Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2011., 23:29   #41
ebote

patak, ovo je za sf...

i onda su ti isti anglo amrikanci napravili njemaču sada tu gdje je ...kičma evrope bez koje eu ne bi opstala god dana......u koju svrhu de mi recite...ovi poznavatelji sf znaju sigurno
indra2 is offline  
Old 15.04.2011., 23:29   #42
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Ali eto, valjda si nešto sada i skužio i ako je netko odgovoran za "kratko i krvavo 20. stoljeće" onda je to anglosaksonska (geo)politika ili kako je to pukovnik David Stirling, utemeljitelj britanske elitne postrojbe Specijalne zračne službe iliti SAS-a, rekao "Najveća pogreška koju smo mi Britanci napravili jest što smo mislili kako možemo nahuškati Njemačko Carstvo protiv Ruskog Carstva, da međusobno iskrvare do smrti".
To je rekao 70-ih kada je SSSR bio na vrhuncu, ali iz današnje perspektive i nisu napravili tako loš posao - u jednom stoljeću 40 milijuna mrtvih Istočnih Slavena plus 20 - 30 milijuna mrtvih Europljana uz minimalne vlastite gubitke...
Pa UK je druga priča.

Oni su podržavali mussolinija i u hitleru vidjeli branu prema SSSR-u.

Ali kakve veze SAD ima s tim ? SAD je njemačkoj pomagao i nakon 1.svjetskog rata i nakon 2.svjetskog rata kreditima.
Ako meni banka da kredit kojima ja kupim pištolj i ubijem te, tko je kriv ja ili banka ?
Rosevelt je mrzio hitlera i biran je čak 3 puta za predsjednika.
lettow is offline  
Old 15.04.2011., 23:30   #43
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
patak, ovo je za sf...

i onda su ti isti anglo amrikanci napravili njemaču sada tu gdje je ...kičma evrope bez koje eu ne bi opstala god dana......u koju svrhu de mi recite...ovi poznavatelji sf znaju sigurno
A ljudi vole teorije zavjera.
lettow is offline  
Old 15.04.2011., 23:32   #44
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
je ideja, isto kao i Rim, ali onda dođoše barbari i ostala stoka, socijalističko komunistička banda, nesposobna za brinuti se sami o sebi , nego im trebaju tate i mame i ode sve k vragu

pitajte se koliko ste vi u stvari učili o očevima američke nacije i tim idejama u vašim školama da bi išta znali što je to amerika..
Jel među te ideje spada i prodaja deka zaraženih tuberkolozom i boginjama domorodačkom stanovništvu, ciljano ubijanje žena i djece, istrebljenje životinjske vrste kako bi se uništila ljudska, trgovina i ukrašavanjem dijelovima ljudskog tijela ili kako je veliki otac nacije George Washington rekao o Indijancima -he compared them to wolves, "beasts of prey" and called for their total destruction?
dampyr is offline  
Old 15.04.2011., 23:36   #45
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
patak, ovo je za sf...

i onda su ti isti anglo amrikanci napravili njemaču sada tu gdje je ...kičma evrope bez koje eu ne bi opstala god dana......u koju svrhu de mi recite...ovi poznavatelji sf znaju sigurno

Napravili Njemačku? Mala, o čemu ti pričaš?
Inače vidim kako Meksiku cvjetaju ruže, Haitiju, Nikaragvi, Afganistanu, Iraku da dalje ne nabrajam sve koje su Ameri okupirali ili imali vojne akcije.

Njemačka je napravila samu sebe, to je jedna od najvećih nacija.
I glavni protivnici ujedinjenja su bili Britanci, Francuzi i Ameri. Tacherica je nagovarala Gorbačova da ostavi vojsku u istočnoj Njemačkoj. I imaš transkripte tih razgovora, da ne bi i to proglasila sf-om.
dampyr is offline  
Old 15.04.2011., 23:37   #46
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Pa UK je druga priča.

Oni su podržavali mussolinija i u hitleru vidjeli branu prema SSSR-u.

