Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 18:50   #221
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Odgovorit cu protupitanjem. Zena i ja nemamo djece niti cemo ikada imati. Medicinski razlozi izmedu ostaloga. Zivimo zajedno bit ce uskoro 10 godina, dijelimo financije, najbliza smo si podrska u svim zivotnim situacijama, partneri smo u svemu sto radimo, postujemo se, volimo se... Sto smo mi ako nismo obitelj? Cimeri kao sto netko kaze?
pa .....na vas ce se odnositi zakon o braku, bracnoj zajednici m i z, a Ustavom odredjen, pa tako cete (pred zakonom) i regulirati zajednicu, s one pravne strane.

obiteljski zakon, van toga - se bavi pravima djece u nekoj zajednici.

i to je mislim cijela prica ustvari s ovim...na koji nacin predlozen zakon - defincija obitelji utjece na vjencani par bez djece, daj molim te objasni? s one pravne strane?


Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post


I meni..ali kad već dođe do toga, nije mi fer da muškarac mora većinu troškova preuzeti na sebe. To me podsjeća na onaj fiktivni karakter Judy iz Dva i pol muškarca i ono da pored kuće i alimentacije od njega još traži pokrivanje troškova za izlete i kojekakve hireve.
pa da, ima degerenika od muskih samo tako, nasilnika npr, ali borami ima i
kojekakvih bitches svuda, meni sve to nema puno veze nuzno sa spolom. i na obiteljskom sudu svakako nisu pali s grane pa ne vide gdje i sa kim od dva roditelja je bolje skrbiti dijete ili zasto je bolje. ili je mozda bolje da dijete sklone sasvim iz takve zajednice i odvoje.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:53   #222
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
pa .....na vas ce se odnositi zakon o braku, bracnoj zajednici m i z, a Ustavom odredjen, pa tako cete (pred zakonom) i regulirati zajednicu, s one pravne strane.

obiteljski zakon, van toga - se bavi pravima djece u nekoj zajednici.

i to je mislim cijela prica ustvari s ovim...na koji nacin defincija obitelji utjece na vjencani par bez djece, daj molim te objasni? s one pravne strane?
Ne postoji zakon o braku, postoji samo obiteljski zakon, informiraj se malo

I nije uopce stvar u trenutnim prakticnim zakonskim posljedicama nego u simbolici oduzimanja statusa obitelji ljudima bez djece. Mozda su tebi to nebitne stvari, nekima nisu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:00   #223
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post

Moje popodne završilo je žustrom raspravom sa starcima, koji na moj komentar da nas ni ja ne smatram obitelji u toj uskoj definiciji, histerično odgovaraju: "Naravno da ste obitelj! Šta ste drugo??". Pa ja ne virujem! Je li se nas dvoje manje volimo i manje vrijedimo ako smo "samo" izvanbračni partneri ili bračni? Ako nismo strogo definirali zajednicu ka obitelj, jesmo onda izvanzemaljci? Jel imam ikakve gubitke ili manja prava zato što nismo "THE obitelj"? Da znam, pa da se i ja uključim u ludilo i borbu za pravdu
ne, nego ako u bracnoj ili izvanvbracnoj zajendici nema zajedncike djece u zajedncii, onda predlozeni obiteljski zakon se njih nece ni ticati (na nacin na koji ce ticati one sa djecom).




i onda ona odvratna Jadranka Kosor, old cow, uvlaci u raspravu na drustvenim mrezama (jer odatle je sve i pocelo izgleda) 'sto sa djetetom koje je umrlo nekom vjencanom paru'.

tako degutanto i van mozga ustvari.... jer kakve to veze ima sa icim, u kontextu svega ovoga?

obiteljski zakon se i inace, (ili igdje) bavi umrlom ili nerodjenom djecom u smislu koja zakonska prava imaju ili sto? - bas degutantno mi to bilo. i jadno.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:02   #224
Na Narod.hr-u, glasilu gđe. Markić ne nađem komentare oko prijedloga zakona, ali imaju tekst u kojem bez ijednog komentara objavljuju imena iz radne skupine zadužene za nacrt zakona.

