Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 11:15   #1661
Hitex

Pročitala sam skoro cijeli topic, ali nisam baš previše našla o Hitex madracima. Molila bih sve koji imaju neke informacije o tome kakvi su ovi madraci neka ih napišu . Kupujemo madrac i već sam promijenila sto mišljenja koji bi uzeli. Hitex nam je trenutni izbor i to onaj od hladne pjene, ali ne želimo brzati. Hvala unaprijed
lunatico is offline  
Old 30.11.2010., 09:59   #1662
Opet ja s Hitexom.
Bili smo jučer u Hitexu u Prečkom i jako nam se svidjelo ležati na Merkur lateks madracu. Ali, moj dragi ima blizu 100 kg, a ovaj madrac mi se čini malo pretanak (12 cm + navlaka). Molim stručnjake da me savjetuju da li bi za njega taj madrac bio pretanak. S obzirom da ja imam 57 kg, gospođa u Hitexu nam je rekla da može biti madrac u jednom komadu, ali pola srednje tvrdoće, a pola najtvrđi (vjerojatno kao oni partner madraci) i da je najtvrđa verzija predviđena za 95+ kg tako da bez problema može izdržati stokilaša. Rekla je i da se taj prijelaz kod različitih tvrdoća neće osjetiti, da li je to istina? Jako smo zadovoljni oko cijene jer bi nas krevet od punog drveta, podnice i madrac dimenzija 160x200 koštali 7350 kn s popustom, ali se bojimo da je ovaj madrac pretanak. Variant meni nikako ne paše jer je premekan tako da on nije opcija. Molim vas pomozite
lunatico is offline  
Old 30.11.2010., 17:21   #1663
Quote:
lunatico kaže: Pogledaj post
... jako nam se svidjelo ležati na lateks madracu. Ali, moj dragi ima blizu 100 kg, a ovaj madrac mi se čini malo pretanak (12 cm + navlaka). Molim stručnjake da me savjetuju da li bi za njega taj madrac bio pretanak. S obzirom da ja imam 57 kg, gospođa u nam je rekla da može biti madrac u jednom komadu, ali pola srednje tvrdoće, a pola najtvrđi (vjerojatno kao oni partner madraci) i da je najtvrđa verzija predviđena za 95+ kg tako da bez problema može izdržati stokilaša. Rekla je i da se taj prijelaz kod različitih tvrdoća neće osjetiti, da li je to istina? Jako smo zadovoljni oko cijene jer bi nas krevet od punog drveta, podnice i madrac dimenzija 160x200 koštali 7350 kn s popustom, ali se bojimo da je ovaj madrac pretanak. Variant meni nikako ne paše jer je premekan tako da on nije opcija. Molim vas pomozite
12 cm latexa je za djecu i ljepši spol do 60 kg, 100 kg će na takvom madracu spavati na podnici, a ne na madracu
ne mogu vjerovati da u jednoj firmi u kojoj prodaju madrace, zapravo ih proizvode, i to im je osnovna djeatnost trgovci ljudima od 100 kg preporučuju latex 12 cm madrace
svašta sam čuo i vidio na terenu,ali ovo definitivno ide u highlights about madrac!
prenijet ću jedan citat:
"Kad su u pitanju latex madraci – možemo reći da se cijela stvar svodi na odabir proizvođača latex jezgri, jer je “proces proizvodnje” latex madraca zapravo svodi na oblačenje gotovih latex jazgri, ne podcijenjujući važnost navlake za krajnji dojam i kvalitetu madraca.
Kod latex madraca je način prezentacije te snaga branda ključni čimbenik izbora madraca, a gotovo je frapantno kolika je razlika u cijeni latex madraca koji se rade od identične latex jezgre."
ako ste shvatili bit možete pregledajti na njuškalu stolare koji rade krevete od punog drveta...i taj trud će Vam po mojoj procijeni biti vrijedan oko 2500 kn!
što se tiče prelaza tj. spoja na sredini madraca, ak niste plave krvi slobono zanemarite
ivanmi is offline  
Old 01.12.2010., 09:37   #1664
Puno hvala na odgovoru. Zvala sam jučer u Hitex još jednom pitati za visinu jezgre (za svaki slučaj, mislila sam da možda nisam dobro shvatila) i da, visina je 12 cm, tako da jedno veliko za Hitex. Definitivno odustajemo od njih. Gledala sam krevete na Njuškalu, ali našla sam samo dva stolara, a jednom od njih sam prije tjedan i pol poslala mail s upitom za izradu kreveta i nije se udostojio odgovoriti. Ako znate nekog provjerenog molim info na pm. Također molim i preporuku za dobar lateks (ili bilo koji drugi ako bi bio bolji) madrac koji bi mogao podnijeti stokilaša, a da je cijena do 5000 kn za dimenzije 160x200.



Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
12 cm latexa je za djecu i ljepši spol do 60 kg, 100 kg će na takvom madracu spavati na podnici, a ne na madracu
ne mogu vjerovati da u jednoj firmi u kojoj prodaju madrace, zapravo ih proizvode, i to im je osnovna djeatnost trgovci ljudima od 100 kg preporučuju latex 12 cm madrace
svašta sam čuo i vidio na terenu,ali ovo definitivno ide u highlights about madrac!
prenijet ću jedan citat:
"Kad su u pitanju latex madraci – možemo reći da se cijela stvar svodi na odabir proizvođača latex jezgri, jer je “proces proizvodnje” latex madraca zapravo svodi na oblačenje gotovih latex jazgri, ne podcijenjujući važnost navlake za krajnji dojam i kvalitetu madraca.
Kod latex madraca je način prezentacije te snaga branda ključni čimbenik izbora madraca, a gotovo je frapantno kolika je razlika u cijeni latex madraca koji se rade od identične latex jezgre."
ako ste shvatili bit možete pregledajti na njuškalu stolare koji rade krevete od punog drveta...i taj trud će Vam po mojoj procijeni biti vrijedan oko 2500 kn!
što se tiče prelaza tj. spoja na sredini madraca, ak niste plave krvi slobono zanemarite
lunatico is offline  
Old 01.12.2010., 15:34   #1665
Pozdrav
Pošto sam apsolutni amater u pogledu madraca..
Zanimalo bi me koje mišljenje u svezi ovog madraca
http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3216978/a/catalog
Od sutra je sniženje gore navedenog madraca
Unaprijed zahvaljujem
skvoter is offline  
Old 02.12.2010., 10:27   #1666
cijene latexa

Quote:
lunatico kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru. Zvala sam jučer u Hitex još jednom pitati za visinu jezgre (za svaki slučaj, mislila sam da možda nisam dobro shvatila) i da, visina je 12 cm, tako da jedno veliko za Hitex. Definitivno odustajemo od njih. Gledala sam krevete na Njuškalu, ali našla sam samo dva stolara, a jednom od njih sam prije tjedan i pol poslala mail s upitom za izradu kreveta i nije se udostojio odgovoriti. Ako znate nekog provjerenog molim info na pm. Također molim i preporuku za dobar lateks (ili bilo koji drugi ako bi bio bolji) madrac koji bi mogao podnijeti stokilaša, a da je cijena do 5000 kn za dimenzije 160x200.
što se majstora tiče ne znam, ali što se standardnih latex madraca tiče, ovo su otprilike fer cijene za 160/200
latex 14 cm...........3500,00 - 4500,00
latex 16 cm...........4000,00 - 5000,00
latex 18 cm...........4500,00 - 6000,00
cijene za natural latex su cca 30% veće
za više informacija na pm

