Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 20:11   #41
Naravno da je Praljak spašavao Židove iz Sarajeva, o tome je detaljno govorio i na sudu
https://www.youtube.com/watch?v=f_65F00vAsw

A od koga ih je spašavao? Pa naravno od islamskih fundamentalista koji bi za bimbardiranje Sarajeva opet proglasili ne Srbe nego Židove i cionističku urotu. Ovdje se najbolje vidi od koga ih je spašavao
https://www.youtube.com/watch?v=qol_3v_j_B4

Ti isti takvi jučer su nastavili uništavati neprocjenjivo kulturno blago po Iraku, a noćas pod okriljem noći polupali su postaje križnog puta po Hercegovini
http://www.vecernji.hr/svijet/na-vel...u-stocu-998694

Hrvati i Židovi djele sličnu sudbinu, a zanimljivo je kako se Islamisti nikad ne obrecnu na Srbe iako su im ovi pobili Srebrenicu. Mislim da je to ista sunitska krv, islamista iz Bosne i Srba koji su 500 godina bili pod Turcima pa su poprimili sjeme njihova sjemena. Zato oni jednu drugima praštaju, ali prema Hrvatima i Židovima ne osjećaju ništa osim beskrajne mržnje. Što se Praljak borio protiv tog ISIL-a i Al-qaide prije više od 20 godina umjesto da mu daju orden oni njega na sud. Apsurd!
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:14   #42
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
pa ubijali su i Hrvati Hrvate.
Praljak je npr. među najodgovornijima za ubojstvo B. Kraljevića.
baš me zanima koja je tvoja reakcija na to?
a Mesić je koliko znam u to vrijeme bio član HDZ-a, prema tome usporedba ti je besmislena.
Nema za Hrvata gore od koktela udbaša i ustaškog crnokošuljaša. To je u ravni koktela islamista i četnika. Ako je Praljak ubio tog crnokušuljaškog fašista, ustaškog kvislinga, onda mu treba dati još veći orden nego samo za činjenicu da se borio protiv ISIL-a i Al-qaide u Bosni.
Zato vam Vice Vukojević sad vadi džigericu na slamčicu gore u Munchenu, udaška ustašijo, odnosno ustaška udbašijo.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.04.2015., 00:02   #43
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jakov Bienenfeld, član Vijeća Židovske općine Zagreb, u novom broju Hrvatskog lista iznosi čitav niz zanimljivih detalja, sjećanja i opservacija, od kojih izdvajam:

- Tuđman Židovima predlagao gradnju sinagoge 1992. godine
- Mesić je podržao novu židovsku organizaciju jer je njegova kćer u dobrim odnosima sa rabinom
- Nova židovska zajednica osnovana je suprotno zakonu, što je omogućeno Mesićevim pritiscima na vlast
- Mesić je podržao da se ugasi Židovska općina, a to se nije dogodilo ni u vrijeme NDH
- Mesićev unuk išao je u židovsku školu koju su zatim preoteli Židovskoj općini
- Rabin se služio predsjednikovim BMW-om
- Mesić ne shvaća da je pogrešno nazvati nacistom čovjeka kojem su nacisti ubili 40 članova obitelji
- Hrvatska je na dnu Europe po antisemitizmu
- Bio sam ponosan na odnos hrvatske države prema Židovima 90-ih
- Hrvati se ne trebaju iskupljivati Židovima
- U Dubrovnik sam odnio više pomoći nego Mesićev konvoj
- Hercegovci, Šušak i Praljak spašavali su Židove iz Sarajeva
- Spomenik u Bleiburgu sjećanje je na zločine nevinih
Benenfeld je bio plaćenik CIA, koji se obogatio na rušenju Jugoslavije, više o njemu i Klari Mandić

https://www.youtube.com/watch?v=eMfzEEkGg3Y
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:20   #44
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Benenfeld je bio plaćenik CIA, koji se obogatio na rušenju Jugoslavije, više o njemu i Klari Mandić

https://www.youtube.com/watch?v=eMfzEEkGg3Y
CIA, Vatikan, cionistička zavjera, to su klasične priče iz uvijek jednih te istih krugova. Činjenica je da je Praljak i HVO spašavao Židove, kao što je činjenica da bosanski muslimani na onom video insertu koji sam stavio uzvikuju "ubij Židova". Mogu misliti kako bi prošli u Sarajevu da su ih se te vehabije dočepale.
lezerkocije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:38   #45
Ljevičarski anti-semitizam je dosegao zabrinjavajuće razmjere na zapadu. Pogledajte što je Horowitz doživio na jednom Američkom sveučilištu:
www.youtube.com/watch?v=8fSvyv0urTE
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:23   #46
Početkom devedesetih je Tuđman pisao dva pisma u vezi ove tematike, jedno Kongresu SAD-a (#273), drugo Edgaru Bronfmanu (#274). U njima ukratko pokazuje svoja stajališta iza kojih stavlja svoju osobnu i obiteljsku prošlost kao argument protiv raznoraznih optužbi koje se i danas plasiraju po novinama. Žalosno da se ismijava Branka Lustiga na nekim „ljevičarskim“ portalima kada navodi da je Tuđman bio potresen kad je s njim gledao Schindlerovu listu. To su potpuno normalne reakcije veterana iz tog razdoblja, prema vlastitom iskustvu sa tim ljudima, vjerojatno autentične.
nima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:10   #47
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jakov Bienenfeld, član Vijeća Židovske općine Zagreb, u novom broju Hrvatskog lista iznosi čitav niz zanimljivih detalja, sjećanja i opservacija, od kojih izdvajam:

