Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 23:05   #1
Ponovno uhićen Naser Orić!

Veliki Bošnjački heroj iz rata 1992-1995 godine i bivši Haški optuženik je ponovo uhapšen. Ovaj put se ne radi o optužnici za ratne zločine već vrlo prosto za "reketiranje". Indikativno je i pominjanje imena organizatora ubistva srpskog premijera Zorana Đinđića.
Kako kažu neki narodi sa ovih prostora "Ko ne plati na mostu plati na ćupriji" a od sopstvene prirode se ne može pobeći.
Evo i linka sa B92.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=321883
VrangeL_1917 is offline  
Old 04.10.2008., 00:06   #2
Svega ima...u svakom slučaju nije ni on uzoran građanin BiH,to što je bio heroj ne daje mu za pravo da bude operisan od pravde i zakona.
Ne sumnjam,već naprotiv sigurno da jeste se bavio reketarenjem...neka nam pokaže svoj imovinski karton...to nije zaradio prodajom kukuruza sa sela...
Sve je to kod nas u Sarajevu gola mafija...i sa istoka i sa zapada...
__________________
Ne druži se s čovjekom srditim; ne idi za čovjekom jedljivim!
Dr.Lecter is offline  
Old 04.10.2008., 00:17   #3
Quote:
Dr.Lecter kaže: Pogledaj post
Svega ima...u svakom slučaju nije ni on uzoran građanin BiH,to što je bio heroj ne daje mu za pravo da bude operisan od pravde i zakona.
Ne sumnjam,već naprotiv sigurno da jeste se bavio reketarenjem...neka nam pokaže svoj imovinski karton...to nije zaradio prodajom kukuruza sa sela...
Sve je to kod nas u Sarajevu gola mafija...i sa istoka i sa zapada...
Bavio se on i drugim stvarima, organizovanjem prostitucije, trgovinom ljudima i vrlo često je direktno sarađivao sa onim "likovima" iz Srbije koji su bez da trepnu ubijali Bošnjake. Postavlja se moralno pitanje u kojoj meri ga Bošnjaci uopšte mogu smatrati za heroja.
VrangeL_1917 is offline  
Old 04.10.2008., 00:40   #4
Pocelo jeeee..pocelo....
Ima Boga..Kad sam ja rekla,da on nece proci nekaznjen..makar od onog gore,sto sve vidi..
Muslimanski "heroj",jos dok mu Bajram traje..takvim radnjama se bavi..dika i ponos tzv.Bosnjackog naroda..
Mogu misliti branioca svog "heroja"..kad bude da su mu sve Srbi namestili..a Mubira-Muhara i zene Srebrenice od sutra strajkuju gladju u znak protesta..garant..
Uhapsen je sa velikom kolicinom novca(imaju dokaze o reketiranju) i ja se nadam da ce teci uspesno ovaj proces i da ce Orica optuziti za ucestvovanje u organizovanom kriminalu..
Pa ptice na grani znaju od kad sebe radi sa drogom..Svi su cutali..
E,Oricu Hag si isfolir`o.. a da na Ilidzi padnes junace....
I s` moje strane cestitke za Federalni MUP..
Cosmopolita is offline  
Received Infraction
Old 04.10.2008., 00:49   #5
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Bavio se on i drugim stvarima, organizovanjem prostitucije, trgovinom ljudima i vrlo često je direktno sarađivao sa onim "likovima" iz Srbije koji su bez da trepnu ubijali Bošnjake. Postavlja se moralno pitanje u kojoj meri ga Bošnjaci uopšte mogu smatrati za heroja.
Pa normalni ce to gledati verovatno onako kako jeste..kriminalac treba u zatvor..
Retki od tih ce priznati i njegove ratne zlocine,ali veliki plus je sto ima i takvih..
Al naravno da imas one koji "crklo-puklo"nikad reci ne bi rekli na njega..i ne samo sto ne bi rekli..vec on je za njih zaista nesto ko njihov Alah..

Pa od kad samo saradjuje sa kriminalcima iz Srbije..a ovi zadnji sto ih pomenuh pod "crklo-puklo" garantujem da misle da on nikakve odnose nema s bilo kim sto ima veze sa "S"..

Zatucani,jadni narod..
Cosmopolita is offline  
Old 04.10.2008., 01:32   #6
Kazu da je sa njim uhapsen i neki lik iz BG sa nadimkom Svič. Jel neko zna nesto o ovom liku?
__________________
Rada Đokić

Fighting with the wisdom for Bosnian Kingdom
Prijezda is offline  
Old 04.10.2008., 02:01   #7
ljudi moji,pa zar neznate da je bio Milosevicev telohranitelj?
svi iz slobine ekipe su manje vise bili u mafijaskim poslovima
naser je i za vrijeme rata,naplacivao svojim muslimanima iz grada,ulaz ili izlaz iz grada,i jos mnoge druge stvari,radio je crnu berzu u opkoljenom gradu,bez osjecanja prema svojim civilima
mafija
visa_sila is offline  
Old 04.10.2008., 02:10   #8
Od ovoga "nezvanično se saznaje" me više boli glava. Bilo bi dobro kada bismo imali zvanične informacije pa tek onda o svemu da pričamo.

Inače, ako je čovjek zaista vršio kriminalne radnje onda za njih treba i odgovarati. Bez obzira što smo svi mi uz njega i mnoge druge ginuli i svoje najdragocjenije davali za ovu državu, ipak njegovo učešće u ratu ga ni jedne sekunde ne amnestira svih lopovluka koje je radio ako je radio.

