Natrag   Forum.hr > Razno > Mali oglasi

Mali oglasi Kupujem, prodajem, mijenjam, poklanjam...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 21:15   #2001
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Jel vam kasne pošiljke od onih praznika? Ja sam slala puno toga po Hrvatskoj, ništa još nije došlo, čak od 24.6.
ja sam slala dva paketa 24., oba su dosla sad u petak (prvog). mislim da jos koji dan nije panika.
mercury06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 07:35   #2002
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Jel vam kasne pošiljke od onih praznika? Ja sam slala puno toga po Hrvatskoj, ništa još nije došlo, čak od 24.6.
je, dosta kasne. al treba ipak provjerit na posti da mozda nije nes drugo, nikad ne znas.
-april- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 18:57   #2003
Budem provjerila za koji dan, problem mi je u 2 paketa jer ih je slao dečko i nije uzeo račun Ne znam je li se može napraviti potražnica bez računa (povrdu o slanju imam)?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:25   #2004
Provjera paketa

Pozdrav svima!

Pitanje...

Kako provjeriti je li paket koji podižem u pošti i plaćam 'pouzećem' "onaj pravi" , tj. da se u njemu nalazi ono što sam i naručio?

Narudžba nije od nikakve tvrtke ili kompanije nego iz oglasa, dakle šalje ju nepoznata osoba koja može i kamen staviti u taj paket i tako ga poslati, a ja nakon što platim i potpišem da sam ga preuzeo, u slučaju da se u njemu ne nalazi ono što bi trebalo, više se ne mogu žaliti ili tražiti povrat novca, zar ne?
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:53   #2005
nikako, tek kad platiš i preuzmeš paket možeš ga otvoriti
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:00   #2006
Znači opcija da "kupim" kamen je vrlo moguća i nema nikakvog pravila ili odredbe od strane pošte kojom bi se to spriječilo ili barem svelo na minimum?

Jako lijepo...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:11   #2007
Quote:
router kaže: Pogledaj post
Znači opcija da "kupim" kamen je vrlo moguća i nema nikakvog pravila ili odredbe od strane pošte kojom bi se to spriječilo ili barem svelo na minimum?

Jako lijepo...
ovo je slobodna država gdje nema niko pa ni ˝almighty˝ pošta, pravo narušavati prava privatnosti i viriti ljudima u pošiljke.
to nije ni udba radila.
di bi šalteraši bili educirani o svim proizvodima ikad, pa da može osobno posvjedočiti npr. što je procesor kompa, je li to uistinu taj ili fejk...


kome je do sigurnosti, postoji puno velikih robnih kuća di se svašta može kupiti i dobiti garanciju za to, i još puno lipih stvari.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:56   #2008
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
ovo je slobodna država gdje nema niko pa ni ˝almighty˝ pošta, pravo narušavati prava privatnosti i viriti ljudima u pošiljke.
to nije ni udba radila
Definitivno se slažem s tobom, btw ˝almighty˝ , ali mislio sam na provjeru samo i jedino u prisutnosti i na zahtjev osobe koja je pošiljku naručila i želi provjeriti "vjerodostojnost" robe.

U tome nema ništa loše, to je čak izlazak u susret klijentima da bi bili sretni i zadovoljni sa svojom ˝almighty˝ poštom (odsada je tako zovemo )
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:46   #2009
Quote:
router kaže: Pogledaj post
Definitivno se slažem s tobom, btw ˝almighty˝ , ali mislio sam na provjeru samo i jedino u prisutnosti i na zahtjev osobe koja je pošiljku naručila i želi provjeriti "vjerodostojnost" robe.

U tome nema ništa loše, to je čak izlazak u susret klijentima da bi bili sretni i zadovoljni sa svojom ˝almighty˝ poštom (odsada je tako zovemo )


