Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2008., 23:37   #1
Mozak i pohranjena sjecanja

Za sada ne zelim nista pisati, zelim samo citati vasa ozbiljnja misljenja, bez glupe zajebancije.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 00:18   #2
Mislim da službeno znanstveno objašnjenje govori o mrežama sinaptičkih veza. Međutim, onda bi svako pojedino sjećanje trebalo biti pohranjeno u cijelom mozgu, jer ljudi i životinje kojima se odstrani velik dio mozga ne gube određena sjećanja iako im pamćenje može općenito biti nešto slabije. A tu je onda i fenomen stanične memorije i sjećanja koja se prenose s transplantiranim organima i drugo.
Moje je mišljenje da uopće nisu pohranjena u mozgu i da je mozak samo instrument kroz koji se reproduciraju recimo kao glazba kroz radio prijemnik. Normalno, ako se radio pokvari ili nije dobro ugođena stanica, ni glazba se neće čuti kako treba.
A gdje bi onda bila sjećanja? Očito drugdje.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 01:07   #3
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Mislim da službeno znanstveno objašnjenje govori o mrežama sinaptičkih veza. Međutim, onda bi svako pojedino sjećanje trebalo biti pohranjeno u cijelom mozgu, jer ljudi i životinje kojima se odstrani velik dio mozga ne gube određena sjećanja iako im pamćenje može općenito biti nešto slabije. A tu je onda i fenomen stanične memorije i sjećanja koja se prenose s transplantiranim organima i drugo.
Moje je mišljenje da uopće nisu pohranjena u mozgu i da je mozak samo instrument kroz koji se reproduciraju recimo kao glazba kroz radio prijemnik. Normalno, ako se radio pokvari ili nije dobro ugođena stanica, ni glazba se neće čuti kako treba.
A gdje bi onda bila sjećanja? Očito drugdje.

Zanimljivo, idemo dalje dragi moji!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 04:04   #4
A sve zavisi na koje tipove sjecanja mislis... na tzv. encoding tj. mogucnost obrade dolazecih informacija, na prisjecanje tj. mogucnost prizivanja sjecanja nazad u svrhu neke aktovnosti ili mislis na pohranu tj. mogucnost spremanja obradjenih informacija.
Isto tako postoji razlika izmedju dugotrajnog, kratkotrajnog i senzoralnog pamcenja...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 05:48   #5
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
A sve zavisi na koje tipove sjecanja mislis... na tzv. encoding tj. mogucnost obrade dolazecih informacija, na prisjecanje tj. mogucnost prizivanja sjecanja nazad u svrhu neke aktovnosti ili mislis na pohranu tj. mogucnost spremanja obradjenih informacija.
Isto tako postoji razlika izmedju dugotrajnog, kratkotrajnog i senzoralnog pamcenja...

Na sve navedene, bez obzira na tipove....
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 06:30   #6
Ali ne funkcioniraju isto niti nisu ista stvar...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:29   #7
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Za sada ne zelim nista pisati, zelim samo citati vasa ozbiljnja misljenja, bez glupe zajebancije.
E moj čo'če.
Prostudiraj informacije o Monadama pa ćeš doći do odgovora.

No da ne tražiš mnogo pomoći ću ti:
- U svim ''nebeskim'' sistemima, što bi mogli reći u čitavom svemiru, provedena metoda stvaranja i reproduciranja trodimenzionalnih slika, koja metoda je ljudima poznata kao holografija.

- Svaki prostor u kojem se nalaze bilo koji ''nebeski'' sistemi (sistem je galaksija, sunce, planeta... ali i molekula, atom, bakterija, neuron...) ISPUNJEN superstrunama - na koji način svaki sistem koji postoji u Prirodi, bilo anorganski bilo organski, ''zrači'' SVOJOM Svjetlošću koja koherira s Odrađenom SVOJOM Monadom (Poljem) - koja se Monada nalazi u nekoj od mreža Astrala kojih u Sunčevom sistemu ima Sedam.
Na taj način će u SVAKOM koheriranoj Monadi ostati MEMORIJA u obliku holograma - i to cjelokupna Memorija koje je stvorena od vlasnika Monade tokom jednog života, odnosno tokom svog bivstvovanja u vidu materijalne vrijednosti.

No sad dolazimo do nekih veoma složenih hipotetičkih postavki koje velik broj ljudi na planeti odbacuje kao moguće.
I od tih nekih složenih hipotetičkih postavki, neke od njih se odnose na ostvarivanje spiritualnih kontakata s Određenom Monadom, odnosno Monadama - odakle se mogu ''crpsti'' neki od segmenata Memorija OD RANIJE. Itd...

