Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 15:48   #6001
jeste vi uopće svjesni da s tin sranjima samo nanosite još više štete koži?ako nešto i pomogne kratkotrajno,tipa inustrijski ljekovi,sve to kasnije samo pogoršava stanje.uklanjati crvenilo pod svaku cijenu nije pametno.dok masa uopće ne želi minjat prehranu koja je veliki uzročnik.ko ode od vas pije alkohol,gazirano,kave,puši nije mi vas ža nimalo ako i imate po sebi i ljusaka i crvenila.jer takav pristup je dvoličan
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:51   #6002
Quote:
mrki01 kaže: Pogledaj post
jel to onaj DRNČ iz JNA?

prije par godina sam konacno saznao sto to znaci: Detržent Razne Namene Čišćenja

pozdrav

pa da, to je taj DRNČ... pročitao sam post od nekog kome je to pomoglo!?...
pufek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:24   #6003
i ja polako radim na promjeni prehrane, kavu i alkohol ne pijem odavno, pušim, ali i to sam smanjila, nadam se da ću i to uspjet eliminirat jednog lijepog dana, zezaju me hormoni, i ovi štitnjače i ovi spolni ili kako se već zovu, ali eto, nosim se nekako sa svime time, ima loših dana, kao onaj jučer npr, ali ima i dobrih dana, i to puno, puno više dobrih nego loših, tako da, sve u svemu, da, psorijaza je gnjavaža, ali nekako smo svi naučili živjeti s njojm, nositi se sa svime kaj nam ona donosi, i kad me netko pita jesam li bolesna i kakva mi je to bolest, ja odgovorim da nisam bolesna, da sam zdrava, a to kaj se crvenim i ljuskam, eh, zaboli me za mišljenje onih koji nemaju pojma kako je to
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:29   #6004
Quote:
Ja!! kaže: Pogledaj post
jeste vi uopće svjesni da s tin sranjima samo nanosite još više štete koži?ako nešto i pomogne kratkotrajno,tipa inustrijski ljekovi,sve to kasnije samo pogoršava stanje.uklanjati crvenilo pod svaku cijenu nije pametno.dok masa uopće ne želi minjat prehranu koja je veliki uzročnik.ko ode od vas pije alkohol,gazirano,kave,puši nije mi vas ža nimalo ako i imate po sebi i ljusaka i crvenila.jer takav pristup je dvoličan
Istina je ovo sve. Naravno da će svatko sebi pomoć oko ljusaka i crvenila koliko je god moguće i na sve načine, a ovo za prehranu se apsolutno slažem ali kad bi se odreklo baš svega, onda mislim da bi tek bilo teško, još pogotovo ako netko nešto posebno voli ( recimo kava - ne puno )
__________________
Bok :)
zmaj411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:47   #6005
jedno si sami sebi možemo najbolje i najviše pomoć.a svako odmicanje od toga je korak nazad.nisan ni ja na kruvu i vodi samo,omakne se i meni nešto ali to je jako jako rijetko jer dogodi se i to je to.al svakodnevno kukat kako je loše i svakodnevno živit po starim navikama nemore skupa nikako.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:09   #6006
Poštovanje,
Evo ukratko u istoj smo kaši.Svoju boleštinu vućem godinama,sigurno dvadestak godina ali dijagnosticirana mi je prije 5 godina,nakon prve trudnoće.Danas imam troje djece i svaku trudnoću ,kožda se preporodi a onda sljedi dojenje i iscrpljivanje organizma pa sve kreče ispočetka.Kremama se nisam nikad ni pokušavala lječiti,uvijek i isključivo prehranom i vjerujte,to je jedino šta funkcionira.Ja ne reklamiram ni ne prodajem ništa ali iskreno i od srca savjetujem da proguglate malo o LCHF prehrani i poseban osvrt napravite na gluten.Nije lagano živjeti na taj način ali nije lagano živjetei ni sa ljuskama :-(
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:38   #6007
Quote:
coffe kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
Evo ukratko u istoj smo kaši.Svoju boleštinu vućem godinama,sigurno dvadestak godina ali dijagnosticirana mi je prije 5 godina,nakon prve trudnoće.Danas imam troje djece i svaku trudnoću ,kožda se preporodi a onda sljedi dojenje i iscrpljivanje organizma pa sve kreče ispočetka.Kremama se nisam nikad ni pokušavala lječiti,uvijek i isključivo prehranom i vjerujte,to je jedino šta funkcionira.Ja ne reklamiram ni ne prodajem ništa ali iskreno i od srca savjetujem da proguglate malo o LCHF prehrani i poseban osvrt napravite na gluten.Nije lagano živjeti na taj način ali nije lagano živjetei ni sa ljuskama :-(
slažem se da se u prehrani krije lijek ali daj molim te napiši što je kod tebe odnosno na kakvom si režimu prehrane i što ti se točno događa sa psorijazom
hvala
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:47   #6008
Quote:
tepi kaže: Pogledaj post
i ja polako radim na promjeni prehrane, kavu i alkohol ne pijem odavno, pušim, ali i to sam smanjila, nadam se da ću i to uspjet eliminirat jednog lijepog dana, zezaju me hormoni, i ovi štitnjače i ovi spolni ili kako se već zovu, ali eto, nosim se nekako sa svime time, ima loših dana, kao onaj jučer npr, ali ima i dobrih dana, i to puno, puno više dobrih nego loših, tako da, sve u svemu, da, psorijaza je gnjavaža, ali nekako smo svi naučili živjeti s njojm, nositi se sa svime kaj nam ona donosi, i kad me netko pita jesam li bolesna i kakva mi je to bolest, ja odgovorim da nisam bolesna, da sam zdrava, a to kaj se crvenim i ljuskam, eh, zaboli me za mišljenje onih koji nemaju pojma kako je to
potpisujem ovj zadnji dio tvoga posta
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:39   #6009
Ovu prehranu sačinjava prava izvorna hrana: riba, meso, jaja, mnoštvo raznolikog povrća i prirodne masnoće. Koriste se i mliječni proizvodi, te orašasti plodovi i voće. Naglasak je stavljen na čiste prirodne namirnice u njihovom izvornom obliku, koliko je to moguće iz domaćeg ili organskog uzgoja. Osim šećera i škroba izbjegavaju se rafinirana i hidrogenizirana biljna ulja i druge industrijske prerađevine koje su prepune umjetnih dodataka i štetnih kemikalija. LCHF je prirodan i zdrav način prehrane, najsličniji izvornoj prehrani naših predaka kojoj smo genetski prilagođeni i koja je optimalna za očuvanje dobrog zdravlja i normalne tjelesne težine.
Na taj način se smanjuje rizik od brojnih kroničnih bolesti povezanih s upalnim stanjima. Izbjegavajući žitarice ne unosi se ni gluten, jedan od najvećih alergena i uzročnika mnogih autoimunoloških bolesti.
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:40   #6010
Osnovne namirnice ili baza prehrane

