Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2022., 10:49   #1
Revolut iskustva, vol. II.

Stara tema prešla je 10.000 postova, pa je otvoren nastavak. Ovdje možete pronaći staru temu.

Revolut omogućuje konverziju do 7500kn mjesecno bez provizije.

Da li se moze vise puta konvertirati u različite valute (do te cifre) ili ima neki limit?

Ako se to može, zanima me da li bi onda sa Revolut karticom bilo najpovoljnije putovati po EU i plaćati na prodajnim mjestima.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 14:40   #2
Nema nikakvog limita osim 7500kn. A odgovor na pitanje za putovanja je da.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 14:52   #3
Da, ali ako ja imam na primjer, eure na Revolut kartici, i u Danskoj kupujem nesto u dućanu, Revolut svejedno mora napravit konverziju u Dansku valutu?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 14:54   #4
hmm, realno možda budeš ušparao par kn u odnosu na korištenje svoje bankovne kartice + imaš zajebanciju (klik više ) prebacivanja u valutu zemlje u koju ideš, po meni razlika je zanemariva

možda griješim
M4mut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 15:00   #5
Da, to me zanima. Isto, recimo podizanje na bankomatima, ako dižem gotovinu na bankomatu u Danskoj, opet se radi konverzija. Jedino sto Revolut ne naplaćuje atm fee do nekog iznosa, ali koliko vidim na njihovoj stranici, sad je do 200 eura Standard plan bez atm fee.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 19:11   #6
Quote:
M4mut kaže: Pogledaj post
hmm, realno možda budeš ušparao par kn u odnosu na korištenje svoje bankovne kartice + imaš zajebanciju (klik više ) prebacivanja u valutu zemlje u koju ideš, po meni razlika je zanemariva

možda griješim
Grijesis jer usteda je prilicna ako je iznos veci. Nikako u par kuna, prije u nekoliko desetaka kuna jer ne znam koja je banka, ali vecina nasih radi dvostruku konverziju ako valuta nije euro, a Revolut u samome startu vec ima bolju konverziju od nasih banaka. Sto si ne bi ustedio par kava?

Ovo sa zajebancijom (klik vise) je valjda zajebancija, pa necu komentirat.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 19:13   #7
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Grijesis jer usteda je prilicna ako je iznos veci. Nikako u par kuna, prije u nekoliko desetaka kuna jer ne znam koja je banka, ali vecina nasih radi dvostruku konverziju ako valuta nije euro, a Revolut u samome startu vec ima bolju konverziju od nasih banaka. Sto si ne bi ustedio par kava?

Ovo sa zajebancijom (klik vise) je valjda zajebancija, pa necu komentirat.
Ali recimo gledano ako je kartica u banci na euro valuti?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 20:48   #8
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Ali recimo gledano ako je kartica u banci na euro valuti?
Jedino ako su euri sami došli gore. Ako ste ih kupili već ste izgubili na konverziji

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 20:52   #9
Quote:
M4mut kaže: Pogledaj post
hmm, realno možda budeš ušparao par kn u odnosu na korištenje svoje bankovne kartice + imaš zajebanciju (klik više ) prebacivanja u valutu zemlje u koju ideš, po meni razlika je zanemariva



možda griješim
Ne moraš prebacivati. Kune ti stoje gore i vrši automatsku konverziju.
Evo mog primjera iz USA. Kupovao sam dvije torbice sličnog iznosa. U jednom dućanu mojom greškom mi je nije prošao Revolut pa sam platio Masterom banke, a u drugom dućanu Revolut. Razlika u konverziji ako se dobro sjećam je bila 100 kn. Strašno

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 21:08   #10
Quote:
webman kaže: Pogledaj post
Ne moraš prebacivati. Kune ti stoje gore i vrši automatsku konverziju.
Evo mog primjera iz USA. Kupovao sam dvije torbice sličnog iznosa. U jednom dućanu mojom greškom mi je nije prošao Revolut pa sam platio Masterom banke, a u drugom dućanu Revolut. Razlika u konverziji ako se dobro sjećam je bila 100 kn. Strašno

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Na sta se odnosi ovih 7500kn limita na Revolutu?

Ja nema eure, svejedno moram iz banke staviti na Revolut kune ili dolare. Pa bi onda s tim kupovao vani. Da li onda mjenjam na Revolut u eure dalje prije nego sto trosim?

I sta kad dižem na bankomatu vani?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 21:48   #11
webman, be.redi

pa mene pita kad plaćam vani hoću platit kad provučem karticu u svojoj valuti ili tamošnjoj, jeste da je R povoljniji suma sumarum, ali ne nešto posebno
M4mut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 11:58   #12
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Da, ali ako ja imam na primjer, eure na Revolut kartici, i u Danskoj kupujem nesto u dućanu, Revolut svejedno mora napravit konverziju u Dansku valutu?
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Da, to me zanima. Isto, recimo podizanje na bankomatima, ako dižem gotovinu na bankomatu u Danskoj, opet se radi konverzija. Jedino sto Revolut ne naplaćuje atm fee do nekog iznosa, ali koliko vidim na njihovoj stranici, sad je do 200 eura Standard plan bez atm fee.
U Danskoj se plaća u danskim krunama. Ako na računu imaš eure, naravno da se mora napraviti konverzija u danske krune ako želiš platiti u dućanu ili podignuti novce na bankomatu.
Konverziju može napraviti Revolut, ili banka čiji je POS uređaj ili bankomat, a ima i drugih metoda konverzije.
U svakom slučaju, najpovoljnije je da Revolut napravi konverziju.

