Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 15:22   #1341
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ljepo odeš u Finu i iznamljiš sef to ti je trenutno najpametnije ulaganje u RH.
a ako si hrabar preko USA kupi obveznice agrokora donose ti prihod od 10%
Bitcoin, dnevno ide gore dole po 5%, samo uhvatiti pravi trenutak
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 13:47   #1342
Novi zakon - leasingom će se odsad moći baviti i privatne osobe

http://www.business.hr/ekonomija/nov...privatne-osobe

Što točno misle pod "privatne osobe" Da ne treba biti leasing društvo ali treba biti doo ili obrt ili skroz fizička osoba?

Inače zanimljiva i logička promjena zakona.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:34   #1343
Poštovanje!

Imam poslovnu ideju koja bi mogla biti jako isplativa ali ne znam od kuda da počnem i kome da se obratim?
Naime radi se o igri na sreću.
Napravio bi softwer ili aplikaciju ali problem je što u Hrvatskoj nebi mogao dobiti licencu jer je posjeduje jedino Hrvatska lutrija te oni polažu prava na priređivanje takvih igara.
U biti zanima me tržište gdje svoj proizvod mogu ponuditi tj. gdje od te igre mogu legalno ostvarivati dobit?
Molio bih cjenjene forumaše koji znaju nešto više o tome da mi probaju pomoći.

Hvala.
smith77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 13:43   #1344
Quote:
smith77 kaže: Pogledaj post
Poštovanje!

Imam poslovnu ideju koja bi mogla biti jako isplativa ali ne znam od kuda da počnem i kome da se obratim?
Naime radi se o igri na sreću.
Napravio bi softwer ili aplikaciju ali problem je što u Hrvatskoj nebi mogao dobiti licencu jer je posjeduje jedino Hrvatska lutrija te oni polažu prava na priređivanje takvih igara.
U biti zanima me tržište gdje svoj proizvod mogu ponuditi tj. gdje od te igre mogu legalno ostvarivati dobit?
Molio bih cjenjene forumaše koji znaju nešto više o tome da mi probaju pomoći.

Hvala.
Malta, Gibraltar, ...
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 13:19   #1345
Imam ekstremno dobru i ekstremno jednostavnu i ekstremno potentnu poslovnu ideju.
Radi se bazično o resellingu nečega i vezanim uslugama.
Ali me hebe kaj još uvijek nemam dovoljno iskustva, reputacije, konekcija i informacija koje mi trebaju da počnem s time....pare čak ni nisu problem jer su početni troškovi za početi s time relativno minimalni.

Kako se takav problem riješava?
Da li čekaš da ti se kroz život/karijeru otvori takva razina, takva prilika, ili ideš "silovati ideju", pa se primjerice nudiš, prodaješ se vlasnicima firmi da im budeš partner s tim biznisom, il nekaj.. ?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:17   #1346
kako se takav problem rješava?

a) ponudi se nešto što drugi nemaju
b) odriče se (dijela) profita dok se ne stvori reputacija
c) prestane se razmišljat o prodavanju magle i nađe se pravi posao.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 01:03   #1347
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
kako se takav problem rješava?

a) ponudi se nešto što drugi nemaju
b) odriče se (dijela) profita dok se ne stvori reputacija
c) prestane se razmišljat o prodavanju magle i nađe se pravi posao.
Nisam zadovoljan sa odgovorom.

nisi me skužio ful.

next...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 10:43   #1348
.
ilicatrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 10:48   #1349
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem kako netko može očekivati ikakav odgovor na ovakvo pitanje? :?:
Koje si struke? Koliko imaš godina? Živiš li u gradu, na selu, na planini, na moru? Imaš li hobije koji bi se mogli razviti u posao? Radiš li već nešto, ili želiš pokrenuti posao od kojeg bi živio? Imaš li kakvih nekretnina ili drugog kapitala na raspolaganju? Koliko imaš slobodnog vremena? Jesi li se nečim bavio dosad ili imao detaljniji uvid u neki biznis? Što te privlači? Voliš li rad sa djecom, sa ljudima, na kompjuteru, u prirodi...?
upravo tako
ilicatrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:59   #1350
Pozdrav svima...nasljedio sam jako puno šume u Istri koja se trenutno sječe....ali pitanje je što nakon toga....vrte mi se svakakve ideje po glavi...ali ništa konkretno....trenutno razmišljam o EU fondovima.....ekologija ili nesto slično....mozda solarna energija.....neznam ni sam....svako mišljenje dobrodošlo
Shabalalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 12:00   #1351
Ekipa,
da li znate što sve treba s pravne strane da se otvori privatna škola?
Ne radi se o općenitom tipu škole, već usko specijalizirana (pod tim mislim npr: likovna,glazbena.. - ne ekonomska)
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:14   #1352
Prvo ti treba dozvola ministarstva i vjerojatno imaju neke uvjete tko može biti direktor - pretpostavljam 5 godina iskustva u nastavi i određena stručna sprema.

