Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2015., 16:53   #21
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
prvo neš ti međunarodnog priznanja, NATO redovito pomaže subjekte koji nisu međunarodno priznati.drugo RH je međunarodnopravni subjekt od 8.10.1991. to je zaključak Badinterove komisije, ne znam zašto se svi hvataju za 15.1. to je samo datum kad nas je jedan dio država priznao, Ameri tek u travnju recimo
Imaš krivo. Doprema oružja organizacijama i nepriznatim državama ide isključivo posrednim ilegalnim kanalima. Npr. hrvatsko oružje koje je završilo u Siriji nije direktno prodano pobunjenicima, već su ga legalno na tržištu kupile zemlje poput Jordana, koje su onda isto proslijedile. Ilegalno.

08.10. se uzima kao trenutak hrvatske samostalnosti i državnosti, ali retroaktivno. Međunarodno priznanje upravo i služi tome da neka država prizna fakt (samostalnost i suverenost) nastao 08.10., ali do datuma tog priznanja ne može smatrati tu zemlju suverenom, jer ju - nije još priznala, odnosno nije u svoj pravni sustav uvela činjenicu postojanja te države kao suverenog subjekta. Hrvatski Ustav i odluke Hrvatskog Sabora ne vrijede izvan granica RH i druge države ih nisu dužne poštivati. Odluka o samostalnosti se odnosi samo na teritorij Hrvatske.


Uz to, treba napomenuti kako NATO 1991. nije imao vlastitih viškova, jer je većina zemalja imala prenapuhane stajaće vojske zbog Hladnog rata kojih se nisu htjeli još rješavati zbog nesigurnog stanja u Rusiji, dok su Rusi i pogotovo Ukrajinci zbog strašne ekonomske krize rasprodali svoje goleme zalihe na crnom tržištu, pa je, kad još uzmeš u obzir upoznatost naših snaga s istočnom vojnom tehnologijom, to bio jedini prirodan kanal dopreme oružja, sve i da smo mogli legalno kupovati.


Quote:
kao što rekoh i Hrvatska bi kupila isto to
Kada? 21.02.1992. su sukobi uglavnom prestali, a do tad nas još nije ni priznao značajan dio država. Vukovar je pao 18.11., tek mjesec dana nakon proglašenja neovisnosti.


Quote:
isto kao i srpsko zrakoplovstvo
Zašto bi gađali vlastite zrakoplove?


Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Bok Buda.

Vidim da si prespavao povijest, ali evo ti mala lekcija. Rat nije završio 15.01.1992.
Ali je mjesec dana nakon toga došlo do primirja koje je, uz prekide, uglavnom potrajalo i od tada srpske snage više nisu imale inicijativu. A 1995. nekako nisam primijetio manjak oružja u HVu...


Quote:
Tako to funkcionira u ratu dakle. Samo jedna strana kupuje oružje dok druga, ona nenaoružana, mirno gleda.
U Domovinskom ratu smo mi bili ti koji smo oružje kupovali.



Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
vidim da udbaški revizionizam sve jače maše.

u moru laži, izgleda da ide i nova. naive, sve gore napisano kurzivom je LAŽ, notorna. i vrlo vjerojano svijesna.

oružje se ne mora prodavati direktno preko vlade ili vladi neke države. niti jedna kovencija ne brani prodaju oružja subjektima u nekoj državi, i to se uredno radi po svijetu. ne samo da je hrvatska mogla, već svaki građanin ili firma može kupovati oružje na svjetskom tržištu i uvozit ga, ako nema embarga.
To je, naravno, neistina. Daj mi molim te primjer kada je to neka privatna organizacija kupila par desetaka tenkova, mlaznih zrakoplova sa integriranim sustavom naoružanja ili nekakav protuzračni sustav. Sretno s potragom...

Kupovina oružja u tim količinama je posao koji mora biti u skladu sa međunarodnim zakonodavstvom, zakonodavstvom države prodavača i države kupca. Ne radi se tu o prodaji pištolja ili preinačenih poluatomatskih pušaka za lov privatnoj trgovini, zaboga.