Evo ti jedan konkretan primjer o kojem sam pisao ranije.
Klikni ovo -> https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...postcount=9691
Na bankomatu u Češkoj sam podignuo 1000 CZK (oko 40 EUR) i za to mi je Revolut uzeo 1,39 eura manje nego da je konverziju radila češka banka s najpovoljnijim tečajem.
karlo-karlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 14:28   #13
Gdje biram tko ce raditi konverziju prilikom kupovine necega ili na bankomatu ako plačam ?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 16:45   #14
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Gdje biram tko ce raditi konverziju prilikom kupovine necega ili na bankomatu ako plačam ?
Na bankomatu te pita želiš li u lokalnoj ili domaćoj valuti. Afair (uvijek zaboravim), trebao bi stavit u lokalnoj valuti, jer ti u tom slučaju daje kune i naš bankomat ne uzima ništa, ako staviš u domaćoj, pod tim se smatra tvoja domaća valuta, znači ako je kartica u npr. gbp, naša banka će preračunati i naplatiti proviziju.

Revolut vikednom ima dodatnu proviziju, pa treba paziti na to tj. s tom dodatnom provizijom nekad nije povoljniji od banke kad su eur u pitanju, tako nije loše dio novca promijeniti u valutu države u koju se ide, ionako nema bitne razlike kod promjene valute (mali spread).
Frank Knight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 22:51   #15
Quote:
M4mut kaže: Pogledaj post
webman, be.redi



pa mene pita kad plaćam vani hoću platit kad provučem karticu u svojoj valuti ili tamošnjoj, jeste da je R povoljniji suma sumarum, ali ne nešto posebno
To kad te pita na pos uređaju zove se dynamic currency conversion iliti DCC. To je najskuplja moguća konverzija koja nema veze s izdavateljem kartice. Nikad to ne izabirati.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 23:16   #16
Ja sam eto jučer dizao novac na OTP bankomatu (još bez naknade).
Pita me hoću li isplatu u lokalnoj ili domaćoj valuti.
Pojednostavljeno ispričano, kako ja to shvaćam:
Lokalna valuta je ona koja se koristi gdje je bankomat, dakle kuna. Bankomat javi Revolutu da mi je isplatio kune i Revolut radi konverziju po svom tečaju i skida mi eure s računa. Ta opcija se prije zvala, možda se na nekim bankomatima i dalje zove "bez konverzije".
Domaća valuta je ona koja je meni domaća, koju imam na računu. Imam karticu s UK binom pa bankomat misli da imam funte. Ako biram domaću valutu, bankomat radi konverziju u funte po svom (nepovoljnijem) tečaju i javlja Revolutu da mi je dao funte. Kako na računu nemam funte nego eure, Revolut još jednom radi konverziju iz funti u eure kako bi mi mogao skinuti eure s računa. Ta opcija se prije zvala, možda se na nekim bankomatima i dalje zove "sa konverzijom".
Vjerujem da je to lokalna/domaća namjerno tako zbunjujuće jer sam se i ja jednom zajebo. Razlika je osjetna!
Za POS ti je odgovoreno u prethodnom postu. Normalno pri kupovini u trgovinama poput Kauflanda ili Lidla nikad me nije pitalo za konverziju, uvijek Revolut radi konverziju.
karlo-karlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 12:27   #17
Ma bezobrazni su, igrom riječi te skroz zbuni, meni su lokalan i domaći sinonimi. Par puta sam se opekao. A PBZ postavi još neko potpitanje nakon odabira. Zašto regulator to dozvoljava? Trebalo bi napisati sa DDCom ili bez DCCa.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 18:37   #18
Smile

Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Ma bezobrazni su, igrom riječi te skroz zbuni, meni su lokalan i domaći sinonimi. Par puta sam se opekao. A PBZ postavi još neko potpitanje nakon odabira. Zašto regulator to dozvoljava? Trebalo bi napisati sa DDCom ili bez DCCa.
Sve je to smišljeno kako bi bilo zakonito a opet da dovoljno muha upadne u mrežu.
Pogledaj samo Facebook aplikacije, prevest će ti sve sa bilo kojeg jezika na bilo koji žnj.. jezik i milion drugih sitnica.
Ali kad dirneš u postavke sve je engleski, što misliš zašto.
MateoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 21:07   #19
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Ma bezobrazni su, igrom riječi te skroz zbuni, meni su lokalan i domaći sinonimi. Par puta sam se opekao. A PBZ postavi još neko potpitanje nakon odabira. Zašto regulator to dozvoljava? Trebalo bi napisati sa DDCom ili bez DCCa.
Tebi jesu jer si ti u Hrvatskoj. Al da si englez, onda je tebi lical curency HRK a domestic curency je Gbp.
A kako imas UK karticu, bankomat smatra da si englez pa te zato pita.

Aj zamisli sad da si 60-godisnja Margaret iz Birminghama. Jel bi ti bilo razumljivije piranje zelis li da te tereti u lokalnoj ili domacoj, iki da ti bankomat pinudi dekakav DCC.

Da se razumijemo, ja bi DCC zakonom zabranio, al dopusten je svugdje u svijetu pa tako i kod nas
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 01:53   #20
vazno je na vrijeme shvatiti da je taj kompletan sustav napravljen da otima a ne da daje pogodnosti.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.