Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 22:12   #41
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post

pa kažem,viši je standard,pa je time i sama sirotinja u boljem položaju...

ali,traže se neki ljudi koji oni iz nekih razloga nemaju...

kao što reče netko,oni te traže kao radnik.

Kao ono,dođeš kod mene doma,napraviš to i to i možeš ići...nema tračanja,intime i sl...
druže se oni koji su u sličnoj situaciji i to mi se čini sasvim dovoljno
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:19   #42
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kao jedino spokojno saznanje jest činjenica da u inozemstvu,na Zapadu,cijene rad...

Rad se cijeni...
Ako dobro radiš,nemaš brige...Ako si odgovoran,cijene te...Ako imaš ideje,zaradit ćeš...Tamo nema veza i vezica...
itekako ima
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:34   #43
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
itekako ima
naravno da ima,ali dok je većini dobro,na sve se to gleda drugačije...

a i s time,da smo mi ipak ekstremi po svačemu..
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
druže se oni koji su u sličnoj situaciji i to mi se čini sasvim dovoljno
nezanm jel te razumijem...

jedan frendica mi je otišla studirati u Austriju,ok cura,znala je jezike,pametna,vrijedna...i plan joj je bio družžiti se sa domaćima i možda udajom i sl osati tamo kasnije, tj. ne vraćati se ovdje...

nije baš naletjela na neko oduševljenje kod Austrijanaca i sad je u maloj Jugoslaviji...

nalazi se u društvu ex jugića...

nemam ništa protiv,ali ne neki način, bježim i od toga...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:43   #44
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post

nezanm jel te razumijem...

jedan frendica mi je otišla studirati u Austriju,ok cura,znala je jezike,pametna,vrijedna...i plan joj je bio družžiti se sa domaćima i možda udajom i sl osati tamo kasnije, tj. ne vraćati se ovdje...

nije baš naletjela na neko oduševljenje kod Austrijanaca i sad je u maloj Jugoslaviji...

nalazi se u društvu ex jugića...

nemam ništa protiv,ali ne neki način, bježim i od toga...
ovisi o situaciji
druženje isključivo s ljudima iz bivše domovine mi se nekako čini bezveze, kao neka neuspjela integracija (iako netko kao pojedinac može s tim bit zadovoljan)
s druge strane; te skroz internacnacionalne grupe na znanstvenim institutima mi izgledaju kao poticajna okolina i prilika za upoznavanje s različitim kulturama
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 08:35   #45
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
To nam i predviđaju: da će ubuduće naši naraštaji umirati od gladi, jer će njihove sve poslove obavljati roboti i strojevi, vlasnicima će se više isplatiti kupiti jedan odličan stroj koji će raditi, nego jednog radnika kojeg treba plaćati svaki mjesec... živiti će jedino dobro bogataši, vlasnici, masoni, političari... dok će se običan puk biti za preostala jadna mjesta, a ostali tko ih šiša...

To predviđaju za jedno 60-100 godina, hvala Bogu, ja to neću doživjeti, kada dođe to vrijeme već ću počivati u miru. Jedino me brinu naši potomci kako će oni živjeti, jer sigurno kako predviđaju - ne može biti bolje, samo gore.
Zato između ostaloga i ne želim praviti djecu, neću da budem sebičan i da djecu imam u ovakvom okrutnom svijetu...
To su predviđali i prije 50, 100, 200 itd. godina. To su idiotarije. Rast produktivnosti je pozitivna stvar - uvijek bila i uvijek će biti.

Što se boldanog tiče već danas se u razvijenim zemljama čisto ok da živjeti od socijale. Rast produktivnosti će dovesti do toga da će sirotinja na socijali kroz nekoliko desetljeća živjeti životom kakav danas živi viši srednji sloj, baš kao što danas ista živi bolje nego radnička klasa u razvijenim zemljama prije 50-60g.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:20   #46
Ove gluposti kako se vani stvarno radi, a kod nas ne, uopće neću komentirati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:17   #47
Je li bolje biti prvi u selu ili zadnji u gradu?

Gledajući diskusije na temam o odlasku van,je li to jednostavno,u kakvom su položaju naši tamo,odnosno stranci i sl....

slobodno to nazovite malograđanstvom i sl...