navedena visina se odnosi na visinu latex jezgre, a ne madraca

ključni faktori cijene su:
tvrdoća madraca, broj zona, kvaliteta navlake i način plaćanja.
ivanmi is offline  
Old 03.12.2010., 15:55   #1667
"""""Puno hvala na odgovoru. Zvala sam jučer u Hitex još jednom pitati za visinu jezgre (za svaki slučaj, mislila sam da možda nisam dobro shvatila) i da, visina je 12 cm, tako da jedno veliko za Hitex. Definitivno odustajemo od njih. Gledala sam krevete na Njuškalu, ali našla sam samo dva stolara, a jednom od njih sam prije tjedan i pol poslala mail s upitom za izradu kreveta i nije se udostojio odgovoriti. Ako znate nekog provjerenog molim info na pm. Također molim i preporuku za dobar lateks (ili bilo koji drugi ako bi bio bolji) madrac koji bi mogao podnijeti stokilaša, a da je cijena do 5000 kn za dimenzije 160x200. """""


U wollbettu imas za manje od 5000, 00 kuna , i ista je cijena za 3,5,7 zona u 16 cm visine. ja imam njihovu hladnu lijevanu pjenu i predobra mi je. Latex mi je bio malo skup, ali sada bi volila da sam dala vise i kupila latex. Ovaj s 5 zona mi se cini odlican. http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
stellaa is offline  
Old 03.12.2010., 16:08   #1668
Quote:
stellaa kaže: Pogledaj post
U wollbettu imas za manje od 5000, 00 kuna , i ista je cijena za 3,5,7 zona u 16 cm visine. ja imam njihovu hladnu lijevanu pjenu i predobra mi je. Latex mi je bio malo skup, ali sada bi volila da sam dala vise i kupila latex. Ovaj s 5 zona mi se cini odlican. http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
Hvala ti, stavljam ih na listu madraca koje moramo ići pogledati
lunatico is offline  
Old 08.12.2010., 17:08   #1669
Lijep pozdrav svima!

Ovim putem želim pomoći Vama pri odabiru i kupnji madraca za sebe ili vašu djecu. Inače ja sam proizvođač madraca na Hrvatskom tržištu već preko 15 godina, jako dobro poznajem madrace ali i ostali asortiman za spavanje te brojne proizvođače koje često koliko sam primjetio spominjete u svojim pitanjima. Osobno znam većinu direktora ali i mnoge tajne...naime, koliko zapravo košta madrac koji kupujete, tko vas vara a tko ne, koji madraci su stvarno kvalitetni, tko najviše zarađuje, što je zapravo istina od svih priča koje se vrte o spavanju a one su zapravo plasirane kako bi kupci nasjeli, i mnoge druge tajne...Ja ovdje nisam kako bi sebe reklamirao nego vama želim pomoći da ne budete prevareni ali isto tako malo ljut zbog učestalih lobija između nas proizvođača odlučio sam o tome ponešto reći!

Što god vas muči oko madraca slobodno me pitajte, nadam se da ću vam pomoći svojim savjetima!

Tko ili što je Happy Dreams?!
Tvtka koja je osnovana početkom 2010 godine, sa sjedištem u Sv. Križ Začretje gdje je smještena i Perfecta Dreams. Naime, Happy dreams ne posjeduje nikakvu tehnologiju za proizvodnju madraca, nema proizvodne pogone, ljude koji rade te madrace, znači ništa osim ureda!
Pa otkuda ima madraci? Oni su sklopili ugovor sa Perfectom da im ona proizvodi madrac odnosno da madrace koje prodaje perfecta prodaju i oni ali pod drugim nazivom...neke modele madraca Happy prodaje jeftinije a neke skuplje i tako kad vi kupite madrac od Happy dreams-a zapravo ste kupili od Perfecte. Novac se sljeva u blagajnu Happy-a ali i Perfecte.