- Tuđman Židovima predlagao gradnju sinagoge 1992. godine
- Mesić je podržao novu židovsku organizaciju jer je njegova kćer u dobrim odnosima sa rabinom
- Nova židovska zajednica osnovana je suprotno zakonu, što je omogućeno Mesićevim pritiscima na vlast
- Mesić je podržao da se ugasi Židovska općina, a to se nije dogodilo ni u vrijeme NDH
- Mesićev unuk išao je u židovsku školu koju su zatim preoteli Židovskoj općini
- Rabin se služio predsjednikovim BMW-om
- Mesić ne shvaća da je pogrešno nazvati nacistom čovjeka kojem su nacisti ubili 40 članova obitelji
- Hrvatska je na dnu Europe po antisemitizmu
- Bio sam ponosan na odnos hrvatske države prema Židovima 90-ih
- Hrvati se ne trebaju iskupljivati Židovima
- U Dubrovnik sam odnio više pomoći nego Mesićev konvoj
- Hercegovci, Šušak i Praljak spašavali su Židove iz Sarajeva
- Spomenik u Bleiburgu sjećanje je na zločine nevinih
mene bi recimo zanimalo koliko je Zidova zivjelo tamo prije hrvatske borbe za samostalnost, a koliko nakon zavrsetka domovinskog rata pa do danas.

ima li takva neka statistika??

(ili socioloske studije o tome zasto ja ta grupa tako masovno napustala RH tijekom borbe za njeno oslobodjenje od ex-yu devedesetih).

to bi bilo zanimljivo citati...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:16   #48
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je Praljak i HVO spašavao Židove, kao što je činjenica da bosanski muslimani na onom video insertu koji sam stavio uzvikuju "ubij Židova". Mogu misliti kako bi prošli u Sarajevu da su ih se te vehabije dočepale.
od cega ih je itko spasavao? od srpskog agresora? kakva je sad to frikin' logika?



ako su drzavljani Hrvatske (stoljecima, neki) sto se nisu borili za nju, daj prosvijetli tu misteriju, please.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:50   #49
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
mene bi recimo zanimalo koliko je Zidova zivjelo tamo prije hrvatske borbe za samostalnost, a koliko nakon zavrsetka domovinskog rata pa do danas.

ima li takva neka statistika??

(ili socioloske studije o tome zasto ja ta grupa tako masovno napustala RH tijekom borbe za njeno oslobodjenje od ex-yu devedesetih).

to bi bilo zanimljivo citati...
nije postojalo nikakvo masovno napuštanje hrvatske sa strane židova u vrijeme naše borbe za neovisnost.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:13   #50
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
...
“Nakon zatvaranja sarajevskog aerodroma zbog ratnih dejstava, izlazak konvoja u organizaciji JO-a odvijao se autobusima, kojih je bilo ukupno osam. Svi su bili u pravcu Splita sa organizovanim prijemom i smještajem u Makarskoj i Pirovcu”, dodaje Albahari.
Izjava o evakuaciji i dovozu humanitarne pomoći
http://www.slobodanpraljak.com/MATER...ienenfield.pdf
http://www.slobodanpraljak.com/MATER...Bienenfeld.pdf
nima is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:50   #51
malo offtopic, Gojko Šušak https://www.youtube.com/watch?v=PZR0DHZ_CCY na 1:15, kako treba postupati sa Srbima i Muslimanima
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 22:14   #52
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
malo offtopic, Gojko Šušak https://www.youtube.com/watch?v=PZR0DHZ_CCY na 1:15, kako treba postupati sa Srbima i Muslimanima
i ti zaista vjeruješ da je on to govorio bez fige u džepu? ajmo malo ozbiljnosti molim
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:48   #53
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
i ti zaista vjeruješ da je on to govorio bez fige u džepu? ajmo malo ozbiljnosti molim
hm da, bolje da sudi o njemu na temelju onog što nije rekao i nije učinio, nego ono što je rekao i učinio
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:13   #54
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jakov Bienenfeld, član Vijeća Židovske općine Zagreb, u novom broju Hrvatskog lista iznosi čitav niz zanimljivih detalja, sjećanja i opservacija, od kojih izdvajam:

- Tuđman Židovima predlagao gradnju sinagoge 1992. godine
- Mesić je podržao novu židovsku organizaciju jer je njegova kćer u dobrim odnosima sa rabinom
- Nova židovska zajednica osnovana je suprotno zakonu, što je omogućeno Mesićevim pritiscima na vlast

