao, i bolje mi je da ne znam kako, onako tek da shvatiš "samo" 18% je oko 19 000 ljudi, ako odbiješ žene i starce ostane još uvijek 4500 vojnih obveznika.
A od najsjevernije točke Pule do najjužnije točke Medulina je manje od 20Km što i nije neka velika udaljenost čak ni u Istri. A Mirekova frendica nije rodom medulinka: bok Mirek i opadnu nisu baš dijalektalno iz Istre.

Osim toga da si živio uz Migove bar 2-3 mjeseca svakodnevno onda bi znao da ponekad želiš i da spavaš duže od 8h ujutro i da ti dijete odspava koji sat u miru. Tu je sad kvaka ukoliko si odrastao s migovima buku isključiš jer si oguglao na nju već u koljevci, ukoliko si se doselio kasnije buka ti može uništiti život. Pa ti doseljenici su vjerovatno sretni, oni i političari-biznismeni koji imaju planove i nekretnine...

Gledaj ovamo što ću sad napisat (rekao bi u tvom stilu) :
Migovi ne lete iz Splita jer im grad Split nije u stanju osigurati topli obrok i sjeverni školski krug na 300m. I da Split ne želi poduzeti ništa da to promjeni.
Glupost, ali zvuči sasvim u redu kao razlog, i kad budeš spomenuo da nema migova nad Dalmacijom je ću se ulogirati pod 15 imena i vrtiti ove dvije nebuloze do besvijesti... i onda ću se dogovoriti s Moderatorom da obriše tvoje postove i to je to. Za 15 dana RH će biti uvjerena da je to razlog što nema Migova u Splitu i da je Split sam kriv za to.

Otišao sam u OFFfffff topic, ali jednom sam već prešutio a sad mi je previše...
__________________
It was often said that the battle of Vis (20.7.1866) was an example of what a fleet of wooden ships led by an iron admiral can do against a fleet of iron ships led by a wooden admiral!

Zadnje uređivanje Growler : 16.07.2012. at 00:50.
Growler is offline  
Old 16.07.2012., 01:18   #5595
Više mi ništa nije jasno u vezi onih migova iz Odese, pa da pitam....

Cijana je 1.230.000 eura za komada, na raspolaganju je 8 komada, remontirani su 2008. i konzervirani. Međuremontni ciklus je 10 godina ili 850 sati i teče od dana primopredaje ( to je samo na papiru, rumunjsko iskustvo nam govori o cca 30% od toga realno za očekivat) Imaju GPS bolji nego što je trenutno na našima bisD. da ih se dovede na bisD standard trebalo bi kupit ili sa naših skinut ostalu opremu (IFF transponder, NAV indikator, VHF/UHF digitalnu stanicu....) i na njih ugradit , nekakava naša maskirna shema i oznake! Da li je to to? 8 migova na bisD standardu?!

Vlasništvo?! To su jemenski migovi koje su poslali u Odesu na remont, nisu zadovoljni napravljenim ili nemaju novaca da plate? Ili su to ukrainci uzeli od Alžira ( dobili u zamjenu/pod račun za migove 29) dogovorili sa Jemenom remont i prodaju pa ovi sad neće?!

Zbunilo me što sam sve našao na netu o temi pa da pitam, ima vas tu puno upučenijih od mene. Hvala
krunch is offline  
Old 16.07.2012., 01:33   #5596
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
Jel Ti to aludiraš na bosance?
NE! Ne aludiram ni na bosance ni na hercegovce nego na ljudski otpad,znam ih jer je takvih bilo i u mom selu,starosjedilaca da tako kažem,kad je zazviždalo zbrisali brzinom svjetlosti,hvala Bogu nije ih bilo puno.I od kud tebi da aludiram na bosance,ne shvaćam šta hoćeš reć,prosvijetli me.Zdrug poštuje svakog tko je čovjek u duši i glavi,pa bio on bosanac,hercegovac,srbin bilo što,svakog tko poštiva Hrvatsku. Otići ću off pa prekidam sa ovim.