Ali kakve veze SAD ima s tim ? SAD je njemačkoj pomagao i nakon 1.svjetskog rata i nakon 2.svjetskog rata kreditima.
Ako meni banka da kredit kojima ja kupim pištolj i ubijem te, tko je kriv ja ili banka ?
Rosevelt je mrzio hitlera i biran je čak 3 puta za predsjednika.
Odustajem. Sretno u životu...
dampyr is offline  
Old 15.04.2011., 23:38   #47
i šta, sada ćemo o henry davidu....i ne mogu plaćati porez državi koja ispred svoje senatske kuće prodaje ljude kao cattle, ili marku twainu, rat sa španjolskom ima imperijalistički karakter...

ovo me podsjeća na stoku koja kaže kako se kuće u americi proizvode od papira, a u isto vrijeme ne kažu da se takve iste proizvode u kanadi i australiji i japanu....zašto jeli možda zato što su bolje, jest bolje su.....ali jedinu u jamerici nisu
indra2 is offline  
Old 15.04.2011., 23:44   #48
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
i šta, sada ćemo o henry davidu....i ne mogu plaćati porez državi koja ispred svoje senatske kuće prodaje ljude kao cattle, ili marku twainu, rat sa španjolskom ima imperijalistički karakter...

ovo me podsjeća na stoku koja kaže kako se kuće u americi proizvode od papira, a u isto vrijeme ne kažu da se takve iste proizvode u kanadi i australiji i japanu....zašto jeli možda zato što su bolje, jest bolje su.....ali jedinu u jamerici nisu
Šta znači neki Mark Twain Filipincima koje su strijeljali američki vojnici koji su kao šatro dolazili kao osloboditelji od zlih "katoličkih" Španjolaca?

I mala, stoka ti nosi glavu
dampyr is offline  
Old 15.04.2011., 23:48   #49
hoćeš

možda o onom američkom generalu koji je na filipinima rekao ....smaknite sve iznad 10 godina....hoćeš o tome....bio je smjenjen

daj pokrij se ušima i zahvali onom socijalističkom banditu goreu što je izmislio internet da budale mogu pisati
indra2 is offline  
Old 16.04.2011., 00:33   #50
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post

Njemačka je napravila samu sebe, to je jedna od najvećih nacija.
I glavni protivnici ujedinjenja su bili Britanci, Francuzi i Ameri. Tacherica je nagovarala Gorbačova da ostavi vojsku u istočnoj Njemačkoj. I imaš transkripte tih razgovora, da ne bi i to proglasila sf-om.


Nikad, Amerikanci su bili najveći zagovornici ujedinjenja Njemačke. Ronald Reagan je došao osobno u Berlin i u svom slavnom govoru pozvao komunistički imperij zla da sruši berlinski zid.

http://www.google.hr/url?sa=t&source...MRBwJg&cad=rja


Ovo je rekao predsjednik Bush stariji povodom ujedinjenja :


http://www.google.hr/url?sa=t&source...qasuEg&cad=rja
Kanzas is offline  
Old 16.04.2011., 03:28   #51
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Nikad, Amerikanci su bili najveći zagovornici ujedinjenja Njemačke. Ronald Reagan je došao osobno u Berlin i u svom slavnom govoru pozvao komunistički imperij zla da sruši berlinski zid.

http://www.google.hr/url?sa=t&source...MRBwJg&cad=rja


Ovo je rekao predsjednik Bush stariji povodom ujedinjenja :


http://www.google.hr/url?sa=t&source...qasuEg&cad=rja
Opet ti sa svojim slavnim govorima.

Priča se o pozadini. A u pozadini je Staljin, sudeći prema novootvorenim ruskim, odnosno sovjetskim arhivima, još davne 1952. g. Amerikancima ponudio nagodbu prema kojoj bi dopustio ujedinjenje Njemačke, ali pod uvjetom da se takva Njemačka bude neutralna poput Austrije tj. ne bude članica nijednog vojnog pakta usmjerenog protiv SSSR-a, što je, nakon 27 milijuna mrtvih, bio sasvim opravdan zahtijev.

No kao što je poznato, Ameri su odbili i radije su išli u konfrontaciju sa SSSR-om, em kako bi mogli opravdati mlrd $ poreznih obveznika koji će završiti u džepovima raznih korporacija, em da bi mogli maltretirati cijeli svijet pod egidom zaštite od "komunističkog imperija zla"...

A kada je došla 1990. g. opet su imali isti zahtijev. Ujedinit ćete se samo ako ostanete u NATO-u. Baš me zanima što bi bilo da su Nijemci nekim čudom rekli ne...