Npr. do 08.10.1991. je Hrvatska službeno bila dijelom SFRJ, a zakon SFRJ je zabranjivao privatno posjedovanje oružja, pogotovo automatskog. Bilo kakva trgovina s privatnim subjektima je stoga u startu ilegalna. Uz to, većina zemalja ima vlastite zakone o prodaji oružja, koje ograničuju prodaju teškog naoružanja isključivo na suverene države sa ciljem legalne samoobrane (npr. Arms Export Control Act iz 1976. u SADu), te strogo kontroliraju izvoz lakog naoružanja. Baš zato većina naoružavanja u modernim sukobima ide ilegalnim kanalima iz trećih izvora.

Do trenutka kada se Hrvatska uopće mogla naoružati po zakonu potencijalnog dobavljača i međunarodnom statusu, JNA je već prestajala s vojnim djelovanjem i počela s povlačenjem, a uspostavljene su UN zone i prekinuti veći sukobi.

Do 1995. Hrvatska je već bila dovoljno naoružana da osvoji ne samo okupirane krajeve već i BiH po potrebi.

Embargo je stoga što bi rekli non-issue, nebitna stavka, koja je i tako postala uobičajna reakcija UNa na neki sukob.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 17:40   #22
Da nije Rh razoruzana 1990 kada je odneseno svo naoruzanje TO u skladista JNA do rata nebi ni doslo.

Ako bi i doslo trajao bi 2 dana. Ovako su RH razoruzali pred sam rat a cetnike na prostoru RH naoruzali. Jos su iza sebe imali i JNA.


Da nije netko dao naoruzanje TO Hrvatske nebi teroristima palo napamet radit nekakve SAO Krajine i raspisivat referendume o pripajanju dijelova RH Srbiji.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:01   #23
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Imaš krivo. Doprema oružja organizacijama i nepriznatim državama ide isključivo posrednim ilegalnim kanalima. Npr. hrvatsko oružje koje je završilo u Siriji nije direktno prodano pobunjenicima, već su ga legalno na tržištu kupile zemlje poput Jordana, koje su onda isto proslijedile. Ilegalno.

08.10. se uzima kao trenutak hrvatske samostalnosti i državnosti, ali retroaktivno. Međunarodno priznanje upravo i služi tome da neka država prizna fakt (samostalnost i suverenost) nastao 08.10., ali do datuma tog priznanja ne može smatrati tu zemlju suverenom, jer ju - nije još priznala, odnosno nije u svoj pravni sustav uvela činjenicu postojanja te države kao suverenog subjekta. Hrvatski Ustav i odluke Hrvatskog Sabora ne vrijede izvan granica RH i druge države ih nisu dužne poštivati. Odluka o samostalnosti se odnosi samo na teritorij Hrvatske.


Uz to, treba napomenuti kako NATO 1991. nije imao vlastitih viškova, jer je većina zemalja imala prenapuhane stajaće vojske zbog Hladnog rata kojih se nisu htjeli još rješavati zbog nesigurnog stanja u Rusiji, dok su Rusi i pogotovo Ukrajinci zbog strašne ekonomske krize rasprodali svoje goleme zalihe na crnom tržištu, pa je, kad još uzmeš u obzir upoznatost naših snaga s istočnom vojnom tehnologijom, to bio jedini prirodan kanal dopreme oružja, sve i da smo mogli legalno kupovati.

Kada? 21.02.1992. su sukobi uglavnom prestali, a do tad nas još nije ni priznao značajan dio država. Vukovar je pao 18.11., tek mjesec dana nakon proglašenja neovisnosti.

Zašto bi gađali vlastite zrakoplove?

Ali je mjesec dana nakon toga došlo do primirja koje je, uz prekide, uglavnom potrajalo i od tada srpske snage više nisu imale inicijativu. A 1995. nekako nisam primijetio manjak oružja u HVu...

U Domovinskom ratu smo mi bili ti koji smo oružje kupovali.

To je, naravno, neistina. Daj mi molim te primjer kada je to neka privatna organizacija kupila par desetaka tenkova, mlaznih zrakoplova sa integriranim sustavom naoružanja ili nekakav protuzračni sustav. Sretno s potragom...