- Mesić je podržao da se ugasi Židovska općina, a to se nije dogodilo ni u vrijeme NDH
- Mesićev unuk išao je u židovsku školu koju su zatim preoteli Židovskoj općini
- Rabin se služio predsjednikovim BMW-om
- Mesić ne shvaća da je pogrešno nazvati nacistom čovjeka kojem su nacisti ubili 40 članova obitelji
- Hrvatska je na dnu Europe po antisemitizmu
- Bio sam ponosan na odnos hrvatske države prema Židovima 90-ih
- Hrvati se ne trebaju iskupljivati Židovima
- U Dubrovnik sam odnio više pomoći nego Mesićev konvoj
- Hercegovci, Šušak i Praljak spašavali su Židove iz Sarajeva
- Spomenik u Bleiburgu sjećanje je na zločine nevinih
Zanima me odnosi li se bold na Bet-Israel i rabina Kotela-Da-Dona?
U koliko je to tocno moze malo pojasnjenje kako je Bet-Israel osnovan protivno zakonu?
Ne otvara mi link.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 18:37   #55
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
hm da, bolje da sudi o njemu na temelju onog što nije rekao i nije učinio, nego ono što je rekao i učinio
pa nije budala da javno kaže
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 04:01   #56
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
pa da, šušak i praljak štitili i spašavali židove, a u bosni ubijali muslimane.
možda židovi u znak zahvalnosti spase praljka od dugogodišnje robije koja ga očekuje uskoro... ipak im je ubijao muslimane...
Alfa, pod kojim si nickom prije pisao?

Da ti nije Praljka i HVO-a, danas bi na Ploče, Pelješac i Opuzen čeznutljivo gledao kao što Hrvati iz Banje Luke čeznutljivo gledaju na svoj grad u koji se ne usuđuju vratiti.

Ne volim formulacije kojima se o ratu dijela hrvatskih i dijela muslimanskih snaga govori kao o sveopćem hrvatsko-muslimanskom ratu.
Taj je rat maslo engleskih obavještajaca koji su se ciljano smjestili u središnjoj Bosni, gdje je, gle čuda, baš bilo najvećih gubitaka kod Hrvata u tom ratu.
Taj je rat donio tako potrebni predah Srbima.
Uostalom, čitaš li o tome kako su na drugim mjestima HVO i muslimanske snage surađivale?

Da su Šušak i Praljak htjeli ubiti muslimane, jednostavnije im je bilo obezglaviti državni vrh. I minirati vikendicu na Braču iz koje je djelovao Alija Izetbegović i njegov sin, dok je "Hrvatska vršila agresiju na BiH". Kao i druge objekte u Hrvatskoj iz kojih su državno vodstvo BiH, mahom muslimani, upravljali zemljom i vodili diplomatske aktivnosti.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 04:04   #57
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jakov Bienenfeld, član Vijeća Židovske općine Zagreb, u novom broju Hrvatskog lista iznosi čitav niz zanimljivih detalja, sjećanja i opservacija, od kojih izdvajam:

- Tuđman Židovima predlagao gradnju sinagoge 1992. godine
- Mesić je podržao novu židovsku organizaciju jer je njegova kćer u dobrim odnosima sa rabinom
- Nova židovska zajednica osnovana je suprotno zakonu, što je omogućeno Mesićevim pritiscima na vlast
- Mesić je podržao da se ugasi Židovska općina, a to se nije dogodilo ni u vrijeme NDH
- Mesićev unuk išao je u židovsku školu koju su zatim preoteli Židovskoj općini
- Rabin se služio predsjednikovim BMW-om
- Mesić ne shvaća da je pogrešno nazvati nacistom čovjeka kojem su nacisti ubili 40 članova obitelji
- Hrvatska je na dnu Europe po antisemitizmu
- Bio sam ponosan na odnos hrvatske države prema Židovima 90-ih
- Hrvati se ne trebaju iskupljivati Židovima
- U Dubrovnik sam odnio više pomoći nego Mesićev konvoj
- Hercegovci, Šušak i Praljak spašavali su Židove iz Sarajeva
- Spomenik u Bleiburgu sjećanje je na zločine nevinih
Tuđman je do kraja života bio u izvrsnim odnosima s hrvatskim Židovima. Jesi li ikad čuo za "Tuđmanove Židove"?
Da to nije bilo tako, ne bi imao utjecaj na svjetske židovske moćnike i ne bismo danas imali cjelovitu Hrvatsku. G. Meron to je znao kad su odlučivali o hrvatskim generalima.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 01:04   #58
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
pa ubijali su i Hrvati Hrvate.
Praljak je npr. među najodgovornijima za ubojstvo B. Kraljevića.
baš me zanima koja je tvoja reakcija na to?
a Mesić je koliko znam u to vrijeme bio član HDZ-a, prema tome usporedba ti je besmislena.
Hrvate se ubijalo samo one koji su bili protiv ubijanja muslimana,znači hosovce. Priča se da je pokolj nad Blažem Kraljevićem i njegovom pratnjom organizirao vrh UDBE,odnosno Perković koji je bio zamjenik ministra obrane RH Gojka Šuška.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.