• Meso i perad. Najbolje meso je pašnih životinja i slobodnih kokoši. Ne uklanjajte masnoću s mesa i kožu s piletine.
• Riba i druga hrana iz mora, rakovi, škampi, školjke, alge. Jedite češće plavu ribu zbog omege 3 (npr srdela, skuša, lokarda).
• Jaja – najbolja su organska ili jaja slobodnih kokoši.
• Povrće koje raste iznad zemlje po mogućnosti iz organskog uzgoja – sve vrste kupusa, brokola, cvjetača, kelj, prokulica, špinat, blitva, raštika, zelene mahune, artičoka, šparoge, tikvice, patlidžani, masline, sve vrste zelene salate, krastavci, rajčica, paprika, koromač, celer, gljive.
• Masti – maslac, pileća, pačja, goveđa i svinjska mast, hladno prešano kokosovo ulje.
• Hladno prešana ulja – maslinovo, laneno i sezamovo ulje. Ulje jetre bakalara.
• Luk, češnjak, đumbir, začinsko bilje.
• Lakto-fermentirane namirnice kao domaći kefir, domaći jogurt i domaći kiseli kupus.
• Iznutrice.
• Suho meso, špek, pršut, čvarci, krvavice i kobasice – ali samo domaće bez nitrita, glutaminata i drugih opasnih kemikalija.
• Hladetina, juhe od kostiju.
• Domaća majoneza i umaci napravljeni od hladno prešanog maslinovog ulja, maslaca, domaćih jaja, začinskog bilja...
• Avokado.
• Voda je najbolje piće.
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:41   #6011
Namirnice koje se izbjegavaju

