Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 11:57   #1
Hrvatska, kako dalje? (2016.)

NASLOVNICE i intenetski portali, mediji svakim danom nas uveseljavaju cirkusima, mladi odlaze, večina umirovljenika čeka na jutarnje kontejnere da ih isprazni..ima tu svega..no ako je

...Imunološki od strateškog značaja za zemlju zašto se forsira propadanje firme, hočemo onda uvoziti krvne preparate i cjepiva iz Austrije ili Kanade, dali je to jeftinija i bolja varijanta nego imati svoj zavod, onda možemo ugasiti i transuzijsku medicinu u petrovoj..

...Ina isto firma od strateškog mjesta ne samo u Hrvatskoj nego i bivšoj državi kako je na sjednici sabora rekao Pupovac donosila 10 % prihoda, ne grana neke djelatnosti nego samo jedna firma, zašto je prodata Ina ako je imala stalne i velike prihode..A kad je o INI riječ, nemojmo zaboraviti bivšeg nam predsjednika Mesića, te zeta mu Dragičevića....da se krpamo sa njenim novcima koju godinu, a sada nam slijedi prodaja Podravke, HAC, VODE, ŠUME,

...Pliva je imala velike prihode, zašto je išla u kupovine u americi i poljskoj, sa kojim ciljem da se oslabi ili da se dok je pliva kupovala radilo na njenoj prodaji...

ako je pliva, imunološki, ina imale takve gubitke kako sada posluju i kuda ide zarada od istih..prije su zaposljavali a sada stalno smanjenja ljudi i svega sto ide sa razvojem neke firme.


....1945*, dali je tadašnja Hrvatska bila međunarodno priznata, i što da je njemačka pobijedila, imala bi Hrvatska svoju vlast i sa kojim teritorijem...jos je uvijek pitanje neriješeno tko je kriv i u kojoj mjeri sa zrtvama rata tada 1945 i kasnije u novoj drzavi jugoslaviji u vremenu od 1945 pa do 1989..no eto sada smo opet samostalni i vidimo da ne znamo, ne umijemo vladati nego samo krasti, unistavati, prodati, voditi stalne prijepore i svađe tko je kriv za rat, prvo 41 pa 91...ćemu sloboda 95 godine kada mladi koji zele imati svoju zemlju idu iz nje, znaci da im se zemlja ne sviđa ima neki svoj razlog tome..nitko ne osporava ucesce srbije i jna u ratu ali sto poslije..zar nismo 95 postali slobodni i sto nismo isli u uređenje zemlje na osnovama da svima bude dobro tu....
__________________
...
ivan.iv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 14:07   #2
Digitalizacija.
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 15:54   #3
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Digitalizacija.
Na Karamarkov način
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:15   #4
Nemojte se ovdje sprdati. Uzobiljite se.

Hrvatska ne zna sto zeli. Nakon ulaska u EU nismo si zadali nove ciljeve.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:15   #5
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Digitalizacija.
svakog nezamjenjivog državnog službenika neka zamijeni softwer.
pisan na islandu.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:17   #6
Dizem ovu temu kao top temu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:36   #7
Ima ona poslovica da besposlen pop i jarice krsti.

Ja nevidim kako itko moze govoriti da nam je lose ako se taj isti bavi ustasama i partizanima...i dokle je god to tako, dokle god se mediji bave nekakvim fantomskim fasizmima...ja znam da nam je dobro!!!