Činjenica je da je HR siromasšna zemlja i da,ako se stvarno ne provedu reforme,biti još jadnija isl...

no opet,u svakoj zemlji ima onih koji žive dobro,i oni koji žive loše/katastrofično....

bez obzira na sve,

mislite li da je bolje biti netko i nešto u svojoj zemlji,neki viši srednji stalež nego vani..

tj. osobno mislim da je taj neki stupanj lakše u svojoj okolini napraviti nego kao stranac vani,npr. u jednoj Njemačkoj,Francuskoj da budeš jedan VSS čovjek koji će možda moći ući u politiku (ne nužno u najveće strnke) nego npr u Zelene i sl....predavati neke radionice i sl...

znači živjeti da možeš nešto mijenjati,koliko toliko...

mislim da stranac,pogotovo doseljenik teško to može ostvariti?

vaše mišljenje.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:27   #48
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ove gluposti kako se vani stvarno radi, a kod nas ne, uopće neću komentirati.
Nije stvar u tome da se vani radi nego mi koji smo stranci tamo moramo raditi više nego domaći da bi opstali, moj susjed njemački penzioner kaže da su švabe ljenčine, a rade stranci za njih.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 21:32   #49
ovisi koliko je veliko selo....
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:36   #50
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Lol. Kome će se prodavati ta roba ako nema potrošača? Btw. misliš da prije nego što se to desi ako se desi, neće izbiti svjetski rat? Možda smo mi gomila ljiga na koju svaki zec kurac oštri, ali nisu svi narodi isti da o svojoj mogućoj propasti razglabaju u kafićima i onda kad je voda zaista došla do grla.
Ne pamtim kada sam to više čitao, uglavnom, zapamtio sam:

- da će posvuda biti roboti, strojevi, oni će raditi naše poslove, i zbog toga će masovno ljudi ostajati bez posla
- ljudima će umjesto osobne, putovnice, zdrastvene biti ugrađeni čipovi sa osobnim podatcima, neće više biti papirnati i kovani novac, već će se isključivo plaćati, kupovati i prodavati tim čipovima ( koji će biti ugrađeni u ruci )
- ljudi neće imati pojma o kablovima, jer će se tada kao struja prenositi zrakom
- biti će izumljeni ljekovi za zdravlje koji će produžiti životn vijek na 90-100 godina ( ali će biti toliko skupi da će ih moći kupovati samo bogataši, sirotinja će umirati kao i sada – sa 70 )
- kao hrana biti će vitamini, koji će biti dobri i za zrdavlje i protiv raznih bolesti ( ali i njih će moći samo bogataši kupovati, jer će biti skupi, a sirotinja ima da boluje ) ...

To je naša budućnost.

Ovo što kažeš da bi se u tome slučaju narod trebao dići na noge. Misliš? Kako bi neki rekli: "ljudi su ovce",. Evo ti primjer – Hrvati u Bosni i Hercegovini – martletira ih se u svakom pogledu, ukidaju im skrbi, ratne invalidnine i mirovine, socijale, ljudi nemaju para, jedva preživljavaju... i kada ih pitaš zašto se ne dignu, kažu: "a šta možemo? ", ovime je sve rečeno...

Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Veliš otišao za vrijeme rata. Da nije to jedan od članova tzv. Minhenske bojne?
Nego ... ne razumijem što je otiš'o u Švicarsku a ne recimo na Ibizu, Saint-Trope ili možda Copacabanu, ako mu je već do provoda?
Otišao za vrijeme rata ili poslje ili prije... nemam pojma, ali bilo je tu negdje.

Otišao čovjek jer je imao problema sa obitelji – ocem koji je pio i sa kojim nije bio u dobrim odnosima, nije imao ni za lijeka, a trebalo mu je radi terapije, jedva je i fakultet plaćao, morao je i raditi i školovati se i šta još sve ne... kakav provod, čovjek otišao da spašava živu glavu iz ove propasti ovamo...


Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ovisi o situaciji
druženje isključivo s ljudima iz bivše domovine mi se nekako čini bezveze, kao neka neuspjela integracija (iako netko kao pojedinac može s tim bit zadovoljan)
s druge strane; te skroz internacnacionalne grupe na znanstvenim institutima mi izgledaju kao poticajna okolina i prilika za upoznavanje s različitim kulturama
A šta bi se ti, družila sa strancima?... stranci jednostavno neće i ne žele da imaju posla sa imigrantima ( mislim na druženje, vjenčanja ) neće da se druže, a kamo li da se vjenčaju sa njima. To rade isključivo između sube. I šta ti drugo preostaje nego se družiti sa ljudima iz svoje domovine? Ne možeš natjerati nekoga da te voli, za njih smo mi obični robovi koji obavljaju ono što oni ne žele, za njih su neki imigranti i paraziti, ljudi koji su završili fakultete u svojoj domovini pa sada hoće da se utove u njihovoj i oduzmu im bolja i "gospodska" radna mjesta.. da ne nabrajam dalje. Kažeš: ovisi o situaciji. Možda, ali ja ti govorim za većinu njih.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:39   #51
Jbt. to ti ga dođe dvaput jedno te isto.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 07:31   #52
Moj Milane kad u metropolu pođeš ....