• Šećer, slatkiši, sokovi i svi zaslađeni napitci, kolači, keksi, peciva. Voćni jogurti, pahuljice i muesli za doručak i slični proizvodi.
• Sve žitarice i sve mahunarke.
• Tjestenina, kruh, svi proizvodi od brašna i žitarica.
• Krumpir, slatki krumpir, čips i pommes frites.
• Riža, kukuruz, couscous, bulgur, kokice.
• Margarin.
• Kupovni suhomesnati proizvodi koji sadrže kemijske dodatke, npr. glutamate (pojačivače okusa), konzervanse (nitrite) i šećere.
• Ulja bogata omega-6 masnoćama: kukuruzno, sojino, suncokretovo, sve vrste pod nazivom jestivo ulje.
• Pivo, koje je tekući kruh.
• Slatko voće i sušeno voće.
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:46   #6012
Thumbs up

to je šturo a obrazloženja i znanstvene osnove takvog načina prehrane pročitajte na linku
http://istineilaziohrani.blogspot.co...vdje-radi.html

satavim klince spavati pa detaljnije napišem svoje iskustvo
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:17   #6013
moram reći da mi se čak i sviđa ovaj lchf... prosurfat ću to malo
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:41   #6014
Pozdrav svima evo čitam vaše postove i jedino me tiješi da nisam sama u ovome. Psorijazu imam već dugi niz godina. Sve je gore. Najgore mi je ujutro kad se probudim i pogledam u ogledalo i vidim svoje lice puno crvenila i ljuskica. Ponekad potrošim i do sat vremena pokušavajući to skinuti i nekako ublažiti, ma znate o čemu pričam. Ajd da se i ja malo izjadam.

Ako netko ima program prehrane za psorijazu bila bih mu zahvalna da mi ju pošalje u inbox
A sad tek vidim gornje postove. Jako stroga prehrana.

Zadnje uređivanje Eet : 09.01.2013. at 21:46.
Eet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 22:03   #6015
Quote:
Eet kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima evo čitam vaše postove i jedino me tiješi da nisam sama u ovome. Psorijazu imam već dugi niz godina. Sve je gore. Najgore mi je ujutro kad se probudim i pogledam u ogledalo i vidim svoje lice puno crvenila i ljuskica. Ponekad potrošim i do sat vremena pokušavajući to skinuti i nekako ublažiti, ma znate o čemu pričam. Ajd da se i ja malo izjadam.

Ako netko ima program prehrane za psorijazu bila bih mu zahvalna da mi ju pošalje u inbox
A sad tek vidim gornje postove. Jako stroga prehrana.
meni ej najveći problem s tim ljuskicama i crvenilom lica taj kaj mi se lice vrlo brzo navikne na sve s čime pokušam tretirati, pa tako uvijek koristim većinom neka prirodna ulja i masnoće, i uglavnom s time tretiram, i stalno se time mažem, i stalno izmijenjujem, malo kantarionovo, malo nevenovo, pa čisto maslinovo, trenutno mi ne pomaže ništa jer se koža navikla na sve, pa malo odmaram od svega i kremam nekim neutralnim kremicama, pavlovićkom ili hipp baby kremicom koja mi je za sad super
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:17   #6016
Smile

