Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 22:41   #61
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
visok je samo metar?
to je puno premalo za činčilu.
a degui ne bi smjeli sjemenke jer su kalorične.
zapravo vise od metar,zaboravila sam plasticni dio...
ali jednostavno ne kuzim ako je to premalo zasto ih onda u svim pet shopovima drze u kavezima od jedva pola metra? ok meni je jasno da nemaju mjesta ali zakaj muce zivotinje onda? a i ovo kaj sam vidjela po netu nemaju bas neke ogromne kaveze..

a u hrani za degue, nisu doslovno sjemenke nego nesto sto ni ja neznam kaj je.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:18   #62
zato što se pet shop smatra prijelaznom stanicom, privremenim mejstom na putu do njihova vlasnika.

evo odličnih kaveza za degue/činčile
ukrala sam ih sa zipa, valjda neće biti ljuti

egin:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._7124521_n.jpg

dalje
http://img97.imageshack.us/img97/3595/73789615.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/1...lanastamba.jpg
http://img190.imageshack.us/img190/5185/dsc06379.jpg
http://i54.tinypic.com/6dsmc4.jpg

uf ima tako divnih kaveza za jedne i za druge...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:09   #63
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zato što se pet shop smatra prijelaznom stanicom, privremenim mejstom na putu do njihova vlasnika.

evo odličnih kaveza za degue/činčile
ukrala sam ih sa zipa, valjda neće biti ljuti

egin:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._7124521_n.jpg

dalje
http://img97.imageshack.us/img97/3595/73789615.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/1...lanastamba.jpg
http://img190.imageshack.us/img190/5185/dsc06379.jpg
http://i54.tinypic.com/6dsmc4.jpg

uf ima tako divnih kaveza za jedne i za druge...
da,stvarno ima lijepih. nadam se da ce se i nas jos malo nadogradit... imaju dosta toga.. ali meni nikad dosta
nas kavez je od prve slike sigurno veci..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:21   #64
taj je puno viši od jednog metra
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:39   #65
Mala digresija... stara prestige hrana je bla preslatka za degue i trebalo je vaditi stvar iz nje.

Sada se radi po novoj recepturi i mnogo je bolja.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 14:04   #66
molim vas sve koji imate činčile i koji znate, ako znate nešto o genetiki nasljeđivanja boja činčila =) svaka pomoć dobro dođe
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:19   #67
da, degui ne vole samocu, obozavaju drustvo, trlja brlja. ova moja balavica pozeljela degua i ja na kraju kupila 2-par. kad se doda krletka, pa one lopte u kojima divljaju po kuci, pa sijeno, pa piljevina, pa neki mineral koji grizu ? - poput ssipine kosti je i jos tristo cuda, mogla sam kupiti tele i strpat ga u skrinju.

da dojam srece bude veci, od te zivine nikakva korist, meni su osobno ruzni i smrde i jos sam dobila info da je greta trudna ( valjda) i da cemo dobiti podmladak. kad se gretica porodi, biljezim se sa stovanjem-ljubitelji tih cudnovatih vjeverica sa ovog foruma dobit ce ih potpuno besplatno, samo da ih se rijesim.

pitanje; koliko traje trudnoca, sto jos moram kupiti u kavez-imaju kucicu i sve sto im je potrebno, smije li u trudnoci juriti po sobi u lopti i koliko obicno komada donesu na svijet? ( psihicka priprema). sad ce ljubitelji zivotinja opet skociti na mene sto ne volim tu zivinu ali macke ih se boje, razbjezale su se nemam pojma kuda, unatoc mojim ocekivanjima da ce biti festa kad ugledaju nesto sa repom stakora.

ako netko ima volje nek mi natipka info sto smijem a sto ne sa trudnicom degua jer ih hranim i cistim ja. i ponavljam-poklanjat cu podmladak pa tko voli nek se javi.

lijepi pozdrav ljubiteljim degua i ostalih cudnovatih zvjercica.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 20:10   #68
jao kako volim cinične ljubitelje životinja

zar zbilja smrde? čisto sumnjam.
ego će najbolje reč o deguima, ali valjda u njihovoj temi, ne od činčila
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:17   #69
ljudi molim vas za savjete,
zelim nabaviti cincilu pa me zanima gdje je u zagrebu sve mogu nabaviti i gdje je najbolje za nabaviti je? koliko mjesecno mi treba za hranu i sve sto joj treba?
je li problem ako ce biti sama jer si ne mogu bas priustiti dvije?
je li istina da dobro podnose putovanja?
FuzzyMince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:03   #70
Quote:
FuzzyMince kaže: Pogledaj post
ljudi molim vas za savjete,
zelim nabaviti cincilu pa me zanima gdje je u zagrebu sve mogu nabaviti i gdje je najbolje za nabaviti je? koliko mjesecno mi treba za hranu i sve sto joj treba?
je li problem ako ce biti sama jer si ne mogu bas priustiti dvije?
je li istina da dobro podnose putovanja?
bok..ja imam dvijne činčile, uskoro ču dobiti i treću. Preporučila bi ti da kupiš činčiluod uzgajivačnice u Zagrebu. Oni zbilja imaju zdrave i pitome činčile. Mali je problem sa petšopovima jer se te činčile drže u kavezima koji su pre mali i nemaju dovoljnu dobru hranu. Evo ti link od uzgajivačnice pa vidi.


