Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 19:55   #41
Arrow Računi za plin

Oj ljudi zanima me ako je netko upućen u plinske račune. Dakle dobivam svaka 3 mjeseca račune (1. stvarna potrošnja minus prethodne akontacije, a druga dva akontacije na temelju prošlogodišnje potrošnje). Standardna procedura, i onda se računa prema ts1.

Međutim mene zanima za onaj ts2 tj. fiksnu mjesečnu naknadu od 16,5 kn prema odluci vlade:

ODLUKA

Zapelo mi za oko danas. Uglavnom ja na prvom računu dobijem obračunatu tu ts2 x 3 (tj. kao za tri mjeseca), a na ostala dva ts2 x 1. Pa mi nije jasno da u 3 mjeseca platim 5 iznosa mjesečnih naknada. i tako unazad par godina.. a nisam nigdje pronašao jel to regularno da je naknada trostruka prvi mjesec (budući da izlaze na teren i očitavaju stanje) ili nas gule ko mlade majmune... . meni je to sumnjivo, kaj velite?

čisto bi htio provjeriti prije nego ih nazovem i počnem im yebat sve po spisku... da ne bude bed poslije ako sam u krivu. pretražio sam sve moguće po netu nigdje se ne spominje trostruka naknada prvi mjesec. hvala
__________________
da je fiziološki moguće prespavao bih život :D
velikiprasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:25   #42
Kolika je tocno cijena jednog kubika plina u Zagrebu?
Na googleu sam na svakom mjestu nasao drugaciju cifru, a nemam sada previse vremena traziti.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:52   #43
Tko bi to znao,već neko vrijeme imaju neka preračunavanja,pa se računa u kwh.
Ali otprilike oko 4 kn ili nešto manje od 4 kn,po mojoj procjeni
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:35   #44
Pa piše na obračunu, ne?

Inače, i na plinu nas pljačkaju, uostalom, kao i na svemu drugom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:52   #45
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pa piše na obračunu, ne?

Inače, i na plinu nas pljačkaju, uostalom, kao i na svemu drugom.
Pa kaj se ne računa: sadašnje stanje brojila cca. 238-prijašnje stanje brojila 198=40 i to X3.61=144.4 i to +20.63 i ispadne ukupno 165kn. ja si tak računam
smoothcroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 08:45   #46
Može li se nekako ispitati istinska kvaliteta isporučenog plina i usporediti vrijednosti sa primjerice vrijednostima u "pravoj" EU? Btw, zna li netko koliko bi to koštalo?
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 01:25   #47
Quote:
President kaže: Pogledaj post
Može li se nekako ispitati istinska kvaliteta isporučenog plina i usporediti vrijednosti sa primjerice vrijednostima u "pravoj" EU? Btw, zna li netko koliko bi to koštalo?

Presidente, to se i ja pitam. Mislim da je moguce ispitati plin, ali oni ce te ignorirati.

Naime, spekuliram da nas se na plinu vara. Imam osjecaj da je kalorijska vrijednost plina sve losija i losija(pa se mora trositi vise). Sjecam se da je jedna zena rekla kako joj se produljilo kuhanje iste kave.

Trosimo previse plina i za ovo toplo vrijeme.

Sve i da dokazemo isto-nemamo konkurencije niti izbora.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 08:36   #48
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Presidente, to se i ja pitam. Mislim da je moguce ispitati plin, ali oni ce te ignorirati.

Naime, spekuliram da nas se na plinu vara. Imam osjecaj da je kalorijska vrijednost plina sve losija i losija(pa se mora trositi vise). Sjecam se da je jedna zena rekla kako joj se produljilo kuhanje iste kave.

Trosimo previse plina i za ovo toplo vrijeme.

