Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2011., 13:22   #1
Literatura

Tražili ste, gledajte

Znači, tu bi stavljali literaturu. Moja ideja je da na prvom post bude popis stavljenih literatura sa linkovima na post gdje je knjiga ili sl. preporučeno. POst bi trebao i sadržavati mišljenje i knjizi/skripti/štoveć, ali ne tipa super, sranje ili sl. već malo podrobnije.

Eto, dalje se vi izjasnite.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:42   #2
"Permakultura - vodič za početnike", Graham Burnett - zanimljivo opisuje srž ove discipline, preporučam.
Postoji stranica pikaiprijatelji sa zanimljivim brošurama o okolišu i poljoprivredi... Također preporučam da se pogleda.

Zadnje uređivanje joe19 : 13.09.2011. at 16:50.
joe19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:47   #3
"Poljodjelac - buntovnik", Sepp Holzer - nisam čitao, ali ću, nadam se, ovih dana...
joe19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:24   #4
"Vegetable gardening encyclopedia" - biblija, stvarno ima sve i svašta, sistematski ide od izgradnje dobrog tla, preko opisa svake biljke pojedinačno, do sačuvanja (kiseljenje i sl)
link za download

"Encyclopedia of country living" - opet vrlo vrlo ekstenzivna knjiga, o svemu i svačemu i još više onda, ima baš sve sve, govori o starim američkim vještinama na selu koje se koriste, dakle pregled od uzgoja do sačuvanja hrana, pa još onda ima i o kući, o držanju životinja, a mislim da i o kuhanju ima
evo je tu

Mollisonove knjige o permakulturi su obavezno štivo, ja sam pročitao The Permaculture Way i jako je dobra, a kažu da su sve ostale isto, ful su opsežne i dobre

isto preporučam knjigu "The Urban Homestead" i "Toolbox for sustainable city living", prepune su ideja i korisnih savjeta i dizajna

na ovom linku možete nać jako puno toga o permakulturi, jako jako jako puno toga: link


i još ću malo popljuvat onu enciklopediju "Vrt" od britanskog kraljevskog hortikulturalnog društva, meni je jako bezveze, prepuna je pizdarija o tom kak vrt treba izgledat, a jako malo ima toga o funkcionalnosti

to je to od mene, nadam se da ću pomoć nekom
__________________
fensi italic potpis
ThorAusRotten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 00:09   #5
Ne znam jel itko zaplakao od sreće zbog pruženog mu znanja, ali ja plačem kad vidim sve te naslove koji me zanimaju...Uljepšao si mi studiranje Hvala ti čovječe. Ako ikad poželiš partnera za pivu, javi mi
joe19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 02:02   #6
Nemam link, ali tražim link bilo kakve literature o cvijeću, hvala.
Goran81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 22:19   #7
bilo kakva literatura o šljivama i rakiji šljivovici?
ima netko?
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:39   #8
Banić - rakije wiskey i likeri
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 00:05   #9
Puno korisne literature u PDF-u iz agronomije (vrt, voćarstvo, vinarstvo,..) hrvatskih, srpskih, bosanskih autora. http://www.baneprevoz.com
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 00:33   #10
Ja sam počela sa skidanjem knjige "Vrt bez motike" ali ovdje ima čudo jedno. Teta Violeta sve zna! Tko traži taj i nađe...

Zadnje uređivanje komar : 12.12.2011. at 00:58.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 23:54   #11
Ne znam da li je ova tema predviđena za to, ali..

U potrazi sam za knjigama Meliorativna pegologija 1 i 2, autor je prof. Zoltan Ratz. Obišla sam sve antikvarijate no nisam je uspjela naći, a koliko sam skužila više je nema u prodaji.

Tako da, ako se nađe netko tko je ima i voljan je prodati... Molim PP! Hvala!
Livadna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 00:14   #12
Moze jos literature , voljela bih ..

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 16:00   #13
http://www.4shared.com/folder/thc1j8...ak_za_vrt.html

http://www.4shared.com/folder/xAGWIU...odjelstvo.html
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:31   #14
molim preporuku za neku dobru knjigu na hrvatskom o permakulturi. ne za početnike.

P.S. ako netko ima takvu i ne treba ju, otkupim.
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:12   #15
Ima li kakva temeljita literatura vezana za identifikaciju biljaka?
Imam pred sobom knjige Ilustrtirana korovska flora Jugoslavije (Čanak, Parabućski, Kojić), Mala flora Hrvatske (Domac), plus ima još jedna sličnog naziva iz 1980tih, no sve tri knjige kao da su copy paste jedne od druge. Korisne jesu, no možda ima nešto novijeg datuma, potpunije i više rječito?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 20:40   #16
Meni je odlična Enciklopedija samoniklog jestivog bilja Ljubiše Grlića. Vjerujem da ima i po knjižnicama, za prvu silu.

ovako izgleda
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 18:20   #17
Jel zna netko bilo što korisno za pročitat o uzgoju lijeske, poželjno u elektroničkom obliku?
Satirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:31   #18
Ne znam gdje postaviti ovo pitanje, pa postavljam ovdje.

Tražim tekstove o jednoj vrsti gusjenica koja može, koliko se sječam, jesti stočnu hranu, onda kada se pokaka to bude dobro gnojivo. Kako se zve ta gusjenica???

Kad guglam stalno mi izlaze tekstovi o nametnicima, a ja želim znati baš o ovoj vrsti gusjenica.

Ovo sam guglao:

gusjenice gnojivo -nametnik -nametnici -nametnika -napad -napada -napadaju -insekticid -insekticidi

I svjejedno nisam dobio korisne rezultate.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 16:11   #19
Mozda ovo.

http://whatcom.wsu.edu/ag/compost/Redwormsedit.htm

https://en.wikipedia.org/wiki/Eisenia_fetida

http://enciklopedija.lzmk.hr/clanak.aspx?id=12855

Ti googlaj dalje.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 19:19   #20
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje postaviti ovo pitanje, pa postavljam ovdje.

Tražim tekstove o jednoj vrsti gusjenica koja može, koliko se sječam, jesti stočnu hranu, onda kada se pokaka to bude dobro gnojivo. Kako se zve ta gusjenica???

Kad guglam stalno mi izlaze tekstovi o nametnicima, a ja želim znati baš o ovoj vrsti gusjenica.

Ovo sam guglao:

gusjenice gnojivo -nametnik -nametnici -nametnika -napad -napada -napadaju -insekticid -insekticidi

I svjejedno nisam dobio korisne rezultate.
Ne misliš na gliste?
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.