Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 18:25   #161
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Kako si im ti argumentirala svoju stranu price? To da ti je netko usmeno nesto rekao sto se pokazalo u suprotnosti s onim sto ti je dao u pisanom obliku? Ti prodavaci cesto ni nisu zaposlenici operatera.
da mi nisu napomenili da je to pretplata na 2 godine.
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:29   #162
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
da mi nisu napomenili da je to pretplata na 2 godine.
Da te je usmeno informirao da ugovorne obveze nema onda bi mozda jos imala kaka takav argument (tesko bi dokazala), ali ako sam te dobro shvatio on te je informirao pismeno a ne i usmeno, ali to se na koncu svodi na to da nisi procitala to sto potpisujes.
Znam da je ljigavo od prodavaca tako lesinarit, dobro znaju da zrtve koje pokupe tako na ulici nece imat vremena/zivaca citat sve te ugovore i opce uvjete, ali bojim se da pravno gledano nemas neku alternativu.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:40   #163
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Da te je usmeno informirao da ugovorne obveze nema onda bi mozda jos imala kaka takav argument (tesko bi dokazala), ali ako sam te dobro shvatio on te je informirao pismeno a ne i usmeno, ali to se na koncu svodi na to da nisi procitala to sto potpisujes.
Znam da je ljigavo od prodavaca tako lesinarit, dobro znaju da zrtve koje pokupe tako na ulici nece imat vremena/zivaca citat sve te ugovore i opce uvjete, ali bojim se da pravno gledano nemas neku alternativu.
ne,nije pismeno.
to je on meni uvalio u plodinama,i ja kazem netreba to meni,a on vec nesto pise i da mi taj papir samo da potpisem. i ja potpisala i tek sam poslije skuzila da je to pretplata na 2 godine,kad su poceli stizat racuni.a ja tu karticu nisam ni ukljucila.sta sad da radim?
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:37   #164
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
ne,nije pismeno.
Onda se zali na to da nikad nisi dobila opce uvjete. Iako ne znam kako se dokazuje tako nesto.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 01:07   #165
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
ne,nije pismeno.
to je on meni uvalio u plodinama,i ja kazem netreba to meni,a on vec nesto pise i da mi taj papir samo da potpisem. i ja potpisala i tek sam poslije skuzila da je to pretplata na 2 godine,kad su poceli stizat racuni.a ja tu karticu nisam ni ukljucila.sta sad da radim?
znači ima nas više naivaca
moja divna priča je na strani prije
ja nisam jos nista rješila.. zapravo ni ne znam koliko ima smisla... mislim da je to borba s vjetrenjačama
idemo se javiti na potrošački kod?
mislim da je jednom bila jedna žena koja je imala sličnu priču, ako ne i istu.. i niti to ne pomaže

e da...sad imam novi problem.. već treći.. dakle, ja sam najprije potpisala pretplatu ne znajući kaj potpisujem, zatim je moj otac uzeo max-tv koji nam sad ne žele odjaviti, i sad neki dan dolaze nam doma neki tipovi iz Optime..nude te neke svoje jeftinije usluge (zbilja mi se čini da bi se kod njih moglo jeftinije proći) i moji starci potpišu opet neki ugovor,ovaj put s Optimom,a sve imamo kod T-coma, i telefon i internet... i kaj sad??
Nisam mogla vjerovati kad su mi rekli kaj su napravili
jel moramo odjaviti telefon kod t-coma? kolko se to plaća?
za internet nam ističe ugovor tek u 2mj... i to moramo odjaviti ako prelazimo na optimu? kak ide taj prijelaz od jednog operatera k drugome?
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 20:03   #166
Hej ljudi....

samo sam se htjela pohvalit tj.pohvalit ljude na forumu da nakon što sam poslušala savjete koje sam ovdje pročitala u vezi T-comovaca i njihovih uleta u Konzumu s pretplatom ito...uspjela sam dobit od odgovor da su mi stornirali račune i da nemam više obveze prema njima.... jupiiiii

dakle ako se uvalite u pretplatnički odnos s njima nemojte odustajat nakon prve odbijenice jer to svima rade nego pišite nanovo i žalite se da niste bili upoznati od strane osoblja o svim aspektima ugovora itd, zatim da niste potpisali u centru, te ste stoga trebali dobiti na kućnu adresu dokument kojim potvrđujete pretplatu, a to niste dobili, da broj niste stavili u mobitel (ako niste)...itd samo se žalite i trebalo upalit....

meni je... i zato svima hvala na savjetima
Emiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 20:06   #167
Nemojte odustajati, slazem se ali isto tako, pobogu, ne potpisujte sve sto vam se ponudi i naucite reci NE. Morate biti svjesni sto u pravnom smislu znaci vas potpis na dokumentu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:19   #168
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=129832

evo iz današnjeg glasa slavonije nešto o tome
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:29   #169
Quote:
Emiina kaže: Pogledaj post
dakle ako se uvalite u pretplatnički odnos s njima nemojte odustajat nakon prve odbijenice jer to svima rade nego pišite nanovo i žalite se da niste bili upoznati od strane osoblja o svim aspektima ugovora itd, zatim da niste potpisali u centru, te ste stoga trebali dobiti na kućnu adresu dokument kojim potvrđujete pretplatu, a to niste dobili, da broj niste stavili u mobitel (ako niste)...itd samo se žalite i trebalo upalit....

meni je... i zato svima hvala na savjetima
Hehe, nema na cemu - lijepo je cut da T-Com poklekne .

