Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 14:10   #1
Kako obezvrijediti hrvatskog branitelja?

Ne možete ni zamisliti kako je to jednostavno.
Jednostavno nekome tko je za vrijeme rata radio u vojnom odmaralištu (vojni položaj na štandu za prodaju voća ) dajte status hrvatskog branitelja.
Priča nije hipotetska, već se radi o stvarnom slučaju, a ime neću iznositi.

Radi se o tome da ta osoba uopće nije imala pojma ni o čemu dok prije par dana nije dobila obavijest da je upisana u registru vojnih branitelj i da ima pravo na neke vrijednosnice.

Sad mi je jasnije otkud brojka o preko pola milijuna branitelja...trebalo je i jabuke i kruške braniti
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:17   #2
Neko je morao i to raditi. A cetnici su lako mogli to odmaraliste napasti i njega/nju silovati, muciti i ubiti kao sto su to svugdje radili.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:26   #3
Ovo sto se sada radi u Hrvatskoj je samo jedna etapa kojoj je cilj dovesti branitelje u status osobnog stida sto su uopce branili svoju zemlju.
zzbabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:29   #4
Quote:
zzbabac kaže:
Ovo sto se sada radi u Hrvatskoj je samo jedna etapa kojoj je cilj dovesti branitelje u status osobnog stida sto su uopce branili svoju zemlju.
Ne vjerujem da je baš cilj, ali to će najvjerovatnije biti krajnji rezultat.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:30   #5
Quote:
Karlovcanin kaže:
Neko je morao i to raditi. A cetnici su lako mogli to odmaraliste napasti i njega/nju silovati, muciti i ubiti kao sto su to svugdje radili.
Ma mogli su da ne kažem šta
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:34   #6
Pa, ono...da je bilo volje onda bi se odvojili termini "hrvatski branitelj" i "hrvatski vojnik". Tako jednostavno, a tako nedostižno u RH
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:39   #7
bilo je nekad i dragovoljaca
ali onda se netko sjetio da bi mogli postati snaga i arbitar pa su odmah osnovali još nekoliko udruga
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:42   #8
Quote:
łvek kaže:
Pa, ono...da je bilo volje onda bi se odvojili termini "hrvatski branitelj" i "hrvatski vojnik". Tako jednostavno, a tako nedostižno u RH
Nije loš prijedlog,ali koja je razlika između branitelja i vojnika...

Vjerovatno pod pojmom branitelja misliš one koji supridonjeli obrani ne noseći oružje...ili si imao neki širi pojam na pameti?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:16   #9
Termin hrvatski vojnik već postoji. Član HV-a, zar ne?
tomy108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:22   #10
jučer je bila jedna bivša kuharica u hrvatskoj vojsci u emisiji "Najslabija karika"
40 godina i u penziji
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:46   #11
cak i Denis Kuljis ima iskaznicu branitelja he he he

a kako obezvrijedit branitelje? jednostavno, imenu neku pickurinu na mjesto ministrice branitelja ... poslje ce sve lako ...
__________________
... na vrh brda vrba mrda ...
Koko Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:09   #12
Quote:
Koko Bill kaže:
cak i Denis Kuljis ima iskaznicu branitelja he he he
A Ćiro je general i Budiša je nešto tamo
A možda bi se našao i koji slijepi od rođenja
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:40   #13
Quote:
McAucliffe kaže:
Vjerovatno pod pojmom branitelja misliš one koji supridonjeli obrani ne noseći oružje...ili si imao neki širi pojam na pameti?
Upravo tako....svatko tko je sudjelovao u obrani Hrvatske je hrvatski branitelj, ali nije svatko bio hrvatski vojnik za vrijeme rata.

Kao što rekoh, taj prijedlog je postojao, ali politika je daleko "važnija" od nekakvih tamo branitelja
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:57   #14
Ma dobro ako je na neki način pridonosio obrani hrvatske, ali ako je nešto apsurdno onda je...ova osoba o kojoj ja pričam je prodavala voće u vojnom odmaralištu 200-300 km od crte obrane. Pa negdje se mora povući crta.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 01:37   #15
kriminalizacija DR je pocela 1992. Kad se nisu htjele podjelit spomenice 1991, nego se namjerno islo na 1991/1992.

tako umjesto 20.000 dragovoljaca, to je dobilo oko 300.000 onih koji su se ukljucili nakon priznanja neovisnosti ...

pa onda cinovi
pa onda demobilizacije
pa onda sistem promaknuca
pa prva velka umirovljenja odma nakon Oluje (mici ih - samo da nisu tu)
pa velike dodjele cinova i odlicja nekim novim deckima (ko zna iz kje rupe izronili)
pa onda 2000 i masakr - masovna otpustanja
pa onda masovno dovodjenje nekih novih i casnika (satro skolovanih - balavurdija s vezama)
pa Sanader i Kosorica - koji nastavljaju Pancicev i Racanov poso ...

a na samom pocetku, da ne zaboravimo tretman prema Vukovarcima.

