Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 11:11   #421
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ne budi naivan. Nije ta konvencija pisana da bi štitila djecu, invalide ili bilo koje ugrožene pojedince.
Za takve će i nadalje najbolje brinuti obitelj, susjedi pa i država. Koja je još neko vrijeme i socijalna.

Pogledaj strukturu studenata u Hrvatskoj. Isto ili slično je u cijeloj EU.
Obrati pažnju na našre humaniste i društvenjake. Za 10-12 godina ćeš ih imati još 100 000.

I kako ih onda zaposliti?
Tako da im napraviš tržište koje je država, tj. ostatak ekipe, obvezan financirati.
Moraš otvoriti prostor za naše predrage beskompromisne borce za tuđa prava.
Vidiš kako prekrasno obilježavaju 100 godina svojih idola na filozofskom. Kako bi i oni danas rado njihovim boljševičkim stopama.
Primoran si financirati zaštitu tuđih prava i borbu protiv nasilja, pa to je nečuveno.
Nećemo dozvoliti boljševičkim studentima da nas preuzmu, jer boljševici su poznati po liberalizmu i po tome da njeguju tuđa prava

Ti misliš da imaš svoja prava jer si ih zaslužio svojim postojanjem?
Za 10-12 godina će slika biti onako kako je ti priželjkuješ, a ne obrnuto, a onda ćeš plakati kako ti je sada bilo dobro.

Pazi da revolucija ne pojede svoju djecu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.11.2017., 11:11   #422
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Eto, Page i ruka-slave se slažu da problema nema, nitko ne tuče žene i djecu pa se ne trebamo boriti za njihova prava, a i moramo paziti da boljševički studenti ne dođu na vlast.

Ljudi moji mene jeza hvata kad pomislim kakva će biti naša budućnost, jer likova poput ove dvojice ima koliko hoćeš među hrvatima.
To je zato sto ova konvencija nema veze sa zastitom zena i djece, vec sa necim drugim, sto su njih dvojica ispravno detektirali.
John_Wayne is offline  
Old 17.11.2017., 11:19   #423
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
To je zato sto ova konvencija nema veze sa zastitom zena i djece, vec sa necim drugim, sto su njih dvojica ispravno detektirali.
Misliš na studente koji žele vratiti boljševizam ili na to da se društvene znanosti
nekim čudom bave društvenim pitanjima?

Stvarno su ispravno detektirali, pravi genijalci
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 18.11.2017., 16:46   #424
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Eto, Page i ruka-slave se slažu da problema nema, nitko ne tuče žene i djecu pa se ne trebamo boriti za njihova prava, a i moramo paziti da boljševički studenti ne dođu na vlast.

Ljudi moji mene jeza hvata kad pomislim kakva će biti naša budućnost, jer likova poput ove dvojice ima koliko hoćeš među hrvatima.
Koliko mogu vidjeti, žene su, kad je riječ o tučenju djece puno nekontroliranije kad ih tuku, i puno ih češće tuku.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 19.11.2017., 12:54   #425
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Primoran si financirati zaštitu tuđih prava i borbu protiv nasilja, pa to je nečuveno.
Nećemo dozvoliti boljševičkim studentima da nas preuzmu, jer boljševici su poznati po liberalizmu i po tome da njeguju tuđa prava

Ti misliš da imaš svoja prava jer si ih zaslužio svojim postojanjem?
Za 10-12 godina će slika biti onako kako je ti priželjkuješ, a ne obrnuto, a onda ćeš plakati kako ti je sada bilo dobro.

Pazi da revolucija ne pojede svoju djecu
Praktički svaki muškarac u ovoj državi, od dobi od valjda 6 godina naviše, bio je mlaćen barem jednom u životu, čak i da ne spominjemo roditeljske treske pa i batine, dakle samo od strane ne-rodbine, od školskih kolega pa do potpunih stranaca na ulici. To znači da je faktički 100% muškaraca bilo izvrgnuto nasilju, obiteljskom i svakom drugom. To je svakodnvena činjenica koju svi znamo. To je dakle puno više pretučenih muškaraca nego žena, često i sa puno jačim ozljedama.

Zašto nikad nitko nije donio prijedlog donošenja deklaracije i zakona o posebnoj zaštiti muškaraca od nasilja? Muškarci su možda manje vrijedni?