Falconu dajem prednost ispred Gripena,iako nemam ništ protiv njega.Ima ih u dovoljnom broju,svih inačica,tj bit će ih još dugo. Ne znam samo da nove inačice Falcona imaju lošije letne karakteristike od starijih.Zar nisu jači motori ugrađivani u zadnje serije? Zato lijepo da je pameti i mozga uzeti Horneta,koji je sposoban itekako ugrist,ima sve potrebno i za zračnu borbu i za napade na kopnene/morske ciljeve i to već A inačica.
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Old 16.07.2012., 02:18   #5597
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Više mi ništa nije jasno u vezi onih migova iz Odese, pa da pitam....

Cijana je 1.230.000 eura za komada, na raspolaganju je 8 komada, remontirani su 2008. i konzervirani. Međuremontni ciklus je 10 godina ili 850 sati i teče od dana primopredaje ( to je samo na papiru, rumunjsko iskustvo nam govori o cca 30% od toga realno za očekivat)



Zbunilo me što sam sve našao na netu o temi pa da pitam, ima vas tu puno upučenijih od mene. Hvala
Ovo smrdi do neba!
Nejasno je koji je remont u pitanju (prvi ili drugi) i koliko su ti avioni uopće stari. To bi bilo zanimljivo saznati. Što te tiće međuremontnog vremenskog resursa, on teče od trenutka završetka remonta, dakle tih 10 godina počinje teči od trenutka kad sektor kontrole zavoda koji je radio remont lupi žig da su zadovoljenio svi uvjeti za sigurnu uporabu (napravljene sve radnje i sva ispitivanja) i na to se potpiše direktor kontrole i generalni direktor zavoda. To je zakon! Vremenski resurs je vezan isključivo uz vrijeme - kalendar i uveden je iz razloga što apsolutno svi materijali na zrakoplovu stare, bez obzira koristio se zrakoplov ili ne. Postoji tehnički razlozi za to, al to je druga (duga) priča. Ukoliko zavod u Odesi "lupi žig" sa datumom isporuke kao datumom remonta, a remont su zapravo završili 2008, onda nije ni čudo što nemaju certifikat proizvođača KB MiG za remont njihovih aviona.

Vidim da se tu razglaba i o vlasništvu tih aviona koje je "nejasno". To nije niti čudno. Ukoliko su ti avioni napravljeni prije 1982, onda je njima istekao ukupni vremenski resurs (vijek uporabe) od 30 godina, i oni sukladno uputtama proizvođača više nisu za uporabu. Napomenuo bih tu, da korisnik (primjerice HRZ), može sam, u slučaju neophodne potrebe (rat, ...) i sam produljiti međuremontni resurs u iznosu za načelno 10%, ali NIKAKO NESMIJE koristiti sredstvo ukoliko izlazi iz okvira vijeka upurabe (30 godina za MiG-21). I to je zakon! Meni se čini da su Jemenci jednostavno odustali od tih aviona zbog njihove starosti. Ko zna što su njima ukrajinci obečali pri ugovaranju posla, možda produljenje ukupnog vijeka na osnovu odobrenja proizvođača (KB MiG) koji nisu bobili, ... ? Onda su jemenci zaključili da nema smisla da plačaju remont aviona koje ne mogu koristiti te su te avione jednostavno ostavili ukrajincima. Ti avioni zapravo vrijede kolko se za njih dobije "po kili". Ovo oko vlasništva su moja nagađannja i nikako to ne treba uzeti "za ozbiljno", al me baš zanima što se iza svega krije.
Najviše me boli što HRZ razmišlja o kupovini te krame!
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 16.07.2012., 08:21   #5598
Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Ovo je još uvijek slobodna zemlja i još uvijek se svatko može deklarirati kako hoće i još uvijek svatko može pisati što hoće dok time ne vrijeđa dostojanstvo i prava drugih ljudi. I najvažnije svatko ima pravo na svoje mišljenje. To su osnovne postavke zapadnog društva i to je ono za što smo se borili i u DR . A osobno ću se boriti i da tako ostane jer to je pojam SLOBODE kako ga ja zamišljam.
A ja ču se boriti da se hrvati iz Slavonije i Hercegovci ne obilježavaju kao u drugom svjetskom ratu.

Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Komentari u novinama ne pokazuju ništa i ne znače ništa pola komentara može napisati i jedan komentator pogotovo preko neta (lakše nego uređivati Wikipediju). Da je zapovjedništvo HRZ želio Bazu u Puli baza bi ostala, da su političari želili nove avione oni bi bili kupljeni čim se skinuo embargo. A ova objašnjenja tipa pučanstvo je to željelo ili to želi to su jeftini politički bodovi i pranje ruku.
Tako je ali zato su krivi onih 18 posto Slavonaca i Hercegovaca u Istri, jer oni su jedini digli bunu protiv Migova i buke u Istri.

Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
An2 molim te da ne uvlačiš političko-nacionalno-regionalne razloge u ocijenu MORHa o perspektivnosti objekata MORH-a. Da su generali i gospoda iz MORH-a imala viziju, ili da je slučajno sad imaju sustav bi funkcijonirao. Ovako se mi već godinama dopisujemo i trsimo tko će smislit toplu vodu.
An_02 je na ovom forumu ispisao 1100 postova i nikada nije uvlačio politiku u ovu temu, ali an_02 će uvik reagirati na ovakve postove https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=5549
A ti još jednonom pročitaj što je naš kolega Proxy napisao.


Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Hoćeš li reći da smo mi u Istri protiv HRZ ili da nismo dali svoj doprinos u DR?
Ne to nisam reka, ali isto tako tvrdim da nisu jedini krivci za to Hrvati iz Slavonije i Hercegovine kojih je samo 18 % u Istri.

Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Osim toga da si živio uz Migove bar 2-3 mjeseca svakodnevno onda bi znao da ponekad želiš i da spavaš duže od 8h ujutro i da ti dijete odspava koji sat u miru. Tu je sad kvaka ukoliko si odrastao s migovima buku isključiš jer si oguglao na nju već u koljevci, ukoliko si se doselio kasnije buka ti može uništiti život. Pa ti doseljenici su vjerovatno sretni, oni i političari-biznismeni koji imaju planove i nekretnine...
Živim ja 24 H uz puno znatniju buku od MiGova , ako ti nešto predstavlja 110 zrakoplova u 19 sati netrebam ti više spominjati ništa.
Quote:
Growler kaže: Pogledaj post
Gledaj ovamo što ću sad napisat (rekao bi u tvom stilu) :
Migovi ne lete iz Splita jer im grad Split nije u stanju osigurati topli obrok i sjeverni školski krug na 300m. I da Split ne želi poduzeti ništa da to promjeni.
Glupost, ali zvuči sasvim u redu kao razlog, i kad budeš spomenuo da nema migova nad Dalmacijom je ću se ulogirati pod 15 imena i vrtiti ove dvije nebuloze do besvijesti... i onda ću se dogovoriti s Moderatorom da obriše tvoje postove i to je to. Za 15 dana RH će biti uvjerena da je to razlog što nema Migova u Splitu i da je Split sam kriv za to.
Vrlo si loše informiran, topli obrok imaju sve posade u ZB-Divulje i sve posade s Mi-8, nadalje uz obnovljeni društvenu prehranu u Divuljama, posade Mi-8 i AT-802, CL-415, An-32 b imaju i mogu ručati u društvenoj prehrani Tomislav u AD-Split jer to i rade prema ugovoru između ZL-Split i MORH-a.

Dalje ZL-Split ima 40 godina živi i radi s južnim školskim krugom a i za to an_02 ima iole snimki i snimki te, na svako tvoje logiranje i pisanje pod razno raznim nickovima an_02 če ti samo lagano postaviti snimke: MiG-21, A-10, F-18, F-16, L-39, Mirage-2000, C-130, An-32, itd.

I na kraju dok sam bio pripadnik 204 trbr PZO u Divuljama svaki put kada smo dolazili na rt Kamenjak smo imali nadzor razno raznih udruga za zaštitu prirode koje su nas nadzirale i odgovorno tvrdim da osobe s kojima smo tada vodili razgovore nisu bili ni Slavonci ni Hercegovci a ni moji golege Istrijani iz Lupoglava i Lanišća.
an_02 is offline  
Old 16.07.2012., 09:20   #5599
Quote:
zdrug2000 kaže: Pogledaj post
NE! Ne aludiram ni na bosance ni na hercegovce nego na ljudski otpad,znam ih jer je takvih bilo i u mom selu,starosjedilaca da tako kažem,kad je zazviždalo zbrisali brzinom svjetlosti,hvala Bogu nije ih bilo puno.I od kud tebi da aludiram na bosance,ne shvaćam šta hoćeš reć,prosvijetli me.Zdrug poštuje svakog tko je čovjek u duši i glavi,pa bio on bosanac,hercegovac,srbin bilo što,svakog tko poštiva Hrvatsku. Otići ću off pa prekidam sa ovim.

