Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 09:11   #2821
Lijepi pozdrav!

Dakle ovako, imam kronični gastritis, gerb i hijetalnu herniju. Kao terapiju pijem Acipan 40 kroz 6 tjedana i po potrebi Metopran i Peptoran.
Problem je u tome što imam grozne bolove (u želucu i leđima) zbog kojih su mi i otkrili ovo sve, a protiv bolova mi ne pomaže ništa od navedenih lijekova.
Već više od mjesec dana pijem lijekove, pazim što jedem i pijem, pazim da se ne živciram, ali bolovi se i dalje javljaju, u prosjeku svaku drugu noć.
Onda popijem dva lekadola 500 i trpim...

Zanima me ima li netko slična iskustva? Postoji li nešto što mogu učiniti da ti bolovi prestanu, neka alternativa?

Hvala!
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:19   #2822
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav!

Dakle ovako, imam kronični gastritis, gerb i hijetalnu herniju. Kao terapiju pijem Acipan 40 kroz 6 tjedana i po potrebi Metopran i Peptoran.
Problem je u tome što imam grozne bolove (u želucu i leđima) zbog kojih su mi i otkrili ovo sve, a protiv bolova mi ne pomaže ništa od navedenih lijekova.
Već više od mjesec dana pijem lijekove, pazim što jedem i pijem, pazim da se ne živciram, ali bolovi se i dalje javljaju, u prosjeku svaku drugu noć.
Onda popijem dva lekadola 500 i trpim...

Zanima me ima li netko slična iskustva? Postoji li nešto što mogu učiniti da ti bolovi prestanu, neka alternativa?

Hvala!
Da li su vam radili UZV abdomena ,pankreas,jetra? Kakvi su nalazi enzima jetre ,amilaze ....kakve su vam erozije na želucu otkrili ,koji stupanj GERB-a ,kakav vam je pilorus ,kardija ....ima toga dosta što niste napomenuli ,terapija je klasika kod vas ,da bi nešto više rekao trebaju mi nalazi od PHD-a ,UZV abdomena ,KKS + enzimi ,nije zgoreg ni CRP napraviti .Tek onda se može nešto zaključiti iz vašeg problema i eventualno neke terapije .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:21   #2823
Smile

jedno pitanje možda odgovor znaju oni koji su anksiozni,pijem nexium 20 mg i deprozel /antidepresiv za one koji ne znaju/ a na uputama o lijeku pištu interakcije IPP s nekim antidepresivima,a ne znam u kojoj mjeri je to.
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:31   #2824
Quote:
goga1809 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje možda odgovor znaju oni koji su anksiozni,pijem nexium 20 mg i deprozel /antidepresiv za one koji ne znaju/ a na uputama o lijeku pištu interakcije IPP s nekim antidepresivima,a ne znam u kojoj mjeri je to.
Može samo utjecati na koncentraciju lijeka kod vas ,ali ništa značajno se neće desiti i nemate brige
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:38   #2825
Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Da li su vam radili UZV abdomena ,pankreas,jetra? Kakvi su nalazi enzima jetre ,amilaze ....kakve su vam erozije na želucu otkrili ,koji stupanj GERB-a ,kakav vam je pilorus ,kardija ....ima toga dosta što niste napomenuli ,terapija je klasika kod vas ,da bi nešto više rekao trebaju mi nalazi od PHD-a ,UZV abdomena ,KKS + enzimi ,nije zgoreg ni CRP napraviti .Tek onda se može nešto zaključiti iz vašeg problema i eventualno neke terapije .
Kad sam prvi put završila u bolnici zbog bolova zadržali su me na kirurgiji, napravili UZV abdomena, koji je u redu i rengenska slika je isto tako u redu.

Nakon toga su me slali na gastroskopiju (endoskopiju ili kako se već zove). Nalaze nemam kod sebe pa Vam ne znam točno reći za gerb, ali znam da je u pitanju kronični gastritis i ta hijatalna hernija zbog koje i imam bolove (tako liječnik kaže). Dobila sam tu terapiju ali promjena nema.