Muškarci, kako sam priložio graf za USA a i ovdje je stanje slično, rade po pravilu fizički teže i riskantnije poslove, na otvorenom i u nepovoljnijim radnim uvjetima, otrovnoj okolini i sl.

https://pbs.twimg.com/media/DOyOxI1VwAAmIoo.jpg

Stoga češće obolijevaju, postaju invalidi i sl. Zašto se to ne uzme u obzir pa da ti muškarci dobiju skraćeni staž, zdravstene beneficije prema vrsti posla, i posebnu financijsku naknadu?

A što je sa time da muškarci imaju kraći životni vijek od žena, od 10 do 15%? Inače su krajem 19 stoljeća po duljini života bili izjednačeni sa ženama.
Quote:
http://www.mojevrijeme.hr/magazin/20...u-19-stoljecu/
Znanstvenici su analizirali podatke o ljudima rođenima između 1800. i 1935. u 13 razvijenih zemalja. Ustanovili su da se u tom periodu stopa smrtnosti i kod žena i kod muškaraca smanjila. No 1880. stopa smrtnosti kod žena počela se smanjivati značajno brže nego kod muškaraca, što je dovelo do razlika koje imamo danas.
Zar onda ne bi trebalo donijeti deklaraciju o posebnoj zaštiti muškaraca kojom bi muškarci recimo dobijali posebnu financijsku naknadu i zdravstvenu skrbu samo zato jer su muškarci, čime bi si omogućili popravljanje životnih uvjeta i time produljenje životnog vijeka? Ili možda muški životi i njihova kvaliteta nisu bitni?

Zadnje uređivanje ruka-slave : 19.11.2017. at 13:06.
ruka-slave is offline  
Old 19.11.2017., 13:57   #426
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Praktički svaki muškarac u ovoj državi, od dobi od valjda 6 godina naviše, bio je mlaćen barem jednom u životu, čak i da ne spominjemo roditeljske treske pa i batine, dakle samo od strane ne-rodbine, od školskih kolega pa do potpunih stranaca na ulici. To znači da je faktički 100% muškaraca bilo izvrgnuto nasilju, obiteljskom i svakom drugom. To je svakodnvena činjenica koju svi znamo. To je dakle puno više pretučenih muškaraca nego žena, često i sa puno jačim ozljedama.

Zašto nikad nitko nije donio prijedlog donošenja deklaracije i zakona o posebnoj zaštiti muškaraca od nasilja? Muškarci su možda manje vrijedni?

Muškarci, kako sam priložio graf za USA a i ovdje je stanje slično, rade po pravilu fizički teže i riskantnije poslove, na otvorenom i u nepovoljnijim radnim uvjetima, otrovnoj okolini i sl.

https://pbs.twimg.com/media/DOyOxI1VwAAmIoo.jpg

Stoga češće obolijevaju, postaju invalidi i sl. Zašto se to ne uzme u obzir pa da ti muškarci dobiju skraćeni staž, zdravstene beneficije prema vrsti posla, i posebnu financijsku naknadu?

A što je sa time da muškarci imaju kraći životni vijek od žena, od 10 do 15%? Inače su krajem 19 stoljeća po duljini života bili izjednačeni sa ženama.

Zar onda ne bi trebalo donijeti deklaraciju o posebnoj zaštiti muškaraca kojom bi muškarci recimo dobijali posebnu financijsku naknadu i zdravstvenu skrbu samo zato jer su muškarci, čime bi si omogućili popravljanje životnih uvjeta i time produljenje životnog vijeka? Ili možda muški životi i njihova kvaliteta nisu bitni?
Znači poanta je da se ne trebamo boriti protiv nasilja nad ženama jer postoji i nasilje nad muškarcima, pa ćemo svi zajedno biti nasilnici i tući jedni druge, jer mora postojati ravnopravnost.

Otvori temu o nasilju nad muškarcima pa ćemo tamo o tome raspravljati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.11.2017., 14:27   #427
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Znači poanta je da se ne trebamo boriti protiv nasilja nad ženama jer postoji i nasilje nad muškarcima, pa ćemo svi zajedno biti nasilnici i tući jedni druge, jer mora postojati ravnopravnost.

