Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2010., 15:11   #201
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
nisam gledala čiji je post, samo sam automatski odgovorila . i ja sam mislila na eloru.
ma sve 5


Chilli to ti je fakat tako,ja nekad vozim po 2-3 vreće Orijena iz Mađe,i ništa,a zadnji put mi je carinik krv popio za jednu,užas,morao sam se vratiti i ići na drugi prijelaz.
Ja sam se vozio u vlaku i isto nisu ništa pitali, a kad smo kod toga,fakat je veća opasnost za nas od drugih ljudi nego od pasa,jer u javnom prijevozu ima svega,a HŽ tog nikako nije pošteđen,pogotovo u ovo doba gripe i viroza
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:16   #202
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, moj slijedeći pas neće biti mali već velik i opasan (bar ću ga pokušati naučiti da tako izgleda) pa ću morati ozbiljno proučiti pravilnike prijevoznika.
Ako mi se u bilo kojoj situaciji ( kada sam ja u pravu ), suprotstave vjerujem da će to biti znatno ljubaznije, a ja ću uživati kad budu bacali uplašene poglede prema mojoj "zvijeri".
ti ces stvarno jako puno pomoci senzibilizaciji hrvatskog drustva prema pojavi kucnih ljubimaca u sredstvima javnog prevoza ili nedaj boze pristupu javnim institucijama
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:16   #203
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ti ces stvarno jako puno pomoci senzibilizaciji hrvatskog drustva prema pojavi kucnih ljubimaca u sredstvima javnog prevoza ili nedaj boze pristupu javnim institucijama
danas je izgleda neki ludi petak,a komentari na svim temama za 10
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:37   #204
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
danas je izgleda neki ludi petak,a komentari na svim temama za 10
a boqte , pohapsi ti pol vlade, nesto je u bijegu.... hvala bogu da imamo cucke da nas drze normalnima
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:21   #205
Pih, da nema cucka ja bi odavno ispalila sa vladom ili bez nje
Živjeli cucki...

*ebate, nisam nikad mislila da će mi cucak u ovolikoj mjeri dobročiniti
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:30   #206
100% istina...mislim da bi naši psi bolje vodili vladu nego većina onih koji to rade ako išta,ne uzimaju od drugih i što bi rekli ne s... gdje jedu i spavaju
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:17   #207
Hvala hellie i DorianGrey . Ma definitivno ću ići vlakom,makar za prvi put da vidim kako će maca podnijeti sve to. Uzeti ću knjižicu o cijepljenju,al nije cijepljena za bjesnoću jer stvarno mislim da nema opasnosti i nije zakonski obavezno. Za pse je baš napomenuto na str.hž da moraju imati potvrdu o cijepljenju. I da naravno,moram isprintati pravilnik ako mi koji kondukter odluči prigovarati . Ne kužim zašto se kod nas stvaraju takvi problemi pri prijevozu kućnih ljubimaca
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:23   #208
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Hvala hellie i DorianGrey . Ma definitivno ću ići vlakom,makar za prvi put da vidim kako će maca podnijeti sve to. Uzeti ću knjižicu o cijepljenju,al nije cijepljena za bjesnoću jer stvarno mislim da nema opasnosti i nije zakonski obavezno. Za pse je baš napomenuto na str.hž da moraju imati potvrdu o cijepljenju. I da naravno,moram isprintati pravilnik ako mi koji kondukter odluči prigovarati . Ne kužim zašto se kod nas stvaraju takvi problemi pri prijevozu kućnih ljubimaca
Ma je, ali mene za psa nitko nije tražio
Obavezno isprintaj, lakše se svađati s nadrkanim kontrolorima s papirom u ruci Imam isprintane pravilnike hž-a, croatie airlines, zet-a i jadrolinije - zlu ne trebalo.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:25   #209
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Hvala hellie i DorianGrey . Ma definitivno ću ići vlakom,makar za prvi put da vidim kako će maca podnijeti sve to. Uzeti ću knjižicu o cijepljenju,al nije cijepljena za bjesnoću jer stvarno mislim da nema opasnosti i nije zakonski obavezno. Za pse je baš napomenuto na str.hž da moraju imati potvrdu o cijepljenju. I da naravno,moram isprintati pravilnik ako mi koji kondukter odluči prigovarati . Ne kužim zašto se kod nas stvaraju takvi problemi pri prijevozu kućnih ljubimaca
Zato što smo mi ipak još poprilično zaostali kao naroda,dokaza o tome na sve strane
U cijelom svijetu pse,mačke,sve ljubimce tretiraju kao članove obitelji,samo ih kod nas još uvijek negdje vode pod "domaće životinje ili čak stoku",ali tu smo,gdje smo,zato poslušaj Chili i sretan put
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:09   #210
hm psi..

