Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 00:36   #181
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Svi su bankrotirani, pa onda takav zakon i ne treba...

Banke nisu u nikakvom riziku. Svaki kredit je pokriven bar sa 3-5 puta vecom vrijednoscu. Ako hoces dobiti kredit, moras imati bar 2 puta vrijednije nekretnine, koje dajes u zalog, plus nekoliko jamaca, koji isto tako daju svoju imovinu na zalog.
Sistem radi na principu Pawn shopova.
Sad su donijeli zakon da sud vise i nije nadlezan, nego javni biljeznik. Jednostavno, ne placas nesto zbog bilo kojeg razloga, i onda ti "lokalni cato" dodje i zaplijeni sta imas. Procjena je obicno "od oka", a ako treba, naci ce oni nacina da to "od oka" potkrijepe i nekim papirom od neke "nezavisne" trvrtke, koja obicno ima ured u zgradi neke drzavne institucije i koju su otvorili drzavni sluzbenici, koji rade pola u drzavnoj upravi, a pola u svojoj firmi, kat nize...
Ivana Brlic Mazuranic - Price iz Davnine
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 00:46   #182
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
VRLO STIMULATIVNO!

Recimo. Moj prijatelj je radio nesto za vojsku. Uzeo je kredit od cuvene Zagrebacke banke (najveca mafija u Europi)...Uzeo je opremu, uvezao potrebne sirovine (uredno platio lezarinu na carini, speditera, carinu PDV i sva ostala sranja, platio radnike, zavrsio posao.

I onda mu MORH nije platio.
A mi pricamo ovdje o 4 milijuna kuna duga.

Onda mu Zagrebacka banka dodje na vrata. Pa onda sud. Pa onda ganjaj ovoga ili onoga generala, koji ima veze da drzava makar plati mjesecnu ratu da covjek moze otplacivati kredit.

Ni to ne ide.
Onda ih on da na sud.
I tako vec 11 godina.......

U medjuvremenu se razveo. Prodao je stan u Zagrebu. Kuca Umagu je pod hipotekom, ali to je zena dobila na razvodu. Mora placati alimentaciju za malu. Firmu je zatvorio. Nema ni auto vise. Ne znam gdje je, da li je ziv. Zadnje sam cuo da radi kod jednoga kolege na crno, koji mu daje za hranu.

A covjek je ubjedljivo najbolji elektro-akusticar u Europi. Svojedobno je radio razglas za najvece europske stadionske koncerte, ozvucavao operne kuce po Europi....

SEREM SE JA NA TAKVU DRZAVU!

PROLJEVOM.
Ubjedljivo najbolji elektro-akusticar u Europi uzeo visemilijunski kredit iz Banke kao FIZICKA osoba, tvoj prijatelj je idiot!

Ili ti kao i obicno seres bez wc papira
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 06:24   #183
Evo jednoga iz 15. pitanja ankete.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 06:58   #184
[=georgeWtheNuclear]To je jos uvijek kvalifikacija? Danas risu nije protivno zakonima tvoje otadzbine voljeti svoju Domovinu Hrvatsku.



Voljeti domovinu je jedno, biti nacionalist je drugo!


Nije to bas ista povijest. Isti dogadjaji, ali gotovo uvijek na suprotnim stranama. Interpretacija, znacaj, simbolika i efekti su bitno razliciti.

Gotovu uvijek ista povijest. Turske okupacije, A-U okupacije, borba protiv Turaka, protiv Austrijanaca, Mađara, savezništva sa istima.
Simbolika jako slična.
Onterpretacije su uvijek različite, ovisno o apriornim stavovima, pogledima, deffinicijama, pretpostavkama.



Srboslavija primjerice znaci da imamo istu povijest? U kojoj je hrvatstvo potirano a Hrvati proganjani jer su Hrvati?


Ovo je apsolutna neistina. vrijedi za a-u, ali ne i za Jugu, ni jednu ni drugu.



Bread, kruh, hleb. Blanket, deka, cebe. Pants, hlace, pantalone. Razumijem engleski, razumijem i srpski. Sto ne znaci da su engleski i srpski isti kao i hrvatski. Zasto to predstavlja takvu enigmu vama srbima? Ah znam, zato jer imamo zajednicku povijest koje vise nema...


Naveo si različite riječi, no one su toliko malobrojne da je ta malobrojnost na razini regionalnih razlika unutar jednog jezika.








Bas smo konpatabilni. E sad nam jos objasni sto to znaci "konpatabilni" pa mozemo i o tomu raspravljati. Koji je to jezik? Je li to "nas" jezik?

Kompatabilni - isti ili vrlo slični.

Za slucaj da si mislio kompatibilni, tada mi reci kako su niski trubaci slicni zagorskim popevkama ili recimo hercegovackoj gangi, ili jos bolje - kakvoj trogirskoj klapi? Gdje je ta nit koja povezuje Sumadiju i Liku, Kosovo i Medjimurje?


Što je slično zagorskoj popevki i dal.klapi?
Istočnohercegovačka ganga ista/jako slična zap.hercegovačkoj.
Dalmatinske klape bokeljskim.
Slavonska narodna muzika slična vojvođanskoj (mađarski, panonski utjecaj)
itd....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 14:57   #185
Quote:
Vojky kaže:
Kada se negdje 1997-1998. pojavila mogućnost da se kupi KIA Pride LX na kredit, to je bila skoro revolucija. Da ne spominjem koje su bile kamate
..
Vojky legendo,kako si se samo ovog sjetio
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:43   #186
Quote:
Constatinopol kaže:
Vojky legendo,kako si se samo ovog sjetio
Da sjetio, gledo i onda za auto... Zanimljivo, kao posljedica tog tranzicijskog skoka po hrvatskim cestama se danas može naći lijepi broj 8-10 godina starih KIA. Uspomena na prvi stupanj poratne normalizacije trgovine autima.

Nakon njega je mislim krenuo Twingo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 16:47   #187
Pa zatim Clio i Punto.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 17:43   #188
Sjecam se kad su se KIA-e kupovale na kredit, prvi su bili branitelji sa povlasticama, imao sam prijatelja u Osijeku koji je radio u zastupnistvu KIA-e i kaze prodavali su se na lopate...a sve to zbog kredita.

Od tada je HR toliko napredovala da danas gotovo da nema razlike u kupnji (potrosnji) bilo kakvog proizvoda u HR ili USA, EU. Nismo vise u kamenom dobu, ne mora se dati bubreg u jamstvo kad se posudjuje novac iz banke.

Drugi problem je sto je bankarstvo u HR kao i svugdje u svijetu (trenutno) najprofitabilnija grana privrede pa se krediti daju sakom i kapom (primjer preminulog covjeka koji se zapalio, dobio kredit nakon sto je vec bio preopterecen sa drugim prijasnjim kreditima).
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 19:26   #189
Quote:
Constatinopol kaže:
Vojky legendo,kako si se samo ovog sjetio

Jebiga u socializmu si mogo kupit auto na kredu sa 0% kamata.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:42   #190
Quote:
Ri§ kaže:
walther-P38 kaže:

Srbi nemaju cigane. Srbi JESU cigani
To ti je isto kao da kazes. Hrvati nemaju HERCEGOVCE, Hrvati JESU hercegovci.

Jebat ga, oni su prije birali...
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:43   #191
Kome se obraćaš,
walteru ili meni?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.