Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 20:41   #1
Da sam oblak / Bir Bulut Olsam

Uskoro na @NovojTv

Na Oyo.hr je većeras dostupna prva epizoda


Godina proizvodnje: 2009., br. sezona : 2
Žanr: drama
Scenario: Meral Okay
Reditelj: Timus Savci
Producent: Ulaş İnaç
Produkcija: Tims productions

Igraju : Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan, Meral Okay, Berfu Öngören...

Ponovo nam se na ekrane vraća naš omiljeni Engin u jednoj ulozi u kojoj cete ga voljeti ili mrziti.

Quote:
'Moje ime je Narin, prije dvije godine su me povukli iz škole i udali za Mustafu Buluta. Moj muž Mustafa zlostavlja me zato što mu ne mogu biti prava žena.
Traži da svakog jutra vodim i vraćam djecu iz škole preko minskog polja i samo čeka kada će neka od mina eksplodirati i ubiti me … Ali on ne zna da mene čuva Bog', uvodne su riječi glavne junakinje serije Narin (Melisa Sozen) koja živi u pograničnome mjestu Guzeljurtu. Dok tamo život teče mirno, u najvećem i veličanstvenom konaku odvija se nezdrava i strastvena ljubav, a onima koji joj svjedoče ledi se krv u žilama.
Gradonačelnik Aslan Bulut i njegova porodica žive uobičajenim životom ali se sve mijenja pojavom novog doktora u kasabi. Kad se odsiječe komad pogače, ona više nikada ne može biti cijela. Nakon ovoga ništa više nije kao prije.
Dr. Serdar Batur koji već 10 godina radi z Svjetskom zdravstvenom programu BM, sad dolazi u malu kasabu na granici. Dr Serdar je stručnjak u hirurgiji i radi kao ljekar oblasnog zdravstvenog sektora, dok je s druge strane angažiran i kao član grupe volontera imenovanih od BM-a.
Dolazak mladog doktora će uzburkati strasti u uspavanoj kasabi, i pokrenuti lavinu tajni koje će izaći na vidjelo nakon dugog niza godina skrivanja iza dobro zatvorenih vrata...


ostatak sadržaja i karakterizaciju likova pročitajte ovdje

Trailer
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 16.05.2013. at 20:57.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:20   #2
ajme di su ovo nasli

ova serija ima tako tešku, ružnu i tužnu tematiku da je bolje ne započinjati s gledanjem

ja se radije selim na rtl gledati avenida brasil, i uciti portugalski
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:28   #3
Gledala.... nije mi u top 10 serija, ali je dobra, čudna, bolesna...

Dr. Serdar mi je (kao papagaj ponavljam Engin Altan ima lijepe usne) najdraži
Engin Akuyurek odličan kao Ludi Mustafa (dokazao je ovdje da je odličan glumac)...mada to ne znači da mi je simpatičan njegov lik.

Moja preporuka svima koji nisu gledali koji vole teške, bolesne serije....
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:37   #4
i ja sam gledala ali Engina jednostavno moras voljeti kakvu god ulogu da glumi....

bacit cu pogled na par epizoda da se podsjetim

tema jest malo čudna...ali se čovjek navuče....sad vam se čini nevjerovatno, ali čekajte da krene
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:01   #5
Zašto je serija bolesna?
Nisam siguran o čemu se radi, zato pitam.
dennomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:09   #6
Quote:
denn30mon kaže: Pogledaj post
Zašto je serija bolesna?
Nisam siguran o čemu se radi, zato pitam.
zbog nezdrave ljubavi Mustafe prema Narin.... razumjet ces čim pogledas 1. epizodu.
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 23:14   #7
sad sam pogledala engleski trailer
vidim poznate raje ima
osim engina, tu je jos i efsun hatun iz sulje veličanstvenog (glavna glumica)