No ja sam cesto zatecen kolko su ljudi slabo svjesni svojih prava, "borbeni duh" nam desetljecima kaska za zapadnom europom, dok se to ne promjeni prema potrosacima ce se ponasat kao prema teladi.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:36   #170
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=129832

evo iz današnjeg glasa slavonije nešto o tome
Hm, malo mi je sumnjivo ovo sto pise da se ugovor uvijek moze raskinut. Vjerujem da to u praksi bas i nije tako. Postoji ovo sto pise u zakonu:

Quote:
Članak 46.

(1) Ako trgovac nije potrošaču dostavio potvrdu prethodne obavijesti iz članka 44. ovoga Zakona, potrošač će imati pravo raskinuti ugovor u roku od tri mjeseca.
Moguce da je kod trajnih ugovora situacija malo drugacija, ali nisam siguran da zaista mozes raskinut tako ugovor kad god pozelis ukoliko ti dostave i pisanu potvrdu - kao sto se u tom novinskom clanku sugerira.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:16   #171
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nemojte odustajati, slazem se ali isto tako, pobogu, ne potpisujte sve sto vam se ponudi i naucite reci NE. Morate biti svjesni sto u pravnom smislu znaci vas potpis na dokumentu.
Složila bih se sa Katrin.

I nadometnula, za sve vas koji ste ugovore potpisali ispred trgovačkih centara, na trgovima, sajmovima i slično.

Zakon o zaštiti potrošaća, konkretno članak 33. vam omogućava raskid tako potpisanog ugovora, bez ikakvog objašnjenja pružatelju usluge. Dakle, govorim o ugovorima koji su sklopljeni izvan poslovnih prostorija trgovca (ispred bilo koje supermarketa, na sajmu, itd...itd..)


Raskid ugovora

Članak 33.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 14 dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 32. ovoga Zakona.
(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.
(3) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.
(4) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme ako je obavijest o raskidu upućena unutar roka iz stavka 1. ovoga članka.


http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html

Ali na taj članak se trebate pozvati vi sami, i u predviđenom roku.

Ako ste već potpisali nešto, barem kada dođete doma pogledajte detaljnije što ste potpisali, a ne nakon 2 mjeseca, i iskoristite svoje pravo na jednostrani raski u omogućenom vam roku, ukoliko ono što ste potpisali zapravno ne želite.
*Majica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:02   #172
Jupiiiii meni su raskinuli pretplatnicki ugovos s T mobile.Poslala sam im dvije zalbe i sad je sve rijeseno.Nisam se nadala da ce tako brzo sve zavrsit,da sam znala prije odmah bi se zalila,al sad je napokon sve ok.
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:56   #173
Prije dvije godine uzeli smo max tv, na dvije godine. Prije nekih mjesec dana zovem njihovu službu za korisnike i pitam kad mi točno ističe usluga i vele 11.9. Danas odem u t-centar da odjavim i tamo mi rekoše da ističe 13.12., kao ne računaju probno razdoblje, i ako hoću otkazati da moram platiti penale, nekih 700 kn. dođem kući i opet nazovem i tamo mi kažu da mogu raskinuti ugovor bez ikakvih plaćanja penala. Što dalje, glupo mi je plaćati još tri mjeseca jer rijetko gledamo tv.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:40   #174
Koja je točno adresa na koju se šalju te žalbe? Može mail-om ili samo pismo??
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:38   #175
Ja sam poslala mailom,mislim da je bila ova adresa,ali nisam sigurna.Odi na njihovu stranicu pa najbolje provjeri. [email protected]
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:58   #176
Povreda ugovorne obveze

Pozdrav svim forumašima!

Ovako,imam problema s jednom privatnom telekomunikacijskom firmom koja mi pruža "internet" usluge.Internet pod navodnicima jer neznam dali se to može nazvati internetom.Potpisao sam ugovor čini mi se na 18 mijeseci. (kopiju ugovora nisam dobio).U ugovoru je navedena ugovorena brzina,promet i cijena,te da je potrebna teh.oprema u njihovom vlasništvu. Prvih 2-3 mijeseca je bilo koliko toliko ok,račune sam uredno plaćao ,a onda nastaju problemi..Internet malo radi malo ne.I kad radi,ne radi kako je dogovoreno,veliki pad brzine i ogromne latencije.Obećano mi je da će se problem riješiti i dok se problem ne riješi neće biti naplaćivano.Međutim dan danas problem nije riješen,uredno sam dobio svaki račun.Važno je napomenuti da sam u međuvremenu dobio dopis iz firme kako su promjenili tarife i kako mi je dodijeljena druga tarifa(skuplja) sa još većom brzinom + najam opreme.A brzina je ostala nepromjenjena.Telefonski nemogu nikoga kontaktirati zato jer se jednostavno ne javljaju,na broj mobitela i info broj koji stoji na računu.
Moram napomenuti da nisam jedina osoba koja ima problema sa dotičnom firmom.Znam barem 5 ljudi koji imaju isti problem.
Mene zanima,dali ja taj ugovor mogu ikako prekinuti,dali smiju mijenjati cijenu i tarife bez mog odobrenja..i dali oni mogu mene teretit za neplaćene račune,jer nemislim plaćati ono što nepružaju.