Sve i da dokazemo isto-nemamo konkurencije niti izbora.
Evo nasao sam jedan zanimljiv članak

http://www.gradimo.hr/clanak/regulac...ja-plina/24219

Malo sam googlao, i kvalitetu se može ispitati jedino pomoću "njihove agencije" za kontrolu plina što je i majmunu jasno da će krajnji rezultati biti frizirani u njihovu korist, i na drugi način a to je plinskim kromatografom čija je cijena od 15000-100000 $ plus potrebito znanje za upravljanje uredjajem. Znači sve činjenice idu u prilog lopovima. Pravdaju se činjenicom....čitaj:jedu go...a, da je očitanje obuhvatilo i do 37 dana, ali nitko od njih nece nam objasniti kako je količina kubnih metara plina (izračuna se prosječna dnevna potrošnja plina) veća za prosinac 2013. sa prosječnom temperaturom zraka za Slavoniju od 7.5 celzijusa u odnosu na prosinac 2012. gdje je temperatura u prosjeku bila 1.5 celzijusa sa snijegom do koljena. U prijevodu, kradu nas na kvaliteti plina i na ogrjevnoj vrijednosti plina. Upuhuju razno razne aditive i zrak prateći pritom vremensku prognozu kako bi narod financijski nadomjestio gubitak prouzročen nesposobnostću uhljebljenih i politički podobnih kretena.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 11:12   #49
Definitivno je plin "razvodnjen".
12 mj. 2012 - potrošeno 57m3
12 mj. 2013 - potrošeno 83m3
A znamo kolike su onda bile temperature a kakva je ova zima.I šta sad?
Pa di god se okreneš kradu!!
I još te gledaju u oći i govore ti da si ti budala jer eto imaš otvorene prozore,slabu izolaciju i vani je trenutno -25 a ponašate se kao da je +15 .
Trenutno u Zagrebu 12 stupnjeva.
Jel to znaći da će rate za 1 mj. onda analogno tome biti još veće nego u ove prijašnje za 12 mj ???
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 11:34   #50
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Definitivno je plin "razvodnjen".
12 mj. 2012 - potrošeno 57m3
12 mj. 2013 - potrošeno 83m3
A znamo kolike su onda bile temperature a kakva je ova zima.I šta sad?
Pa di god se okreneš kradu!!
I još te gledaju u oći i govore ti da si ti budala jer eto imaš otvorene prozore,slabu izolaciju i vani je trenutno -25 a ponašate se kao da je +15 .
Trenutno u Zagrebu 12 stupnjeva.
Jel to znaći da će rate za 1 mj. onda analogno tome biti još veće nego u ove prijašnje za 12 mj ???
Fiser, president,

I moje iskustvo je slicno. Potrosnja plina jednostavno nema logike. I ja sumnjam da upuhavaju nesto u plin, kako bi povecali nasu potrosnju, a sama kvaliteta plina pada.

Kako ste rekli, niti s emozemo ikome zaliti, niti ima konkurencije. Ostaje kaput, drva, ili emigracija

Salu na stranu, ovi racuni za plin su vec sad kao jedna manja placa. Kad sam bio u UK, sve rezije su mi bile manje nego ovdje. U UK postoji izbor potrosaca za gotovo sve energente, ali udio toga u placi je tako malen da nema brige.

Sada idem opet, poslom i trajno.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 13:43   #51
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...na/722921.aspx
Quote:
Potpredsjednik osječkog Gradskog vijeća Drago Šerić (HSU) kazao je kako se Uprava HEP-plina suglasila s neovisnom analizom kvalitete plina, dodavši kako Gradska uprava nije mogla bez dokaza prihvatiti njihove tvrdnje da je isporučeni plin bio iznad standardne kvalitete.
koji alan ford!!
Pa dajte nam onda onaj lošiji kao i prošle zime,bolje gori!
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:27   #52
Pa oni misle da smo mi malo skrenuli ili šta?