Inače Perfecta dreams više nije Hrvatska tvornica nego ih je kupila Ševdska grupa i osobno direktoru iskeširala milijunsku cifru!Ista stvar se dogodila sa Hespom...
Celtt is offline  
Old 08.12.2010., 23:11   #1670
Pozdrav,

Moja bolja polovica i ja se pokušavamo informirati u vezi kvalitetnog i pristupačnog madraca. Može li netko stručan uputiti nas u prednosti i mane svih tih različitih modela i tehnologija?
Po čemu su lateks madraci bolji (skuplji) od madraca sa oprugama? nekakvom laičkom logikom to nema smisla, ipak je opruga dugovječnija i skuplja od malo industrijske plastike.
Ovaj model nam je zapeo za oko pa ako bi tko bio voljan komentirati.

http://www.hespo.hr/madraci_vitalspring.htm

Inače, ja sam ravno 100 ona 60kg i preferiramo malo tvrđe madrace pa ako kome pomogne da nas savjetuje...

zahvaljujem unaprijed,

Hrvoje
Hrvoje_29 is offline  
Old 08.12.2010., 23:21   #1671
ma bravo!!!!

Quote:
Celtt kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!

Ovim putem želim pomoći Vama pri odabiru i kupnji madraca za sebe ili vašu djecu. Inače ja sam proizvođač madraca na Hrvatskom tržištu već preko 15 godina, jako dobro poznajem madrace ali i ostali asortiman za spavanje te brojne proizvođače koje često koliko sam primjetio spominjete u svojim pitanjima. Osobno znam većinu direktora ali i mnoge tajne...naime, koliko zapravo košta madrac koji kupujete, tko vas vara a tko ne, koji madraci su stvarno kvalitetni, tko najviše zarađuje, što je zapravo istina od svih priča koje se vrte o spavanju a one su zapravo plasirane kako bi kupci nasjeli, i mnoge druge tajne...Ja ovdje nisam kako bi sebe reklamirao nego vama želim pomoći da ne budete prevareni ali isto tako malo ljut zbog učestalih lobija između nas proizvođača odlučio sam o tome ponešto reći!

Što god vas muči oko madraca slobodno me pitajte, nadam se da ću vam pomoći svojim savjetima!

Tko ili što je Happy Dreams?!
Tvtka koja je osnovana početkom 2010 godine, sa sjedištem u Sv. Križ Začretje gdje je smještena i Perfecta Dreams. Naime, Happy dreams ne posjeduje nikakvu tehnologiju za proizvodnju madraca, nema proizvodne pogone, ljude koji rade te madrace, znači ništa osim ureda!
Pa otkuda ima madraci? Oni su sklopili ugovor sa Perfectom da im ona proizvodi madrac odnosno da madrace koje prodaje perfecta prodaju i oni ali pod drugim nazivom...neke modele madraca Happy prodaje jeftinije a neke skuplje i tako kad vi kupite madrac od Happy dreams-a zapravo ste kupili od Perfecte. Novac se sljeva u blagajnu Happy-a ali i Perfecte.