ma stoji to što pričaš, ali tko su oni da utvrđuju vjerodostojnost robe.
otkuda im znanja za to, mislim vide što je cigla, al tu cijela stvar staje,jer oni ne mogu znati dogovor između tebe i pošiljatelja, jel dogovor poslati novo-rabljeno......a o vjerodostojnosti proizvoda da ne govorim. današnje fejkove ni inspektori povremeno ne razpoznaju.....
tak da mislim da od toga ne bude ništa.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:28   #2010
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Budem provjerila za koji dan, problem mi je u 2 paketa jer ih je slao dečko i nije uzeo račun Ne znam je li se može napraviti potražnica bez računa (povrdu o slanju imam)?
ne treba racun, samo potvrda.
-april- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:50   #2011
Bok! Da li netko možda ima iskustva sa slanjem paketa u inozemstvo? Zanima me ako mi netko može ukratko objasnit kakva je procedura s tim, da li šaljem na istom mjestu kao i za Hr ili? I kolika je poštarina otprilike? Hvala
ivy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 14:48   #2012
Quote:
ivy44 kaže: Pogledaj post
Bok! Da li netko možda ima iskustva sa slanjem paketa u inozemstvo? Zanima me ako mi netko može ukratko objasnit kakva je procedura s tim, da li šaljem na istom mjestu kao i za Hr ili? I kolika je poštarina otprilike? Hvala
Cijenu poštarine možeš izračunati na www.posta.hr, izvažeš pošiljku i pričekaš izračun.
Ja sam jednom davno slala paketić u Njemačku, znam da sam ga morala otvoriti pred tetom na šalteru (znači donijeti otvoreno), pokazati sadržaj (da bi se ona uvjerila da nije bomba ) i onda ga opet zapakirati. Drugih neugodnosti nije bilo.
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 16:32   #2013
Hvala na odgovoru
ivy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:55   #2014
vidim tu se svasta pise o posti i krađi...
hmmm...ne znam ja saljem uvijek preporuceno ili ako druga strana inzistira da je obicno onda napravim po zelji...
sad sam imala zanjih par puta dosta kaj sam slala obicno i u zagreb i vukovar i dolje na more i na otoke i doslo je obicna posta bez problema u komadu...
ni jedno jedino lose iskustvo...ove tete na salteru hmm ne znam kak stignu ukrast jer svaku snima kamera, osim ako ovi unutra svrljaju kaj mi je isto malo onak tesko za povjerovati...ne kazem da se ne dogadaju krade u posti ali ...
ugodni nastavak ovog kipuceg dana
__________________
Iskrenost je skup poklon , ne očekuj ga od jeftinih ljudi...
logical is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:15   #2015
cula sam da se paket moze poslat umjesto u kutiji i u vrecici omotan spagom? al nekad to prime samo ko preporuceno, ko da je u koverti valjda. jel ko salje tak? ne kuzim kakve su to vrece?
-april- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 20:32   #2016
vreće su one tamne, onakve kakve dobijamo sa asosa moja pošta ih primi, ali pošta u branimirovoj ne, neće ni pod paket, ni pod preporučenu, traži da to staviš ili u paket ili kuvertu... ovisno o zaposleniku koji primi...
dr.whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 15:40   #2017
Quote:
dr.whoo kaže: Pogledaj post
vreće su one tamne, onakve kakve dobijamo sa asosa moja pošta ih primi, ali pošta u branimirovoj ne, neće ni pod paket, ni pod preporučenu, traži da to staviš ili u paket ili kuvertu... ovisno o zaposleniku koji primi...
oo, da. meni uvijek prime, ali ovisi o zaposleniku. znaju gundjat da kako to saljem. no, ovdje, u svojoj posti i pakete saljem u vrecici. one sve uzimaju i ne gnjave nikad.

uglavnom, samo izokrenem vrecicu od ASOS-a s druge strane, zalijepim adrese, stvari stavim u jos jednu vrecicu unutra i etoga.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 17:14   #2018
Slao sam danas dva paketa i ono pošta je katastrofa skupa.

Znači rekao sam da oću slat kao tiskanicu u zračnoj kuverti i da trebam otkupninu ( slao sam knjige )

Prvi paket je iznosio 1.246g i izašao me 31.20, otkupnina je 90kn.

Drugi paket je iznosio 783g i izašao me 25.80 kn, otkupnina je 100kn.

+ platio sam još 10kn za zračne kuverte i poštansku uputnicu, te mu ukupno izašlo 67kn.

Znači ja kažem da šaljem kao tiskanicu, ona meni kaže preporučeno.

???
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:10   #2019
ono što ide kao otkupnina ne može biti kao tiskanica nego samo preporučeno
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:22   #2020
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Slao sam danas dva paketa i ono pošta je katastrofa skupa.

Znači rekao sam da oću slat kao tiskanicu u zračnoj kuverti i da trebam otkupninu ( slao sam knjige )

Prvi paket je iznosio 1.246g i izašao me 31.20, otkupnina je 90kn.

Drugi paket je iznosio 783g i izašao me 25.80 kn, otkupnina je 100kn.

+ platio sam još 10kn za zračne kuverte i poštansku uputnicu, te mu ukupno izašlo 67kn.

Znači ja kažem da šaljem kao tiskanicu, ona meni kaže preporučeno.

???
tiskanica ne može biti preporučena (mogla je nekad)
tako da bi knjigu poslao otkupno, mora biti preporučeno pismo + otkupnina.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.