No da ovo bude jasnije:



I da se vidi da nisam jedini koji tako misli:

__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:29   #8
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
E moj čo'če.
Prostudiraj informacije o Monadama pa ćeš doći do odgovora.

No da ne tražiš mnogo pomoći ću ti:
- U svim ''nebeskim'' sistemima, što bi mogli reći u čitavom svemiru, provedena metoda stvaranja i reproduciranja trodimenzionalnih slika, koja metoda je ljudima poznata kao holografija.

- Svaki prostor u kojem se nalaze bilo koji ''nebeski'' sistemi (sistem je galaksija, sunce, planeta... ali i molekula, atom, bakterija, neuron...) ISPUNJEN superstrunama - na koji način svaki sistem koji postoji u Prirodi, bilo anorganski bilo organski, ''zrači'' SVOJOM Svjetlošću koja koherira s Odrađenom SVOJOM Monadom (Poljem) - koja se Monada nalazi u nekoj od mreža Astrala kojih u Sunčevom sistemu ima Sedam.
Na taj način će u SVAKOM koheriranoj Monadi ostati MEMORIJA u obliku holograma - i to cjelokupna Memorija koje je stvorena od vlasnika Monade tokom jednog života, odnosno tokom svog bivstvovanja u vidu materijalne vrijednosti.

No sad dolazimo do nekih veoma složenih hipotetičkih postavki koje velik broj ljudi na planeti odbacuje kao moguće.
I od tih nekih složenih hipotetičkih postavki, neke od njih se odnose na ostvarivanje spiritualnih kontakata s Određenom Monadom, odnosno Monadama - odakle se mogu ''crpsti'' neki od segmenata Memorija OD RANIJE. Itd...

No da ovo bude jasnije:



I da se vidi da nisam jedini koji tako misli:



Aj mi reci samo jednu činjenicu ili argument koji nije dokazan, ali je argument da da je ovo istina
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:38   #9
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Za sada ne zelim nista pisati, zelim samo citati vasa ozbiljnja misljenja, bez glupe zajebancije.
Kao prvo nemaš poštovanja prema tijelu!

Nije to kao prvo obični komad mesa... upravo to nepoznavanje tijela i duha te koči... neki ljudi i dan danas nevole da prihvate duh.

Čovjek je slika Boga, čovjek ima 4 dimenzije... duh=volju, tijelo, astralno tijelo=dušu/svijest, eterično tijelo=energetsko polje.

Svaka stanica i svaki dio tijela igraju u jednom makro/mikorkosmos planu i sistemu... Sijećanja su pohranjena ne u jednoj dimenziji tijela samo već i u eteričnom i astralnom prostoru... Čitavo tijelo čovjeka je toliko posebno da mi danas još nismo spremni shvatiti to.

Čitava biblija je jedna anatomija te 4 dimenzije i kako dostići više stanje svijesti.

Ovo je ozbiljno...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 22:11   #10
To je stvarno fascinantno, da komad mesa koji se može napravit za doručak s jajima na kajganu, ima tako fascinantne moći.
Ali ja mogu iz prve ruke reći da stvarno mozak ima moćnu ulogu i da po nekim drugim stvarima koje su vezane za mozak možemo zaključit da je i ovo sa sjećanjima točno.
Jednostavno energija mora imati neku materiju di će se pohranit.
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 22:39   #11
Naša sijećanja su slike, osjećaji, mirisi, ukusi, vrsta podataka ali i duhovna iskustva kojim izgrađujemo naš duh i tijelo... svaki pojedinac je dio sveopće slike, i kao takvi mi nemožemo reći u potpunosti da smo zasebni već smo dio jednog Kosmosa kako mikro tako i makro i međusobno je sve isprepleteno u konačnost...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 02:18   #12
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Kao prvo nemaš poštovanja prema tijelu!

Nije to kao prvo obični komad mesa... upravo to nepoznavanje tijela i duha te koči... neki ljudi i dan danas nevole da prihvate duh.

Čovjek je slika Boga, čovjek ima 4 dimenzije... duh=volju, tijelo, astralno tijelo=dušu/svijest, eterično tijelo=energetsko polje.

Svaka stanica i svaki dio tijela igraju u jednom makro/mikorkosmos planu i sistemu... Sijećanja su pohranjena ne u jednoj dimenziji tijela samo već i u eteričnom i astralnom prostoru... Čitavo tijelo čovjeka je toliko posebno da mi danas još nismo spremni shvatiti to.