daje hatun, a i ovaj dedek poznat mi samo ga ne mogu nikako smjestiti

a hlavni lik, ajme plavokos mljac
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 23:31   #8
Gledala bih zbog Engina jer mi je on odličan glumac i vjerujem da bi s te strane sve bilo super (znači, dočaravanje tog svijeta, uživljavanje u to sve skupa), ali poznata mi je priča i bolje da se u to ne upuštam... Tko zna, kakve sam sreće, upalit ću TV točno na Novu i točno kad bude ta serija i... Neće biti dobro za moje živce
mar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:56   #9
jako je kratka serija pa ću vjerojatno gledati
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:41   #10
gledajte Engina u ovoj vrhunskoj izvedbi,toliko nas je uvjerio, barem nas koji smo gledali, da je luđak neviđenih razmjera, pshihopat, mučitelj, da smo i u toj užasnoj naravi nalazili suosjećanje prema njegovoj boli, ne OPRAVDANJE za njegova djela ili nedjela već smo na neki način osjećali sve što i on, eto toliko je dobar glumac ako ste imalo fan Engina Akyureka nipošto ne propuštajte ovu seriju

Meni Serdar odlično izgleda, ali kao sto je netko napomenuo, uvijek mi je falilo nešto, nije bio toliko uvjerljiv u svojoj zaljubljenosti
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 10:31   #11
vidjela sam par djelova ove serije
i sta da vam kazem
ko voli gledat ludo a zgodno
bujrun
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:27   #12
Engin Akyurek i turska Audrey Hepburn u priči od koje će vam se lediti krv u žilama. 'Crème de la crème' turske produkcije iz pera scenaristice Sulejmana Veličanstvenog.



Glumačka krema Turske ujedinjena s potpisom jedne od najtalentiranijih filmašica te zemlje donosi strastvenu i opsesivnu priču 'Da sam oblak' od koje se ledi krv u žilama. Engin Akyurek, poznatiji kao Kerim iz 'Izgubljene časti' te turska Audrey Hepburn - Melisa Sozen u ulogama svojih karijera! 'Da sam oblak' donosi potpuno drugačiju priču. Priču o žrtvi i nesreće jedne plahe i krhke djevojke i opsesiji čovjeka čija ludost nema granica.

Glavne protagoniste serije maestralno su utjelovili Engin Akyurek, hrvatskoj publici poznatiji kao Kerim iz 'Izgubljene časti' i Melisa Sozen, koja je glumila Hrvaticu Noru u 'Sulejmanu Veličanstvenom'. Drugog glavnog muškog protagonista tumači poznati turski filmski glumac Engin Altan Düzyatan, koji je imao gostujuću ulogu u popularnoj seriji Nove TV 'Sila'.

Scenarij potpisuje pokojna Meral Okay (Sulejman Veličanstveni), koja je preminula u travnju 2012. godine od raka pluća. Rođena je u Ankari u obitelji vojnog suca Ata Kati. U bogatoj karijeri Meral Okay radila je kao glasnogovornica, scenaristica, producentica i glumica. Bila je u timu ljudi koji su pripremali tursko izdanje Playboya. Udala se za glumca Yamana Okaya 1984. godine, koji ju je uveo u svijet televizije i filma.

Za ulogu u filmu 'Beynelmilel' dobila je nagradu za najbolju sporednu glumicu 2007. godine. Scenaristica u seriji 'Da sam oblak' ima i jednu od glavnih uloga i to onu Indži Batur, majke doktora Serdara.

'Moje ime je Narin, prije dvije godine su me povukli iz škole i udali za Mustafu Buluta. Moj muž Mustafa zlostavlja me zato što mu ne mogu biti prava žena. Traži da svakog jutra vodim i vraćam djecu iz škole preko minskog polja i samo čeka kada će neka od mina eksplodirati i ubiti me … Ali on ne zna da mene čuva Bog', uvodne su riječi glavne junakinje serije Narin (Melisa Sozen) koja živi u pograničnome mjestu Guzeljurtu. Dok tamo život teče mirno, u najvećem i veličanstvenom konaku odvija se nezdrava i strastvena ljubav, a onima koji joj svjedoče ledi se krv u žilama…

Ima i promo u linku

http://novatv.dnevnik.hr/clanak/novo...---286868.html
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:00   #13
"Opsesija čovjeka čija ludost nema granica!"