Prema tome pusti govore, i Washington je svašta govorio Irokezima pa ih je prvom prilikom izdao i praktično uništio njihovu civilizaciju, govorio je i Wilson (inače tipičan američki imperijalist i notorni rasist) s jedne strane o pravu malih naroda na samoopredjeljenje – pa su se na to 1918. pozivali i Hrvati – dok je s druge karipske crnce smatrao nižim bićima, te je brutalnu američku okupaciju Haitija obrazložio crnačkom inferiornošću, a nešto blažu vojnu intervenciju na susjednu Dominikansku Republiku, sa dominirajućim bjelačkim stanovništvom, koje je navodno spremnije prihvatiti zapadne uzuse.
A u tome kontekstu treba spomenuti i Roosevelta koji je godinama uvjeravao američku javnost da je Hitler pozitivna politička osoba u evropskoj politici (Lettow me naročito nasmijao sa onim "Rosevelt je mrzio hitlera i biran je čak 3 puta za predsjednika", još više nego ti sa svojim "govorima").
U svakom slučaju, od samih početaka kada su puritanski hodočasnici prodavali Indijancima zaražene deke i tvrdili da time obavljaju Božji posao pa do danas, kombinacija gluposti i zloće u američkoj politici ne prestaje dominirati.

I za kraj, i Sanader je svašta govorio na splitskoj Rivi tamo 2 i neke pa vidimo kako je to završilo za Gotovinu...
dampyr is offline  
Old 16.04.2011., 03:41   #52
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
možda o onom američkom generalu koji je na filipinima rekao ....smaknite sve iznad 10 godina....hoćeš o tome....bio je smjenjen

daj pokrij se ušima i zahvali onom socijalističkom banditu goreu što je izmislio internet da budale mogu pisati
Od američkih generala najviše cijenim Smedleya Butlera (1888.-1940.) general-bojnika američkih marinaca, kojeg je general MacArthur nazvao „jednim od istinskih velikih generala u američkoj povijesti" i kojemu je dva puta dodijeljen Orden časti.

I s obzirom da Kanzas voli govore, evo njegov govor iz 1933. g. Butler je ovako sažeo svoju vojnu karijeru: „Služio sam u svim dodijeljenim časničkim činovima, od zastavnika do general-bojnika. I tijekom tog razdoblja većinu svog vremena proveo sam kao batinaš za Veliki biznis, za Wall Street i bankare. Ukratko, bio sam reketar, gangster za kapitalizam... Pomogao sam, 1903. godine, da Honduras bude baš „kako treba" za američke kompanije voća. Pomogao sam 1914. da se Meksiko, posebno Tampico, učini sigurnim za američke naftne interese. Pomogao sam da se od Haitija i Kube učini pristojno mjesto za dečke iz National City Banka, da bi u njima mogli prikupljati dobit. Pomogao sam u uništavanju pet-šest srednjeameričkih republika u korist Wall Streeta. Popis reketarenja je dugačak.

Pomogao sam 1909.-1912. da se očisti Nikaragva za međunarodnu bankovnu kuću Brown Brothers. Donio sam svjetlo u Dominikansku Republiku 1916. godine, zbog američkih šećernih interesa. U Kini sam se pobrinuo da Standard Oil može neometano raditi po svome... Gledajući unatrag, čini bi se da bih mogao Alu Caponeu dati nekoliko savjeta. Najbolje što je on mogao bilo je provoditi svoj reket u tri okruga. Ja sam djelovao na tri kontinenta
."

I mala, vjerovatno bi i starom Smedleyu, da je živ, rekla - aaa... hoćeš o Linckolnu... hoćeš o tome... aaa... pokrij se ušima stoko... aaa... uuu... hoćeš o tome... budi sretan što su te uopće pustili u marince... aaa... uuu... pokrij se ušima stari konju... stoko... aaa...
dampyr is offline  
Old 16.04.2011., 04:10   #53
Koje su ovo revizije povijesti Dampyre, povijest nije arhiv iz kojeg ćeš ti čeprkati što ti paše i slagati mozaik kakav odgovara tvojim apriornim tezama/ niskim strastima.
Allahu_Akbar is offline  
Old 16.04.2011., 13:49   #54
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Koje su ovo revizije povijesti Dampyre, povijest nije arhiv iz kojeg ćeš ti čeprkati što ti paše i slagati mozaik kakav odgovara tvojim apriornim tezama/ niskim strastima.
Pa je da, ti si u pravu, Nijemci su jednostavno genocidan narod koji je po de foltu izrodio Hitlera bez apsolutno ikakvog utjecaja izvana iliti Hitler je nesretna reakcija na grozne ruske boljševike, taj "imperij zla".