https://narod.hr/hrvatska/tko-radio-...eljskog-zakona
1. prof. dr. sc. Dubravka Hrabar, Pravni fakultet u Zagrebu
2. prof. dr. sc. Aleksandra Korać Graovac, Pravni fakultet u Zagrebu
3. doc. dr. sc. Anica Čulo Margaletić, Pravni fakultet u Zagrebu
4. prof. dr. sc. Dijana Jakovac-Lozić, Pravni fakultet u Splitu
5. prof. dr. sc. Nenad Hlača, Pravni fakultet u Rijeci
6. izv. prof. dr. sc. Irena Majstorović, Pravni fakultet u Zagrebu
7. doc. dr. sc. Ivan Šimović, Pravni fakultet u Zagrebu
8. Renata Šantek, sutkinja, Vrhovni sud Republike Hrvatske
9. Mila Jelavić, Pravobraniteljica za djecu u mandatu 2006.-2014.
10. prof. dr. sc. Marina Ajduković, Pravni fakultet u Zagrebu, Studijski centar socijalnog rada
11. prof. dr. Ninoslava Pećnik, Pravni fakultet u Zagrebu, Studijski centar socijalnog rada
12. Štefica Karačić, predstavnica Hrvatske udruge socijalnih radnika
13. Nela Bodrožić-Selak, Centar za posebno skrbništvo
14. Ante Bjažević, Centar za socijalnu skrb Split
15. Snježana Bubenik, Centar za socijalnu skrb Zagreb
16. Gordan Klišanić, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku
17. Branka Budić, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku
18. Tanja Žaja, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku

Prošireni sastav:
1. Marina Parać Garma, sutkinja, Voditeljica Grupe za statusne i obiteljske sporove, Općinski građanski sud u Zagrebu
2. Ines Kovačević, sutkinja u Grupi za statusne i obiteljske sporove, Općinski građanski sud u Zagrebu
3. Sonja Gundić-Biškup, Ministarstvo pravosuđa
4. Krešimir Planinić, odvjetnik iz Zagreba, predstavnik Udruge U IME OBITELJI
5. Hrvoje Jukić, odvjetnik iz Zagreba, predstavnik SAVEZA UDRUGA ZA RAVNOPRAVNO RODITELJSTVO
6. Ines Bojić, odvjetnica iz Zagreba
7. Damjan Janjušević, predstavnik UDRUGE ZA SAMOZASTUPANJE
8. Mladen Đurkinjak, Centar za socijalnu skrb Zagreb, Podružnica Trešnjevka
9. Nataša Koražija, Centar za socijalnu skrb Samobor
10. Nada Petković, Centar za socijalnu skrb Dugo Selo
11. Alenka Ljubešić, Centar za socijalnu skrb Sisak
12. Tanja Brozić Perić, Centar za socijalnu skrb Zagreb
13. Sanja Orešković, predstavnica Koordinacije udruga za djecu
14. Ljiljana Friščić, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku
15. Natali Sergo Kozumplik, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku



Od ne znam koliko tisuća udruga u ovoj državi naravno da je UIO unutra.
Ipak su oni zaduženi za obitelj
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:03   #225
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne postoji zakon o braku, postoji samo obiteljski zakon, informiraj se malo

I nije uopce stvar u trenutnim prakticnim zakonskim posljedicama nego u simbolici oduzimanja statusa obitelji ljudima bez djece. Mozda su tebi to nebitne stvari, nekima nisu.
A jesu li taj status ikada imali, zakonski mislim? Ako nisu, onda nema govora o oduzimanju, a ako se ta simbolika podrazumijeva pod osobni dojam ili osjecaj, onda je to nebitno, jer ce i dalje tko se bude htio osjecati kao obitelj, tako se moci osjecati i to im nitko nece moci braniti. To je sve stvar osobnog odabira.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:17   #226
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne postoji zakon o braku, postoji samo obiteljski zakon, informiraj se malo