Kupovina oružja u tim količinama je posao koji mora biti u skladu sa međunarodnim zakonodavstvom, zakonodavstvom države prodavača i države kupca. Ne radi se tu o prodaji pištolja ili preinačenih poluatomatskih pušaka za lov privatnoj trgovini, zaboga.

Npr. do 08.10.1991. je Hrvatska službeno bila dijelom SFRJ, a zakon SFRJ je zabranjivao privatno posjedovanje oružja, pogotovo automatskog. Bilo kakva trgovina s privatnim subjektima je stoga u startu ilegalna. Uz to, većina zemalja ima vlastite zakone o prodaji oružja, koje ograničuju prodaju teškog naoružanja isključivo na suverene države sa ciljem legalne samoobrane (npr. Arms Export Control Act iz 1976. u SADu), te strogo kontroliraju izvoz lakog naoružanja. Baš zato većina naoružavanja u modernim sukobima ide ilegalnim kanalima iz trećih izvora.

Do trenutka kada se Hrvatska uopće mogla naoružati po zakonu potencijalnog dobavljača i međunarodnom statusu, JNA je već prestajala s vojnim djelovanjem i počela s povlačenjem, a uspostavljene su UN zone i prekinuti veći sukobi.

Do 1995. Hrvatska je već bila dovoljno naoružana da osvoji ne samo okupirane krajeve već i BiH po potrebi.

Embargo je stoga što bi rekli non-issue, nebitna stavka, koja je i tako postala uobičajna reakcija UNa na neki sukob.
Iskrene čestitke kolega, lijepo objašnjeno i nacrtano.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:13   #24
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Nije samo u tenkovima stvar. JNA je po svim parametrima bila zastarjela, imali su problema s komunikacijom, navođenjem i sl. Nova oprema bi im svakako povećala učinkovitost i preciznost udara - čitaj: više žrtava na našoj strani.

Uz to, da su uspjeli s nabavkom npr. S-300 protuzračnog sustava, naše zrakoplovstvo bi bilo bespomoćno tijekom cijelog rata, a i Ameri bi imali gubitaka prilikom kasnijih akcija u BiH.

Razumljivi su koji su razlozi Bude Lončara, ali koji su tvoji razlozi za ovakvim trkeljanjem?


Jedna strana ima ogromnu količinu naoružanja i opreme, a druga strana je (najblaže rečeno) slabo naoružana i slabo opremljena.

Da, u tom slučaju embargo najviše šteti ovim prvim.
Ima smisla.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:46   #25
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Razumljivi su koji su razlozi Bude Lončara, ali koji su tvoji razlozi za ovakvim trkeljanjem?


Jedna strana ima ogromnu količinu naoružanja i opreme, a druga strana je (najblaže rečeno) slabo naoružana i slabo opremljena.

Da, u tom slučaju embargo najviše šteti ovim prvim.
Ima smisla.
Ostaje nada da ćeš/ćete shvatiti kako embargo prema Hrvatskoj de facto gotovo da i nije bio sproveden. Već smo pričali o tome, zar ne, od 24 broda sa oružjem 23 su amerikanci uredno propustili a jedan akcijom SBU i MI6 sproveden u Bari.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:38   #26
Domazet-Lošo pretpostavljam poznaje povijest i zna da Englezi nikad osobito nisu cijenili srpsko nazadnjaštvo jer da jesu 1918 godine nastala bi Kraljevina Velika Srbija na SHS...
Lošo ipak malo pretjeruje po tom pitanju..Kao Tuđman je bio mesija i te navade...U svakom slučaju Nijemci su stali uz RH,a Englezi uz VS.
I Englezi i Nijemci znali su da imaju posla sa sortom balkanskog goveda.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:49   #27
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ostaje nada da ćeš/ćete shvatiti kako embargo prema Hrvatskoj de facto gotovo da i nije bio sproveden. Već smo pričali o tome, zar ne, od 24 broda sa oružjem 23 su amerikanci uredno propustili a jedan akcijom SBU i MI6 sproveden u Bari.
Dabome da jesmo, kad si ti pun sebe tražio da navedem samo jedan primjer da je neki brod zaustavljen.


