Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 13:49   #1
Preddiplomski studij Kulturologije

Da li ima netko ovdje da studira na ovom fakultetu ili ima iskustva,pogotovo smjer Medijske kulture?
logtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:54   #2
medijska kultura je naziv jednog od kolegija u sklopu ovog studija, a pretpostavljam da ti misliš na medijski modul...
a taj medijski modul možeš izabrat tek na diplomskom studiju kulturologije, znači nakon završenog preddiplomskog studija kulturologije koji je jednak za sve, tj. nema zasebnih 'smjerova'...

pa eto, pitaj šta te interesira...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 21:21   #3
studij kulturologije?
a di je to?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 01:05   #4
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
studij kulturologije?
a di je to?
u Rijeci, u sklopu filozofskog fakulteta...jednopredmetni dodiplomski i diplomski studij...a šuška se i o doktorskom studiju u neko dogledno vrijeme...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:38   #5
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
u Rijeci, u sklopu filozofskog fakulteta...jednopredmetni dodiplomski i diplomski studij...a šuška se i o doktorskom studiju u neko dogledno vrijeme...
od ove godine i u Osijeku
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:20   #6
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
od ove godine i u Osijeku

Evo ovdje ima više na tu temu, svježe informacije

http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=112599

http://www.unios.hr/naslovnica/ffosnat-2009_2008.pdf
Anesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 03:41   #7
Ima i u Zadru, koliko ja znam
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 18:53   #8
Quote:
Anesa kaže: Pogledaj post
opa, prvi glas...fino fino...
mada mi se čini da je nešto drugačije koncipiran program nego u Rijeci...
uglavnom, ako pokretač teme misli na ovaj osječki studij kulturologije, onda ne mogu pomoć
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:24   #9
Pozdrav ljudi! Zainteresirana sam za studij kulturologije što se u rujnu otvara u Osijeku. Dvoumim se između kulturalnog menadžmenta i medijske kulture. Ako ima među vama studenata, molim vas da mi kažete nešto više o tome, jer informacije na netu su dosta šture. Jeli faks zanimljiv? Koji su predmeti... Ma sve što vam padne napamet... samo pišite unaprijed hvala!
Anjinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 01:32   #10
htjedoh pitati - tog studija nema u zagrebu jel tako?
ja sma na filozfskom inače zadovoljna svojim studijem ali medijska kultura mi se čini jako interesantan po kolegijima koje sam vidla i to bi me ful zanimalo - možda čak kao paralelni a ne samo nakon što dipl. na filozofskom, daj bože da diplomiram ne?

tak da - ako mi netko može reći malo o uvjetima upisa il kak je tam, mogućnosti zapošljavnja možete slobodno izostavit xD to otpriliek znam al nešto spešl ak ima o tome mogla bih čut, i recimo kolike su šanse da se to u zg pojavi ak već nije
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:24   #11
Kulturologija/medijska kultura - Osijek

jel ko planira?jel ko studira?što se uopće tamo radi?i što preko tog faksa možeš bit kasnije?hvala
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:54   #12
Vanda valjd aćeš vidjet ovo:izbriši privatne poruke jer ti ne mogu poslat kad si ispunila i sve je puno..:=)
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:13   #13
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
jel ko planira?jel ko studira?što se uopće tamo radi?i što preko tog faksa možeš bit kasnije?hvala
Mozes biti osoba za odnose s javnoscu, glasnogovornik, neka vrsta strucnjaka za medije, dakle raditi na radiju, tv-u ili u novinama, kazalistu, galerijama, muzejima...
U biti moze biti jako zanimljivo, samo mislim da je posao tesko dobiti.
Hoces ti na prijemni ici samo u Zg?
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:15   #14
Quote:
just__me kaže: Pogledaj post
Mozes biti osoba za odnose s javnoscu, glasnogovornik, neka vrsta strucnjaka za medije, dakle raditi na radiju, tv-u ili u novinama, kazalistu, galerijama, muzejima...
U biti moze biti jako zanimljivo, samo mislim da je posao tesko dobiti.
Hoces ti na prijemni ici samo u Zg?
ajme kak mi se sviđa to što si nabrojalaa jejejej da bar
ne znam jel misliš prijemni za glumu il medijsku kulturu hm?
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 17:56   #15
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
ne znam jel misliš prijemni za glumu il medijsku kulturu hm?
Za glumu, jer ima i u Os.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:00   #16
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
ajme kak mi se sviđa to što si nabrojalaa jejejej da bar
ne znam jel misliš prijemni za glumu il medijsku kulturu hm?
Jel znaš možda koja je razlika između medijske kul. i kul. menadžmenta?
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.
Lina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:07   #17
Imam frendicu koja tamo studira.
Požalila je jer joj se sve činilo super na papiru, ali kaže da nema s time baš budućnosti.
Staro je tek godinu dana i sve se uhodava... i ona je išla ove godine na maturu da se prebaci od tamo.
trapeze_swinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:19   #18
Quote:
trapeze_swinger kaže: Pogledaj post
Imam frendicu koja tamo studira.
Požalila je jer joj se sve činilo super na papiru, ali kaže da nema s time baš budućnosti.
Staro je tek godinu dana i sve se uhodava... i ona je išla ove godine na maturu da se prebaci od tamo.
pa ne znam men se to čini super,a čuj nemaš s pola faksova posao kao npr sa ekonomijom gdje u zgu pimaju 980 mislim baš će oni svi dobit posao...
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:21   #19
Quote:
trapeze_swinger kaže: Pogledaj post
Imam frendicu koja tamo studira.
Požalila je jer joj se sve činilo super na papiru, ali kaže da nema s time baš budućnosti.
Staro je tek godinu dana i sve se uhodava... i ona je išla ove godine na maturu da se prebaci od tamo.
Hvala, baš sam razmišljala da nešto od toga upišem.. al dobro ću razmisliti.. Trebala bi upasti na hrv. i književnost al ni s tim baš nema previše posla..
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.
Lina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:52   #20
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
pa ne znam men se to čini super,a čuj nemaš s pola faksova posao kao npr sa ekonomijom gdje u zgu pimaju 980 mislim baš će oni svi dobit posao...
E pa tocno to...cak mi se cini da ces prije s ovim dobiti posao bez veze nego s ekonomijom. Iako uistinu to trziste kod nas jos nije bas najrazvijenije.

Quote:
Lina06 kaže:
Jel znaš možda koja je razlika između medijske kul. i kul. menadžmenta?
Kulturalni menadzment se odnosi na rad u kulturnim ustanovama (galerije, kazalista) i organiziranje dogadaja u tim istima. U biti si menadzer u kulturi...osluskujes trziste, trendove, potrebe, sredujes troskove, kao i "obicni" menadzer.

Zanimljiv link, prouci si: http://www.zarez.hr/150/vizualna2.htm

Mislim da je pozitivna strana tog faksa sto nije jednolicno, znaci neces morati cijeli zivot raditi isti posao, dok npr. kao profesorica vjerojatno hoces.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.