Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 16:37   #1
Koliko love potrošiti na zaručnički prsten i da li ga uopće kupovati?

Ženi mi se frend i treba zaprosit svoju curu. Klasika, želi je zaprosit s prstenom. S obzirom da se većina naše ekipe oženila ranije, kad nismo imali love, cure su odmah bile zaprošene s burmom. Međutim, sad se zašlo u tridesetu i postavlja se pitanje je li baš nužno škrtarit i ne bi li bilo lijepo kupiti zaručnički prsten.

Uglavnom, frend bi htio odradit priču sa zaručničkim prstenom. Tu kreće dilema - koliko love dati za njega? Pričao sam s jednom starijom kolegicom koja je preporučila da kupi skuplji prsten - kreće u zajednički život s njom, red je da joj pokloni nešto lijepo i nešto vrijedno. Kad kažem skuplji prsten mislim na cifru od 1,000 eura za prsten s kamenom. Navodno je to realna cijena normalnog zaručničkog prstena a sve ispod su pizdarije i bižuterija. Frendu se to čini puno, a bome i meni, s tim da obojica nemamo pojma o nakitu ni o prstenovima a još manje o zarukama.

Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio, koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna) i nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:48   #2
Blue postavi to pitanje na podforumu "vjencanja"
Odgovori su jamceni!


PS: nemam zarucnicki prsten, niti mi je imalo vazan....
a priznajem da mi je vecina onoga sta se nudi neukusno....
jednostavno mo se ne svidja.

Zadnje uređivanje jelly : 17.01.2008. at 17:23.
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:48   #3
https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=prstenje

Al nakon lamentiranja o tome, samo neka on to kupi.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:49   #4
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
1. Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio
2. koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna)
3. nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
1. da
2. tada oko 1000 Eura
3. sto se mene tice, da.

inace, da li je prsten potreban i koliko treba kostati i kako treba izgledati ovisi o ukusima, zeljama i financijama doticnih. ako vec on zeli kupiti takav prsten i vjeruje da zna sto bi njegovu buducu suprugu razveselilo, onda je naravno ljepse (ako doticni moze to priustiti) kupiti komad nakita koji izgleda lijepo i vrijedi nesto (obicno kvalitetan kamen i izradu prati i cijena).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:09   #5
ja bih poludela da mi pokloni prsten od soma eura...
ja bih radje za te pare da me vodi negde na put.... pa nek me zaprosi i sa zicom zavijenom u prsten....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:16   #6
zaprošena sam zaručničkim prstenom, vrijednim između 50 i 100 kuna, no koji ima tooooliko simboličnog dodatnog značenja
bez puno ceremonije, kvaziromantike i 'nečeg posebnog', dok smo bili na kolačima

no, to sam samo ja, ne bih savjetovala drugim momcima da pokušavaju to kod kuće - vjerujem da većina (konvencionalnih) cura ipak očekuje vrijedniji prsten, koji će ponosno pokazivati prijateljicama ()

hoćureć, vjerujem da 99 posto cura očekuje reprezentabilan zaručnički prsten (jebat ga, kad gledaju američke serije)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:21   #7
Nek potroši onoliko koliko mu nije žao da propadne...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:28   #8
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Frendu se to čini puno, a bome i meni
je, puno je. mislim da se lijepi prsteni mogu naci i do max 1300 kuna.
opet, ako zelite potrositi vise od 200 eura, moze joj kupiti jos neke sitnice do 2000 kuna. recimo, prsten+lancic ili prsten+sat. da se ja stavim u kupnju sigurno bih nasla lijep komplet za 200-300 eura.
uglavnom, bitno je da je lijepo, ne mora biti skupo.
ajmo sad predlagat modele
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:16   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zaprošena sam zaručničkim prstenom, vrijednim između 50 i 100 kuna
ja sam zaprosena onim ringom od konzerve coca cole ali nekako je kasnije zakljuceno da bi mi prsten bolje pristajao. poslije je samo bila stvar ukusa kakav prsten je lijep i meni i njemu i sto nam znaci (napravljen je po mojoj uputi).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:18   #10
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
ja bih radje za te pare da me vodi negde na put....
pa nisu svi u situaciji da moraju birati ili-ili...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:19   #11
blue, imas neki prijedlog?