Poanta je u tome što ja nemam, niti sam imala, nikakve druge simptome (npr. žgaravica, povraćanje...) i ne osjećam nikakve tegobe osim te jake boli koja mi se javlja po noći.

Dakle, razlika prije i poslije pretraga je samo u tome što sad znam što mi je i pijem hrpu lijekova, a ništa se nije promijenilo
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:47   #2826
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Kad sam prvi put završila u bolnici zbog bolova zadržali su me na kirurgiji, napravili UZV abdomena, koji je u redu i rengenska slika je isto tako u redu.

Nakon toga su me slali na gastroskopiju (endoskopiju ili kako se već zove). Nalaze nemam kod sebe pa Vam ne znam točno reći za gerb, ali znam da je u pitanju kronični gastritis i ta hijatalna hernija zbog koje i imam bolove (tako liječnik kaže). Dobila sam tu terapiju ali promjena nema.

Poanta je u tome što ja nemam, niti sam imala, nikakve druge simptome (npr. žgaravica, povraćanje...) i ne osjećam nikakve tegobe osim te jake boli koja mi se javlja po noći.

Dakle, razlika prije i poslije pretraga je samo u tome što sad znam što mi je i pijem hrpu lijekova, a ništa se nije promijenilo
Zanima me znači iz nalaza gastroskopije kakva je sluznica želuca ,phd nalaz i kakva je "z" linija (prijelaz jednjaka u želudac ) i naravno kolika je ta hijatalna hernija .Spavajte na povišenoj površini obavezno i ne na trbuhu i ne jesti bar tri sata prije spavanja .Ako acipan ne pomaže baš tad možete probati nexium ali sve je to isto ali kod nekih pacijenta je promjena podvrste IPP-a pomogla .Peptoran nemojte piti(moje mišljenje ) osim ako prekinete terapiju sa IPP inhibitorima .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 18:56   #2827
Svih tih pravila se pridržavam. Pazim što jedem, jedem po malo na više puta, ne jedem prije spavanja, pazim što pijem, spavam na povišenom....

Naručila sam se kod doktorice u srijedu pa ćemo vidjeti.

Puno Vam hvala na odgovorima.

Lijepi pozdrav!
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:57   #2828
Thumbs up

Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Može samo utjecati na koncentraciju lijeka kod vas ,ali ništa značajno se neće desiti i nemate brige
hvala vam,ja sam si sad umislila možda sada neće djelovati kako treba
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 12:58   #2829
Pozdrav svima!

nedavno sam obavio gastroskopiju (uopće nije tako strašna, samo malo neugodna), zbog bolova visoko u epigastriju , mučnina, podrigivanja ....
Nalaz:
"Ezafagogastrodudenskopij:u jednjaku se vidi prolaps hiperemične želučane sluznice.U želucu puno sekreta a nabori grublji.Sluznica antruma baršunasta s rijetkom erozijom.Bulbus duodeni spastičan iritirane sluznice bez vidljive ulceracije.Uzet isječak za brzi ureaza test na Helicobacter pyl.
Dg:Hypersecretio.Reglux oesophagitis.
Gastroduodentitis chr. partim erosiva
Helicobacter pyl.neg.(Pronto dry)
Th.Controloc a 40mg 2x1 5 dana ,pa 1x1 tri tjedna , a potom controloc a
20mg 4 tjedna. Rupurut tbl. pp poslije jela.
Dijetalna ishrana"

Zanima me je li ovo boldano znači da je u pitanju hijetalna hernija, jer pitao
sam doktora , on govori da nije.Je li meni nadražen jednjak ?Koliko je pouzdana ovaj
brzi test na Helycobacter?

Molio bi doktore da se osvrnu na ovu, moju dijagnozu. Koliko strogu dijetu trebam držati, neke preporuke za prehranu ...??
Pijem terapiju već 3 tjedna ,ali ne osjećam baš poboljšanje.Izbacio sam alkohol , kavu, trudim se jesti laganiju , kuhanu hranu... Kontrola mi je za mjesec i po!Mogu li od ovoga osjećati zatezanje u leđima?
Unaprijed zahvaljujem!