http://hobi-cincila.ucoz.com/index.html

Imaju činčile svakakvih boja, cjena također ovisi o boji. Oni prate rodoslovlje svih svojih činčila i uredno ih pare.
Hrana je zbilja jeftina. Nažalost hrana u pet šopovima je loša i skupa. Pakiranje je preko 20 kuna i brzo se potroši.Meni cura iz uzgajivačnice šalje hranu svakih nekoliko mjeseci po potrebi. Kila hrane je 20 kuna, meni 5 kila hrane izdži 6 mjesci znaći oko 20 kuna mjesećno. Gajbe je također najbolje lupiti u uzgajivačnici jer su drevene, velike, imaju skrovište i police kako bi činčile mogle skakati.Jako se lako čiste, puno lakše nego plastične kučice. Potreban ti je i pjesak koji drži isto dosta dugo i isto ga kupujem s hranom od uzgajivačice. Sve to je jako jeftino, mjesećni trošak se ne penje iznad 30 kuna.
Činčile se daju lako pripitomiti, zapravo većina ih je već pitoma kada dođu k novom vlasniku.Moje činčile se obožavaju igrati i penjati po mojim rukama, leđima...Super se slažu i sa ostalim životinjama. Ne zahtjevju puno pažnje i vremena a preslatke su. Svakako preporućam.
Ja sam pisala radnju o činčilama pa ako te još nešto zanima pitaj!
I da činčile ne smrde ako se redovito čiste, jer im urin ne sadrži amonijak, a nemarnim vlasnicima ko kriv. Kao da je takav problem izdvojit 5 minuta da se očisti kavez! Sramota
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^

Zadnje uređivanje lol9 : 03.03.2011. at 18:11.
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:37   #71
hvala na informacijama.
da, da, vidjela sam tu uzgajivacnicu, ali mi je problem sto sam planirala uzeti samo jednu cicncilu a ova uzgajivacnica zahtjeva da budu u paru..i ne bi mi bio problem toliki, ali jednostavno mi je onda nekako previse para za potrositi...:/
FuzzyMince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:51   #72
Quote:
FuzzyMince kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama.
da, da, vidjela sam tu uzgajivacnicu, ali mi je problem sto sam planirala uzeti samo jednu cicncilu a ova uzgajivacnica zahtjeva da budu u paru..i ne bi mi bio problem toliki, ali jednostavno mi je onda nekako previse para za potrositi...:/
meni su dali jednu, dati će i tebi sigurnaaa sam. Stvarno suradnja s njima je najbolja! Pošalji mejl, što možeš izgubiti! A uostalom preslatki su i jakozahvalni za održavanje i novčano i vremenski, a prijtelji velikii!
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^

Zadnje uređivanje lol9 : 03.03.2011. at 21:07.
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 01:44   #73
hi
jel mi može netko preporučit hranu,moja Bu fina guza više neželi jesti gotovo ništa osim(moja krivica) bademe,lješnjake,ružine latice i oblizeke reklibisno
Rilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 01:45   #74
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
bok..ja imam dvijne činčile, uskoro ču dobiti i treću. Preporučila bi ti da kupiš činčiluod uzgajivačnice u Zagrebu. Oni zbilja imaju zdrave i pitome činčile. Mali je problem sa petšopovima jer se te činčile drže u kavezima koji su pre mali i nemaju dovoljnu dobru hranu. Evo ti link od uzgajivačnice pa vidi.