ovako nesto?



bilo bi mozda najbolje da joj pokloni neki prabakin od finog zlata s biserom, a pare da spickaju na neko putovanje
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:24   #12
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
uglavnom, bitno je da je lijepo, ne mora biti skupo.
slazem se. samo kriterij sto je kome skupo nije univerzalan.
btw, prsten od 1000 eura moze biti puno manji i neupadljiviji od prstena za 1000 kn. moj je sasvim mali i praktican, vrlo diskretan ali meni je bila vazna izrada i kemijski sastav (profesionalna deformacija?) a ne velicina i upadljivost.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:30   #13
mislim je 1000 eura previše za prsten. radije nek se potrudi oko same prosidbe, nek potroši na prsten do 1000 kuna (mada je meni i to previše), a za ostale pare nek uplati neki vikend vani ili neko kraće putovanje.
milenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:32   #14
ja mislim da se na dobar prsten treba naletjeti, pa se tek onda zenit/udavat. ono, hodas gradom, vidis pregenijalan prsten i skuzis da je to to.
glupo je na silu nesto kupovati, pogotovo ako ne znas sta trazis.
a treba i curu diskretno pitati sto joj se svidja. vjerojatno si je ona vec izabrala prsten, pa joj treba to kupit.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:33   #15
Quote:
milenica kaže: Pogledaj post
mislim je 1000 eura previše za prsten. radije nek se potrudi oko same prosidbe, nek potroši na prsten do 1000 kuna (mada je meni i to previše), a za ostale pare nek uplati neki vikend vani ili neko kraće putovanje.
slazem se. bolje je vise malih ugodnih iznenadjenja, nego jedno veliko.
koje moze postati i neugodno, pogotovo ako fula u izboru prstena
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:33   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
no, to sam samo ja, ne bih savjetovala drugim momcima da pokušavaju to kod kuće - vjerujem da većina (konvencionalnih) cura ipak očekuje vrijedniji prsten, koji će ponosno pokazivati prijateljicama ()

hoćureć, vjerujem da 99 posto cura očekuje reprezentabilan zaručnički prsten (jebat ga, kad gledaju američke serije)
Ma ne mislim da smo baš toliko potonuli u američke klišee.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 19:45   #17
Dobila sam zaručnički prsten, koštao je 1000kn, cijeli je od cirkona, znači ništa briljanti, dijamanti, itd... ali,meni je predivan i poseban!

Osobno, možda je 1000eura previše za zaručnički, ali tko voli, nek izvoli!

P.S. Nek kupi prsten za manje novaca, a za razliku love je odvede na vikend na more i romantično zaprosi!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:18   #18
kad sam bila u brusionici dijamanata "coster" u amsterdamu tip je rekao da ispod 1000 eura nema pristojnog zaručničkog prstena (i to da kupiš kamen direktno kod njih).

i mislim da je u pravu.

e sad, tko voli - nek izvoli.

ja jednom prolazila ispred zalatarne i spontano si kupila onaj tipični tifanijevski prsten od srebra i cirkona - nevjerovatno kako ga ljudi primjećuju, i žene i muškarci
imam i naušnice u kompletu
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:22   #19
evo, moj je ovakav:
http://http://www.finest-diamond-rings.com/uploads/vicki(1).jpg
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:23   #20
e blue, blue, prijatelj kazes...

jbga sve ovisi kakva ti je, pardon kakva je njegova buduca i sto ocekuje (valjda ju dovoljno pozna da moze procijeniti da li bi bila sretna samo sa dijamanticem ili bi ju razveselio i veseli plasticni za 15 kuna )
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.