Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 20:43   #1
Možel' ćet?

http://community.webshots.com/user/m...host=community



Molio bi ako netko zna tko je autor ove fotografije Sesveta iz zraka iz 1928 godine.
Pretpostavljam kako autor nije poslikao samo jednu fotku te se nadam kako ih ima još.
mca is offline  
Old 22.01.2008., 11:47   #2
ko god je to fotko prije 80 godina, mislim da vjerojatno ne surfa ovim stranicama
Muha_zg is offline  
Old 24.01.2008., 23:26   #3


rudolf hess, osobno
huškakuša is offline  
Old 19.02.2008., 21:04   #4
Ne mogu vjerovati da nitko nema niti ideju tko je to mogao fotografirati u to doba jer tada sigurno nije bilo puno letača bilo avionom ili balonom.
S obzirom da jo ovo slika Sesveta iz 1928 vjerovatno je autor slikao i ostale kvartove Zagreba pa me zanima kako je grad izgledao te godine iz zraka a vjerujem da ima još zainteresiranih koji bi voljeli to vidjeti pa zato molim još jednom ako me netko može uputiti ili informirati gdje da se obratim ili pitam vezano uz tu sliku.
mca is offline  
Old 18.06.2008., 10:26   #5
PDF Fotografija-Možel' ćet?

Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Zagi fakat malo previše agresive unosiš. Fakat treba znat kad stat. Osobno, meni je Kikina fotka odlična i nije mi to bed reć. Imam osjećaj da -ti- gradiš kult ličnosti. Mislim da psiholozi tu pojavu zovu projiciranje. Dakle, projiciranje vlastitih osjećaja na druge ljude kao sredstvo zavaravanja samoga sebe. A sad, možda griješim. Aj sad fakat, više fotki, manje sranja.

Slažem se sa tobom po nekim idealima, ali fakat...dosta više...

Evo, još par riči pa da prestanem sa svojom "agresijom"--čudno da dosad nisam bio baniran, jer je bilo besjeda i težih nego što ovaj podforum može akceptirati.
Biće da Kiki ipak nije toliko opaka kao po tretmanu "pixela".
I to mi je jako drago: znači da zna razlučiti bitno od nebitnoga.
da ste, ali možda i jeste na drugim PDF, vidili bi da su ove riječi luk i voda....u odnosu na tamošnje komuniciranje.
nego, da se vratim na temu:
Kao što rekoh, i meni su Kikine fotke odlične, zna svoj posao kao fotograf, jedino što me kod nmje zasmeta je njezina "principijelnst"-inzistiranje na nekim , po meni, relativno nebitnim formalnostima.
(Recimo-"obvezno komentiranje 2 slike--pa ja možda i nemam komentara, i ako ne komentiram, moje se brišu....s time se, recimo otvoreno, ne slažem.
jer, to jer po meni sliovanje; tko želi komentirati, vjerojatno će to napraviti kvalitetno, a tko ne želi, ništa od toga.)
I sami znate o čemu se radi.
Ako ja gradim Kikin kult, valjda će to ona imati u vidu.
e, a da se ovdje gradi kult Satori, ni to ne bih rekao.
Eto, Satorino "Selo" i model na sijenu---hebi ga, ali sam i nadalje siguran da je prvo mjesto dobiveno zbog modela---jer da je moja nana zauzela istu pozu na sijenu, ne vjerujem da bi ta fotka osvojila prvo mjesto.
Crnac s jointom mi je odlično pasao, i fotka je naprosto ekselentna; svaka čast Kiki, trebalo je uhvatiti i moment a i cool lice.
N.B. Satori radi odlične fotke.

gradiš kult ličnosti. Mislim da psiholozi tu pojavu zovu projiciranje. Dakle, projiciranje vlastitih osjećaja na druge ljude kao sredstvo zavaravanja samoga sebe. A sad, možda griješim. Aj sad fakat, više fotki, manje sranja.


Da, to je projekcija osobnih stavova na nekom drugom nivou.
Možda i toga ima, jer je naprosto svaka kritika bilo koje slike projekcija svojih stavova na fotku, ali, bogami, i ono na što ne bi trebalo, na autora.
U svakom slučaju, da na kraju zaključim:
Kikini mi se modeli uglavnom NE dopadaju.
Kikine mi se fotke JAKO dopadaju.
Osine, još i više.
Satorine pogotovo.

Ali, da je na Kikinim fotkama, sve, ama baš sve presavršeno -kao što kažu neki, a neki se, jel'da i ne slažu s time- , s time se ne slažem, jer kako kažeš, sve su to osobne percepcije objektivne stvarnosti.
Jer čim netko prvi počne hvaliti, samo slijedi niz, niz nepregledni, kao natjecanje tko će izreći veće komplimente.


I ne fali ništa tomu da nakon dana i dana bonace, malo zapuše maestral, tramontana, pa i da padne neki neverin.

I more i zrak su nakon toga čistiji i ugodniji.
Eto, ja projicirao svoja razmišljanja.
najte zameriti, a pogotovo Modica.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Old 18.06.2008., 12:18   #6
PDF Fotografija-Možel' ćet?

Mislim da bi ovom podforumu definitivno trebao jedan chat topic.


Da se prebaci 'spam' sa ostalih tema, da bi mogli razmjeniti koju rečenicu koja nije izričito konstruktivna na temu fotografije, a možda i modovi više nebi bili prozivani diktatorima.



Što mislite?
WENZE is offline  
Old 18.06.2008., 12:25   #7
Mogu iz iskustva rec da ce u pocetku chat tema bit jako koristena i nigdje drugdje se nece nista pisat, ali ce sa vremenom dosadit i krepat sama od sebe.
Sta se tice osobnog misljenja mislim da nebi skodila ali bas zbog toga da se maknu ne potrebni komentari sa drugih tema.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Old 18.06.2008., 12:28   #8
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
da se maknu ne potrebni komentari sa drugih tema.