I ti si naravno upotrijebio sve činjenice i svoje znanje da opovregneš sve što sam ustvrdio.

Ali baš me zanima, daj mi svoje objašnjenje kako to da Engleska banka niti newyorške banke nisu htijele dati ni pfeninga kredita Njemačkoj i to Njemačkoj kojom je vladala izrazito protukomunistička Vlada desnog centra na čelu sa Heinrih Bruningom, dok su samo dvije godine kasnije koaliciskoj Vladi sa Hitlerom odmah dali te, za život važne, kredite?

Kako objašnjavaš ulogu Hjalmar Schachta koji je odbijao Kreugerove kredite iako je znao da je to put u krizu? Kao objašnjavaš da ga je jedan od prvih Hitlerovih poteza nakon dolaska na vlast postavljanje njega i opet za guvernera Reichsbanke na kojem je položaju bio do 1939. g.?

Kako objašnjavaš Smithova i Murphijeva izviješća američkoj Vladi?

Timesovu praktično kampanju za opravdanje Hitlerovog državnog udara iz 1933. g., da ne govorim o ostalom nizu zapadnih medija koji su sudjelovali u usponu nacista?

Kreugerovu smrt?

Direktno finanaciranja Nacističke stranke od strane Royal Dutch Schella,te na taj način spašavanje nacističke stranke koja je u tom trenutku bila u velikim dugovima i de facto u bankrotu?

Evo, izazivam te da, stavku po stavku, pobiješ te tvrdnje i objasniš Hitlerov uspon bez pomoći anglosaksonskih financijskih, medijskih i državnih krugova!

Zadnje uređivanje dampyr : 16.04.2011. at 13:55.
dampyr is offline  
Old 16.04.2011., 15:15   #55
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Ali baš me zanima, daj mi svoje objašnjenje kako to da Engleska banka niti newyorške banke nisu htijele dati ni pfeninga kredita Njemačkoj i to Njemačkoj kojom je vladala izrazito protukomunistička Vlada desnog centra na čelu sa Heinrih Bruningom, dok su samo dvije godine kasnije koaliciskoj Vladi sa Hitlerom odmah dali te, za život važne, kredite?
SAD je pomagao njemačkoj i 20-ih godina, puno prije hitlera.

Na koncu, jedan od razloga zašto je Hitler došao na vlast je velika gospodarska kriza.

A ona je u njemačkoj bila najjača u europi upravo zato što je njemačka bila financijski i gospodarski povezana sa SAD-om (u kojem kriza izbija).
lettow is offline  
Old 16.04.2011., 15:26   #56
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Pa je da, ti si u pravu, Nijemci su jednostavno genocidan narod koji je po de foltu izrodio Hitlera bez apsolutno ikakvog utjecaja izvana iliti Hitler je nesretna reakcija na grozne ruske boljševike, taj "imperij zla".
Naravno, puno uvjerljivije tumačenje jest da su Amerikanci instalirali Hitlera.
Ti ili nisi u stanju razlikovati bitno od nebitnoga ili jednostavno ne želiš. Dakle, poznato je, štoviše dio je mainstream historiografskoj tumačenja da su oštre odredbe Versajskog mira pridonijele radikalizaciji njemačke političke scene. Međutim, glavnu ulogu su u tome odigrali Francuzi koji su se osjetili najugroženiji snažnom Njemačkom. Ne Britanci, još manje Amerikanci. Međutim kako je vrijeme prolazilo tako su se križale obveze koje je Njemačka morala ispuniti. Uz to, ekonomska kriza je učinila svoje u daljnoj radikalizaciji. No sve to ne mijenja činjenicu da su Nijemci instalirali Hitlera, a ne netko drugi. Izabrali ga na izborima. Tu priča počinje i završava.
A ove engdahlovske budalaštine su bulažnjenja bez osnova.
Allahu_Akbar is offline  
Old 16.04.2011., 20:11   #57
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post

A kada je došla 1990. g. opet su imali isti zahtijev. Ujedinit ćete se samo ako ostanete u NATO-u. Baš me zanima što bi bilo da su Nijemci nekim čudom rekli ne...