Ne znam što bih rekao, al' što se tiče Milana Bandića ispada da vrijedi ona: zadnji u selu - prvi u metropoli!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:09   #53
Po naslovu sam mislio da je tema vezana za Bandića..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 19:27   #54
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ove gluposti kako se vani stvarno radi, a kod nas ne, uopće neću komentirati.
I nmoj...
Radio sam vani i vidio na svoje oči kako je..Tamo rade normalno radno vrijeme i dobiju dovoljno novaca za život...Ali ako žele bazene i aute,rade prekovremeno...Koje im se plati kako treba..

Žalosnoi je da se kod nas radi,a ne dobije se ni za pola života u mjesecu...Neće biti love za penziju itd.
Vani se cijeni rad...To je sigurno...

Kod nas se cijeni dopadnost,uhljebnost,šutljivost,pretvaranje,muljan je,laganje...
Jbg.To sve vani je bolesno..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:58   #55
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
a da sada ti dođeš kao intelektualac koji je u svojoj domovini završio fakultet, pa hoćeš tamo kod njih da radiš, takve ne mogu ni smisliti, jer smatraju da im "otimaš" posao,
Kakva glupost!
Ja sam dosao u Njemacku kao inzinjer s fakultetom i iskustvom i sve je bilo super, dapace, da nemam spomenute kvalifikacije ne bi nikada dobio ni jedan posao.
Znam puno kolega koji su isto dosli nakon posla, s faksom i iskustvom i preuzeli vazne poslove i sve je dobro funkcioniralo.
Dapace, nedostaje ljudi koji imaju znanje / iskustvo / studij. Ne znam nikoga tko radi fizikalne poslove, valjda ima i takvih, ali mislim da je njima daleko teze dobiti posao.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 23:27   #56
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
I nmoj...
Radio sam vani i vidio na svoje oči kako je..Tamo rade normalno radno vrijeme i dobiju dovoljno novaca za život...Ali ako žele bazene i aute,rade prekovremeno...Koje im se plati kako treba..

Žalosnoi je da se kod nas radi,a ne dobije se ni za pola života u mjesecu...Neće biti love za penziju itd.
Vani se cijeni rad...To je sigurno...

Kod nas se cijeni dopadnost,uhljebnost,šutljivost,pretvaranje,muljan je,laganje...
Jbg.To sve vani je bolesno..
Oprosti što se uplićem, ali... ti radio vani?! Je si li siguran ili si to samo sanjao? I gdje?

Tamo se čovječe radi i više nego treba, posebno naši. Ti kada dođeš tamo si aspolutno na 0, kužiš? Moraš sve ispočetka, jer si došao u zemlju u kojoj nemaš ni dom, ni stana, ni kuće, ni auta, ni novca toliko da platiš sve za život... jedino što ti preostaje je više raditi, pa da bi sve to stekao, a i tada ne stekneš sve, inače ostaneš kao podstanar, jer su stanovi tamo preskupi, da o kućama i ne govorim...

Stranci isto tako, više rade makar su to i gospodski poslovi i poslovi po uredima, kada ti vidiš njihov život pod stresom su, kada odu na kavu, popiju je dok kažeš "keks", nema uživanja u njoj i u ćeifu kao kod nas.
I to je tamo život: puno radiš, istina je – zaradiš mnogo novca, ali ne stigneš uživati u njemu. I još dobar dio domaćina tamo i nema kuće ili stana: već su podstanari.

O porezima, o skupoći života , o skupoći održavanja auta tamo i ostalome... da i ne govorim. Za sve to trebaš puno raditi.

Naravno, bolje žive od nas jer imaju duplo više novca za koji duplo više i rade. Što misliš, da bi imali novca i živjeli tako dobro samo tako?

Ali znam... sada ćeš ti i dalje uvjeravati kao da si bio tamo i da to nije tako... Ne želim trošiti tipkovnicu pišući sa takvima...

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Kakva glupost!
Ja sam dosao u Njemacku kao inzinjer s fakultetom i iskustvom i sve je bilo super, dapace, da nemam spomenute kvalifikacije ne bi nikada dobio ni jedan posao.
Znam puno kolega koji su isto dosli nakon posla, s faksom i iskustvom i preuzeli vazne poslove i sve je dobro funkcioniralo.
Dapace, nedostaje ljudi koji imaju znanje / iskustvo / studij. Ne znam nikoga tko radi fizikalne poslove, valjda ima i takvih, ali mislim da je njima daleko teze dobiti posao.
Za Njemačku ne znam. Ali znam šta pričaju drugi o njoj ( neće me valjda oni slagati ), bio sam u Skandinaviji i jer u poslu radim sa tim ljudima iz vana: Švicarska, Belgija, Velika Britanija, Švedska i Danska.
Kažem, naravno e da su mnogi ljudi naišli na plodno tlo, ali ja govorim za većinu njih tamo.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 07:52   #57
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Oprosti što se uplićem, ali... ti radio vani?! Je si li siguran ili si to samo sanjao? I gdje?

