Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 18:48   #1
Pohano meseko

upravo se spremam raditi pohanu piletinu i zanima me da li netko ima recept za super fino pohano, da nije tvrdo, nego baš onak kak treba
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:03   #2
ja ju prije pohanja stavim u mlijeko s vegetom da malo odstoji ... onda mi je baš njam
moja šogorica je stavi u mineralnu i baš je bila odlična
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:14   #3
ma ja sam totalni tutlek kaj se tiče pohanja tako da tražim sve dobronamjerene savjete..i eto, odmah sam stavila meso u mlijeko
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:35   #4
Probaj za promjenu slijedeće : zemi mašinicu za mljevenje oraha pa namelji šaku, dvije kikirikija, te kod pohanja, umjesto u prezle, uvaljaj u kikiriki...dobra kombinacija.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 10:01   #5
Probaj i skupa s prezlama pomiješati malo sezama.
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 12:45   #6
... ili parmezana.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 13:12   #7
Mene je jedna teta iz Šestina naučila da se panirano meso poslaže u tepsiju zalije s uljem (manje nego kaj treba za pohanje u fritezi ili loncu) i stavi u pećnicu na 220 dok ne porumeni. Naime, ovako se meso ispeče do kosti i nije krvavo unutra, a vani zagoreno, a i manje je masno. Ja sam se oduševila
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 14:25   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Naime, ovako se meso ispeče do kosti i nije krvavo unutra, a vani zagoreno, a i manje je masno.

Nije pohano izvana zgoreno i krvavo u sredini zato jer to tako mora biti, nego samo ako se loše pripremi.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:14   #9
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Nije pohano izvana zgoreno i krvavo u sredini zato jer to tako mora biti, nego samo ako se loše pripremi.
Ne kužim your point Pa naravno da tak nebi trebalo biti, ali uza sav trud i savjete tipa zareži malo batak, smanji vatru i sl. meni u sredini oko kosti zna ostati krvavo, dok mi se na ovaj način s pećnicom to još nije dogodilo
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:25   #10
Dvije su poante.

Jedna, super je da to što ti pečeš u pećnici nije krvavo i sigurno je fino, ali uz sve dužno poštovanje - TO NIJE POHANJE.

Druga, ne pušim spike da je NEMOGUĆE ispohati meso tako da u sredini ne bude krvavo, ali ako ga prerano izvadiš i/ili pogriješiš jačinu vatre i/ili nešto treće, naravno da u tome nećeš uspjeti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:29   #11
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Dvije su poante.

Jedna, super je da to što ti pečeš u pećnici nije krvavo i sigurno je fino, ali uz sve dužno poštovanje - TO NIJE POHANJE.

Druga, ne pušim spike da je NEMOGUĆE ispohati meso tako da u sredini ne bude krvavo, ali ako ga prerano izvadiš i/ili pogriješiš jačinu vatre i/ili nešto treće, naravno da u tome nećeš uspjeti.
Zar sam napisala da je ne moguće?
Napisala sam da mi se to po ovoj mojoj metodi nije nikad dogodilo da je ostalo krvavo. Iskreno, često puta radim sve kao uvijek, pa ispadne krvavo. Osobno, glupo mi se s tim zamarati i truditi pa da ispadne loše, a još k tome zaserem sve okolo s uljem. Ovako poslažem, pouljim, poklopim i sve uredno, čisto, pohano do kosti i yummie
Što se tiče definicije "pohano" vrlo je diskutabilno, jer imamo sve što je potrebno kod pohanje a to je: paniranje, ulje i izvor vrućine.
Probaj, pa onda javi jel je ili nije "pohano"
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:03   #12
Kako doziraš ulje? Slaže li se meso isključivo jednoslojno?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:00   #13
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kako doziraš ulje? Slaže li se meso isključivo jednoslojno?
Jednoslojno i ulje se prelijeva preko mesa, dakle bitno je da se cijedi preko gornjeg vrha na podlogu i to da bude jedan prst od dna.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 03:25   #14
Mene je moja sveki naučila jedan trik koji redovito primjenjujem: komade piletine prije paniranja stavim na neko neko vrijeme (cca 5-10 min - ovisno o komadu - bataci duže, bijelo meso kraće) u vruću posoljenu vodu da se malo prokuhaju. Onda ih izvadim, dobro obrišem, paniram, pržim... Meso bude meko i sočno, nigdje krvavo, a usput dobijem i nekakav pileći polu-temeljac za finu juhicu s povrćem...
Što se tiče komada piletine koji su mi najbolji po ukusu kad su pohani, moram priznati da su mi, bez obzira što možda - zbog veće količine masnoće - i nisu najzdraviji, zabatci naj-naj...Prsa su mi "presuha", njih jedem inače često "na naglo", pa si ono malo puta (koliko uopće poham) priuštim "nezdrave" sočne zabatke
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:34   #15
i mi smo "otkrili" file zabatka - vindija ima one otkostene i otkozene. prije pripreme jos dobro obrezem masnocu, zilice i ostatke hrskavice (ako ih ima) i napravim prave male odreske, pa to poham.

fantasticno je, najbolja pohana piletina ever! mekano, fino, socno...

inace se s mesom s kostima ne zafrkavam kod pohanja (hocu reci, uopce ga ne radim), upravo zbog debljine i krvi. a osim piletine poham jos samo teleci but.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 00:08   #16
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
i mi smo "otkrili" file zabatka
.
ja ih ne volim pohane
ali što su dobri za ražnjiče
i kaj je najbolje 99% ljudi uopće na skuže da se ne radi o prasetini
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 00:09   #17
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mene je jedna teta iz Šestina naučila da se panirano meso poslaže u tepsiju zalije s uljem (manje nego kaj treba za pohanje u fritezi ili loncu) i stavi u pećnicu na 220 dok ne porumeni. Naime, ovako se meso ispeče do kosti i nije krvavo unutra, a vani zagoreno, a i manje je masno. Ja sam se oduševila
Ovo što sam poboldala se odnosi na svo panirano meso ili samo ono koje ima kost? Radila bih tako teleće šnicle, čisto zbog manje masnoće, pa pitam.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 01:58   #18
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
i mi smo "otkrili" file zabatka - vindija ima one otkostene i otkozene. prije pripreme jos dobro obrezem masnocu, zilice i ostatke hrskavice (ako ih ima) i napravim prave male odreske, pa to poham.

fantasticno je, najbolja pohana piletina ever! mekano, fino, socno...

inace se s mesom s kostima ne zafrkavam kod pohanja (hocu reci, uopce ga ne radim), upravo zbog debljine i krvi. a osim piletine poham jos samo teleci but.
meni su vidis najbolji pohani zabatci bez koze, ali s kostima
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:08   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mene je jedna teta iz Šestina naučila da se panirano meso poslaže u tepsiju zalije s uljem (manje nego kaj treba za pohanje u fritezi ili loncu) i stavi u pećnicu na 220 dok ne porumeni. Naime, ovako se meso ispeče do kosti i nije krvavo unutra, a vani zagoreno, a i manje je masno. Ja sam se oduševila
Na tu foru je i mene (koja bum spohala i staru čarapu da super izgleda i bude ukusna) digla jednom moja prijateljica koja je antitalent za kuhanje, a kamoli pohanje! Uglavnom - nikad više, žali bože mesa...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:50   #20
ja imam taj ultimativni recept za fino-meko-dokuhano-rešpohano pileće meso (naročito batki i zabatki, s i bez kosti) ...ali, kad čitam sve kaj ste gore napisali ...maaaaa, NE DAM recept pa da se izvalili ovdje na leđa i molili sa sve 4 u zraku
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.