Embargo je de facto proveden, jer je daleko slabijoj strani ostavio mogućnost tek šverca iz bivših sovjetskih republika, ili rijetkih slučajeva kad bi netko tko zna kojim kanalom uspio prošvercati neki moderniji oružani sustav.

A pričamo o vremenima i kad je jedan jedini GPS prijamnik ili jedan jedini MILAN donosio znantu prednost na bojištu.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:50   #28
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Razumljivi su koji su razlozi Bude Lončara, ali koji su tvoji razlozi za ovakvim trkeljanjem?


Jedna strana ima ogromnu količinu naoružanja i opreme, a druga strana je (najblaže rečeno) slabo naoružana i slabo opremljena.

Da, u tom slučaju embargo najviše šteti ovim prvim.
Ima smisla.

Zapravo šteti samo onom subjektu koji tada službeno postoji, a to je SFRJ. Embargo koji se na nas ne odnosi jer u to vrijeme još nismo ni samostalna država i još k tome nije u praksi proveden je posve nebitna stavka. Ionako smo morali prošvercati sve što smo nabavili (em zbog inicijalnog pravnog nepostojanja, em zbog porijekla slobodnih količina i tipova naoružanja na tržištu, em zbog veće brzine nabave zbog izbjegavanja službene procedure), i sa i bez embarga, potpuno svejedno...

Da je Zapad zbilja htio Veliku Srbiju i da se mi ne naoružamo:

1. Ne bi nas priznali u rekordnom roku i time potvrdili odluku o samostalnosti, te ujedno klasifikaciju vanjske agresije, zbog koje se JNA djelomično i povukla.
2. Ne bi niti jedan brod s naoružanjem prošao američku inspekciju.
3. Uveli bi no-fly zonu i izbombardirali konvoje sa teškim naoružanjem s istoka.

I da vidiš kak Hrvatske ne bi bilo u današnjem obliku. Pa zna se kak se rade stvari, zaboga, nismo mi pametniji i sposobniji od ekipe koja ratuje već 100 godina diljem svijeta. Hrabri Tuđman porazio englesku politiku, moš mislit. Tko je zapravo ikada porazio englesku politiku? Mi smo za njih najobičniji miševi, sjebavali su oni puno veće od nas...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down

Zadnje uređivanje Pizvo : 04.05.2015. at 20:02.
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:55   #29
bombardiranja zapocinju ulaskom kauboja u igru, daleko poslije pocetnih dogadanja

projekt Velike Srbije bio bi ispunjen bilo kakvom paratvorinom tipa Republika Srpska u BiH na tlu Republike Hrvatske, nesto sto je od pocetka podrzavala britanska politika
Loso nigdje ne spominje embargo, zasto ste se o tome raspisali?


PS. tko je porazio britansku politku?
ovako na prvu mi "siroti" Afganistanci mi prvi dolaze na pamet
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:58   #30
Jutarnji opet ide u desno.

Najprije Banac, sada Lošo...
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:06   #31
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo šteti samo onom subjektu koji tada službeno postoji, a to je SFRJ. Embargo koji se na nas ne odnosi jer u to vrijeme još nismo ni samostalna država i još k tome nije u praksi proveden je posve nebitna stavka.
SFRJ ne šteti.
SFRJ oružja i opreme ima za tri rata.

Hrvatska nema.

JNA nije falilo opremom i naoružanjem, falilo im je pameti.


Što smo mi imali 1995, a da JNA nije imala 1991?
Naučene lekcije, obuku, i MPRI.


Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da je Zapad zbilja htio Veliku Srbiju
Da je Zapad htio Veliku Srbiju, bilo bi Velike Srbije.
To nikad nisam doveo u pitanje.



Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Jutarnji opet ide u desno.