Falconu dajem prednost ispred Gripena,iako nemam ništ protiv njega.Ima ih u dovoljnom broju,svih inačica,tj bit će ih još dugo. Ne znam samo da nove inačice Falcona imaju lošije letne karakteristike od starijih.Zar nisu jači motori ugrađivani u zadnje serije? Zato lijepo da je pameti i mozga uzeti Horneta,koji je sposoban itekako ugrist,ima sve potrebno i za zračnu borbu i za napade na kopnene/morske ciljeve i to već A inačica.
Ja nisam slavonac ali živim u Slavoniji i nebi mi ništa smetalo da koji put čujem Mig-a ili kamo sreće nešto modernije, pa ima žena da ne vole k.... i muškaraca da ne vole p.... pa onda mora bit i ljudi da ne vole avione al to nije samo u slavoniji već je to svugdje u svijetu a ako je netko iskusio četničke avione to sam ja, 92 god. u dvorište mi je pala tzv KRMAČA tresli smo se svi mjesecima pa i poslije kad čujem naše migove nije mi bilo svejedno i zato bih volio da imamo najmodernije zrakoplovstvo da se to nebi ponavljalo. Tko god je protiv aviona treba mu samo pustiti snimke iz rata jer da smo tada imali zrakoplovstvo nebi se desio Vukovar i sve ostalo al mi ko konji gledamo samo ravno i ne osvrćemo se a tko zaboravi prošlost ona mu se ponovi. Evo ovo treba pokazat vladi i predsjedniku:http://www.youtube.com/watch?v=h7Iej...BA71E610CEC33C
darkos is offline  
Old 16.07.2012., 12:31   #5600
Cool

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
A da se nisu pobunili oni koji se u Istri na popisu stanovništva potpisuju kao: Jugoslaveni, Romi, Talijani, Srbi.

Nego za sve su krivi Slavonci i Hercegovci kojih je samo 18 % u Istri.

A onog dana kada su naša dva miga pala nad slunjom od Pule do Medulina ovakve komentare su pisali a ko bi drugi nego Slavonci i Hrvatati iz Hercegovine.

I sad se pitate zašto su Migovi otišli iz Pule? A jesu li Slavonci i Hercegovci i u Medulinu, smetaju li MiGovi ovima iz okolice, jesu li ovi što kažu da zašto ne lete nad ZG sad sritni kad nema šahovnice nad Istrom?

Evo i link: http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/263719
Kolega ovo je vrlo bezobrazno i indoktrinirano. Uputite se malo koliko ima tih vaših nadhrvata ne prijavljenih već sam s boravištem na području Istre. Tu rade, a porez plaćaju boga pitaj gdje, kolko ima tih vaših "napaćenih" hercegovaca s bosanskom mirovinom, socijalnom pomoći iz Metkovića i radom na crno po Istri pa onda nešto mudrujte. Za Vašu informaciju Veli vrh je Monte Grande. Činjenica je ti MiG -ovi stvarno i lete krajem ljeta i u ranu jesen nad Medulinom jer PZO ima vježbe gađanja nad Kamenjakom koji je u Općini Medulin. BTW citiranje raznoraznih novinskih članaka i crtanje proizvoljnih mapa ne znači da ste baš potkovani toliko koliko mislite da jeste. Ona 4 aviona stigla su iz Poljske. Rumunjska je imala iste takve samo u puno lošijem stanju. RH je željela takva 4 u dobrom stanju po maloj cijeni. HRZ je dobio 4 u "solidnom stanju". S popisa su nestala 4 poljska i 4 rumunjska. Ovo je linerana jednadžba....

P.S. osobno sam bio na početku u HRZ-u od samog preuzimanja ZB Pula od JNA do 1993 (tad sam prešao u SJP) i pouzadno znam da se NITKO u Puli i Istri ni oni koji se na popisu stanovništva potpisuju kao: Jugoslaveni, Romi, Talijani, Srbi nisu bunili svih tih godina što lete avioni sa šahovnicom. Buna je počela s početkom 21. stoljeća, općenarodnim naseljavanjem nevedenih krajeva, a to što je sastav stanovništva takav je slučajnost....

Zadnje uređivanje Proxy1969 : 16.07.2012. at 13:26.
Proxy1969 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.