to bi trebao biti slogan BBO-a

inaće odličan opis...nadam se da ce na puno biti koji ce gledati a i onih koji ce ponavljati gradivo...

a ovo, "turska Audrey Hepburn" stvarno nema veze s vezom, Melisa je dobra glumica ali da ju uspoređuju s legendarnom Audrey
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:43   #14
ahahaha mediji, mediji naši svagdašnji

mora da su češljali po forumu...velike su riječi pale tek sad!
čuj maestralno utjelovili!

kad je išla IČ niti E o Enginu niti A o Akyureku, (osim onog maestralnog prepisivanja onomad od Sape da će Kerima `čela ubost

kolko je maestralan bio??? (u njihovim očima) valjda je zato zaslužio casting poziciju iza Čeličnog Firata. buuuahahahaha
aysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 19:38   #15
Promo #1
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=zyOqtaB_wuQ
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:19   #16
Quote:
justina kaže: Pogledaj post
a i ovaj dedek poznat mi samo ga ne mogu nikako smjestiti
da ga smjestimo, ha, ha, ..mogla si ga vidjeti u kuzey/guney!!!

Voljela bi da se nova odlučila za neku seriju koju nismo imali prilike gledati, ali očito je koncepcija takva, susjedsko razmjenjivanje serija..iako u ovo današnje vrijeme kad svi imaju kabl., i sl. tehnološke naprave, pa svi gledaju sve i svi manje više imaju sve programe, no hajde, takva je procedura..valjda!

Kako bilo da bilo, ovo se mora barem malo gledati, ako ništa zbog maestralnog, a zašto maestralnog, zato što je jednostavno nemoguće ostati ravnodušan na njegov prikaz lika kojeg je utjelovio, sjajni Engin.A., (((a ništa manje ne odudara ni plavokosi Engin, dobar ko dobar dan..)))
defnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:44   #17
Vozdrica

Jednostavno: WONDERMAN!

Edit: Savjet onima koji nisu imali priliku gledati ovu seriju
Nipošto nemojte odustati nakon prve epizode, jer lik poput Mustafe Buluta nešto je što se ne viđa svaki dan!
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=1dN6ig842lc

Zadnje uređivanje Daša : 17.05.2013. at 20:54. Reason: edit
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 00:27   #18
Quote:
aysha kaže: Pogledaj post
ahahaha mediji, mediji naši svagdašnji

mora da su češljali po forumu...velike su riječi pale tek sad!
čuj maestralno utjelovili!

kad je išla IČ niti E o Enginu niti A o Akyureku, (osim onog maestralnog prepisivanja onomad od Sape da će Kerima `čela ubost

kolko je maestralan bio??? (u njihovim očima) valjda je zato zaslužio casting poziciju iza Čeličnog Firata. buuuahahahaha
Stvarno??? Nisu mi tada hvalili Engina. Ajme!!
Ja BBO još nisam gledala, dosta sam čitala o toj seriji, dosta znam i od cura sa kojima smo pratili FSN i komentirali Engina i njegove serije.. Meni je on F E N O M E N A L A N glumac. Uz Okana Yalabika najbolje muško otkriće na ekranima... (iako još uvijek volim i druge moje turske glumce)
A što se tiče ove serije - Meral Okay je znala raditi svoj posao i napravila jednu jako ozbiljnu seriju koja nije za gledanje bilo kada.. Tako da ću ja sačekati i gledati seriju kad budem imala manje stresa u RL.. Ne mogu sad podnositi ovako teške teme.. A serija vidim ima odlične glumce, i Engin Altan Düzyatan mi je odličan!
Verojatno neću naći nikakva opravdanja za Mustafu Buluta i vidjeću dali ću moći da ga sažaljevam (ako nešto mrzim je zlostavljanje u familiji) - vidjećemo...

Zadnje uređivanje dr_md : 23.05.2013. at 00:42.
dr_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:46   #19


ajme .gif je zakon bas si mi uljepšala noć
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:51   #20
http://img.ashkimsin.ru/forums/month...50660_img1.gif


fenomenalno. da me običan gif može zaintrigirati da počenem odmah na netu pratiti..ne vjerujem
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.