jer da imaju sto drugo o tome bi pisali...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:41   #8
osnovno je pitanje uz toliko medijske buke: šta se krade u pozadini?
trebalo bi napravit forenziku novinskih napisa i pljačke u zadnjih 25 godina.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:42   #9
Kako dalje? Nikako. Zemlja nisu ceste, zgrade od cigle i betona, ili poljane koje nitko ne obradjuje. Zemlja - to su ljudi. A mi gubimo ljude. Osim sto mladi masovno iseljavaju van (u Slavoniji se dogadja doslovno emigracijski genocid), mi demografski izumiremo. Ovaj narod polako ali sigurno ide u svoj nestanak, prema svojem kraju. Tako da, ne da je "pet do dvanaest", nego je dvanaest sati vec odavno proslo. Mi jos mozemo samo gledati kako Titanic tone i pritom se pokusati dobro zabaviti. Potonuce je neizbjezno, voda je ispunila previse prostorija da bi ju se sada moglo isprazniti. Tako i ova zemlja neizbjezno tone u svoju propast.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:49   #10
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako dalje? Nikako. Zemlja nisu ceste, zgrade od cigle i betona, ili poljane koje nitko ne obradjuje. Zemlja - to su ljudi. A mi gubimo ljude. Osim sto mladi masovno iseljavaju van (u Slavoniji se dogadja doslovno imigracijski genocid), mi demografski izumiremo. Ovaj narod polako ali sigurno ide u svoj nestanak, prema svojem kraju. Tako da, ne da je "pet do dvanaest", nego je dvanaest sati vec odavno proslo. Mi jos mozemo samo gledati kako Titanic tone i pritom se pokusati dobro zabaviti. Potonuce je neizbjezno, voda je ispunila previse prostorija da bi ju se sada moglo isprazniti. Tako i ova zemlja neizbjezno tone u svoj propast.
a) Odakle ti onda silni trud na forumu....
b) Može li umjesto plača za kraj ponekad malo muzike (kad već spominjemo Titanic)
__________________
Napravite REGISTAR STRANAČKIH ČLANOVA !!!
Darcuese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:51   #11
Quote:
Darcuese kaže: Pogledaj post
a) Odakle ti onda silni trud na forumu....
b) Može li umjesto plača za kraj ponekad malo muzike (kad već spominjemo Titanic)
a) u pocetku sam mislio da se nesto "moze promijeniti", ali sam onda izgubio nadu i sada samo ubijam vrijeme
b) naravno. zato sam i rekao - mozemo se pritom jedino pokusati dobro zabaviti
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:52   #12
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ima ona poslovica da besposlen pop i jarice krsti.

Ja nevidim kako itko moze govoriti da nam je lose ako se taj isti bavi ustasama i partizanima...i dokle je god to tako, dokle god se mediji bave nekakvim fantomskim fasizmima...ja znam da nam je dobro!!!


jer da imaju sto drugo o tome bi pisali...
Koliko vidim na ovoj temi samo se ti baviš njima Mediji pišu i o Ini, o prodaji Podravke,ali to tebi očito ide ispod radara. Onima koji to primjećuju najbolje je poslušati onu:Znate gdje je traktor,znate gdje je zapad!"
__________________
"Glupost u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti" D.B.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:52   #13
Kako?

Polako. Samo polako. Noga pred nogu.
Rok is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:53   #14
Stalna iscrpljivanja Hrvatske radi geopolitike velikih nas je dovela tu di jesmo....
Ako nebudemo imali barem 10 % drzavotvornu Vladu/vlast pisi propalo...
Pa barem da povuku par ocajnickih poteza koje ce barem usporiti potonuce...
ali po ovom sto vidimo nista od toga, ako I pokusaju poklopi se ako nista sa ustasama I partizanima.

Mislim da ovoliku kolicinu ideoloskih podjela nemoze prezivjeti uz sve drugo ni puno jaca
demokracija I puno puno jaca drzava....

1.strani interesi
2.losi kadrovi
3.nedrzavotvorna politika
4.rasprodaja resursa

To je to, imat cemo opet vrijeme kada su po 5.000 ljudi islo van drzave
kao sto povjest pamti pocetkom 1900 za Korculane ....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:58   #15
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Stalna iscrpljivanja Hrvatske radi geopolitike velikih nas je dovela tu di jesmo....

Mislim da ovoliku kolicinu ideoloskih podjela nemoze prezivjeti uz sve drugo ni puno jaca
demokracija I puno puno jaca drzava....

