Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2006., 14:41   #61
Quote:
Taroth kaže:
auto se uvijek vodi (registriran je) na jednu osobu, te na tu osobu stize i kazna... isto kao sto ce ti stici ovrha za neplacanje struje ako je stan na tebe, a u njemu zivi jos 5 kineza...

situacija se mijenja jedino ako jedna od osoba/sustanara da pisanu izjavu da je ona upravljala vozilom u tom trenutku...
Reče tko?

Pravnik nisi, sudac nisi... bit će da si policajac...

Ne znam tko bi drugi nakalemio nekome kaznu bez da mu dokaže da je kriv... osim policije koja sastavlja SVOJ zakon suprotan Ustavu (ZSPC).

Djisus... sad okrivljenik mora dokazivati svoju nevinost... umjesto da tužilaštvo dokaže krivnju. ***Sic***


Btw, usporedba ti je totalno promašena.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 14:42   #62
cut
.
.
.
cut

Što je s tim forumom... spor i duplicira postove?
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 13:10   #63
Zali se. Dokle god mozes.

Najbolji mi je replay od ove Studentice. Lol totalni.

Liq je vozio 120 po Ljubljanskoj, gdje je ogranicenje 80. To nije neki prekrsaj s obzirom da tamo ekipa vozi i 200 (je prekrsaj ali nije za tu kaznu).

Probaj se ti draga studentice vozit ZG-Dubrovnik po ogranicenjima pa da vidimo kada ces stici.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 17:51   #64
Quote:
paučko kaže:
e, ja sam neki dan ubio tipa nožem, zapravo dvojicu, jednog nožem a drugog šakom, kuiš, i sad mi kažu da će me uhapsit, al ono, nisam ih jako ubio, samo malo, a i nikad prije nisam ubio nikog, jel se mogu ja žalit?
uh sto dramatiziramo...
covjek je vozio brze 30-40 km na brzoj cesti gdje i nema bas pjesaka, a djece pogotovo..i ti si to izjednacio s ubojstvom:klap::klap:
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 18:52   #65
Quote:
igrgic kaže:
Jel se isplati ne platiti kaznu i ići na prekršajni pa onda platiti ili ne platiti ako sam prekoračio brzinu izvan naselja.
Na slavonskoj me slikao radar u smjeru grada preko puta Turbo Limača gdje je ograničenje mislim 80 km/h a ja sam vozio malo više od 120 km/h.
Ako 10 i oproste opet ostaje prekoračenje od 30 km/h sto je 500 kuna?
I jeli isto 500 kuna ako je prekoračenje 30 ili 40 ili 50 km/h?
I jel ima još kakvih dodatnih troškova na to.

I ono fakat do sada nisam kažnjavan a vozim oko 5 godina.
čuj, ja bih platila...pogotovo kad ZNAM da sam kriva.......al bi se moja odvjetnica sigurno žalila...ona se uvijek žali...
__________________
....ja sam žensko....

Zadnje uređivanje Jumangi : 19.03.2006. at 22:56.
Jumangi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 23:30   #66
jedno pitanje?!?

Dečku mi je istekla registracija prije točno 5 dana i danas nas je zaustavila policija.
Policajac mu je napisao kaznu 5000 kn, dečko nije dobio ama baš nikakvu potvrdu, a i nije se na ništa potpisao.

Da li je to sve po zakonu?!
Molim da mi odgovori ako itko išta zna!!
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:46   #67
Poziv na sud / prekršaj / prekršajni postupak

pozdrav..da krenem ispocetka...u prosincu prosle godine sam dobio kaznu "prolazak cestom sa znakom zabrane prolaza osim taxi-a i vozila stanara" 300 kn. Na kaznu sam poslao zalbu u roku 8 dana..I danas dobijem POZIV OKRIVLJENIKU da se pojavim na sudu...jel to normalna praksa nakon zalbe?jel nisam trebao dobit neki dokument da il mi je odbijena zalba ili prihvacena i gotovo?kolko ce me kostat sudski troskovi ak odbiju zalbu i dali se moram pojaviti tamo? Hvala
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:53   #68
svojom zalbom si pokrenuo sudski proces
sad trebas otici tamo i uvjeriti suca da si nevin
ako uspijes ne placas
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 17:46   #69
a koliko ce me kostati to zadovoljstvo ako mi odbiju zalbu?nest sam nacuo, original kazna i 100 kn sudski troskovi?bilo bi super ak je sam toliko?a kakve su sankcije ak se ne pojavim na sudu?tam pise da ce se predmet rijesit bez moje prisutnosti ak nije potrebna po clanku 130 ZPa, a iznad tog da ce me dovuc na silu?nije mi to bas jasno?
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:02   #70
Quote:
HumbleMan kaže:
pise da ce se predmet rijesit bez moje prisutnosti ak nije potrebna po clanku 130 ZPa, a iznad tog da ce me dovuc na silu?nije mi to bas jasno?
Članak 130.