I nije uopce stvar u trenutnim prakticnim zakonskim posljedicama nego u simbolici oduzimanja statusa obitelji ljudima bez djece. Mozda su tebi to nebitne stvari, nekima nisu.
OK, u Hrvatskoj postoji definicija, a Ustavom drzave odredjena sto je brak, a sto nije. i postoje specifikacije o tome unutar vec postojeceg obiteljskog zakona.


glede drugog kuzim to, ali ako se predlozeni zakon odnosi prvenstveno na djecu u nekoj zajednici i statusu ili pracima djece koji se zeli i zakonski definirati ili dodatno odrediti, onda vjencanim parovima bez djece taj zakon se neci ni aplicirati - ja o tome govorim.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:27   #227
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A jesu li taj status ikada imali, zakonski mislim? Ako nisu, onda nema govora o oduzimanju, a ako se ta simbolika podrazumijeva pod osobni dojam ili osjecaj, onda je to nebitno, jer ce i dalje tko se bude htio osjecati kao obitelj, tako se moci osjecati i to im nitko nece moci braniti. To je sve stvar osobnog odabira.
Zakonski taj status nisu imali ni bračni parovi s djecom, jer u zakonu ta definicija nije ni postojala. I nema nikakve potrebe da se uvodi sada. Osim ako ta definicija nije podloga za mjenjanje masu drugih zakona gdje se bračni partner spominje kao član obitelji (npr. kod oslobođenja poreza na nasljedstvo, kod porezne olakšice za uzdržavane članove obitelji, kod prava na obiteljsku mirovinu).

Ovaj prijedlog pisao je velik broj pravnika, između ostalih i dekanica Pravnog fakulteta i ne vjerujem da je definicija stavljena bezveze.

Zadnje uređivanje koka2004 : 28.09.2017. at 19:45.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:33   #228
U svakom slucaju protivim se novom obiteljskom zakonu iz prakticnih razloga po kojem muskarcu doslovno prijeti beskucnistvo ako se razvede od svoje supruge sa kojom ima djecu, jer po prijedlogu zakona sva njegova imovina (dakle SVA, bilo da je stecena u braku ili prije njega) pripada supruzi s djetetom (ovdje pod imovinu mislim naravno na nekretnine), koja ce onda u stanu kojeg je primjerice muskarac platio, besplatno zivjeti, i ne samo da ce besplatno zivjeti, vec ce jos i primati alimentaciju za dijete. Mislim da nakon ovog nema tog muskarca, normalnog razumnog muskarca koji ce se htjeti ozeniti odnosno stupiti u brak i imati djecu, jer ce taj brak nositi ne samo rizik od razvoda koji je oduvijek prisutan, vec i rizik od gubitka nekretnine stecene prije braka. Nakon ovoga se samo treba pitati koji ce to muskarac vise zeljeti stupati u brak a pogotovo imati djecu. Ovo je cisti udar na demografiju i jos vece opustosenje Hrvatske kojoj vec sada prijeti potpuni demografski nestanak, a ako ovo prodje sudbina joj je zapecacena, jer ce se sigurno demografska slika jos vise pogorsati i jos vise ubrzati izumiranje ovo malo Hrvata sto nas je jos preostalo.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:56   #229
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju protivim se novom obiteljskom zakonu iz prakticnih razloga po kojem muskarcu doslovno prijeti beskucnistvo ako se razvede od svoje supruge sa kojom ima djecu, jer po prijedlogu zakona sva njegova imovina (dakle SVA, bilo da je stecena u braku ili prije njega) pripada supruzi s djetetom (ovdje pod imovinu mislim naravno na nekretnine), koja ce onda u stanu kojeg je primjerice muskarac platio, besplatno zivjeti, i ne samo da ce besplatno zivjeti, vec ce jos i primati alimentaciju za dijete.
.
molim? on se skrbi financijski za dijete/djecu, a zena se skrbi time da je fizicki day in - day out uz dijete - ako je to scenario ili dogovor.