Da, težak zahtjev su im postavili, ostanak u NATO-u. Kako su nerazumni ti Amerikanci. Gorbachov je tražio 55 milijardi maraka za ujedinjenje, i dobio ih. Margaret Thatcher je zakasnila sa svojim zahtjevima.
Kanzas is offline  
Old 16.04.2011., 22:24   #58
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
SAD je pomagao njemačkoj i 20-ih godina, puno prije hitlera.

Na koncu, jedan od razloga zašto je Hitler došao na vlast je velika gospodarska kriza.

A ona je u njemačkoj bila najjača u europi upravo zato što je njemačka bila financijski i gospodarski povezana sa SAD-om (u kojem kriza izbija).
Ne znam jel ti uopće čitaš napisano ili koji k...? Hoćeš da ti se nacrta? Evo:

- ni nisam rekao da newyorški i londonski bankari nisu davali Njemačkoj kredite, dapače kratkoročni krediti tih banaka Njemačkoj su im bili najunosniji poslovi na cijelom svjetskom financijskom tržištu 20-ih godina.

- njemačke banke i općenito gospodarstvo su postali ovisni o tim kreditima, a jedan od glavnih razloga je bila ona legendarna hiperinflacija koja je gotovo uništila njemački kapital i zalihe njemačkih banki uz naravno prekomjernih reparacija te okupacije Ruhra.
Na kraju 20-ih je Njemačka bila dužna 16 mlrd maraka i to sve u kratkoročnim kreditima!

- a kada je krenula bankarska kriza, iznenada su im zatvorili sve moguće kreditne linije, a Krueger koji je u tom trenutku Njemačkoj i ostalim zemljama kontinentalne Europe ponudio hitne stabilizacijske kredite je nađen mrtav. Švedski istražitelji su kasnije utvrdili da je bio ubijen.

- očajnim njemačkim inustrijalcima dolaze bivši predsjednik Reichsbanke i zagovara Hitlera, a jedna od najmoćnjih korporacija, Royal Dutch Shell počinje vraćati sve dugove NSDAP-a i financirati njihove skupove. Na to se financiranju nacista pridružuju i njemački industrijalci. Sastavlja se nova vlada sa Hitlerom i Njemačka iznenada opet dobija kredite istih banaka koji su samo godinu dana ranije odbijali dati i pfening kredita.

- Hitler vrši državni udar, a mnogi zapadni mediji na čelu sa londonskim Timesom zajedno sa mnogim zapadnim političarima uključivši Churchilla i Roosvelta se kidaju da ga opravdaju.

- dotok kapitala nadmašuje čak i onaj iz 20-ih te se direktno financira njemačka ratna mašinerija, a prednjače američke banke sa čak 70% svih kredita koji su dani nacističkoj Njemačkoj

- ne možeš mi reći da su davali njemu kredite kao brani od boljševika, jer njemačkoj Vladi na čelu sa Heinrih Bruningom kojoj su 1930. g. odbili dati kredite je isto bila izrazito protukomunistička vlada desnog centra. Njima nisu trebali antikomunisti nego luđaci koji će opet uvući Nijemce u rat sa Rusima. A svatko tko je tada čitao Main Kampf je znao da je Hitler pravi luđak za to. Hitler nije ništa napravio što nije napisao da će napraviti.

Zadnje uređivanje dampyr : 16.04.2011. at 23:29.
dampyr is offline  
Old 16.04.2011., 23:16   #59
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Naravno, puno uvjerljivije tumačenje jest da su Amerikanci instalirali Hitlera.
Ti ili nisi u stanju razlikovati bitno od nebitnoga ili jednostavno ne želiš. Dakle, poznato je, štoviše dio je mainstream historiografskoj tumačenja da su oštre odredbe Versajskog mira pridonijele radikalizaciji njemačke političke scene. Međutim, glavnu ulogu su u tome odigrali Francuzi koji su se osjetili najugroženiji snažnom Njemačkom. Ne Britanci, još manje Amerikanci. Međutim kako je vrijeme prolazilo tako su se križale obveze koje je Njemačka morala ispuniti. Uz to, ekonomska kriza je učinila svoje u daljnoj radikalizaciji. No sve to ne mijenja činjenicu da su Nijemci instalirali Hitlera, a ne netko drugi. Izabrali ga na izborima. Tu priča počinje i završava.
A ove engdahlovske budalaštine su bulažnjenja bez osnova.
pa upravo si ti taj koji ne razlikuje bitno od nebitnog. Ti tupiš sa Versajskim mirom kao da odmah u startu nisam rekao da su Nijemci ostali bez kapitala upravo zbog prekomjernih ratnih reparacija, okupacije Ruhra i hiperinflacije koja je bila izazvana upravo okupacijom