Hvala lijepo
Bl@cky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:19   #177
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=129832

evo iz današnjeg glasa slavonije nešto o tome
ovaj članak obiluje pravnim dezinformacijama, što je karakterisitka udruga za zaštitu potrošača kojima je skupo platiti pravnika pa onda prolistaju zakon i kojekako ga tumače.
Zakon točno kaže kad i kako se može raskinut ugovor na daljinu.

O objavi ove udruge kao nekom izumu šta su oni primjetili kod aparata za 1 kunu neću niti posebno lamentirat, obzirom da je udruga telekom, na čijem čelu je ako se ne varam g.Lubura koji je ujedno sudski vještak za telekomunikacije, s ovom tezom izašla pred mjesec ili dva.

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Onda se zali na to da nikad nisi dobila opce uvjete. Iako ne znam kako se dokazuje tako nesto.
teško, jer potpisom na zahtjevu potvrđuješ da si s njima upoznat, na svim zahtjevim stoji ta rečenica

Quote:
GEISCHA kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine uzeli smo max tv, na dvije godine. Prije nekih mjesec dana zovem njihovu službu za korisnike i pitam kad mi točno ističe usluga i vele 11.9. Danas odem u t-centar da odjavim i tamo mi rekoše da ističe 13.12., kao ne računaju probno razdoblje, i ako hoću otkazati da moram platiti penale, nekih 700 kn. dođem kući i opet nazovem i tamo mi kažu da mogu raskinuti ugovor bez ikakvih plaćanja penala. Što dalje, glupo mi je plaćati još tri mjeseca jer rijetko gledamo tv.
žali se i navedi kojim danom si zvao službu koja te krivo informirala.

Zadnje uređivanje Katrin : 18.09.2010. at 11:26.
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:37   #178
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
teško, jer potpisom na zahtjevu potvrđuješ da si s njima upoznat, na svim zahtjevim stoji ta rečenica
Poanta zakona o kojem govorim upravo i jeste ta da se ogranici ono sto se potpisuje na daljinu (ili na nekakvim standovima). Zbog toga i pise da je potrebno kupcu dostavit opce uvjete. U stvarima koje kupci potpisuju moze stajat sve i svasta, no pravnu tezinu ima samo ono sto je sukladno zakonima.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:57   #179
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Poanta zakona o kojem govorim upravo i jeste ta da se ogranici ono sto se potpisuje na daljinu (ili na nekakvim standovima). Zbog toga i pise da je potrebno kupcu dostavit opce uvjete. U stvarima koje kupci potpisuju moze stajat sve i svasta, no pravnu tezinu ima samo ono sto je sukladno zakonima.
hajde mi kaži gdje to piše da mu moraš fizički dostavit opće uvjete?

Sve obveze iz zakona, koje se protežu u prethodnoj obavijesti/potvrdi iste, rješavaju se kroz zahtjev i uvijek stoje na zahtjevu na kojem je korisnik upućen gdje može pronaći sve potrebno, a to je kod telekoma najčešće na netu.

nema tog zakona koji to ruši.
Pa nisu telekomi ludi

Dok udruge o zaštiti potrošača više budu brinili o svojim unutrašnjim klanovima i budu sve sličiniji sindikatima u tome, neće se potrošač zaštiti kako treba, pri čemu poglavito mislim na sferu telekomunikacija.
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 00:30   #180
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
hajde mi kaži gdje to piše da mu moraš fizički dostavit opće uvjete?
Drugacije je za ugovore sklopljene na daljinu i na ugovore sklopljene izvan poslovnog prostora trgovca. Ako ti netko nesto proda preko telefona, onda po clanku 44 mora dostaviti pisanu obavjest kupcu, ukoliko se sklopi ugovor na standu, onda pa clanku 32 trgova cmora objavjestit kupca da ima pravo raskida ugovora. To je sasvim logicno jer ne moze trgovac na standu nesto dat kupcu da potpice i kaze mu da opce uvjete moze procitat tek kad dodje doma (na internetu) ali da se ugovor ne moze raskinut. Tako da i u jednom i u drugom slucaju kupac ima mogucnost i pravo da "razmisli" o onome sto je potpisao, cak i ako u tome sto je potpisao pise da nema povratka. Bitno je dakle ono sto zakon kaze, ugovori su valjani tek ukoliko ih zakon ne "nadjacava". Stoga ako zakon kaze da kupac ima pravo raskida ugovora u roku od 14 dana, ili da trgovac mora dostavit pisanu obavjest u pisanom obliku - onda to mora biti tako ili ugovor ne vazi.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.