Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 10:11   #61
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Vrijeme je, istina.

Možda i emocije?
U smislu, što ih manje daješ, manje ih i imaš.

Ne, nego što ih više daješ, a razočaraš se, otupiš, pa ih imaš manje:klap:
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:20   #62
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Ne, nego što ih više daješ, a razočaraš se, otupiš, pa ih imaš manje:klap:
Površno razmišljanje...

Sve pršti danas od kalkulatora. Evo da onda i ja uvrstim jednu jednadžbu:

Što manje daješ, manje i dobiš. Ako na odnose gledaš kao na resource management onda ti je tek besmislen svaki "uloženi" djeličak vremena/truda/emocija jer je ionako bačen.

Ljudi se klone proračunatih hladnokrvnih kalkulatora, so why even bother? Ja ću rađe dat sve od sebe i bit razočaran koliko god puta treba, nego gledat na odnose kao transakcije
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:30   #63
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Površno razmišljanje...

Sve pršti danas od kalkulatora. Evo da onda i ja uvrstim jednu jednadžbu:

Što manje daješ, manje i dobiš. Ako na odnose gledaš kao na resource management onda ti je tek besmislen svaki "uloženi" djeličak vremena/truda/emocija jer je ionako bačen.

Ljudi se klone proračunatih hladnokrvnih kalkulatora, so why even bother? Ja ću rađe dat sve od sebe i bit razočaran koliko god puta treba, nego gledat na odnose kao transakcije
tvoj izbor ja se držim one-ruka ruku mije, dosda se pokazalo najboljim
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:47   #64
zbilja?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:49   #65
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
zbilja?
da
jer ljudi su svinje
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:53   #66
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Ali ne možeš reći da te to nije iscrpilo i ispraznilo..ili?
Ja dobro procijenim kome ću dati svoje vrijeme i emocije, ipak mislim da su to ograničeni resursi
Osjecam se kao da sam sisla s ringispila, malo stala da mi se prestane vrtiti u glavi i zakljucila da je zabavno i da zelim jos

I tako svaki put.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:54   #67
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Osjecam se kao da sam sisla s ringispila, malo stala da mi se prestane vrtiti u glavi i zakljucila da je zabavno i da zelim jos

I tako svaki put.
ak te zabavlja, go for it
meni nekako entuzijazam splasne:klap:
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:01   #68
nebih imala problema sa tim ako doista volis partnera ni djeca nece smetatiti,samo sto bih pozelila dijete sa njim
extrarockbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:08   #69
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
zbilja?
a i ti se cudis ko picek glisti

meni je sasvim ok to sto ljudi koji ne znaju voljet, ili sebe vole previse da se uopce ne upustaju u takve poduhvate. zivot pod staklenim zvonom je super, jer ti se garantirano ne moze desiti da te netko povrijedi. ako ti to sve skupa vise vrijedi od avanture koju mozes prozivjet s nekim drugim, go for it. ja to ne bi mogao
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:14   #70
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja sam u neke odnose ulozila i zadnji atom snage iako sam znala da nece potrajati. I nikad nisam nimalo pozalila.

Ljudi dolaze i odlaze. Ne trebamo ulagati samo u odnose s ljudima koje mislimo da na neki nacin posjedujemo. I vlastito dijete moze prekinuti svaki kontakt s tobom.

Vrijeme koje provodimo s ljudima nije ulaganje u buducnost, vec u sadasnjost.
Lijepo sročeno
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:41   #71
Tesko je naci kvalitetnog partnera i samcima a kamo li zeni/muskarcu s djecom.
__________________
Ponekad ono što tražimo nije ono što trebamo.
silverra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:09   #72
Quote:
extrarockbaby kaže: Pogledaj post
nebih imala problema sa tim ako doista volis partnera ni djeca nece smetatiti,samo sto bih pozelila dijete sa njim
Evo, ja sam krenula napisati nešto slično, naime, pa ako zaista volim njega, voljela bih i njegovo dijete, ta njegovo je. Zapravo, pitam se koliko te silne maćehe koje ne podnose partnerovu djecu, pod uvjetom da djeca nisu neke budaletine, nego normalna, uopće vole i njega.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:24   #73
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam krenula napisati nešto slično, naime, pa ako zaista volim njega, voljela bih i njegovo dijete, ta njegovo je. Zapravo, pitam se koliko te silne maćehe koje ne podnose partnerovu djecu, pod uvjetom da djeca nisu neke budaletine, nego normalna, uopće vole i njega.
Nekad nisi ti ni vazna u citavoj toj prici i da li volis dijete, dobra si prema njemu i slicno. Ja sam voljela bivseg muza i samim time njegovu kcerkicu. Silno sam se trudila, bila je prilicno mala, igrala se s njom, sredjivala joj kosu, kupovala poklone, mijesila kolace... Mala me jednostavno nije podnosila, i njena mater joj je stalno govorila protiv mene. Nista sto bih ja napravila se nije moglo mjeriti s tim sto sam joj ja "uzela tatu". (apsolutno nije bila istina jer su se roditelji razveli prije nego sto sam ja uletila u sve to, ali to joj je mama govorila) Ogromni novci su otisli da bi se ta mala ucinila sretnom, od vrlo cestih avionskih karata do besmisleno skupih poklona i izlazaka da bi njoj bilo ljepse. A ja nisam mogla uzeti dva dezodoransa odjednom, jer "nemamo sad para". Neki dan mi bivsi muz kaze da vec skoro dvije godine jedini kontakt s njom ima preko poruke za njen rodjendan i Bozic. To je nakon sto je iskesao za novi iphone, ipad, ipod, laptop, desktop, ekskurziju, dzeparac...