1.strani interesi
2.losi kadrovi
3.nedrzavotvorna politika
4.rasprodaja resursa
To je to stari. Kada imas zadovoljena ova cetiri uvjeta, onda put vodi u sigurnu propast. A to je ondje gdje mi pravocrtno idemo. Bojim se da je za neke preokrete vec suvise kasno. Ljudi odlaze, i to odlaze masovno, a nitko se vise ni ne radja. Ti trendovi se ne mogu preokrenuti preko noci, oni su kao tanker na moru, tromi i tesko okretni, kojima treba desetljeca da se prvo zaustave, pa tek onda mozda pocnu polako kretati u suprotnom pravcu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:58   #16
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Digitalizacija.
Jedini ispravan put
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:11   #17
Pa to su medijski cirkusi, malo histeriziranja, malo pumpanja atmosfera ali obično sve završi čorcima. Predviđam da će Vlada potrajati, ali da će se nekima poput bumeranga vrrrrlo skoro vratiti to njihovo kopanje jame pod drugima

Ako je Hrvatska preživjela 4 godina Milanovića, samo nebo joj je granica!
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:13   #18
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
Koliko vidim na ovoj temi samo se ti baviš njima
Mislim da se vec u uvodnom postu spominje 45-ta!!!


Ali ako vec hoces zaozbiljno odgovor na pitanje "kako dalje"...lijepo ...hrvatska se samo treba nastaviti rijesavati uhljeba i parazita. Neka ova vlada istrijebiti sve SDP-ove parazite, a sljedeca sve HDZ-ove....i da cemo onda imati sretnu i bogatu zemlju!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:23   #19
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pa to su medijski cirkusi, malo histeriziranja, malo pumpanja atmosfera ali obično sve završi čorcima. Predviđam da će Vlada potrajati, ali da će se nekima poput bumeranga vrrrrlo skoro vratiti to njihovo kopanje jame pod drugima

Ako je Hrvatska preživjela 4 godina Milanovića, samo nebo joj je granica!
Ma lako za ovo,ovo je cisto napadno djelovanje partije da nebude napadnuta,
nista vise ,samo ovo sto JOHN pise tu je problem....tonemo, ne potezemo neke poteze koji bi usporili za sada tonuce,a kamo li zacepilo rupu.

Svojevremeno na trajektu ERO koji je napravljen jos za vrime Banovine pa kasnije nadogradjen, imali su ti uvik brzostiskajuci cement pa ako bi malo vode uslo,oni zasaluju I to je to.....nama leti voda, rupa se siri a CEMENTA NEMA....

Nazalost neigramo svoju igru medju velike kao sto je Tudjman igrao I dobio sa tim manevrima drzavu....kuzis, nikad ti nemas idealne uvjete, NIKAD,ali moras igrati, pa I riskirati, i onda imas dobiti....

Kolega moj sad smo niti defanziva....a to znas i sam nema gore....
I Ivic je to uveo u Hajduka al to traje kratko, dok ti drugi ne snime igru....
neigra se na 0....nego da dobijes.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:29   #20
kako dalje?

nadu pruža jedinstveni HR za ministarstva (barem je tako najavljeno)

dislocirat riješavanje predmeta iz pojedine opčine u druge opčine, svaki puta u drugu. navodno su nam državni službenici vrhunski pa im neče bit problem riješit predmet bez "poznavanja" ljudi vezanih uz predmet.

i da, zabranit ladice u državnim institucijama

razne inspektore dislocirat svako malo za njihovo dobro da se ne stignu umrežit i korumpirat.

copyright by sakašvili u gruziji i riješavanje korumpirane policije:

Quote:
The first months after the reform turned out very hard for traffic police officers. They were photographed with a candid camera by intelligence agents and those who were caught taking bribes (more than $50) were sent to prison for 10 years.

In this way, the first day resulted in 15 thousand fired police officers. A little bit later - the same number. Georgia lived without the traffic police for 3 months. During this time, all efforts were made to train new young employees. As a result, 85% of the staff was replaced by new people. Just imagine, before Saakashvili there were 5.000 prisoners in Georgia's prisons and after a year of reforms - 25.000!
http://englishrussia.com/2011/08/20/...-after-reform/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.