Nakon toga sve ostalo, vjerujem da bi ti oni trebali dati sve uvjete koje traže, a ne ti napamet. Iako, pričamo o Hrvatskoj, pa je sve moguće.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 11:20   #1353
Postovanje... Imam 100k eura ušteđenih...of svog rafu u inozemstvu. Dao sam otkaz i namjeravam se nečim baviti u Hr. Imam 2 stana koja iznjmljujem te mi to donosi određen prihod .. još bi od ovih 100k ubacio 40-50 k u neki biznis da mi popuni buđet, al da nije nekretnina za najam.
Ima li ko ideje kakve...startap...franšiza...usluga... partnerstvo...

Mjesto radnje: Zadarska županija

tnx
Zadranini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 00:14   #1354
Quote:
Zadranini kaže: Pogledaj post
Postovanje... Imam 100k eura ušteđenih...of svog rafu u inozemstvu. Dao sam otkaz i namjeravam se nečim baviti u Hr. Imam 2 stana koja iznjmljujem te mi to donosi određen prihod .. još bi od ovih 100k ubacio 40-50 k u neki biznis da mi popuni buđet, al da nije nekretnina za najam.
Ima li ko ideje kakve...startap...franšiza...usluga... partnerstvo...

Mjesto radnje: Zadarska županija

tnx
Uzgajanje školjaka, oko zadra jebeno rastu a prodaju se ko halva...
kulezoglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 00:25   #1355
dućan s biciklima skijama sobnim biciklima orbitrek
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:26   #1356
Quote:
Zadranini kaže: Pogledaj post
Postovanje... Imam 100k eura ušteđenih...of svog rafu u inozemstvu. Dao sam otkaz i namjeravam se nečim baviti u Hr. Imam 2 stana koja iznjmljujem te mi to donosi određen prihod .. još bi od ovih 100k ubacio 40-50 k u neki biznis da mi popuni buđet, al da nije nekretnina za najam.
Ima li ko ideje kakve...startap...franšiza...usluga... partnerstvo...

Mjesto radnje: Zadarska županija

tnx
Ja sam iz Zadra, a da ti nisi moj mještanin :

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...6&postcount=23

Moj je mještanin isto imao 100 000 eura na banci (mali kapetan na yahti na Azurnoj obali)
Bilo mu je dosta odvojenog života pa je tražio neki biznis u domovini. Pošto nije imao neke ideje tražio je poslovnog partnera.
Obišao on Poslovni inkubator u Zadru. I nekoliko firmi. Pa dao oglas u novine.
Pa dobio neke bezvezne ponude.
I onda je dobio NAJBOLJU PONUDU sa nekog anonimnog broja mobitela:
"Daj ti meni u ruke 10 000 eura i ja ću te zaposliti kao kućnog majstora u jednoj državnoj firmi (bolnica, Elektra , općina.......). Sa plaćom od 4500 kuna.
Ostalo drži na banci i imati ćeš još jednu plaću kamata. Dakle, bez kupnje nekog stroja od 100 000 eura, zarađivaćeš mjesečno skoro 10 000 kuna. A posao ti je češanje jaja i mijenjanje par sijalica dnevno"


Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
dućan s biciklima skijama sobnim biciklima orbitrek
U Zadru ima 5-6 malih trgovina za bicikle, te nekoliko većih: Intersport, Herwis, Decatlon...
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
Uzgajanje školjaka, oko zadra jebeno rastu a prodaju se ko halva...
Nije loše, ali moraš imati lokaciju i koncesiju. I puno zajebancije.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:16   #1357
Super.... trazim dakle partnera za 10000 eur koji ce mi dati placu sigurnu svaki mjesec u nekoj firmi u Zadru....od 5500 kn :-)

detalji na p.m.

za ozbiljno!
Zadranini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:17   #1358
e hebo te led i rvacko poduzetništvo
šta neću pročitati ovdje, ali svjestan sam da je to surova istina u ovom prknu od države
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:14   #1359
Imate info, možda i iz prve ruke, kako bi išlo iznajmljivanje putničkog kombija!? Meni se to čini kao prilično 'laka', dodatna lova.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 06:15   #1360
Izvrsna ideja, uvjeren sam da bi uspjesno konkurirao postojecim rent-a-car firmama koje imaju ozbiljne flote vozila, mogucnost preuzimanja u Zagrebu a vracanja u Splitu, zapravo posve pristojne cijene (Vito cetristotinjak kuna po danu...)....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.