Otvori temu o nasilju nad muškarcima pa ćemo tamo o tome raspravljati
Ne, ovo je tema o Istanbulskoj konvenciji za koju ja i još neki tvrdimo da je diskriminatorska i kao takva neprihvatljiva. Kada se izlože podaci o nasilju nad muškarcima sa identičnim agrumentima i zahtjevima kao prema ženama, stvar postaje ridikulozno očita..

Kakav je to dakle zakon koji diskriminira po spolu i određenu društvenu skupinu stavlja u podređen položaj a drugu u nadređen samo zbog spola? Diskriminativan. Šovinistički.
ruka-slave is offline  
Old 19.11.2017., 15:30   #428
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka zajebancija, ili kaj?

Nego, jel se istanbulska konvencija odnosi i na zivotna partnerstva? Kako se odredjuje tko je nasilnik a tko zrtva u zensko-zenskom ili musko-muskom partnerstvu?
Kažu da u paru, onaj koji manje voli može ucjenjivat onog koji više voli
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 19.11.2017., 15:35   #429
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Znači poanta je da se ne trebamo boriti protiv nasilja nad ženama jer postoji i nasilje nad muškarcima, pa ćemo svi zajedno biti nasilnici i tući jedni druge, jer mora postojati ravnopravnost.

Otvori temu o nasilju nad muškarcima pa ćemo tamo o tome raspravljati
Shvati jednu stvar, IK je isto tako plod neoliberalizma, onih koji nas doslovno siluju siromaštvom i dužničkim ropstvom i njihova "ljudska prava" mi ne trebaju.

Ja priznajem prava onih koji se zalažu da imamo veća radnička prava i plaće, a onda mi lako sebi osiguramo ostala prava!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 19.11.2017., 15:52   #430
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ne, ovo je tema o Istanbulskoj konvenciji za koju ja i još neki tvrdimo da je diskriminatorska i kao takva neprihvatljiva. Kada se izlože podaci o nasilju nad muškarcima sa identičnim agrumentima i zahtjevima kao prema ženama, stvar postaje ridikulozno očita..

Kakav je to dakle zakon koji diskriminira po spolu i određenu društvenu skupinu stavlja u podređen položaj a drugu u nadređen samo zbog spola? Diskriminativan. Šovinistički.
Kako si ti diksriminiran ako se borimo protiv nasilja nad ženama?
Koje pravo ti je oduzeto?

Što trebamo tući žene da bi ti bio ravnopravan?
Ako kažeš policiji da te frajer premlatio misliš da oni to neće istražit?

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Shvati jednu stvar, IK je isto tako plod neoliberalizma, onih koji nas doslovno siluju siromaštvom i dužničkim ropstvom i njihova "ljudska prava" mi ne trebaju.

Ja priznajem prava onih koji se zalažu da imamo veća radnička prava i plaće, a onda mi lako sebi osiguramo ostala prava!
Nasilje nije bolje u ovom ili onom sistemu, protiv nasilja se uvijek treba boriti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.11.2017., 16:06   #431
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post



Nasilje nije bolje u ovom ili onom sistemu, protiv nasilja se uvijek treba boriti
Pa svako normalan je za kažnjavanje nasilnika, što bez IK nismo imali zakon o kažnjavanju nasilnika?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 19.11.2017., 16:11   #432
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa svako normalan je za kažnjavanje nasilnika, što bez IK nismo imali zakon o kažnjavanju nasilnika?
Sistem se pokazao kao izuzetno neučinkovit i treba ga mijenjati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.11.2017., 16:17   #433
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sistem se pokazao kao izuzetno neučinkovit i treba ga mijenjati
Pa sad i to treba dat neoliberalima da nam pišu odgojne zakone i koloniziraju svojim vrijednosnim sustavom.

IK govori o novcu koji bi se trebao davati sigurnim kućama (privatnim).


Neka mi se ne zamjeri, ali žena koja je sebi izabrala muža nasilnika, ista je kao i mušterija koji ide u sado-mazo javnu kuću, on bar sam plaća sebi batine...

Žena je u poziciji da bira i ima jaću intuiciju od muškarca, ja kad želim neku osobu procjeniti, uvjek pitam žensku ekipu da mi procjeni da li je neka osoba dovoljno iskrena.