Zadnje uređivanje ex-Parker : 13.12.2011. at 13:37.
ex-Parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:08   #2830
Quote:
ex-Parker kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

nedavno sam obavio gastroskopiju (uopće nije tako strašna, samo malo neugodna), zbog bolova visoko u epigastriju , mučnina, podrigivanja ....
Nalaz:
"Ezafagogastrodudenskopij:u jednjaku se vidi prolaps hiperemične želučane sluznice.U želucu puno sekreta a nabori grublji.Sluznica antruma baršunasta s rijetkom erozijom.Bulbus duodeni spastičan iritirane sluznice bez vidljive ulceracije.Uzet isječak za brzi ureaza test na Helicobacter pyl.
Dg:Hypersecretio.Reglux oesophagitis.
Gastroduodentitis chr. partim erosiva
Helicobacter pyl.neg.(Pronto dry)
Th.Controloc a 40mg 2x1 5 dana ,pa 1x1 tri tjedna , a potom controloc a
20mg 4 tjedna. Rupurut tbl. pp poslije jela.
Dijetalna ishrana"

Zanima me je li ovo boldano znači da je u pitanju hijetalna hernija, jer pitao
sam doktora , on govori da nije.Je li meni nadražen jednjak ?Koliko je pouzdana ovaj
brzi test na Helycobacter?

Molio bi doktore da se osvrnu na ovu, moju dijagnozu. Koliko strogu dijetu trebam držati, neke preporuke za prehranu ...??
Pijem terapiju već 3 tjedna ,ali ne osjećam baš poboljšanje.Izbacio sam alkohol , kavu, trudim se jesti laganiju , kuhanu hranu... Kontrola mi je za mjesec i po!Mogu li od ovoga osjećati zatezanje u leđima?
Unaprijed zahvaljujem!
Hiperemično znači upaljeno tj. promjene u smislu GERD-a,a ta dg vam je postavljena(Reflux oesophagitis)
Pronto dry je brz i dobar test.
Jeli uzet uzorak na PHD analizu?
Što se tiče prehrane imate na Pliva zdravlju,Prehrana,odaberite Gastritis,GERD...na njima vam sve piše i imate tjedne jelovnike.
A jeli bilo bolje dok ste uzimali Controloc 2x1?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:10   #2831
Quote:
doll041 kaže: Pogledaj post
tvoj doktor te je terbao poslati bar da izvadis krv, to tii je i hrvoje dr napisao, a prema tim nalazima bi se dalje vidjelo da li trebas daljnju obradu po gastroenterologu ili nekaj drugo, a mozda i jos neke pretrage, tipa uzv...da li ti pijes taj controloc i da li ti je uopce po njemu bolje? Ako ti je pogodio terapiju i ako je samo gastritis bez h.pilori bakterije controloc ce ti pomoc

usput imam pitanje za hrvoje dr, da li nexium koji pijem vec dugo moze omesti apsorpciju kalcija, vidim da ste o tome nesto slicno odgovarali, ali bas za taj kalcij nitko nis ne spominje, a citala sam da mu je za apsorpciju nuzna dovoljna kolicina zel.kiseline, a nexium je dobrano koci?
Ne,već pri dugotrajnoj primjeni može doći do smanjene apsorpcije B vit.,što znači nedostatak istog,te ga je onda potrebno nadoknađivati intravenski.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:06   #2832
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Hiperemično znači upaljeno tj. promjene u smislu GERD-a,a ta dg vam je postavljena(Reflux oesophagitis)
Da , ali piše da je upaljena želučana sluznica , i da je njen prolaps u jednjak.
Taj dio mi nije jasan ?! Pročitao sam negdje da je hijetalna hernija u biti prolaps želučane sluznice u jednjak , a upravo mi to piše u opisu.
Vjerovatno dr.nije napisao , ali je zbog otvorenog sfinktera je upaljen i jednjak iako ja i ne osijećam baš žgaravicu i pečenje u prsima.Jedino ovo ljeto, kad sam pio neke antibiotike zbog zuba, legao sam u krevet, kad me odjednom počelo žariti u prsima, i mislio da dobivam infarkt!
Tijekom gastroskopije , čuo sam komentare , sestre i doktora , "uffff evo što vas muči , kako je upaljeno " , zatim su okrenuli ekran i pokazali mi .E sad da li je to bio jednjak ili želudac


Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Jeli uzet uzorak na PHD analizu?
Mislim da nije , iako je uzet ovaj uzorak za helicobacter.Smatrate li da je to bilo potrebno? Pretpostavljam da se radi o patohisološkoj analizi ili sl.?


Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
A jeli bilo bolje dok ste uzimali Controloc 2x1?
Pa i nije. Možda se smanjila mučnina , ali bol u žličici je ostala. Zanimljivo je da dok ležim ,spavam, odmaram stanje je bolje, u biti nema boli.
Niije to neka baš jaka bol , ali smeta mi, uvelike umanjuje kvalitetu života!
Prije gastroskopije sam radio UZ abdomena (želudac, pankreas, žuć, jetra...)
i nalaz je uredan, malo masnija jetra ,sve ostalo uredno.
Recite mi, molim Vas da li se za vrijeme terapije mogu baviti sportskim aktivnostima (nogomet , ronjenje)
Hvala!
ex-Parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 17:15   #2833
Quote:
ex-Parker kaže: Pogledaj post
Da , ali piše da je upaljena želučana sluznica , i da je njen prolaps u jednjak.
Taj dio mi nije jasan ?!1. Pročitao sam negdje da je hijetalna hernija u biti prolaps želučane sluznice u jednjak , a upravo mi to piše u opisu.
Vjerovatno dr.nije napisao , ali je zbog otvorenog sfinktera je upaljen i jednjak iako ja i ne osijećam baš žgaravicu i pečenje u prsima.Jedino ovo ljeto, kad sam pio neke antibiotike zbog zuba, legao sam u krevet, kad me odjednom počelo žariti u prsima, i mislio da dobivam infarkt!
Tijekom gastroskopije , čuo sam komentare , sestre i doktora , "uffff evo što vas muči , kako je upaljeno " , zatim su okrenuli ekran i pokazali mi .E sad da li je to bio jednjak ili želudac



Mislim da nije , iako je uzet ovaj uzorak za helicobacter.2.Smatrate li da je to bilo potrebno? Pretpostavljam da se radi o patohisološkoj analizi ili sl.?



Pa i nije. Možda se smanjila mučnina , ali bol u žličici je ostala. Zanimljivo je da dok ležim ,spavam, odmaram stanje je bolje, u biti nema boli.
Niije to neka baš jaka bol , ali smeta mi, uvelike umanjuje kvalitetu života!
Prije gastroskopije sam radio UZ abdomena (želudac, pankreas, žuć, jetra...)
i nalaz je uredan, malo masnija jetra ,sve ostalo uredno.
3.Recite mi, molim Vas da li se za vrijeme terapije mogu baviti sportskim aktivnostima (nogomet , ronjenje)
Hvala!
1.Da to je to,ali nije to toliko bitno.
2.Pa nebi bilo loše,dobro predpostavljate.
3.Ako nepogoršavaju tegobe nema razloga da ne.
A što se tiće terapije potrebno je malo duže vrijeme uzimati Controloc 2x1 40mg+ Gastal poslije obroka,ako bi se simptomi pojavili,a kao na to nebi bilo poboljšanja onda bi se moglo pokušati uvesti prokinetik.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:02   #2834
Quote:
ex-Parker kaže: Pogledaj post



Mislim da nije , iako je uzet ovaj uzorak za helicobacter.Smatrate li da je to bilo potrebno? Pretpostavljam da se radi o patohisološkoj analizi ili sl.?



