Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 19:07   #4421
Quote:
Arijam kaže: Pogledaj post
Meni zapravo fali najbolja prijateljica. Imam dosta ljudi za izlaske i neka rendom grupna druženja, ali nemam nikoga jaaako bliskog s kim mogu dijeliti sve tajne i nazivati ih u 4 u noći. Okej, teoretski, nije se dogodila takva potreba, ali mogla bih nazvati nekolicinu ljudi u bilo koje doba, no ne postoji ta jedna osoba koju bih prvu nazvala bez razmišljanja i pred kojom mi ne bi bilo neugodno.
Ne znam trebam li kriviti to što sam introvert ili ne znam uspostavljati bliska ženska prijateljstva ili su se okolnosti tako posložile. Zapravo ne kužim uopće kako si cure mojih godina postanu najbliže prijateljice, gdje se nađu i prepoznaju kao potencijal, kako se to prijateljstvo razvije.
Imam dojam da već većina onih kojima sam okružena već imaju svoje dugogodišnje najbolje ženske prijateljske veze, koje obično potječu iz vremena osnovne/srednje škole ili faksa.

Da ne ispadnem baš totalni socijalni retard , da uđe u zapisnik, imala sam neke najbolje prijateljice u životu. Onu iz osnovne škole polako je zamijenila srednjoškolska, a nakon selidbe u drugi grad radi studiranja, i to srednjoškolsko prijateljstvo se lagano ugasilo. Onda sam upoznala svoju fakultetsku najbolju prijateljicu, međutim, prije par godina, pri kraju faksa, ona se vratila u svoj rodni grad. I dalje se čujemo i nju prvu zovem kad se nešto značajno dogodi. Ali to može biti u vrlo nepravilnim vremenskim razmacima. Iako mi je neizmjerna podrška i najbolja na svijetu, to nije isto kao da se vidimo svako malo, pijemo kave, tračamo, šopingiramo itd.
Uz to, nikad nisam imala puno bliskih/polubliskih ženskih frendica. Umjereni introvert, volim ljude, ali nikad suviše društvena, oduvijek je tako. I baš zato mi trenutno u životu fali imati najbolju prijateljicu.

Ali kako uopće te stvari s prijateljstvom funkcioniraju nakon izlaska iz sustava školovanja? Nije mi to bilo piece of cake ni kad sam, tijekom školovanja, bila okružena ljudima iste dobi i sličnih interesa, kako li ću sada među divljim odraslima. :/

Ne mora značiti da blisku prijateljicu pronađeš samo u vrijeme sustava obrazovanja.To nije nikakvo pravilo.Možeš imati najbolju prijateljicu u osnovnoj i dok odrastate polako se produbljuju razlike među vama,nemate više zajedničkih interesa kao u tim danima.To je normalno i ne treba žaliti za time.Što se tiče frendice s faxa možda da vam se putevi sada nisu razdvojili,razdvojili bi se opet nekim drugim okolnostima.Znam da opet ima iznimki koje se druže čitav život od vrtića,osnovne,srednje.Tko zna,možda dobru prijateljicu koja ti s vremenom postane najbolja pronađeš na fitnessu,na volontiranju,na radnom mjestu,na šalteru nekog ureda,na forum.hr-u,jednostavno negdje kad se ni najmanje ne budeš nadala.
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Old 24.11.2014., 19:11   #4422
ja mislim da ljudi nemaju prijatelja zbog pogrešnog odnosa s roditeljima
NikadNisam is offline  
Old 24.11.2014., 19:24   #4423
Quote:
NikadNisam kaže: Pogledaj post
ja mislim da ljudi nemaju prijatelja zbog pogrešnog odnosa s roditeljima
Prije jer čitaju iz tuđih bilježnica
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Old 24.11.2014., 19:27   #4424
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Prije jer čitaju iz tuđih bilježnica
opasno...
NikadNisam is offline  
Old 24.11.2014., 20:21   #4425
A što je po vama prijatelj, a što je poznanik? Ja imam dva brata, jedan mi je "poznanik", a drugi mi je baš "prijatelj". Osim rodbinskog prijateljstva, imam neke poluprijatelje s kojima me veže uspomene na dobre i loše trenutke, ali doza altruzima u tim poznanstvima- prijateljstvima je poput doze alkohola u ovim hit pivama s voćnimaromama. Ali previše je godina, da se gradi nešto novu u RL, premalo volje krenuti iz početka, pogotov kad stojiš negdje u sredini ne znaš više ni gdje je kraj a kamoli početak, tako da tu ne mogu bitno išta mjenjati osim njegovati ova koja su preživjela transformacije svijesti.