ja znam da vi svi jako volite svoje životinje, i zahvalna sam na pravilniku o vožnji životinja, ali danas sam se vozila autotransovim autobusom za Zgb iz jednog manjeg grada u Istri..put traje 5h, a iza mene je sjedila gospođa s velikim crnim bokserom..imao je lanac ali joj se nekoliko puta otrgnuo i šetao po busu..ja sam umrla od straha,jer se inače strašno bojim životinja, a da ne pričam o plinovima..jedva sam izdržala do ZGb, a kad sam izašla iz busa "ostavila sam doručak" na peronu.. nikad više busom!!! ostavljam dojmove na forumu, a sad se idem žaliti upravi!
nika00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:27   #211
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
ja znam da vi svi jako volite svoje životinje, i zahvalna sam na pravilniku o vožnji životinja, ali danas sam se vozila autotransovim autobusom za Zgb iz jednog manjeg grada u Istri..put traje 5h, a iza mene je sjedila gospođa s velikim crnim bokserom..imao je lanac ali joj se nekoliko puta otrgnuo i šetao po busu..ja sam umrla od straha,jer se inače strašno bojim životinja, a da ne pričam o plinovima..jedva sam izdržala do ZGb, a kad sam izašla iz busa "ostavila sam doručak" na peronu.. nikad više busom!!! ostavljam dojmove na forumu, a sad se idem žaliti upravi!
Hm da, nadam se da te nije pojeo za doručak Plinove ispuštaju samo psi? Jao, ma bolje da ne nastavim dalje.
Ipak, hvala na informaciji - ja ću prva nazvati autotrans i čestitat im na tome što dopuštaju životinje u svojim autobusima.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 17:52   #212
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ipak, hvala na informaciji - ja ću prva nazvati autotrans i čestitat im na tome što dopuštaju životinje u svojim autobusima.
Ja nekako ne vjerujem. Zvuči mi previše lijepo da bi bilo istinito, ali ako jest, to znači da bih i ja sa svojom Situškom smjela u autobus. Velika je otprilike kao bokser, a nije ni crna.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 18:58   #213
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
ja znam da vi svi jako volite svoje životinje, i zahvalna sam na pravilniku o vožnji životinja, .
.
.
.
.imao je lanac ali joj se nekoliko puta otrgnuo i šetao po busu
da, mi volimo životinje i mi smo , kao takvi, započeli ovaj podforum
moram naglasiti da ja osobno nikad ne bih dovodila ni sebe, ni voljenog ljubimca, a ni nedužne putnike i osoblje prijevoznog sredstva, u situaciju u kojoj bilokome od nas mora biti neugodno ili neudobno ...tako da se tvojoj kritici mogu nasmijati ili s negodovanjem klimati glavom , ali se prozvanima mogu osjetiti jedino vlasnik boxera i osoblje busa
.
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
.ja sam umrla od straha,jer se inače strašno bojim životinja, a da ne pričam o plinovima..jedva sam izdržala do ZGb, a kad sam izašla iz busa "ostavila sam doručak" na peronu..
žao mi je zbog tvog straha, no nejasni su mi ovi "plinovi" ...jel pas prdio, ili si ti prdila od straha ili jednostavno bus smrdi ko što svi busevi smrde ?
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
a sad se idem žaliti upravi!
jedna od rijetkih koji će to učiniti - uglavnom se mi vlasnici KLj moramo žaliti nakon što nas sa plačenom kartom nasred puta izbace iz vozila
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:40   #214
Ne znam šta bih ti rekla, istina jest da neki psi prde ko slonovi za što dakako nisu krivi psi već hrana koja im se daje(izuzev nekih pasmina koje gutaju puno zraka pa stoga i prde) i istina jest i da autobusi smrde kao da voze stoku a ne ljude, za što su rekla bih krivi putnici a ne autobus sam po sebi

No međutim, vjerujem da nikad ne bih s velikim psom išla na taj način u bus ni radi psa ni radi ostalih putnika.
Mislim da ne bih
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:40   #215
meni je stvarno strava što psi u večini slučajeva nesmiju iči autobusom,tramfajem nesmiju u trgovine....i to mi nije jasno kako nekim ljudima toliko može smetati pas koji se vozi s njima ako je pas na povotcu i socijaliziran zašto nebi putovo s ljudima što je u drugim državama normalno a kodnas se sam bune i kažu "smrdljiva đukela" što me stvarno nerviraju taki ljudi kao i ona gore što je to napisala i sad le se još iči tužiti ,nevijerujem koda se u autobusu s njima vozila svinja a ne običan pas.
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:48   #216
a kakav je to crni boxer? možda je riječ o francuskom buldogu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:57   #217
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
a kakav je to crni boxer? možda je riječ o francuskom buldogu
moguce, jer utopisticki zvuci da su boksera pustili u bus i da se nitko nije bunio.

inace, ja sam od onih koji ne misle da se svi psi mogu vozat svim prevoznim sredstvima, jer znam neke ljude koji se stvarno boje pasa. u transporteru mi je ok.
tu se spominjalo kao tko nije siguran da ce moci isfinancirati ne znam kakve slucajne operacije, ne treba imati psa. e pa dok uzimas psa, moras voditi racuna i o tome kud i kako s njim na put ako zatreba. da nemam auto, tesko bih se odlucila za psa, pa tko ce ga vozit tom istom vetu ako zatreba?

nek se uvede red, pa pas s polozenim A0 ispitom, bilo koje velicine i pasmine, nek ide kud god hoce. od busa do bolnice. ljudi bi znali da je pas skolovan i nije im prijetnja.