S druge strane imam prijateljicu koja je u slicnoj situaciji, ali je su sa djetetom stvari bolje. No, njen partner se njoj ne moze u potpunosti posvetiti ni vremenski, ni emotivno, ni financijski. Ona zeli s njime na ljetovanje, a ne sama, dok on ljetuje sa malom. Zeli provesti vikende s njim, jer preko tjedna oboje rade. Zeli da si zajedno priuste neke stvari, ali dok on vecinu zarade daje bivsoj za dijete, moja prija mora placati stvari za njih oboje. Ona se ne osjeca ravnopravno u toj vezi. On je zaista voli, ali voli i svoje dijete. A prija se osjeca ruzno jer nije zadovoljna onim sto dobije od njega nakon sto bivsa i mala uzmu svoje. Na kraju krajeva, zasto bi njen zivot trpio zbog njegovih djela u proslosti? Zao mi je jer je razapeta, nikad ne bi od njega trazila da manje da maloj da bi ona dobila vise (normalno), a opet...nije joj dovoljno ono sto dobiva.

Druga prijateljica ima svoje dijete, a njen muz dvoje iz bivseg braka. Financije i vrijeme su opet problem. No veci problem od financija i vremena je nacin odgoja. Dakle, oni svoju djecu odgajaju vrlo razlicito i kad ona vidi kakvo ponasanje on dopusta svojoj djeci, dize joj se kosa na glavi i bolesna je svaki put kad oni trebaju doci u posjetu od zivaca. Izmedju ostalog, bezobrazni su prema njenom djetetu i to ju boli, a ne zna kako da mu kaze jer je svjesna da su to njegova djeca i ne zeli ga povrijediti. Ona nad njima nema nikakvog autoriteta i njihov stav "ti nisi nasa mama" je vrlo prisutan i agresivan.

Treca prijateljica s djetetom iz proslog braka se udala za udovca s jednim djetetom i divno im je. Zive svi zajedno, dijele i vrijeme i financije i djecu, nikad nije bila sretnija.

Nikad se ne zna kako ce izgledati spojevi sa ljudima koji imaju djecu iz bivseg braka. To ovisi i o ljudima, i o bivsima, i o djeci, i o milion drugih zivotnih okolnosti. Nekima zivot postane nocna mora, a nekima dugo ocekivana bajka.
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:42   #74
Pa nećeš se baš vezati za prvog s ceste koji ima dijete

Način na koji osoba odgaja dijete puno govori o njoj samoj. Meni nema većeg plusa kod muškarca nego kad vidim da je dobar roditelj.

Tvoj bivši muž jednostavno nije bio dobar roditelj. Djecu se ne kupuje novcem i s djecom se razgovara. Kao i s drugim roditeljem. Ne možeš mirno slušati kako jedan roditelj psihički maltretira dijete (a uvlačenje male curice u vlastite probleme je psihičko maltretiranje) i ne poduzeti ništa.

Tvoja prijateljica je trebala znati da ulazi u vezu s osobom koja ima dijete, a on je trebao znati da ulazi u vezu. Postoje kompromisi i preraspodjela vremena, ali oboje trebaju biti svjesni toga u što se upuštaju.

Osoba prvo treba naučiti što želi. Onda treba naučiti komunicirati i verbalizirati svoje želje. Onda treba naučiti birati. Onda treba naučiti upoznati ljude. I na kraju treba naučiti biti strpljiva i tolerantna.

Svašta čovjek treba naučiti
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:08   #75
Sve to stoji, ali nije do mene to sto moj bivsi muz nije bio dobar roditelj i sto je vlastitu griznju savjesti nadomjestao drugim stvarima. No, to se itekako odrazilo na moj zivot i bila sam jako nesretna, jer nisam mogla nista promijeniti na bolje, ma kako se trudila. On maloj nikada nije htio objasniti da ono sto joj mama govori nije bila istina, jer je smatrala da je premlada da ima konfliktne price roditelja u glavi. I s time se slazem, nije to problem djeteta.