Ženska intuicija je nešto što postoji, a sado mazo je jako skup šport!


Ali ponavljam, da me se nebi krivo shvatilo, zgražam se nad svim oblicima nasilja, ali se još više zgražam, ako je nasilje nametnuto, nego ako ga sam platim u sado mazo javnoj kući!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 19.11.2017., 17:49   #434
Osbama, žrtvama nasilja, bilo tko to bio, mora se odmah po prijavi nasilja pružiti smještaj za osobu i djecu. Takva osoba pogotovo u prvim mjesecima kada je recivid najčešći od strane zlostavljača mora imati 24 satnu zaštitu. Stručni tim osposobljeni za takve osobe također u prvim mjesecima mora biti 24 sata dostupan. Sos telefon mora biti dostupan 24 sata na dan, a također i javno obznajnjen. Također, vrlo je bitno kvalitetno zbrinuti djecu da što lakše prođu takvo iskustvo, moraju imati osiguran prijevoz do vrtića vrtićki smještaj za sada posjeduje jedino jedna sigurna kuća. Majkama nakon određeneog vremena se mora ponuditi mogućnost zaposlenja kada je još u kući. Po izlasku iz takve kuće žurnim postupkom osigurati smještaj i ponuditi novčanu pomoć.
Ništa ne sprječava Hrvatsku da primjenjuje svoje zakone koji puno bolje i šire štite ljude ukoliko se budu s provodili. Često se dešava zapravo da žrtva zlostavljanja kada se riješi nasilnika, započinje borbu za golu egzistenciju sa sustavom. Ukoliko se počnu institucije ponašati po gore opisanim kriterijima, onda se može reći da sustav zbilja štiti žrtvu, prije ne.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 20.11.2017., 15:07   #435
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Znači poanta je da se ne trebamo boriti protiv nasilja nad ženama jer postoji i nasilje nad muškarcima, pa ćemo svi zajedno biti nasilnici i tući jedni druge, jer mora postojati ravnopravnost.

Otvori temu o nasilju nad muškarcima pa ćemo tamo o tome raspravljati
Poenta je da je dupliciranje zakona diskriminatorsko, nepotrebno i rastrosno, postoje zakon o zastiti potrosaca, ne postoji zakon o zastiti muskih potrosaca i zakon o zastiti zenskih potrosaca, kao sto ne postoje npr. zakon o nasljedjivanju visokih ljudi i zakon o nasljedivanju niskih ljudi. Mogli bismo npr. izglasati zakon o zastiti nezidova od lihvarstva, i reci da niko ne brani da se izglasa slican zakon za zastitu Zidova. Mislis da bi se neko u Hrvatskoj, kad bi i htio, usudio izglasati takav zakon? Sta mislis zbog cega?

Sto se tice otvoranja teme o nasilju nad muskarcima, pogledaj istu temu, par stranica ranije, gdje moderator kaze: "...upozoravamo još jednom da je ne pretvarate u priču o navodnoj mizandriji...". Sociolozi po svijetu pisu doktorske radove o "navodnoj" mizandriji, a u slobodnoj i demokratskoj ne smijes reci da mizandrija postoji, jer ces biti baniran. Mozes naravno reci u svojoj kuhinji, medju prijateljima, kao sto si prije 50 godina mogao svasta reci o Titu, u svojoj kuhinji, medju prijateljima.

Zivis u drzavi u kojoj su muskarci zakonski diskrimirani, a bit ce jos i vise, i pises na forumu gdje ne smijes reci da si ugrozen kao muskarac, i boris se za zenska prava? Mozemo li se ikako upoznati, imam jedan most za prodati?
Trupina is offline  
Old 20.11.2017., 15:55   #436
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Poenta je da je dupliciranje zakona diskriminatorsko, nepotrebno i rastrosno, postoje zakon o zastiti potrosaca, ne postoji zakon o zastiti muskih potrosaca i zakon o zastiti zenskih potrosaca, kao sto ne postoje npr. zakon o nasljedjivanju visokih ljudi i zakon o nasljedivanju niskih ljudi. Mogli bismo npr. izglasati zakon o zastiti nezidova od lihvarstva, i reci da niko ne brani da se izglasa slican zakon za zastitu Zidova. Mislis da bi se neko u Hrvatskoj, kad bi i htio, usudio izglasati takav zakon? Sta mislis zbog cega?