Sve skupa - katastrofa branitelja, penzionera, radnika.
Profitirali samo lopovi koji se nakrali i danas glume kapitaliste...
Nije dobro ...
__________________
... na vrh brda vrba mrda ...
Koko Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 01:51   #16
Quote:
łvek kaže:
Upravo tako....svatko tko je sudjelovao u obrani Hrvatske je hrvatski branitelj, ali nije svatko bio hrvatski vojnik za vrijeme rata.

Kao što rekoh, taj prijedlog je postojao, ali politika je daleko "važnija" od nekakvih tamo branitelja
Glupost. Zakon je precizan po tom pitanju da precizniji ne može biti. Pročitati prve članke zakona. Posve je drugo pitanje zašto se taj zakon tako i ne primjenjuje.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:59   #17
koliko ima braniteljskih udruga?
jel ima neki popis s brojem članova
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:17   #18
Quote:
Koko Bill kaže:
Nije dobro ...
Još bu gore.
I kad dođemo na dno postojat će samo jedan put
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:21   #19
Quote:
Simba-OS kaže:
Glupost. Zakon je precizan po tom pitanju da precizniji ne može biti. Pročitati prve članke zakona. Posve je drugo pitanje zašto se taj zakon tako i ne primjenjuje.
Ma zakon je smeće. Kratko i jasno.

Nevezano uz zakon - kada netko kaže hrvatski branitelj, u glavu mi dođe moja vlasita majka koja je u vojarni na Borongaju ostajala i danima bez prekida, ali za računalom. I zato mi je zlo kada čujem taj glupi termin, jer otac mi se smrzavao k'o pička na prvoj liniji i naziv je isti.. hrvatski branitelj.

Dečki moji... ja u glavi imam hrvatskog vojnika - ratnika, a sve ostalo su bajke.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:49   #20
Quote:
łvek kaže:
Ma zakon je smeće. Kratko i jasno.

Nevezano uz zakon - kada netko kaže hrvatski branitelj, u glavu mi dođe moja vlasita majka koja je u vojarni na Borongaju ostajala i danima bez prekida, ali za računalom. I zato mi je zlo kada čujem taj glupi termin, jer otac mi se smrzavao k'o pička na prvoj liniji i naziv je isti.. hrvatski branitelj.

Dečki moji... ja u glavi imam hrvatskog vojnika - ratnika, a sve ostalo su bajke.
Zakon je smeće?....A jesi uopće pročitao Zakon? Članak 2. o tome tko je branitelj, kaže:

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih obrambenih snaga (HOS-a) te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, odnosno suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: hrvatski branitelj iz Domovinskog rata).

(2) Pod sudjelovanjem u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno vrijeme neposredne ugroženosti suvereniteta Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: obrana suvereniteta Republike Hrvatske), u smislu stavka 1. ovoga članka, podrazumijeva se oružani otpor agresoru i djelovanje u izravnoj svezi s tim otporom (odlazak u postrojbu, na borbeni položaj i povratak te obuka i priprema za odlazak na bojište) u vremenu od 5. kolovoza 1990. do 30. lipnja 1996.


Zakon je ovdje, po pitanju tko ima pravo na status hrvatskog branitelja, jasan da jasniji ne može biti. Pitanje je samo zašto se ovaj članak Zakona ne poštuje.

Nadalje, to što ti imaš u glavi je neprovodivo. Budući da je "vojnik" osoba pripadnik OS RH. Po toj tvojoj zamisli svi oni branitelji, koji danas više nisu pripadnici OS RH - nisu branitelji i ne mogu ostvarivati nikakva prava, jer više nisu vojnici. Također, danas je sve više vojnika, pripadnika OS RH (novi naraštaju stasaju), a koji nisu sudionici DR-a. Ali jesu vojnici.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.