Sto se tice prijateljice, na pocetku su stvari bile puno bolje jer, kako je netko rekao, na pocetku se zatelebas da se vise dajes/manje vidis, a poslije se stvari ustale i vide se kakvima zaista jesu.

Ova druga prijateljica odgaja dijete na nacin da dijete shvati da se lijepe stvari zasluze i da na njima treba biti zahvalan, a da se za lose postupke snose posljedice. Njen muz (kao moj bivsi) kompenzira svoje odsustvo skupim poklonima i manjkom discipline.

Treba, treba, treba... sve je to super... nisu ovo nikakve misterije, sve je prilicno jasno, no ipak nerijetko ljudi zavrse s nekim s kim nisu 100% savrsen par. Dogadja se... Ljudi se lose procijene i solo, a kamoli s djecom koja unose puno dodatnih okolnosti. Djeca (vise tudja nego svoja) kompliciraju stvari, to je sve.
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:36   #76
Imao sam dvije veze s djevojkama koje su imale dijete/djecu...
Neću reći da sam bio oduševljen zbog toga, no nije mi smetalo niti približno da bi to gledao kao prepreku.
Prekidi su bili inicirani zbog sasvim drugih razloga...
__________________
We ignore the ones who adore us, adore the ones who ignore us, love the ones who hurt us, and hurt the ones that love us.
Centurionzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:49   #77
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Meni nema većeg plusa kod muškarca nego kad vidim da je dobar roditelj.
Tako je, a slažem se i s ostalim što si rekla.

Quote:
silence777 kaže: Pogledaj post
Otvaram temu nakon dugo vremena za one koji mozda imaju slicnog iskustva, a pitanje je dali je netko prihvatio biti u vezi sa rastavljenim partnerom koji ima dijete i ne zeli vise imati djecu?
Ako jedan želi imati dijete, a drugi ne želi jer se već ostvario kao roditelj, teško da će im veza uspjeti. Oko takvih stvari se ljudi rijetko predomisle, uglavnom se svodi na nadu kako će onaj drugi s vremenom promijeniti mišljenje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:44   #78
Tesko je ocekivati da ce biti seetan brak u kojem su moja djeca, tvoja djeca i nasa djeca. Kad dodem kod sestre na par dana moje dvoje i njeno troje djece se uspiju do te mjere posvadati da ne povjerujes. Moji su kakti fini i sute i kuhaju u sebi ,a njeni podjebavaju uglavnom. Ja sam u gostima pa im nemrem odvalit šljagu.
Obicno jedva cekam da idemo. Kad bi to bio npr brak, razveli bi se u mjesec dana garant.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:49   #79
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Tesko je ocekivati da ce biti seetan brak u kojem su moja djeca, tvoja djeca i nasa djeca. Kad dodem kod sestre na par dana moje dvoje i njeno troje djece se uspiju do te mjere posvadati da ne povjerujes. Moji su kakti fini i sute i kuhaju u sebi ,a njeni podjebavaju uglavnom. Ja sam u gostima pa im nemrem odvalit šljagu.
Obicno jedva cekam da idemo. Kad bi to bio npr brak, razveli bi se u mjesec dana garant.
Prijateljica mi je odrasla u takvoj obitelji, imala je brata, otac joj je umro, majka joj se ponovno udala za tipa koji je imao svog sina, i još su dobili jednu sestru. Realno cijeli ih je čopor, ali i kako pričaju jedni o drugima, i kako mi izgledaju izvana dok ih promatram, jedna su od najsložnijih obitelji koje sam ikada vidio
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:16   #80
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Tesko je ocekivati da ce biti seetan brak u kojem su moja djeca, tvoja djeca i nasa djeca. Kad dodem kod sestre na par dana moje dvoje i njeno troje djece se uspiju do te mjere posvadati da ne povjerujes. Moji su kakti fini i sute i kuhaju u sebi ,a njeni podjebavaju uglavnom. Ja sam u gostima pa im nemrem odvalit šljagu.
Obicno jedva cekam da idemo. Kad bi to bio npr brak, razveli bi se u mjesec dana garant.
Ja imam dvije sestre i brata. Kad smo bili mali je perje letilo okolo koliko smo se puta znali zakačiti. Ali roditelji su nas jako dobro znali smiriti.

Sve ovisi o tome kakve ste osobe i kakvi ste roditelji. Ja ne bih mogla biti u vezi s muškarcem za kojeg ne mislim da je dobar roditelj i koji djecu ne može držati pod kontrolom (ne utjerivanjem straha i nasiljem).
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.