Zato sam više ciljao na virtualna prijatelsvam, kao isključivo takva. Poneka sam stekao prije par godina igrajući jednu popularnu browser igricu, i vjerujem da ljude koje sam upoznao ne mogu biti u RL bolji nego u VL, a žalosna je činjenica koliko sam tada samo sebičnih licemjera i šupaka sreo. Ja sam taj virtualni svijet doživo poput odlaska u raj, jer na to mjesto možeš biti bolja osoba, jer ne vučeš sa sobom teret iz stvarnog života, sve što imaš je duša i um. I naravno da me ražalosti činjenica, duše nigdje, a frustrirani umovi izbijaju ko prištići u pubertetu. Ako svi imamo dualnost u sebi, onda me ovi virtualni mr.Hydeovi tjeraju na jedno pitanje postoji li možda negdje tamo u stvarnom životu njihov dr Jekyll....
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Old 25.11.2014., 01:56   #4426
Prijatelji su oni s kojima se posjecujemo i zajednicki izlazimo. Sve ostalo su poznanici. Danas ljudi opcenito imaju sve manje prijatelja,vise ni susjed susjedu na kavu ne dolazi,veliko je otudenje i ljudi se jako malo druze u odnosu na nekad. Prirodno je da mladi ljudi imaju puno prijatelja jer zive aktivnije,s godinama je prijatelja sve manje i manje. Ja sam nekada imao stotininjak prijatelja,svaki dan mi je na vrata dolazilo desetak i jos bar toliko zvonilo doma na telefon. Danas mi po nekoliko dana nitko na vrata ne dode,a cesto me isto toliko nitko od prijatelja ne nazove. Istina,pola prijatelja mi zivi vani,a ni ja vise ne zivim u rodnom mjestu.
Postali smo kao Amerikanci,nitko nikoga vise ne sljivi,svatko gleda samo sebe i svoj komfor,he,he,he.
babas is offline  
Old 25.11.2014., 09:14   #4427
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
A što je po vama prijatelj, a što je poznanik? Ja imam dva brata, jedan mi je "poznanik", a drugi mi je baš "prijatelj". Osim rodbinskog prijateljstva, imam neke poluprijatelje s kojima me veže uspomene na dobre i loše trenutke, ali doza altruzima u tim poznanstvima- prijateljstvima je poput doze alkohola u ovim hit pivama s voćnimaromama. Ali previše je godina, da se gradi nešto novu u RL, premalo volje krenuti iz početka, pogotov kad stojiš negdje u sredini ne znaš više ni gdje je kraj a kamoli početak, tako da tu ne mogu bitno išta mjenjati osim njegovati ova koja su preživjela transformacije svijesti.

Zato sam više ciljao na virtualna prijatelsvam, kao isključivo takva. Poneka sam stekao prije par godina igrajući jednu popularnu browser igricu, i vjerujem da ljude koje sam upoznao ne mogu biti u RL bolji nego u VL, a žalosna je činjenica koliko sam tada samo sebičnih licemjera i šupaka sreo. Ja sam taj virtualni svijet doživo poput odlaska u raj, jer na to mjesto možeš biti bolja osoba, jer ne vučeš sa sobom teret iz stvarnog života, sve što imaš je duša i um. I naravno da me ražalosti činjenica, duše nigdje, a frustrirani umovi izbijaju ko prištići u pubertetu. Ako svi imamo dualnost u sebi, onda me ovi virtualni mr.Hydeovi tjeraju na jedno pitanje postoji li možda negdje tamo u stvarnom životu njihov dr Jekyll....
Poznanik je netko koga srećeš u prolazu i pozdraviš kurtoazno. Ne zanima te previše što se događa u njegovom životu.

E prijatelj je nešto sasvim drugo. To je osoba pred kojom možeš biti baš onakav kakav si, pravi ti. Svoja raspoloženja ne trebaš prikrivati nekim blesavim, jedva održivim osmijehom na licu.

Možeš mu povjeriti sve lijepe i manje lijepe stvari. Ukratko, što god da mu kažeš, pa bila to neka razmišljanja i stvari koje si napravio ili misliš napraviti, neće te osuđivati i neće ti pametovati, nego će te saslušati i reći ti svoje mišljenje koje ti jako cijeniš.