Samo bih se nadovezao da ako su vam uzimali uzorak za HP tad je i PHD uzet osim ako nije samo uziman bakteriološki uzorak bez PHD obrade .
Bar tako mi radimo .-
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:42   #2835
dobila sam uz controloc i de-nol kapsule, nešto na bazi broma?? nema ih u tri ljekarne koliko sam uspjela obići. zanima me kako djeluju te kapsule, kako djeluju na želučanu kiselinu?

sada pijem ukupno 80 mg controloca, a još bih trebala i te de.nol caps. svaka 4h, to je sada u fazi većeg pogoršanja, inače pijem samo po 40 mg controloca i to tako već dugo pa me zanima ovo s nedostatkom b vitamina, nešto sam čitala o sideropeničnoj anemiji, ok ne mislim da ću je odmah dobit, ali b vit je važan i za kosu, kožu, živce...ne želim izgledat kao leš pa kako da nadoknadim taj b vit? prijatelj mi je medicinski tehničar i može mi davat muscularno, ali kaže da jako boli, što vi mislite, trebam li ako mogu tu i tamo primit kure b vit?

i još jedno pitanje, naime radi bolova, da sad ne ulazim u opis kojih jer nemaju veze s želucem , liječnici mi pripisuju lijekove iz skupine nsar i to ketonal, kada kažem da imam problem sa želucem onda daju čepiće, a meni i oni pogoršavaju stanje sa žel, primjećujem da me tada želudac još više boli, a doktori se čude da kako jer kao ne idu čepići kroz želudac. ne mogu vjerovati, da li oni neznaju ili se prave grbavi o mehanizmu djelovanja tih lijekova na prostaglandin, a ne radi se o onom da samo tablete "teško sjedaju". pa tko je tu u pravu??

Zadnje uređivanje doll041 : 14.12.2011. at 18:46. Reason: ktivi text
doll041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:25   #2836
Quote:
doll041 kaže: Pogledaj post
dobila sam uz controloc i de-nol kapsule, nešto na bazi broma?? nema ih u tri ljekarne koliko sam uspjela obići. zanima me kako djeluju te kapsule, kako djeluju na želučanu kiselinu?

sada pijem ukupno 80 mg controloca, a još bih trebala i te de.nol caps. svaka 4h, to je sada u fazi većeg pogoršanja, inače pijem samo po 40 mg controloca i to tako već dugo pa me zanima ovo s nedostatkom b vitamina, nešto sam čitala o sideropeničnoj anemiji, ok ne mislim da ću je odmah dobit, ali b vit je važan i za kosu, kožu, živce...ne želim izgledat kao leš pa kako da nadoknadim taj b vit? prijatelj mi je medicinski tehničar i može mi davat muscularno, ali kaže da jako boli, što vi mislite, trebam li ako mogu tu i tamo primit kure b vit?

i još jedno pitanje, naime radi bolova, da sad ne ulazim u opis kojih jer nemaju veze s želucem , liječnici mi pripisuju lijekove iz skupine nsar i to ketonal, kada kažem da imam problem sa želucem onda daju čepiće, a meni i oni pogoršavaju stanje sa žel, primjećujem da me tada želudac još više boli, a doktori se čude da kako jer kao ne idu čepići kroz želudac. ne mogu vjerovati, da li oni neznaju ili se prave grbavi o mehanizmu djelovanja tih lijekova na prostaglandin, a ne radi se o onom da samo tablete "teško sjedaju". pa tko je tu u pravu??
De-nol caps ne djeluju antacidno nego suprimiraju pepsin i potiču lučenje mukusa i u tom smislu imaju protektivno djelovanje i više duodenalno ,mislim da vaš liječnik želi pokriti čitav želudac i "duodenalni dio " .Postoji kod nas samo u tom obliku i pod tim nazivom i jedan jedini je na tržištu iako ja to ne bih davao ,probajte možda vama pomogne ali ne duže od mjesec dana piti .
Maximalna doza IPP-a je inače 80mg . A što se tiče ketonala ,knavona ,voltarena i inih tableta protiv bolova nesteroidnih oblika ma kakvi ono bili djeluju na sluznicu želuca ali zato se recimo treba reći popijte controloc sat vremena prije ketonala ili voltarena i bolovi kao i pogoršanja će biti manje osim ako nemate baš erozije i ulkuse .Imaju oni svoju važnost u inhibiranju prostaglandina ali previše ih se svi boje ako se radi o klinički relativno zdravoj sluznici .
Što se tiče B vitamina ,sve je istina što pročitate ali rezerve su velike u našem organizmu i zato ako se kontrolirate u smislu krvne slike ,ne bi trebalo biti problema da si "pucate" Vit B I.v ili I.m jer to se daje u teškim anemijama ili teškim oblicima atrofije želuca i bolestima probavnog trakta ,nemojte biti veći bolesnik nego što jeste a u biti vam je normalna krvna slika ,željezo,hemoglobin , ne opada vam kosa i nokti zar ne