(1) Osim sadržaja iz članka 129. stavka 2. i 3. ovoga Zakona poziv okrivljeniku sadrži obavijest o prekršaju za koji ga se tereti, upozorenje da mora osobno pristupiti, te upozorenje da će se u slučaju nedolaska izdati dovedbeni nalog ili da će se, ako za raspravu pred prekršajnim sudom nazočnost okrivljenika nije potrebna, odluka donijeti i bez njegove nazočnosti.

jasnije?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:25   #71
Quote:
HumbleMan kaže:
a kakve su sankcije ak se ne pojavim na sudu?tam pise da ce se predmet rijesit bez moje prisutnosti ak nije potrebna po clanku 130 ZPa, a iznad tog da ce me dovuc na silu?nije mi to bas jasno?
u rano jutro će doći dva policajca po tebe i dovesti te u službenom vozilu do suda. ako se počneš opirati, privest će te.
Eli_jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:47   #72
Quote:
katrin kaže:
Članak 130.

(1) Osim sadržaja iz članka 129. stavka 2. i 3. ovoga Zakona poziv okrivljeniku sadrži obavijest o prekršaju za koji ga se tereti, upozorenje da mora osobno pristupiti, te upozorenje da će se u slučaju nedolaska izdati dovedbeni nalog ili da će se, ako za raspravu pred prekršajnim sudom nazočnost okrivljenika nije potrebna, odluka donijeti i bez njegove nazočnosti.

jasnije?
ne...piše izdati će se dovedbeni nalog ILI će se odluka donijeti bez nazočnosti ako nazočnost okrivljenika nije potrebna? U kojim slučajevima nazočnost okrivljenika nije potrebna???
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:50   #73
otidji na sud i reci šta imaš,kad dobiješ rješenje žali se na njega.onda to ide na visoki prekršajni sud i to će vjerovatno dogurat do zastare /2 godine od počinjenog "nedjela"/.jedino šta ti se isplati rastezat je primitak rješenja,kad god možeš odjebi poštara i one papiriće ne potisivaj.
zivot u zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 09:45   #74
Quote:
HumbleMan kaže:
ne...piše izdati će se dovedbeni nalog ILI će se odluka donijeti bez nazočnosti ako nazočnost okrivljenika nije potrebna? U kojim slučajevima nazočnost okrivljenika nije potrebna???
tvoja nazocnost nije potrebna ako sud ima dovoljno dokaza za donosenje rjesenja o prekrsaju... u svakom slucaju, bolje je otici i posipati se pepelom
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:17   #75
!!!PREKRŠAJI- prigovori, zastare i ostalo

Prije otprilike 1god i 9mjeseci dobio sam prijavu zbog remećenja javnog reda i mira (tuče) prošle godine se vodio i postupak u prekršajnom sudu itd. i evo danas dobijem rješenje o tome da određenu sumu novca moram uplatiti u državni prpračun.Sad mene zanima od kada se računa početak postupka, radi eventualne zastare,
koliko znam potrebno je 2god. da postupak uđe u zastaru, pa da li bi se to dalo nekakvim tužbama odgurati u zastaru?

Hvala na pomoći
Sparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:05   #76
A što ti piše u rješenju o mogućnosti žalbe?
2 godine je rok u kojem sud mora donijeti rješenje, inače slučaj odlazi u zastaru, mislim da kod tebe nema zastare kad je sud već donio rješenje.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:40   #77
čitaj uputu o pravnom lijeku....

tamo sve piše
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:28   #78
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
čitaj uputu o pravnom lijeku....

tamo sve piše
Stvarno o tome nemam pojma, gdje to mogu pročitati?

Hvala na odgovorima
Sparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:36   #79
Quote:
Sparoga kaže: Pogledaj post
Stvarno o tome nemam pojma, gdje to mogu pročitati?

Hvala na odgovorima


na samom dnu stranice......... ispod pečata i potpisa suca
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 10:49   #80
Quote:
Sparoga kaže: Pogledaj post
Sad mene zanima od kada se računa početak postupka, radi eventualne zastare,
koliko znam potrebno je 2god. da postupak uđe u zastaru, pa da li bi se to dalo nekakvim tužbama odgurati u zastaru?



Apsolutna zastara nastupa 2 godine nakon počinjenja prekršaja. Što piše u prijavi, kada si remetio javni red i mir?
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.