Inače Perfecta dreams više nije Hrvatska tvornica nego ih je kupila Ševdska grupa i osobno direktoru iskeširala milijunsku cifru!Ista stvar se dogodila sa Hespom...
Nesto te ocito dirnulo sa happy dreamson?.
Dakle, nije to nikakva druga tvornica niti firma niti ista slicno, jednostavno druga marka pod kojom Perfecta prodaje svoje proizvode, bilo iste ili slicne proizvodima koji su joj u osnovnom programu. Uobicajena stvar kod citavog niza tvornica, koji nekom drugom markom ciljaju na tkz. budget kupce koji zele jeftinoju no name marku, isto kao sto Konzum ima K marku , tako i Perfecta, ili recimo Jysk koji prodaje pod markom Hespo u stvari madrace Poljskog Hildinga koji su samo obuceni u navlaku koa je proizvedena u pogonima Hespa, tj , Hilding pogonima u Prelogu.
Insinuacija da je Svedski Hilding iskesirao direktoru lovu je vrlo bijedna, istina je da je Hilding Anders , kao vodeca kompanija u Europi na polju madraca kupila od bivseg vlasnika Perfecte njegovu firmu i za to mu sto je sasvim normalno platila oderdjenu sumu , jer je covjek prodao SVOJE VLASNISTVO, a kako je obro vodio firmu dok je bila u njegovom vlasnistvu to ga je Hilding zadrzao na funkciji direktora, sto samo dokazuje da je sposoban i da i dalje vodi firmu kao da je njegova. znaci kao dobar gospodarstvenik. A zasto ju je prodao???-pa zato sto bi inace Hilding otvorio svoju proizvodnju ili uveo na Hr trziste nekog svog jakog igraca i ogromnim kapitalom koji ima doveo Perfectu u tesku situaciju. Usput Hilding je vlasnik i Hespa.
A tko ima kakve marze i koliko zaradjue...gledajte to malo i u aspektu ulaganja, radnika, placa, i tiga da mozda 4 puta u zivotu kupujete madrac..a mobitele, netbooke ili tv aparate mijenjate daleko cesce i dajete vise novaca za njih. zato je u industriji madraca mozda i marza veca nego u nekim slicnim industrijama, jer se proizvodnja ne odvija u milion komada godisnje , nego za Rh u cca 100 000 komada po velikim tvornicama tipa Perfecta i Hespo.
A ako imas dobrih savjeta o kvaliteti i nacinu njegove kontrole, odabira madraca prema svakoj osobi rado cemo svi ovdje prisutni poslusati tvoje savjete i probati ih upotrebiti,jer znanja nikada dosta.
almador is offline  
Old 09.12.2010., 09:30   #1672
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moja bolja polovica i ja se pokušavamo informirati u vezi kvalitetnog i pristupačnog madraca. Može li netko stručan uputiti nas u prednosti i mane svih tih različitih modela i tehnologija?
Po čemu su lateks madraci bolji (skuplji) od madraca sa oprugama? nekakvom laičkom logikom to nema smisla, ipak je opruga dugovječnija i skuplja od malo industrijske plastike.
Ovaj model nam je zapeo za oko pa ako bi tko bio voljan komentirati.

http://www.hespo.hr/madraci_vitalspring.htm

Inače, ja sam ravno 100 ona 60kg i preferiramo malo tvrđe madrace pa ako kome pomogne da nas savjetuje...

zahvaljujem unaprijed,

Hrvoje
Đepičasta opruga u izradi je skuplja dok bonell opruga jeftinija. Lateks je kao zlato, jako skup ali predivan materijal, naime imate i jeftinih madraca od lateksa ali u njima se nalazi oko 40% lateksa i onda vam se dogođa da nakon par godina se počinje trgat (raspadat), imao sam nekolio slučajeva s tim...
Madrac koji ste gledali je dobar model, ugodnije je spavat na đepičastoj nego bonell oprugi, za bilo koji model se odlučite kupite se tvrđi... pogledajte i brenardine i perfectine modele pa vidite tko nudi isti madrac ali po jeftinijoj cijeni

Madraci od opruga se pokušavaju izbacit jer zahtjevaju više prozvodnog vremena i više reklamacija ima na njih nego madrace od pjena!
Celtt is offline  
Old 09.12.2010., 14:27   #1673
??

Quote:
Celtt kaže: Pogledaj post
Đepičasta opruga u izradi je skuplja dok bonell opruga jeftinija. Lateks je kao zlato, jako skup ali predivan materijal, naime imate i jeftinih madraca od lateksa ali u njima se nalazi oko 40% lateksa i onda vam se dogođa da nakon par godina se počinje trgat (raspadat), imao sam nekolio slučajeva s tim...
Madrac koji ste gledali je dobar model, ugodnije je spavat na đepičastoj nego bonell oprugi, za bilo koji model se odlučite kupite se tvrđi... pogledajte i brenardine i perfectine modele pa vidite tko nudi isti madrac ali po jeftinijoj cijeni

Madraci od opruga se pokušavaju izbacit jer zahtjevaju više prozvodnog vremena i više reklamacija ima na njih nego madrace od pjena!