Zadnje uređivanje Protected : 14.12.2011. at 19:33.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:36   #2837
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Da to je to,ali nije to toliko bitno.
2.Pa nebi bilo loše,dobro predpostavljate.
3.Ako nepogoršavaju tegobe nema razloga da ne.
A što se tiće terapije potrebno je malo duže vrijeme uzimati Controloc 2x1 40mg+ Gastal poslije obroka,ako bi se simptomi pojavili,a kao na to nebi bilo poboljšanja onda bi se moglo pokušati uvesti prokinetik.
1. znam da Vam je nezgodno dijagnosticirati preko neta,ali po nalazu,imam li ja herniju ili nemam ??
2. nisam ih ni pitao, niti znam što je PHD? Gastroskopiju sam radio u jednoj privatnoj klinici u Splitu (dr.Petrović). Što bi više znao s tom PHD obradom
, koji stupanj GERB-a imam ili...??
3.mislio sam više na ronjenje , jer pri zaronu idem glavom prema dole?

Da li da čekam kraj ove terapije ili da odem prije kod doktora?
Kakva su Vaša iskustva s pacijentima s ovom dijagnozom, što je najbitnije za
oporavak i liječenje?
Pitao sam svog dr. i rekao mi je da je "šteta" popravljiva, ali....!

Zahvaljujem na strpljenju i odgovorima!

Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Samo bih se nadovezao da ako su vam uzimali uzorak za HP tad je i PHD uzet osim ako nije samo uziman bakteriološki uzorak bez PHD obrade .
Bar tako mi radimo .-
Mislim da nisu uzeli , e sad zbog čega stvarno neznam!
ex-Parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:04   #2838
Quote:
ex-Parker kaže: Pogledaj post
1. znam da Vam je nezgodno dijagnosticirati preko neta,ali po nalazu,imam li ja herniju ili nemam ??
2. nisam ih ni pitao, niti znam što je PHD? Gastroskopiju sam radio u jednoj privatnoj klinici u Splitu (dr.Petrović). Što bi više znao s tom PHD obradom
, koji stupanj GERB-a imam ili...??
3.mislio sam više na ronjenje , jer pri zaronu idem glavom prema dole?

Da li da čekam kraj ove terapije ili da odem prije kod doktora?
Kakva su Vaša iskustva s pacijentima s ovom dijagnozom, što je najbitnije za
oporavak i liječenje?
Pitao sam svog dr. i rekao mi je da je "šteta" popravljiva, ali....!

Zahvaljujem na strpljenju i odgovorima!


Mislim da nisu uzeli , e sad zbog čega stvarno neznam!
Terapiju do kraja odradite i slobodno se bavite sportom ali sve savjete u smislu vaši tegoba poslušajte i šteta jest popravljiva jer kod vas je to gastritis tj. upala,terapija je dugotrajna .Vjerojatno se radi o herniji iako je to ovako nama teško reći jer možda vam je sluznica bila upaljena samo tako ! Evo link da si malo pogledate što je prava hijatalna i druge hernije a vi to vjerojatno nemate u takvom obliku .
http://daveproject.org/stomach-hiata...ia/2009-03-03/
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:52   #2839
Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
.Vjerojatno se radi o herniji iako je to ovako nama teško reći jer možda vam je sluznica bila upaljena samo tako !
Da, po reakciji doktora sam zaključio da je poprilično upaljena.
Ima li smisla probati sa zamjenom lijeka , recimo Nexium, ili
je to ista stvar?
Ili ,kao što je Hrvoje dr. napisao, probati s dužom terapijom s max.dozom controloca?
ex-Parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:11   #2840
Uzimaj IPP koji su ti dali i pridržavaj se uputa za prehranu, tek si dobio dijagnozu i rano je razmišljati o promjeni terapije, razmišljaj o primjeni.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.