Uglavnom, imam nekoliko tako vrijednih ljudi u svom životu i smatram se sretnicom zbog toga.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 25.11.2014., 12:02   #4428
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Poznanik je netko koga srećeš u prolazu i pozdraviš kurtoazno. Ne zanima te previše što se događa u njegovom životu.

E prijatelj je nešto sasvim drugo. To je osoba pred kojom možeš biti baš onakav kakav si, pravi ti. Svoja raspoloženja ne trebaš prikrivati nekim blesavim, jedva održivim osmijehom na licu.

Možeš mu povjeriti sve lijepe i manje lijepe stvari. Ukratko, što god da mu kažeš, pa bila to neka razmišljanja i stvari koje si napravio ili misliš napraviti, neće te osuđivati i neće ti pametovati, nego će te saslušati i reći ti svoje mišljenje koje ti jako cijeniš.

Uglavnom, imam nekoliko tako vrijednih ljudi u svom životu i smatram se sretnicom zbog toga.
Fali ti stepenica izmedu poznanika i prijatelja.
Bilo bi zalosno da imas jednog ili 2 prijatelja, a sve ostale samo kurtoazno pozdravljas...
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Old 25.11.2014., 12:07   #4429
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Fali ti stepenica izmedu poznanika i prijatelja.
Bilo bi zalosno da imas jednog ili 2 prijatelja, a sve ostale samo kurtoazno pozdravljas...
Naravno da bi bilo žalosno.
Bilo je pitanje o ove dvije kategorije, a nijansi između je jako mnogo. . .
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 25.11.2014., 12:21   #4430
Pošto smo mi ljudi bića dinamičnih stanja, percepcije određenih osoba se mjenjaju zavisno o određenim faktorima u određenim uvjetima. Danas prijatelj-sutra neprijatelj.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Old 26.11.2014., 23:57   #4431
Današnji tempo života je jednostavno takav da je teško imati puno prijatelja.
naturelover is offline  
Old 27.11.2014., 00:54   #4432
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
Današnji tempo života je jednostavno takav da je teško imati puno prijatelja.
Ma današnji ljudi su postali preosjetljivi.

Sve im smeta, pa tako i kad nemaju s kim otići na kavu.

U dokolici počnu razmišljati o svakakvim glupostima.
Vaxxx is offline  
Old 27.11.2014., 17:16   #4433
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Ma današnji ljudi su postali preosjetljivi.

Sve im smeta, pa tako i kad nemaju s kim otići na kavu.

U dokolici počnu razmišljati o svakakvim glupostima.
apsolutno se slazem!
i danasnji tempo zivota nemam ama bas nikakve veze s time.
ako smijem jos nadodat kaj su plitki/povrsni, zadrti, nenacitani, egocentricni, bahati, neiskreni i pokvareni.
__________________
frank
monsieur frank is offline  
Old 28.11.2014., 13:20   #4434
iznenadjen sam
makojezlato is offline  
Old 28.11.2014., 20:47   #4435
Quote:
Arijam kaže: Pogledaj post
Meni zapravo fali najbolja prijateljica. Imam dosta ljudi za izlaske i neka rendom grupna druženja, ali nemam nikoga jaaako bliskog s kim mogu dijeliti sve tajne i nazivati ih u 4 u noći.
Da mi netko ovo ozbiljno kaže u lice pobjegla bih vrišteći od dotičnog/e.
Gama7 is offline  
Old 28.11.2014., 20:58   #4436
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Da mi netko ovo ozbiljno kaže u lice pobjegla bih vrišteći od dotičnog/e.
sigurno imaš puno "prijatelja" onda.
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Old 28.11.2014., 21:01   #4437
Quote:
inflection0071 kaže: Pogledaj post
sigurno imaš puno "prijatelja" onda.
Neam nit mi trebaju.
Gama7 is offline  
Old 28.11.2014., 21:11   #4438
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Neam nit mi trebaju.
tješi se. potpis ti vrišti od očaja
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Old 28.11.2014., 21:33   #4439
Quote:
inflection0071 kaže: Pogledaj post
tješi se. potpis ti vrišti od očaja
Naravno, pucam od očaja da me netko nazove u 4 ujutro i opterećuje svojim nebulozama.
Gama7 is offline  
Old 28.11.2014., 21:47   #4440
bar smo sigurni da gama7 nikad neče iznevjeriti, jer s takvim stavom nitko neče računati na nju.

ironično, piše na topicu nemam prijatelja.
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.