Ovo svakako.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Old 18.06.2008., 14:15   #9
Po meni dobra ideja...
Kad topik crkne ćemo otvorit novi

Da pitam ekipicu ovdje (susjed thule,mrs ana j , kiki , satori.....)
Jeste vi zaradili koju kintu na fotkama , tj. dali je to samo za gušt ili ste i zaradili nešto , recimo barem odplatili fotić?
Aaron McLoughlin is offline  
Old 18.06.2008., 14:20   #10
Osobno su mi bolji spontani ćetovi, al mislim da to na ovom podforumu baš i nebi uspjelo.



I mene isto zanima ako netko zarađuje na fotkama, ustvari još više - kako zarađuje. Dal' fotkaju po narudžbi ili prodaju nekom tko je zainteresiran za neku fotku?
WENZE is offline  
Old 18.06.2008., 15:02   #11
ne znam za vas, al meni se ne da na forumu o fotografiji čitat neke monologe. ovo je online forum, ne rimski forum, dakle... KOGA BRIGA?

ako je nekome napeto štekat se moderatorima, neka, meni je to tragikomično. al zašto bi pisao o tome, pa nije kao da se radi o plaćenom poslu il nešto, ili kao da štekanje znači karijeru.

ova slika sa bebom mi je zakon.
Hollywood is offline  
Old 18.06.2008., 17:33   #12
Dobra ideja za chat. Da se ima di i palamudit

Sto se zarade tice, heh, kamo srece....Jos ucim osnove fotografije. A kad mi padne napamet da bi mogla prodati koju bolju pogledam slike na npr. shutterstock-u i odmah mi opadne entuzijazam....Koliko talenta, vjestine a ponekad i opreme treba za takav standard....

Najcesce slikam klince al ne naplacujem. Gusti su gusti
Mrs Ana J is offline  
Old 18.06.2008., 17:46   #13
evo ja cu reci da mi se Osina slika ne sviđa , djeluje mi nekako prenamjesteno

Kiki, ja tvoje fotke isprintam pa ih lijepim na ogledalo, ispod tog ogledala mi je mali oltar gdje prinosim cvijece, svijece i mrtve zivotinjice
tolko o kultu licnosti
saskvač is offline  
Old 18.06.2008., 18:28   #14
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Kad topik crkne ćemo otvorit novi
A jok, necete. Kad topik crkne il ce crknut il cete ga dizat iz smrti.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 18.06.2008., 18:32   #15
Quote:
saskvač kaže: Pogledaj post
Kiki, ja tvoje fotke isprintam pa ih lijepim na ogledalo, ispod tog ogledala mi je mali oltar gdje prinosim cvijece, svijece i mrtve zivotinjice
Mozel bez mrtvih zivotinjica, al sa sladoledom, gljivama i krafnama?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 18.06.2008., 19:18   #16
Quote:
saskvač kaže: Pogledaj post
evo ja cu reci da mi se Osina slika ne sviđa , djeluje mi nekako prenamjesteno
ma ni meni se ne svidja...i istina je da izgleda prenamjesteno....a nastala je onak iz ciste dosade i vise kao eksperiment za jedan projekt koji planiram napravit.
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Old 18.06.2008., 19:28   #17
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Da pitam ekipicu ovdje (susjed thule,mrs ana j , kiki , satori.....)
Jeste vi zaradili koju kintu na fotkama , tj. dali je to samo za gušt ili ste i zaradili nešto , recimo barem odplatili fotić?
oho! kao prvo hvala što si me svrstao u ovu probranu ekipu....


prodao sam samo jednu sportsku fotku (motori na grobniku), te jednom bezuspješno nudio koncertne fotke svim izvođačima na festivalu i organizatorima festivala (ali se nitko nije udostojio niti odgovoriti na mail)
na stock site-ovima imam par fotki, no niti jedna nije našla put do kupca....

edit:
prodao sam i dvije-tri snowboard fotke, to je bilo prvo što sam prodao i tu sam platio danak neiskustvu jer sam na povjerenje (to su mi (bili) frendovi) računao da će bit za osobnu uporabu, a izgleda da je završilo na nekim kalendarima i slično....
nažalost, nemam nikakav pismeni dokaz o prodaji niti o pojavljivanju tih fotki, pa mi onda to samo služi kao podsjetnik za ubuduće da ne budem glup....




još sam jaaaako daleko od toga da otplatim foto opremu, no evo - ovih dana sam postao apsolvent pa se nadam da će bit puno više vremena za fotografiju i eventualnu prodaju....
__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Old 18.06.2008., 21:56   #18
Thule,

A da si slike ponudio magazinima, novinama itd? Znam da oni imaju svoje fotografe ali kako je vec bilo slucajeva da su slike pokradene sa sajtova fotografa amatera za novine mozda bi naisao na vise interesa
Mrs Ana J is offline  
Old 18.06.2008., 22:45   #19
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Kad topik crkne ćemo otvorit novi
hehehe mos mislit (ako se uopce odobri nemaju svi chat), imas jedan chat i to je to pa kad ti je do chatanja ti lijepo kopas po pdf-u i trazis sta ce kome vise takvih tema otvoreno
ta jedna tema ce posluzit kao ispusni ventil s vremena na vrijeme..my two cents
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Old 19.06.2008., 04:23   #20
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Thule,

A da si slike ponudio magazinima, novinama itd? Znam da oni imaju svoje fotografe ali kako je vec bilo slucajeva da su slike pokradene sa sajtova fotografa amatera za novine mozda bi naisao na vise interesa
hm, probat ću i tu opciju, hvala na savjetu
__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.