ili?

pa to je tako svuda po Europi mada to o nasljedstvu ne znam bas u detalje, ali nije mi jasno kako on ili ona, svejedno, mogu zadrzati nasljedstvo, a imaju npr djecu i supruznika - to mi je novina i to sto vi pisete tu o 'bracnoj stecevini'.

to kod nas nema na takav nacin ili se tako gleda.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 28.09.2017. at 20:08.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:57   #230
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A jesu li taj status ikada imali, zakonski mislim? Ako nisu, onda nema govora o oduzimanju, a ako se ta simbolika podrazumijeva pod osobni dojam ili osjecaj, onda je to nebitno, jer ce i dalje tko se bude htio osjecati kao obitelj, tako se moci osjecati i to im nitko nece moci braniti. To je sve stvar osobnog odabira.
Onog trenutka kad su pokušali izrijekom definirati obitelj, i pri tome ispustiti vanbračnu djecu, stvar pada u vodu. Amen.
To je dovoljan signal da su se upustili u jalov posao (da ne kažem s nekim predumišljajem), i sada stvar ne može spasiti niti dopisivanje mogućih iznimki, jer sutra će se pojaviti novi slučaj, pa novi...
Zakon koji će evidentno morati ostati "otvoren", koji će evidentno trpjeti dopune u budućnosti, jednostavno nije dobar zakon. Od temelja. S obzirom da su imali predložak u starom zakonu, primjećene rupe u njemu, nije bilo primjereno ići skrajatzi potpuno novi zakon, potpuno redefinirati osnovne pojmove i odnose, i to s neskrivenom ideološkom podlogom.
Nacrt su radili koliko? godinu dana? sve pobrojane face, da nestane prvi dan objave sa stranica nakon kritika... malo je reći da ekipu treba raspustiti po ovom pitanju s daljnjeg rada na njemu.
Da ne kažem da bi valjalo pogledati i kakvu praksu ti ljudi danas provode, kad ovakve bedastoće mogu pustiti u javnost pod svojim imenom, jer je onda osnovana sumnja da je netko od njihova rada već oštećen.

I nije dobro puštati ljudima da idu "na osjećaj", kad im pokušavaš nametnuti zakon koji tvrdi suprotno. Jer onda relativiziraš svu legislativu, jer o svemu imaš "osjećaj".
Koje je uopće pravne težine taj "osjećaj", a vidimo da se neke vrlo konkretne stvari u zakonu definiraju?

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
OK, u Hrvatskoj postoji definicija, a Ustavom drzave odredjena sto je brak, a sto nije. i postoje specifikacije o tome unutar vec postojeceg obiteljskog zakona.


glede drugog kuzim to, ali ako se predlozeni zakon odnosi prvenstveno na djecu u nekoj zajednici i statusu ili pracima djece koji se zeli i zakonski definirati ili dodatno odrediti, onda vjencanim parovima bez djece taj zakon se neci ni aplicirati - ja o tome govorim.
Da postoji ustavna definicija, ali postoji i cijelo poglavlje upravo u Obiteljskom zakonu u braku, svim tehnikalijama, stvarima koje proizlaze od toga.
Ustav sam za sebe u principu i ne možeš provodit, on je temelj koji se razrađuje zakonima po pojedinim područjima, nema kontretnih odredbi, Ustav je okvir u koji se ima uklopiti zakon, pa se ne možeš jednostavno pozivati na njega.