Najprije Banac, sada Lošo...
Istina, Banac je desničar par excellence.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:16   #32
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da je Zapad htio Veliku Srbiju, bilo bi Velike Srbije.
To nikad nisam doveo u pitanje.
ako je samo Britanija Zapad i njezini interesi nose prevagu cijelog tog bloka
jedino oni mozda vjeruju u to
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:40   #33
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Dabome da jesmo, kad si ti pun sebe tražio da navedem samo jedan primjer da je neki brod zaustavljen.
Slobodan si napraviti statistiku koliko je prošlo a koliko zaustavljeno. Ja kažem da je po javno poznatim podacima prošlo više od 90% oružja a tu budi slobodan pa me demantiraj. Argumentirano.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:52   #34
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Slobodan si napraviti statistiku koliko je prošlo a koliko zaustavljeno. Ja kažem da je po javno poznatim podacima prošlo više od 90% oružja a tu budi slobodan pa me demantiraj. Argumentirano.

Prema javno poznatim podatcima?
Točni podatci su nepoznati, kako meni tako i tebi.
Koliko je brodova prošlo, točno neznam. Točno ne znaš ni ti.
Tek znam(o) za onaj jedan zaustavljeni brod.


Embargo je zabranio prodaju oružja Hrvatskoj. Ende.


Pa smo umjesto oružja, iz njemačkih viškova mogli nabavljati tek veste, deke, nosila, medicinsku opremu, i slično.
A nije da nam ne bi dobro došlo nešto iz skladišta NVA.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:16   #35
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Prema javno poznatim podatcima?
Točni podatci su nepoznati, kako meni tako i tebi.
Koliko je brodova prošlo, točno neznam. Točno ne znaš ni ti.
Tek znam(o) za onaj jedan zaustavljeni brod.
Netočno, znamo i za brodove koji su prolazili iza što sam ti stavio linkove ali naravno da se toga prigodno ne sjećaš.

Quote:
Embargo je zabranio prodaju oružja Hrvatskoj. Ende.
Zahvaljujući dokumentaciji koje se domogao Nacional, prvi put javnost može doznati koliko su Hrvatsku zaista stajali avioni MiG 21 bis, koliko protutenkovske rakete Fagot, koliko “leteći tenkovi” - helikopteri MI-24 Hind - ili pak jedan AK 47 ili metak za kalašnjikov kalibra 7,62 mm....Prema Nacionalu dostupnim papirima, Hrvatska je itekako kupila i naručila raketni sustav S-300, pa čak i za dio raketa 5V55R za taj sustav tri puta platila za transporte 22 (osam raketa), 23 (osam raketa) i 24 (osam raketa). Isporučeno je šest kompleta s po četiri rakete i za to je plaćeno 11,5 milijuna dolara....protutenkovski sistem Fagot. MORH je kupio lanser za te rakete te je po komadu plaćao 23.000 dolara te 500 raketa po cijeni od 12.000 dolara. Za tu je nabavu bio transport broj 23. od 31. listopada 1994. Veliko otkriće je i namjeravana kupnja aviona MiG-29, koje mnogi i danas svrstavaju među najmoćnije. Kad se još nije znalo u kojem će smjeru teći rat, Zagorec i društvo odlučili su da se Hrvatska naoruža tim avionima. Osmoga travnja 1993. u Hrvatsku je dovezena kompletna tehnička baza za MiG-29 i za to je plaćeno 9 milijuna dolara. link

Jaka zabrana.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:37   #36
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Imaš krivo. Doprema oružja organizacijama i nepriznatim državama ide isključivo posrednim ilegalnim kanalima. Npr. hrvatsko oružje koje je završilo u Siriji nije direktno prodano pobunjenicima, već su ga legalno na tržištu kupile zemlje poput Jordana, koje su onda isto proslijedile. Ilegalno.
pa sad ako ćemo ići u širinu, svako petljanje u unutarnje stvari neke države bez dozvole nadležnog tijela te države je ilegalno.

Quote:
Uz to, treba napomenuti kako NATO 1991. nije imao vlastitih viškova, jer je većina zemalja imala prenapuhane stajaće vojske zbog Hladnog rata kojih se nisu htjeli još rješavati zbog nesigurnog stanja u Rusiji, dok su Rusi i pogotovo Ukrajinci zbog strašne ekonomske krize rasprodali svoje goleme zalihe na crnom tržištu, pa je, kad još uzmeš u obzir upoznatost naših snaga s istočnom vojnom tehnologijom, to bio jedini prirodan kanal dopreme oružja, sve i da smo mogli legalno kupovati.
za potrebe Hrvatske bi se našlo nešto aviona i ostalog oružja, svaki komad oružja nam je bio dobrodošao.
Uostalom nisu samo NATO i istočno tržište potencijalni prodavatelji nego cijeli svijet, Argentina je jedna od tih između ostalog.