http://hobi-cincila.ucoz.com/index.html

Imaju činčile svakakvih boja, cjena također ovisi o boji. Oni prate rodoslovlje svih svojih činčila i uredno ih pare.
Hrana je zbilja jeftina. Nažalost hrana u pet šopovima je loša i skupa. Pakiranje je preko 20 kuna i brzo se potroši.Meni cura iz uzgajivačnice šalje hranu svakih nekoliko mjeseci po potrebi. Kila hrane je 20 kuna, meni 5 kila hrane izdži 6 mjesci znaći oko 20 kuna mjesećno. Gajbe je također najbolje lupiti u uzgajivačnici jer su drevene, velike, imaju skrovište i police kako bi činčile mogle skakati.Jako se lako čiste, puno lakše nego plastične kučice. Potreban ti je i pjesak koji drži isto dosta dugo i isto ga kupujem s hranom od uzgajivačice. Sve to je jako jeftino, mjesećni trošak se ne penje iznad 30 kuna.
Činčile se daju lako pripitomiti, zapravo većina ih je već pitoma kada dođu k novom vlasniku.Moje činčile se obožavaju igrati i penjati po mojim rukama, leđima...Super se slažu i sa ostalim životinjama. Ne zahtjevju puno pažnje i vremena a preslatke su. Svakako preporućam.
Ja sam pisala radnju o činčilama pa ako te još nešto zanima pitaj!
I da činčile ne smrde ako se redovito čiste, jer im urin ne sadrži amonijak, a nemarnim vlasnicima ko kriv. Kao da je takav problem izdvojit 5 minuta da se očisti kavez! Sramota
mi možeš poslat boj za hranu
Rilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:44   #75
pozdrav svima po drugi put
vidim da je tema malo zamrla al aj evo malo da je ozivimo.
do sada sam pisala samo u temi za degue tj cileanske veverice i trazila par saveta. ego mi je naravno bio od velike pomoci i od tada do sada mogu reci da sam dosta naucila o nasim deguima.
od tada do sada ja sam pored degua (mame i tate plus 5 beba koje smo dobili kada se zenka okotila) usvojila i tri cincilice
zovu se milkica, miki i zoi
milkica je zenka i stara je 5godina. velika je maza i prava dobrica. nju smo preko oglasa usvojili i na zalost nema jednu sapu ali to joj ocito nije prepreka da bude vesela i da skakuce po meni
miki je mali muzjak koji je star godinu i po i dobili smo ga direktno sa farme cincila na poklon i veoma smo zahvalni coveku koji nam ga je poklonio. kao i milkica i miki je veseo i dosta pitom mada ne previse
zoi je zenkica stara svega deset i po meseci i nju smo takodje usvojili al preko fb-a sa jedne stranice. ona je najzivahnija i cini mi se najpitomija od svih.
zoi i miki zive zajedno u velikom kavezu i lepo se slazu dok milkica zivi sama u svom kavezu jer zbog tog sto nema sapu i nedavnih problema koje je imala veterinari su savetovali da zivi sama kako bi joj sto vise olaksali zivot. preporucili su nam da nema male posto ih do sada nije imala.
ovo su slike nasih mezimaca

milkica



__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:44   #76




miki







miki i zoi





zoi

__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:46   #77
ajooooojjjj oduvijek sam htjela činčilicu i kada sam si ju htjela kupiti, vidjela sam da je 300kuna, a pošto sam tada još išla u srednju školu, nisam si ju mogla priuštiti. Nisam znala da ih ima i za udomiti.
Kakve su one inače?
Da li imaju kakve sličnosti u ponašanju sa hrčkom? Vidjela sam da bi bilo poželjno da žive u paru.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:03   #78
mogu i ne moraju da zive u paru. nasa milkica zivi sama dok zoi i miki zive zajedno. postali su ne razdvojni. u pet shop-ovima ce ti reci da moraju da zive odvojeno jer navodno muzjak toliko zaskace zenku kada dodje u fazu parenja da je na kraju kao ubije sto po meni nije tacno.
nemaju nikakvih slicnosti sa hrckom sem sto spadaju u familiju glodara i sto kao i hrcak bi gricnuli namestaj i kablove
nisam iz hrvatske tako da bas nemam tacnu predstavu koliko to u eurima dodje tih 300kn al kod nas cena cincila se krece od 12eura standardne do 50eura te sarene (albino bela recimo kao sto je miki).
iskreno slabo ko ih poklanja al eto nadje se po koja dobra dusa koja nema vise uslova za gajenje cincile pa onda ili poklone ili eventualno prodaju po nekoj skromnoj ceni
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:17   #79
to bi bilo cca 40 eura.
a kako se brinuti o njima? isto imaju svoj veći kavezić, s time da ih se pušta da hodaju po kući recimo?
mislila sam da li je briga o njima slična kao i sa hrčkom? imala sam dva hrčka pa zato uspoređujem
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:31   #80
uh mnogo to al dobro svaka drzava ima svoje cene

briga je takoreci slicna kao i kod hrcka. piljevinu menjas svaki drugi eventualno treci dan, svaki dan ih hranis i menjas vodu. mozes ih pustati van kaveza po zelji al povedi racuna o kablovima i namestaju jer volu svasta da gricnu. kavez treba da je veci tj pozeljno je jer tada ti je ljubimac srecniji. ubacis u kavez i mineralni kamen da trose zubice, poslasticu jednu na stapicu i eventualno neku igrackicu drvenu ili limenku od nes kafe kroz koju ce moci da se provlaci ili nesto cime bi se mogla zanimati.

moj verenik i ja smo nas kavez od 2m visine i 1m sirine sa 1m duzine podelili na 2 dela i sada u jednoj polovini zive 2 cileanske veverice a u drugoj zive 2 cincilice.
bebe veverice smo stavili u 2 spojena osrednja kaveza dok milkica (najstarija zenka cincile) zivi sama u manjem kavezu.
milkicu svaki dan nosim u kupatilo da trcka jer kada smo je prvi put pustili u sobu odmah nam je progrizla kabl od misa za kompic
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.