Dalje, obiteljski zakon je puno više od pitanja skrbi o djetetu, sad bi redefinirali i imovinske odnose bračnih drugova, koji su definirani u Obiteljskom zakonu... ma usotalom barem preleti preko postojećeg Obiteljskog zakona, pa će ti biti jasnije da tu ne prolazi priča: "oni su imali najbolju namjeru prvenstveno za djecu..."
Ako na jednom mjestu striktno definiraš pojam, koji kasnije koristiš, onda dobre namjere nemaju ništa s time, odnosno imaju jednako koliko i loše namjere.
Drugo, nije dobro da se jedan takav pojam posebno definira u kontekstu svakog zakona posebno: "obiteljci" jedno, "mirovinci" drugo... treba nekakav konsenzus o tome generalno.
Ovako ostaje mogućnost da se neke stvari iz drugih zakona, koji tamo nisu izrijekom navedeni, lakonski rješavaju po definiciji iz Obiteljskog (iako se tvrdi da je tu definicija samo za "internu uporabu") jer je najlakše i najlogičnije "povući" definiciju riječi "obitelj" iz upravo Obiteljskog zakona.
Pa neće valjda o Zakonu o PDV-u...
Iako bi i mogli, jer su upravo poreznici izbacili unučad djedovima i bakama kao moguće uzdržavane članove. A oni ih imaju obvezu uzbržavati po Obiteljskom, ako to roditelji ne mogu.... Pa sad ti razmrsi tko je kome tko, tko živi i ne živi zajedno, tko je kome rod, obitelj, obveznik ...

Ako se političari već igraju obitelji, onda neka se, barem dok pišu ovakve stvari, i igraju obitelji konkretno, na primjer slože hipotetsku obitelj:
- otac Plenković
- majka Markić
- djed Glasnović, Plenović mu vanbračno dijete,
- kćer Rimac
- sin Bulj (dijete iz epruvete)
- vanbračno dijete Markićke Pernar
- Bernardić - Plenkovićeva sestra, u vanbračnoj zajednici s Opačićkom, imaju usvojenog "sina" Bandića

Pa neka uzmu svoje prave plaće, nekretnine i pokretnine, i na njima primjenjuju svoje umotvorine, ali neka im ti zakoni imaju pravni učinak. Pa da vidimo čija mati crnu vunu prede...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:58   #231
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Ovaj prijedlog pisao je velik broj pravnika, između ostalih i dekanica Pravnog fakulteta i ne vjerujem da je definicija stavljena bezveze.
Ovaj zakon su, vjerujem, pisali popovi.
Ne može normalna svjetovna osoba sa znanjem o životu napisati nešto ovako monstruozno.

Ovo je sumrak civlizacije, mračni srednji vijek, katolibanska džamahirija na razini saudijske arabije u kojoj više nitko neće željeti živjeti.
Popvi više neće imati kome držati misu jer će babe preminuti, a mladi će otići što dalje od ove jadne izmučene zemlje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:10   #232
Nemam pojma ko je to pisao ili smišljao ali blebnit ovakvu glupost oko obitelji je samo po sebi skandalozno a diranje u privatno vlasništvo kroz taj zakon je idiotizam bez premca.

Očekujem da u prijedlog uđe zakonska obveza da se prilikom stupanja u brak mora potpisat predbračni ugovor gdje će bit sve precizno definirano od onog ispod plahte pa do obveze šetanja obiteljskog psa.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:13   #233
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Onog trenutka kad su pokušali izrijekom definirati obitelj, i pri tome ispustiti vanbračnu djecu, stvar pada u vodu. Amen.

..
a vanbracna djeca u RH trenutno imaju kakvu zastitu i prava?


jer nemaju puno, ako se i zna otac - u ocima zakonodavca ofc jer o tome i govorimo.