Zadnje uređivanje papi73 : 17.01.2011. at 00:05.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:09   #218
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
meni je stvarno strava što psi u večini slučajeva nesmiju iči autobusom,tramfajem nesmiju u trgovine....i to mi nije jasno kako nekim ljudima toliko može smetati pas koji se vozi s njima ako je pas na povotcu i socijaliziran zašto nebi putovo s ljudima što je u drugim državama normalno a kodnas se sam bune i kažu "smrdljiva đukela" što me stvarno nerviraju taki ljudi kao i ona gore što je to napisala i sad le se još iči tužiti ,nevijerujem koda se u autobusu s njima vozila svinja a ne običan pas.

Oprosti draga moja ali ja ne vidim potrebe da pas ukoliko nije vodič ili terapeutski pas ulazi u trgovine.
Što pas treba raditi u mesnici ili u Kauflandu ili u Ipercoopu ilibilo kojoj drugoj trgovini.??
Ajd objasni mi.
Normalno bi bilo da pas može u autobus ali ne pas od 40 kila na sjedalo ili da šeta po busu, treba poštovati i ostalih 30 tak ljudi unutra i njihove željei prava.
I koliko znam ni svagdje u svijetu baš ne možeš sa psom svagdje gdje te volja.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:23   #219
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
I koliko znam ni svagdje u svijetu baš ne možeš sa psom svagdje gdje te volja.
Što znači da ne znaš puno. Nitko nije ni spominjao mesnice i prehrambene trgovine niti da pas mora sjediti na sjedalu. Ali ne vidim zašto ne bi smio ući u trgovinu s namještajem, odjećom, elektronikom ili cipelama, zašto se ne bi smio voziti javnim gradskim prijevozom, zašto ne bi smio ući u kafić ili restoran neovisno o raspoloženju vlasnika, zašto ne bi smio ući u poštanski ured ili banku, zašto se ne bi smio voziti uz svojeg vlasnika u međugradskom autobusu ili u svakom vlaku.

Kad idem u grad s psom, ostavljam ga u autu dok ne obavim ono što moram pa onda odemo prošetati da baš cijeli život ne ostane mala seljančica koja nikad nije vidjela centar grada. Ljeti se satima vozim dok ne nađem mjesto u hladu. Vani bih, da ostavim psa u autu, platila kaznu zbog zlostavljanja životinje, jer mi je dopušteno da ga gotovo svuda vodim sa sobom. Lokali koji ne žele da im se ulazi s psima obavezni su postaviti znak o tome, a ne obratno: da budeš sretan ako te ne gađaju kamenjem samo kad prođeš.

Dakako, pod ovim uvjetom:

Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
nek se uvede red, pa pas s polozenim A0 ispitom, bilo koje velicine i pasmine, nek ide kud god hoce. od busa do bolnice. ljudi bi znali da je pas skolovan i nije im prijetnja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:31   #220
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ali ne vidim zašto ne bi smio ući u trgovinu s namještajem, odjećom, elektronikom ili cipelama, zašto se ne bi smio voziti javnim gradskim prijevozom, zašto ne bi smio ući u kafić ili restoran neovisno o raspoloženju vlasnika, zašto ne bi smio ući u poštanski ured ili banku, zašto se ne bi smio voziti uz svojeg vlasnika u međugradskom autobusu ili u svakom vlaku.
sve je to lijepo, ali nek odluce u isti bus 3 psa... opa veselja. nema setnje da me netko ne pita "jel muski?", pa kaj bi onda u busu bilo? je muski je, a tvoj? koji ce?
ljetos smo isli brodom sa zlarina u sibenik i bila je funny situacija... 3 muska psa su cekala isti brod ) naravno, jos se nije brod ni vidio na pucini i vec je padala teska organizacija kako uci i razmjestiti, tj. odvojiti 2 psa... srecom pa su za mog vlasnici rekli, on moze kud god hoce, buduci da je upoznao oba vec na otoku i jer nije "zivcani mali pas" nego "dragi mali pas" ) cijela situacija je bila smjesna za nas , ali nervozna i za ostale putnike, a bome i za vlasnike ta 2 psa.
buduci da se na zlarin ni sa zlarina ne moze nego brodom, ta situacija je normalna i neizbjezna, ali bome... iz zg u recimo ri se moze i autom i ne treba 45 putnika u busu dozivljavati frazove.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.