I što se tiče okupacije, Britanija se distancirala javno, ali iza kulisa je radila po svome tj. tražila je od Francuske da joj zauzvrat prepusti svoja prava na području Mosula. Britancima je također išlo na ruku da Francuzi preuzmu ulogu kaznene ekspedicije.

Ekonomska kriza isto nije nastala samo od sebe. Prvo je došlo do bankarske krize, a Nijemci nisu imali vlastitog kapitala za zaustavljanje te krize dok su im istovremeno prekinute sve linije kreditiranja. Tako se bankarska kriza pretvorila u nezaposlenost, bankrote, inflaciju itd.
A to sve je itekako bitno ili ti živiš u nekom svijetu u kojem financije nisu bitne niti imaju ikakvo značenje za ostatak ekonomije i politiku?

Što se tiče njemačkog izbora Hitlera ni tu nisi u pravu. Naravno da se u takvim kriznim uvijetima politička scena radikalizirala, a i uz obilatu financijsku i medijsku podršku nacistima od strane zapadnih financijskih krugova i domaćih industrijalaca je njihov rejting rastao. I istina je da je na njemačkim srpanjskim izborima za Reichstag nacistička stranka odnijela 37.4% glasova i postala najveća stranka u Reichstagu.
Ali samo četiri mjeseca kasnije, na drugim izborima u studenom podrška nacistima pala je na 33.1%, što je značilo da je prošao vrhunac Nacističke stranke. Mnogi radnici srednjeg staleža koji su glasali za Hitlera u srpnju su povukli svoj glas, jer ga nisu željeli na vlasti.

Na to je Hitler de facto izvršio državni udar (da sada ne objašnjavam paljenje Reichstaga), namjestio izbore, a kao što sam već napisao, mnogi zapadni mediji na čelu sa londonskim Timesom zajedno sa mnogim zapadnim političarima uključivši Churchilla i Roosvelta su se potrgali da ga opravdaju.
Znači Nijemci nisu izabrali Hitlera na regularnim, poštenim izborima niti je druga po veličini njemačka stranka sudjelovala na tim izborima (uništena je u državnom udaru uz veliku podršku Zapada), pa prema tome tvoje stupidno pojednostavljenje nikako nije točno.

I o Engdhalu. On ništa nije otkrio, on je samo u svoje teorije ukomponirao ono na što su mnogi drugi znanstvenici, novinari i pisci davno prije uputili. Također 90 % onoga što sam na(pre)pisao praktično možeš naći na Wikipediji, prema tome to nisu nikakve engdahlovske teorije urote, nego imaš hrpetine izvora za sve navedeno.
I u ostalom, on se tom cijelom tematikom bavi na čitavih 14 i pol stranica, iako priznajem da dobro dođu kada pišeš postove.

I momak, opet nisi ni jednu stavku pobio, osim što si dao do znanja da živiš u nekom alternativnom svijetu u kojem krediti, financije i banke nisu bitne, političke stranke se biraju bez imalo izbornog inžinjeringa, financijskih injekcija te izakulisnih igara, a ekonomske krize valjda rastu na drveću.

Zadnje uređivanje dampyr : 16.04.2011. at 23:27.
dampyr is offline  
Old 16.04.2011., 23:33   #60
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Da, težak zahtjev su im postavili, ostanak u NATO-u. Kako su nerazumni ti Amerikanci. Gorbachov je tražio 55 milijardi maraka za ujedinjenje, i dobio ih. Margaret Thatcher je zakasnila sa svojim zahtjevima.
Pa da, Njemačka se mogla ujediniti još 1952. g., ali kako su ti Rusi bili nerazumni, tražili su da Njemačka koja je desetljeće ranije pobila pola Europe bude vojnički neutralna. Opet me nasmijavaš!

Ali pustimo to, što kažeš na starog Smedleya i njegov govor? Veliš stara nezahvalna konjina ili?
dampyr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.