Čitava biblija je jedna anatomija te 4 dimenzije i kako dostići više stanje svijesti.

Ovo je ozbiljno...

Ti nemas postovanja prema meni, jer nigdje nisam napisao da ne postujem tijelo. To je tvoja izmisljotina.

Nigdje nisam napisao da je to obicni komad mesa, vec sam napisao da je to komad mesa zvani mozak.

Temu sam i postavio zato da bi afirmirao upravo ono duhovno, danas kada se raspravlja iskljucivo o fiziologiji komada mesa zvanog mozak kao onome sto je temelj te duhovnosti. A sto po meni ocito ne moze biti.

Ovo je najozbiljnije.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 17:22   #13
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Ti nemas postovanja prema meni, jer nigdje nisam napisao da ne postujem tijelo. To je tvoja izmisljotina.

Nigdje nisam napisao da je to obicni komad mesa, vec sam napisao da je to komad mesa zvani mozak.

Temu sam i postavio zato da bi afirmirao upravo ono duhovno, danas kada se raspravlja iskljucivo o fiziologiji komada mesa zvanog mozak kao onome sto je temelj te duhovnosti. A sto po meni ocito ne moze biti.

Ovo je najozbiljnije.
Nisam ništa loše rekao nego ako tako misliš rekao sam ti da je problem u nepoštovanju tijela i gledanja na njega samo onako fizički...

A pošto ti znaš da ti tako ne misliš onda se to automatski ne odnosi na tebe...
A uostalom se odnosi na sve koji misle o tijelu kao komadu mesa...bad bad
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:58   #14
mene zanima koliki bi npr. bio kapacitet našega mozga u GB?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 19:52   #15
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
mene zanima koliki bi npr. bio kapacitet našega mozga u GB?
Beskrajan!
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:15   #16
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
mene zanima koliki bi npr. bio kapacitet našega mozga u GB?
Recimo to ovako... pojam GB je izumislio čovjek da bi opisao nešto...a sad dal je čovjek dovoljno viješt uzeti nešto što dolazi iz glavi da bi time objasnio svoju glavu neznam baš... ako se mozgom služimo za vanjski, unutranji svijet kako onda da shvatimo taj mozak kad je on dio svega vanjskog i unutarnjeg... ima neka tajna veza...
Aha skužili ste me kako da ne!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:40   #17
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
mene zanima koliki bi npr. bio kapacitet našega mozga u GB?
Nemožeš tako mjeriti kapacitet jer mozak radi na drugačijem principu nego računala npr.:

1) sdsa asda dsaaass sesda
2) Jučer je bio jako lijep dan iako je ujutro padala kiša.
3) Iako lijep kiša bio jako ujutro je dan je jučer padala.

Pod broj 2) je lakše zapamtiti iako ima više slova nego pod broj 1). Iako broj 2) i 3) imaju jednaku duljinu 2) je lakše zapamtiti jer je rečenica 2) logičnija. Jednostavno rečeno mozak voli grupirati poznate stvari na neki logičan način.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 02:47   #18
Imaš praktički neograničen kapacitet, a tu je bitan i spomenuti način pamćenja gdje mozak povezuje. Zato te nešto asocira na nešto. Kapacitet je neograničen (kolko se zna), ali vrijeme trajanja mozga je svega 70-80 godina.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:50   #19
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Mislim da službeno znanstveno objašnjenje govori o mrežama sinaptičkih veza. Međutim, onda bi svako pojedino sjećanje trebalo biti pohranjeno u cijelom mozgu, jer ljudi i životinje kojima se odstrani velik dio mozga ne gube određena sjećanja iako im pamćenje može općenito biti nešto slabije. A tu je onda i fenomen stanične memorije i sjećanja koja se prenose s transplantiranim organima i drugo.
Moje je mišljenje da uopće nisu pohranjena u mozgu i da je mozak samo instrument kroz koji se reproduciraju recimo kao glazba kroz radio prijemnik. Normalno, ako se radio pokvari ili nije dobro ugođena stanica, ni glazba se neće čuti kako treba.
A gdje bi onda bila sjećanja? Očito drugdje.
imaš li kakav dokaz za ovu tvrdnju?
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 20:57   #20
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
imaš li kakav dokaz za ovu tvrdnju?
Da pitanje nisi završio sa možda bih se potrudio da ti odgovorim.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.