(i sve to uzimajuci u obzir da je Hrvatska statisticki najnize na listi drzava Europe po broju konkretno tinejdzerskih vanbracnih trudnoca, a sto je u nekim drzavama problem ili inace vanbracnih trudnoca)

Zadnje uređivanje Gigi G. : 28.09.2017. at 20:30.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:16   #234
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
molim? on se skrbi financijski za dijete/djecu, a zena se skrbi time da je fizicki day in - day out uz dijete - ako je to scenario ili dogovor.

ili?

pa to je tako svuda po Europi mada to o nasljedstvu ne znam bas u detalje, ali nije mi jasno kako on ili ona, svejedno, mogu zadrzati nasljedstvo, a imaju npr djecu i supruznika - to mi je novina i to sto vi pisete tu o 'bracnoj stecevini'.

to kod nas nema na takav nacin ili se tako gleda.
U kojem si ti filmu?

Moji djedovi su mukotrpno stvarali imovinu i branili je životom, da bi ta imovina nestala potezom pera jer gospođa želi više od života.
I onda useli nekog frajera u moj stan i ja im mogu puhati u dupe?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:18   #235
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju protivim se novom obiteljskom zakonu iz prakticnih razloga po kojem muskarcu doslovno prijeti beskucnistvo ako se razvede od svoje supruge sa kojom ima djecu, jer po prijedlogu zakona sva njegova imovina (dakle SVA, bilo da je stecena u braku ili prije njega) pripada supruzi s djetetom (ovdje pod imovinu mislim naravno na nekretnine), koja ce onda u stanu kojeg je primjerice muskarac platio, besplatno zivjeti, i ne samo da ce besplatno zivjeti, vec ce jos i primati alimentaciju za dijete. Mislim da nakon ovog nema tog muskarca, normalnog razumnog muskarca koji ce se htjeti ozeniti odnosno stupiti u brak i imati djecu, jer ce taj brak nositi ne samo rizik od razvoda koji je oduvijek prisutan, vec i rizik od gubitka nekretnine stecene prije braka. Nakon ovoga se samo treba pitati koji ce to muskarac vise zeljeti stupati u brak a pogotovo imati djecu. Ovo je cisti udar na demografiju i jos vece opustosenje Hrvatske kojoj vec sada prijeti potpuni demografski nestanak, a ako ovo prodje sudbina joj je zapecacena, jer ce se sigurno demografska slika jos vise pogorsati i jos vise ubrzati izumiranje ovo malo Hrvata sto nas je jos preostalo.
a što je najbolje, to dijete i ne mora biti njegovo.....
ako su u braku, muž je automatski otac, ako je otac-pri razvodu ostaje beskućnik
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:25   #236
lagao sam, može još i bolje.
djed i baka nisu obitelj, ali ako otac ne plaća, njima ide ovrha....
tako da ako imate sina, i on oženi neku i ona rodi nečije kopile.... vi plaćate iako djetetu niste nitko i ništa, pravno ili genetski
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:26   #237
Ovaj prijedlog ograničava moje - njeno vlasništvo i točka.

Bračna stečevina je sva ona imovina koje je stečena nakon stupanja u brak a sva ona imovina koji ona ili on donose u brak je njeno ili negovo i ponovit ću ponovo bojim se da će se trebat pisat predbračni ugovori jer ovakva rješenja nemajui smisla.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:29   #238
Baš čitam kako je slično bilo do 91 samo što je u igri stanarsko pravo na društvenu imovinu a ne privatno vlasništvo.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:31   #239
Marija, Josip i Isus u Hrvatskoj više neće biti obitelj

kolko ja znam Isus se rodio izvan braka jer je Marija tada bila zaručnica od Josipa a Isus nije Josipov sin

vrh vrhova

znači treba promjeniti i plan i program za vjeronauk
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:39   #240
kad se vjenčaš u crkvi pater jasno naglasi da su supružnici sad postali nova katolička obitelj. obično tada nemaju djece. sumnjam da je kaptol smislio ovaj zakon, a ako je, možda da ih se priupita za ovo. markićka je šatro neka katolkinja, ali ovo je pozabila
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.