Preporucivati " uzmite tvrdji" je neozbiljno , da ne kazem neodgovorno ako se radi o osobi koja je iz branse. Uzecu to kao neupucenost u nove trendove i nova saznanja iz oblasti pravilnog spavanja. zaboravite tvrde i mekane madrace, uzmite odgovarajući madraca, a koji je odgovarajući saznati će te , za sada na zalost samo kod dva ponudjača madraca na Hrvatskom trzistu. Jedino ta dva imaju dijagnosticke uredjaje za mjerenje koji garantirano odredjuju najbolji madrac za svaku osobu, dakle za sada imate tu mogucnost kod www.bernarda.hr i madraci-online.com jer su jedino oni odlucili investirati prilicnu sumu eura u Xsensor koji definira gore navedeno.
A sto se tice, Bonella i Dzepicaste jezgre, te latexa, svako ima svojih prednosti i nedostataka. Sto se tice reklamacija kod latexa, to je stvar u losem izlivu, sto se moze uvijek i kod svakoga desiti. Pogledajte garantni rok,cijene, i probajte doci do mjerne usporedbe.
almador is offline  
Old 09.12.2010., 19:04   #1674
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moja bolja polovica i ja se pokušavamo informirati u vezi kvalitetnog i pristupačnog madraca. Može li netko stručan uputiti nas u prednosti i mane svih tih različitih modela i tehnologija?
Po čemu su lateks madraci bolji (skuplji) od madraca sa oprugama? nekakvom laičkom logikom to nema smisla, ipak je opruga dugovječnija i skuplja od malo industrijske plastike.
Ovaj model nam je zapeo za oko pa ako bi tko bio voljan komentirati.

http://www.hespo.hr/madraci_vitalspring.htm

Inače, ja sam ravno 100 ona 60kg i preferiramo malo tvrđe madrace pa ako kome pomogne da nas savjetuje...

zahvaljujem unaprijed,

Hrvoje

Budite oprezni sa tvrdoćom madraca...za 100 kilaša bi madrac sa linka trebao biti ok, ali bolja polovica bi mogla imati problema.

Uzeo sam Exclusiv F2 varijantu, znaći madrac slične tvrdoće. Ako se držimo narodne deklinacije lep-lepši-lep u 3 p.m., onda je on tvrd u 3 p.m.
Pa ako još takav madrac stavite na tvrdu podlogu, dobijete fosnu (dasku).
Na elastičnoj podnici bi mogao proći...ali se u mom slučaju poslije nekog vremena bolja polovica požalila na bolove u ramenu(a ima više oo 60kg).

Suma sumarum...madrac je sada na federima i s obzirom na tvrdoču i tanki sloj pu pjene ispod prošava traži pod mus nadmadrac (poželjno od hr pjene).
Cijena svega je nebitna, ali bi mi bilo puno jednostavnije da sam prije kupnje zanemario cijene, izabrao najugodniji madrac, pa šta košta da košta.
burny is offline  
Old 10.12.2010., 11:26   #1675
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Pošto sam apsolutni amater u pogledu madraca..
Zanimalo bi me koje mišljenje u svezi ovog madraca
http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3216978/a/catalog
Od sutra je sniženje gore navedenog madraca
Unaprijed zahvaljujem
itko
skvoter is offline  
Old 10.12.2010., 12:32   #1676
previse

Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
itko
previse love za premalo informacija,
vjerovatno je dzepicasta jezgra sa latexom ili hladnom pjenom na lezecoj plohi. iskreno ja ga nebi uzeo, previse love za staru stvar, za taj novac se da uzeti bolji i kvalitetniji madrac, a snizenje je smo varka, to je realna vrijednost proizvoda, ukoliko je sastav kao sto sam naveo
almador is offline  
Old 11.12.2010., 20:02   #1677
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
itko
niti slucajno, sta ce ti federi... dodaj jos malo para i kupi latex , ili hladno lijevanu pjenu, onda ce ti i ostati para. Federi i poliuretanska pjena su out. Ja proucavala.
stellaa is offline  
Old 12.12.2010., 04:45   #1678
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moja bolja polovica i ja se pokušavamo informirati u vezi kvalitetnog i pristupačnog madraca. Može li netko stručan uputiti nas u prednosti i mane svih tih različitih modela i tehnologija?
Po čemu su lateks madraci bolji (skuplji) od madraca sa oprugama? nekakvom laičkom logikom to nema smisla, ipak je opruga dugovječnija i skuplja od malo industrijske plastike.
Ovaj model nam je zapeo za oko pa ako bi tko bio voljan komentirati.

http://www.hespo.hr/madraci_vitalspring.htm

Inače, ja sam ravno 100 ona 60kg i preferiramo malo tvrđe madrace pa ako kome pomogne da nas savjetuje...

zahvaljujem unaprijed,

Hrvoje
Copy/paste sa stranice od Hespo :

"U svojoj najčišćoj formi latex je mliječna bijela tekućina koja poteče iz drveta zrelog kaučuka kad ga se zareže.
Kako bi se postigla optimalna svojstva za upotrebu u madracima nužno je prrirodnom latexu dodati sintetički jer na taj način dobije se mnogo veća udobnost i dugotrajnost.
Kad se kaže da je madrac od 100 % latexa to je točno jer on je u potpunosti napravljen od čestica gume bez obzira da li je dobiven ravno iz drva kaučuka ili ga je napravio čovjek u laboratoriju kopiranjem prirodnog postupka.
Moguće je napraviti i 100 % prirodan latex, ali mu svojstva više nisu tako dobra kao kod mješavine.
Madraci od latexa spadaju u skuplje tipove madraca radi mnogo viših troškova izrade od bilo koje druge vrste spužve, ali zato ima brojne prednosti u odnosu na njih, a posebno mnogo veću dugotrajnost."



Znači nije industrijska plastika....(guma i plastika nije isto), drugo moj savjet je, jer posjedujemo ovakav tip madraca, da uzmeš nešto sa latexom (imam 90kg , žena 60kg) i nema velikog prijenosa energije prilikom dizanja iz kreveta ili obrnuto dok kod madraca sa oprugom toga nažalost ima...

znači dovoljno tvrd madrac, udoban, i najbitnije meni je to da kad dođem doma iz noćne ili u toku noći s posla da ne probudim ženu dok idem spavat jer se ne zaljulja cijeli madrac dok se ja spremam leći

toplo preporučam madrac (što se tiče cijene treba iskoristit nešto tipa Ambijente ili sad za Božić i Novu godinu jer daju popuste plus popust na gootvinsko plaćanje i može se uzet na rate (kao što smo mi), od PBZ Maestro (6 rata)).... ipak se provede spavajući 1/3 života ne treba na tim stvarima žalit
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 12.12.2010., 23:05   #1679
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
Copy/paste sa stranice od Hespo :

"U svojoj najčišćoj formi latex je mliječna bijela tekućina koja poteče iz drveta zrelog kaučuka kad ga se zareže.
Kako bi se postigla optimalna svojstva za upotrebu u madracima nužno je prrirodnom latexu dodati sintetički jer na taj način dobije se mnogo veća udobnost i dugotrajnost.
Kad se kaže da je madrac od 100 % latexa to je točno jer on je u potpunosti napravljen od čestica gume bez obzira da li je dobiven ravno iz drva kaučuka ili ga je napravio čovjek u laboratoriju kopiranjem prirodnog postupka.
Moguće je napraviti i 100 % prirodan latex, ali mu svojstva više nisu tako dobra kao kod mješavine.
Madraci od latexa spadaju u skuplje tipove madraca radi mnogo viših troškova izrade od bilo koje druge vrste spužve, ali zato ima brojne prednosti u odnosu na njih, a posebno mnogo veću dugotrajnost."