Ovako,prvi put sam se opako osula poslije poroda,vlasište,koljena,ruke,laktovi,uši,lice,trbu h..ma sve.Tada mi je rečeno da napravim krvni test na Candidu jer da većina kožnih problema potječe od te prokletinje.I gle čuda,nalaz bio potvrdan.I tako krenula na Anticandidu.Sve ali sveee sam riješila prehranom.Namjerno nisam niti najobičnije ulje stavljala da vidim ima li to veze sa prehranom.Ta anticandida je zapravo LCHF tj. vrlo vrlo slično. Tko ima volje,neka to malo prouči jer ja ne mogu natipkati sve a i neke od vas to ne zanima pa da ne davim ljude ali moja iskrena preporuka je da proučite i pokušate sa ovim načinom prehrane jer ćete se u svakom pogledu preporoditi
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:03   #6017
kobasice,majoneza,čvarci,pršut,svinjska mast, iznutrice????to nema veze sa zdravljem inače, a pogotovo još nama.a recimo riža jedina od žitarica ne sadrži gluten a na toj dijeti se ne preporuča jesti..malo mi je čudno sve to čitat a ja san proša razne dijete...i pogotovo izbjegavat kiselo i svo citrusno voće i voće općenito sirovo.bilo bi najidealnije jesti svaki dan kompot od jabuka.al gluten je defintivno jedan od većih problema i za kožu i za artritis.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 02:06   #6018
Bok.

Budući da nemam volje prelistavati čitavi topic mislio sam postaviti jedno, možda, neobično pitanje (ovako na preskoke vidim da se piše uglavnom o preparatima koji se koriste, preporukama za iste, iskustvima s dermatolozima, itd.).

Naime zanima me, ako ste imali kad kakvih psihičkih / psiholoških problema (potištenost, depresija, anksioznost u društvu, otuđivanje) zbog svojega stanja, kako ste se nosili s tim, kako se to odrazilo na vaš život na osobnoj i na profesionalnoj razini, je li vam pomogla kakva psihoterapija, kako ste se snalazili u društvu kad bi netko opazio da bolujete od psorijaze, kakvi su bili vaši odnosi i iskustva sa suprotnim spolom, kako su vaši partneri(ce) reagirali na saznanje da bolujete od psorijaze, itd?

Ako bi napisali malo svoja iskustva bio bi vam zahvalan. Mislim da sam jednom davno i čitao nešto slično na ovom topicu pa, ako redovno pratite topic, možete dodati i link na određene stranice. Tražio bi i sam ali mi je komp totalna kanta pa mi je prava agonija pretraživati sve to .
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 12:22   #6019
Thumbs up

Quote:
Ja!! kaže: Pogledaj post
kobasice,majoneza,čvarci,pršut,svinjska mast, iznutrice????to nema veze sa zdravljem inače, a pogotovo još nama.a recimo riža jedina od žitarica ne sadrži gluten a na toj dijeti se ne preporuča jesti..malo mi je čudno sve to čitat a ja san proša razne dijete...i pogotovo izbjegavat kiselo i svo citrusno voće i voće općenito sirovo.bilo bi najidealnije jesti svaki dan kompot od jabuka.al gluten je defintivno jedan od većih problema i za kožu i za artritis.
Znala sam da će biti takvih reakcija pa nemam namjeru nikoga razuvjeravati.Ja samo pišem da se moje opće stanje organizma popravilo generalno a psorijaza se potpuno povukla :-)
Inače ovim načinom prehrane ljudi su se izlječili od dijabetesa.Žena koja piše blog pozvana je u društvo dijabetičara da ih educira.Očito je sve što znamo o prehrani potpuno pogrešno.
Mi svi imamo opaku bolest i nema toga što nebi pokušali za svoje zdravlje,zar ne? Ovo te ne košta ništa.Trba uzeti vremena i pročitati o čemu se radi.Sve stvari postaju jasnije
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 12:25   #6020
Wink

A ako pročitaš detaljnije,voće se i ovdje izbjegava maksimalno a kiselo se samo jede kiseli kupus (domaći) i kefir od zrnaca.

Naglasak je da su prirodne masnoće dobre i prijeko potrebne.Zar ti nije logično da nama fali masnoća iznutra i izvana?? Ovo pišem iz najbolje namjere.Tko voli nek izvoli
coffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.