To je već isprobana i dobro uhodana taktika ovdašnjih političara - u narodu stvoriti ugled i izgraditi autoritet urlajući nacionalizmom i prepadajući ljude hrvatima/srbima/bošnjacima a onda se fino dohvatiti pozicije i obezbjediti čukununuče. To je masovna pojava i kod bošnjaka i hrvata i srba jer svi oni imaju svoje vođe i lidere na čije urlanje srvšavaju a koji ih redovno i vjerno kradu dok taj isti zaluđeni narod živi u bijedi i siromaštvu.

Nikad nam neće biti bolje sve dok nam naši životi i naše bolje sutra ne budu ispred nacionalizma i kojekakvih lidera, narodnih heroja, svetaca...
havdika is offline  
Old 04.10.2008., 02:25   #9
nema dvojbe.trecorazredni reketar i mafijash.no sto se tice
njegove ratne biografije raznoraznim raznjatovicima,mladicima,
karadzicima i ostalom bagrom svima njima nije ni do jaja.

naravno,misli se na ubijanje i mucenje.
ivanivanic is offline  
Old 04.10.2008., 02:39   #10
U ratu jaci ubija slabijeg prema tome heroji ne postoje !
__________________
"We are shaped by our thoughts , we become what we think"
bihboy is offline  
Old 04.10.2008., 03:32   #11
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
E,Oricu Hag si isfolir`o.. a da na Ilidzi padnes junace..
Haag nije isfolirao jer nije bilo potrebe da folira a izgleda da je na Ilidzi zabrljao
Homeini is offline  
Old 06.10.2008., 23:02   #12
nije ovo nikakav dokaz pravne drzave, nego mafijasko-politicki obracun.
miloshz is offline  
Old 06.10.2008., 23:58   #13
Zna se ko je ubio Zorana Đinđića .
Ubili su ga oni koje je svrgnuo sa vlasti, a izdali su ga njegovi, koji sada koaliraju u vlasti sa njegovim ubicama.

Svako ko je došao u sukob sa zakonom treba da odgovara. Ukoliko se utvrdi odgovornost treba mu se u skladu sa važećim propisima odmjeriti kazna za kr. djelo iz Optužnice . U suprotnom ukoliko Tužilaštvo ne dokaže njegovu odgovornost po navodima iz optužnice te ukoliko sud ne utvrdi vinost tj. krivicu za djela koja mu optužnica stavlja na teret, treba ga osloboditi krivice. To je cijela priča, sve ostalo su naglabanja .

Sud je taj koji sudi i donosi presudu a ne tužilaštvo. Prema tome, navodi iz tužilaštva a koji su šturi jer je istražni postupak tajan, su irelevantni iz razloga subjektivizma odnosno stranačkog interesa u postupku .
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 07.10.2008., 00:24   #14
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Pocelo jeeee..pocelo....
Ima Boga..Kad sam ja rekla,da on nece proci nekaznjen..makar od onog gore,sto sve vidi..
Muslimanski "heroj",jos dok mu Bajram traje..takvim radnjama se bavi..dika i ponos tzv.Bosnjackog naroda..
Mogu misliti branioca svog "heroja"..kad bude da su mu sve Srbi namestili..a Mubira-Muhara i zene Srebrenice od sutra strajkuju gladju u znak protesta..garant..
Uhapsen je sa velikom kolicinom novca(imaju dokaze o reketiranju) i ja se nadam da ce teci uspesno ovaj proces i da ce Orica optuziti za ucestvovanje u organizovanom kriminalu..
Pa ptice na grani znaju od kad sebe radi sa drogom..Svi su cutali..
E,Oricu Hag si isfolir`o.. a da na Ilidzi padnes junace....
I s` moje strane cestitke za Federalni MUP..
K'o fol....Naser lopina....pa zato....Srbi NISU bili koljaci!
Je'l' to TA logika?
Fate is offline  
Old 07.10.2008., 02:48   #15
comandant srebrenice da seta po bih sa novcem kao biznisman..... to je meni u losem okusu. to je nesto kao capetan broda "titanic" da se vrati u london i ide na zvanicna mjesta sa champagne u ruci. komandant srebrenice je morao da toni sa brodom ili da izadje zadnji u koloni.
will is offline  
Old 07.10.2008., 11:41   #16
nekome je dosao na teritoriju... otpisase ga (koga njema bez njega se moze) a on se vratio i poceo da skuplja reket... nono
kolicnik is offline  
Old 07.10.2008., 12:04   #17
Jadan je onaj kojem je ovakav olosh heroj.
Vanjushka is offline  
Old 08.12.2008., 00:09   #18
I ponovo je uhvacen..
Citam u avazu ove komentare..
Mislim..

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/t...ovno-pritvoren
Nisam cula tu pesmu o Kravici..
Ako zna neko reci ..nek napise..
Cosmopolita is offline  
Old 08.12.2008., 00:13   #19
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
I ponovo je uhvacen..
Citam u avazu ove komentare..
Mislim..

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/t...ovno-pritvoren
Nisam cula tu pesmu o Kravici..
Ako zna neko reci ..nek napise..
Pa što se čudiš?Imate i svoje pjesme o Srebrenici koje redovito pišete i pjevate.
simunze is offline  
Old 08.12.2008., 00:14   #20
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Jadan je onaj kojem je ovakav olosh heroj.
Isto kao što je nekom Mladić heroj ili Boban.
simunze is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.