Tamo se čovječe radi i više nego treba, posebno naši. Ti kada dođeš tamo si aspolutno na 0, kužiš? Moraš sve ispočetka, jer si došao u zemlju u kojoj nemaš ni dom, ni stana, ni kuće, ni auta, ni novca toliko da platiš sve za život... jedino što ti preostaje je više raditi, pa da bi sve to stekao, a i tada ne stekneš sve, inače ostaneš kao podstanar, jer su stanovi tamo preskupi, da o kućama i ne govorim...

Stranci isto tako, više rade makar su to i gospodski poslovi i poslovi po uredima, kada ti vidiš njihov život pod stresom su, kada odu na kavu, popiju je dok kažeš "keks", nema uživanja u njoj i u ćeifu kao kod nas.
I to je tamo život: puno radiš, istina je – zaradiš mnogo novca, ali ne stigneš uživati u njemu. I još dobar dio domaćina tamo i nema kuće ili stana: već su podstanari.

O porezima, o skupoći života , o skupoći održavanja auta tamo i ostalome... da i ne govorim. Za sve to trebaš puno raditi.

Naravno, bolje žive od nas jer imaju duplo više novca za koji duplo više i rade. Što misliš, da bi imali novca i živjeli tako dobro samo tako?

Ali znam... sada ćeš ti i dalje uvjeravati kao da si bio tamo i da to nije tako... Ne želim trošiti tipkovnicu pišući sa takvima...

Gle,koliko god se slagao u nečemu prije tu sa tobom,nisi u pravu.

1.)Nemam u Hr kao mladi inženjer ni dom ni kuće ni stana ni auta!

2.)Radi se i nekom trendu,eto,dođeš u USA,AUS kupit ćeš kuću i otplaćivati.dođeš u Europu (NJ,Š,A) rentat ćeš stan..!

3.)OK,rade,misliš da ovdje ne rade.Izvini,čast izuzecima ali znaš koliko u HR imaš naših kapitalista gdje je tortura na radnicima-a i rekao sam već to vaši-naši.

4.)kakvi porezi?Pa Hrvatska je pri samome vrhu po porezima.Mislim da na 3.mjestu. Nisu problem ni sami porezi koliko usluga koju dobiješ za to...

Dosta zasad!
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 23:09   #58
Da, a skim ovdje živiš? Predpostavljam sa roditeljima? Kod njih sigurno ne plaćaš što tu živiš, plaćaš li režije i daješ li za hranu? Znači, govorim o tome kada tamo dođeš, nemaš ni roditelja ni doma, što znači da sam moraš da stekneš – ispočetka plaćaš kao podstanar ( drugim riječima, kao da bacaš pare u smeće ) i kasnje ovisi koliko zarađuješ kupit ćeš ili stan ili kuću na kredit, koji dobar dio njih odplaćuje cijeli život, i još neki ne dožive, banka u slučaju smrti proda njihovu imovinu ( jer kao što sam rekao – stanovi i kuće su im preskupi... zato oni radije plaćaju stan kao podstanari i žive normalno, neće ljudi da razbijaju glavu ionako im je dosti što puno rade... I ovo govorim isključivo za Europske razvijene države...

Ostalo... ne da mi se, jednostavno mi je glava prepuna informacija u vezi svega toga i ne znam odakle da počnem...

Jednostavno, otiđi i vidi. Želim ti svu sreću i da napreduješ. Ovdje baš i nema mnogo mogućnosti, a tamo ima - ali nije za one lijene ljude i one koji maštaju o lakoj zaradi ( domaćini takve neće da trpe ). Ovamo gdje sam ja ( Hrvatska i BiH ) ima toliko nepravde da i meni samom dođe ponovo otići pa makar opet onoliko radio... i prvom prilikom – bježim, volim raditi i ovaj bi se posao više cijenio vani. I mnogo sam toga tamo uštedio i sada ovdje imam nepokretne imovinu i živim sam. Kažem, prvom prilikom bježim odavde, isto bi preporučio tebi, pogotovo sa tom diplomom... i sretno.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:14   #59
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome da se vani radi nego mi koji smo stranci tamo moramo raditi više nego domaći da bi opstali, moj susjed njemački penzioner kaže da su švabe ljenčine, a rade stranci za njih.
Tvoj susjed je tipican Hrvat; "nase more je najljepse", "Hrvatska je najljepsa zemlja na svijetu", "Hrvati su uspjesni kad odu vani", "Hrvati su vrijedan narod", itd. Eto Nijemci spavaju i gledaju tv, a on i slicni njemu rade i izgradise Njemacku. Pitaj ga koliko je njemacki BDP pao kako je on otisao u penziju?
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:06   #60
Crna je Njemačka,rijetki su se tamo usrećili.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.