Sto se tice otvoranja teme o nasilju nad muskarcima, pogledaj istu temu, par stranica ranije, gdje moderator kaze: "...upozoravamo još jednom da je ne pretvarate u priču o navodnoj mizandriji...". Sociolozi po svijetu pisu doktorske radove o "navodnoj" mizandriji, a u slobodnoj i demokratskoj ne smijes reci da mizandrija postoji, jer ces biti baniran. Mozes naravno reci u svojoj kuhinji, medju prijateljima, kao sto si prije 50 godina mogao svasta reci o Titu, u svojoj kuhinji, medju prijateljima.

Zivis u drzavi u kojoj su muskarci zakonski diskrimirani, a bit ce jos i vise, i pises na forumu gdje ne smijes reci da si ugrozen kao muskarac, i boris se za zenska prava? Mozemo li se ikako upoznati, imam jedan most za prodati?
Zakon se piše kad se za to pojavi posebna društvena potreba.
Ako u birtijskoj tučnjavi dobiješ pepeljarom po glavi, to je strašno za tebe, ali društveno gledajući nije neki veliki problem jer ti se to dešava jednom u pet godina.

Ako muž 15 godina terorizira ženu i dijete to je ozbiljan društveni problem jer na nacionalnoj razini velika populacija biva lišena svojih osnovnih prava, djeca rastu u traumama i to ne jedno dijete godišnje, nego stotine tisuća djece.

A ako se jedan zakon pokazao nedjelotovornim onda se piše novi poseban zakon da realni efekt zakona bude bolji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.11.2017., 16:43   #437
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako muž 15 godina terorizira ženu i dijete to je ozbiljan društveni problem jer na nacionalnoj razini velika populacija biva lišena svojih osnovnih prava, djeca rastu u traumama i to ne jedno dijete godišnje, nego stotine tisuća djece.
A sto ako zena terorizira muza i dijete? Sto ako partnerica terorizira partnericu ili ako parnter terorizira partnera? To nisu moguci, pa i uobicajeni slucajevi?


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A ako se jedan zakon pokazao nedjelotovornim onda se piše novi poseban zakon da realni efekt zakona bude bolji
Onda se prvo postavlja pitanje provodi li se uopce postojeci zakon i ako ne, zasto ne. A sigurno se ne ide u diskriminatorna rjesenja.

Je li bilo govora igdje o ne/ustavnosti ove konvencije?
 
Old 20.11.2017., 18:03   #438
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
To nisu moguci, pa i uobicajeni slucajevi?
Nisu uobičajeni.

Quote:
Onda se prvo postavlja pitanje provodi li se uopce postojeci zakon i ako ne, zasto ne.
Ne treba provoditi zakon koji se ukida, to nema smisla

Quote:
Je li bilo govora igdje o ne/ustavnosti ove konvencije?
Protivnici konvencije obično nemaju ozbiljne prigovore poput neustavnosti, više se bave glupostima tima masoni, komunisti i slično.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.11.2017., 19:53   #439
Pogledajte i poslušajte prelijepu ChristyOMysty.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 20.11.2017., 21:37   #440
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisu uobičajeni.
Mozes li potkrijepiti to nekim brojkama ili pricas napamet? Sto prijeci zenu da bude nasilna prema djetetu? Ili verbalno nasilna prema svom partneru? Ili fizicki nasilna prema svojoj partnerici? Nisu valjda zene drugacije od muskaraca?

Hoces li isto tako gorljivo zagovarati i hipotetsku konvenciju o zastiti muskaraca na radnom mjestu?


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne treba provoditi zakon koji se ukida, to nema smisla
Zakon se ukida zato sto se ne provodi, ali ga ne treba provoditi jer se ukida?


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Protivnici konvencije obično nemaju ozbiljne prigovore poput neustavnosti, više se bave glupostima tima masoni, komunisti i slično.
Ti mozda citas neku drugu temu, jer ovdje je bilo govora upravo o spolnoj diskriminaciji koja je neustavna. Ono sto sam mislio, ali sam se nejasno izrazio, je li itko spominjao, ne tu na forumu, nego u javnosti, trazenje ocitovanja ustavnog suda ili nesto slicno.
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.