Poštovani Lion, nemojte ovo shvatiti osobno, jer ste ispravno citirali izvor, ali puno toga ovdje nije točno
situcija je naime vrlo jednostavna: sintetički latex je dugotrajniji, a prirodni je puno udobniji, a sve mješavine su negdje između
mješavina sintetičkog i prirodnog latexa je uzrokovana cjenovnom primjenjivošću proizvoda, a ne nekakvim najboljim svojstvima
svatko od nas bi da nema razlike u cijeni izabrao prirodni latex, jer su njegova udobnost i ergonomska svojstva jednostavno odličina.
a to i košta, doduše kod nas malo puno previše, ali opet značajno iznad madraca od mješavine
znate li koja je razlika u postotku prirodnog latexa u "običnim" gumama i oima u formuli 1
stavrno mislite da te gume ništa ne valjaju jer se tako brzo troše, ili možda one najbolje prihvaćaju cestu i omogućuju najbolje performance bolidu?
To da svojstva madraca od prirodnog latexa nisu dobra kao ona od mješavina, jer mješavine duže traju je istina, ali nije li u tom slučaju madrac od bonel žice sa običnim gradlom puno dugotrajniji od bilo kojeg latex madraca?
Hespo nema madrace od prirodnog latexa pa pljuje po njima, a zna li netko koliki je uopće udjel prirodnog u "njihovoj" mješavini i ima li uopće prirodnog?

Što se cijena latexa tiče on je negdje u sredini cjenovnog raspona "spužvi" kako je navedeno, ima nešto nižu cijenu nego hladne pjene SHQ i preimuim kvalitete, i nešto nižu cijenu od memory pjene i dosta nižu cijenu od nekih specijalnih pjena.
ponovit ću još jednom:
Kad su u pitanju latex madraci – možemo reći da se cijela stvar svodi na odabir proizvođača latex jezgri, jer je “proces proizvodnje” latex madraca zapravo svodi na oblačenje gotovih latex jazgri, ne podcijenjujući važnost navlake za krajnji dojam i kvalitetu madraca.Kod latex madraca je način prezentacije te snaga branda ključni čimbenik izbora madraca, a gotovo je frapantno kolika je razlika u cijeni latex madraca koji se rade od identične latex jezgre.
da latex madraci ne moraju koštati bajoslovne novce možete zakljućiti jednostavnim postupkom guglanja i malog istraživanja
pozdrav
ivanmi is offline  
Old 12.12.2010., 23:18   #1680
@ivanmi...naravno da neću shvatit osobno...ipak po mom skromnom mišljenju nisi loše to obrazložio i naravno da nisam kompetentan da ulazi u dublje rasprave

ali recimo da ipak sve ta stranice raznih firmi koji se bave prodajom/proizvodnjom madraca neće sve reći...ali meni osobno je ipak takav latex kakav god da je bolji od madraca sa oprugama i naravno stvar ukusa

e sad da li je precjenjen sa cijenom, pa vjerujem da je kao i sve kako kod nas tako i u svijetu ali ljudi ponekad nemaju vremena ili tražit ili otić do tog mjesta gdje je jeftinije ili jednostavno se pomire s tim da je to tako i kupe ga

ja osobno bih volio da sve ima svoju cijenu i da se prema njoj može čovjek orijentirat u smislu koliko love toliko muzike ali nažalost još dugo nećemo gledat takav film ( naravno ne vrijedi za sve ukupno tj. za svu robu)
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.