Quote:
Kada? 21.02.1992. su sukobi uglavnom prestali, a do tad nas još nije ni priznao značajan dio država. Vukovar je pao 18.11., tek mjesec dana nakon proglašenja neovisnosti.
kad se ukazala potreba.

Quote:
Zašto bi gađali vlastite zrakoplove?
mi bi ih gađali, jer bi i mi imali protuzračne sustave
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:38   #37
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Istina, Banac je desničar par excellence.
Banac je bolesni antikomunista koji već godinama duva u američku trubu i lobira za njihove interese, kad se spomene Rusija tu doslovno podivlja, a krv mu se sjuri u glavu te se počne neartikulisano tresti.Za Lošu mogu reći da je opet počeo koristiti neku drogu.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:39   #38
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
To je, naravno, neistina. Daj mi molim te primjer kada je to neka privatna organizacija kupila par desetaka tenkova, mlaznih zrakoplova sa integriranim sustavom naoružanja ili nekakav protuzračni sustav. Sretno s potragom...

Kupovina oružja u tim količinama je posao koji mora biti u skladu sa međunarodnim zakonodavstvom, zakonodavstvom države prodavača i države kupca. Ne radi se tu o prodaji pištolja ili preinačenih poluatomatskih pušaka za lov privatnoj trgovini, zaboga.

ajd ne kenjaj, odakle oružje hotijima, sirijskoj opoziciji, libijskoj opoziciji, svim mogućim pobunjenim frakcija diljem svijeta, hezbolahu??? zašto se uvodi embargu za jemen, ha???? kako se to houtiji naoružavaju kad nisu država??
imaš kakav odgovor???
pitaš koja prvatna firma?? pa što ti misliš ko je kupovao oružje za hrvatsku POD EMBARGOM, nego privatne firme!! jesi čuo ti za zubaka kad??

samo što je država morala skrivati tragove i dobavljač skrivati tragove, jer je sve bilo ILEGALNO zahvaljujuć mesić-josipovićevom četniku budi lončaru.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Do trenutka kada se Hrvatska uopće mogla naoružati po zakonu potencijalnog dobavljača i međunarodnom statusu, JNA je već prestajala s vojnim djelovanjem i počela s povlačenjem, a uspostavljene su UN zone i prekinuti veći sukobi.
lažeš ko pas i to svjesno. zakoni jedne države NE OBVEZUJU nikoga sa strane i posve su irelevantni. upravo zato UN i donosi embargo, jer je tek ta međunarodnim pravom zabranjena prodaja oružja. ko da kojeg prodavača zanima jugoslavenski zakon, jer ti nas držiš za debile ovdje???

bez embarga oružje možeš prodavati kome hoćeš po međunarodnom pravu i to se stalno radi svugdje, postoji milijun primjera u svim ratovima.

i to to sve znaš, ali u akciji spašavanja UDBe i bude četnika naprosto lažeš, jer ti je to ionako posao.

hrvatska se mogla naoružati kako god je htjela, samo je trebala naći dobavljača. a takvih je bilo srećom i POD EMBARGOM koji su nam bili voljni prodat, kršeći ne samo jugoslavenske nego zahvaljujuć lončaru i međunarodne zakone.
contrero is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.05.2015., 22:01   #39
U svakom slucaju barem smo utvrdili da Milosević nije drzao u svojim rukama kompletnu diplomatiju jer se na njenom celu nalazio licni prijatelj Franje Tuđmana i savetnik dva predsednika Hrvatske Budimir Loncar za koga čak i heroj domovinskog rata general bojnik Stjepan Mesić utvrdio da je uvođenjem embarga spasio Hrvatsku od još većeg krvoprolića.

Zadnje uređivanje Bob-Rok : 04.05.2015. at 23:13.
Bob-Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:05   #40
Vidim da mnogima nije jasno da embargo najviše koristi trgovcima
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.