Ja vidim da je kvaliteta plina ne katastrofalna nego ispod svakog razuma, a imam i test za to, pečenje palačinka. Eto, u zadnje vrijeme, točnije negdje od ljeta, ubaciš smjesu u tavu, staviš na plin, odeš pišati, opereš ruke, namažeš se sa labelom, namažeš ruke, popraviš frizuru, pogledaš palačinku, i još je bljedunjava.
Brate mili, za ispeći 30 palačinki stojim cijelo popodne za štednjakom.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:31   #53
to vidis po boji plina kakav je
ak nije plav onda je govno

sad bas gledam danas kak su se Osjecani zalili jer su im racuni bili iznad 1.500 kn
i sad vazan gradonacelnik narucio testiranje kvalitete
divno samo nitko nerazmislja da ce to biti namjesteni rezultati
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 16:43   #54
Sad ce boju ubacit kad si to rekao!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 17:21   #55
Jučer sam dobio obračun plina za 10, 11, i 12 mjesec.
Novčano isti kao i za isti period 2012 godine.
Setup grijanja na digitalnom termostatu koji upravlja grijanjem je identičan.
Površina koju grijem je identična, isti zidovi isti prozori.
Iste navike i rutina ukućana (supruga, ja i mačke).
11 mjesec je grijanje bilo na OFF 25 dana.

Kako se to može objasniti?
Nikako.

Zaboravio sam pogledati potrošene m3 i usporediti ih s obračunom iz 2012 i 2011.
Čim stignem usporedim i dopišem ovdje
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 23:03   #56
meni i mom djedu su dosli enormno uvecani racuni
za 11 i 12 /2013 sto je vec ukazatelj pocetka kradje
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:00   #57
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Pa oni misle da smo mi malo skrenuli ili šta?

Ja vidim da je kvaliteta plina ne katastrofalna nego ispod svakog razuma, a imam i test za to, pečenje palačinka. Eto, u zadnje vrijeme, točnije negdje od ljeta, ubaciš smjesu u tavu, staviš na plin, odeš pišati, opereš ruke, namažeš se sa labelom, namažeš ruke, popraviš frizuru, pogledaš palačinku, i još je bljedunjava.
Brate mili, za ispeći 30 palačinki stojim cijelo popodne za štednjakom.
Nazalost, sto mozemo? Nema alternative. Zaliti se nemozes nikome. Nekim ljudima vec ide cijela placa samo na plin. Prestrasno.

Probaj isto s kuhanjem kave, ista stvar.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:30   #58
Ruku na srce, zbilja se ne možeš žaliti nikome. Vrana vrani oči ne vadi. Zanimljivo je da Plinacro vrši distribuciju plina i da Plinacro kontrolira kvalitetu tog istog plina. Moš misliti...Ima još jedna stvar a to je da je većina ljudi kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji dobila vece račune. Nameće se logičan odgovor. Uvezen je loš plin loše ogrjevne moći. A regulatorne agencije su to izgleda prešutjele i nitko njih za rukav ne hvata. Šute ko pič....e. Zašto? To nitko ne zna. Ma sve su to lopovska posIa. Možda su unaprijed platili za dobavljeni plin koji se nije potrošio zbog vremenskih prilika koje su bile. i tu nastaju mućke. Ma sve smrdi.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:37   #59
Quote:
President kaže: Pogledaj post
Ruku na srce, zbilja se ne možeš žaliti nikome. Vrana vrani oči ne vadi. Zanimljivo je da Plinacro vrši distribuciju plina i da Plinacro kontrolira kvalitetu tog istog plina. Moš misliti...Ima još jedna stvar a to je da je većina ljudi kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji dobila vece račune. Nameće se logičan odgovor. Uvezen je loš plin loše ogrjevne moći. A regulatorne agencije su to izgleda prešutjele i nitko njih za rukav ne hvata. Šute ko pič....e. Zašto? To nitko ne zna. Ma sve su to lopovska posIa. Možda su unaprijed platili za dobavljeni plin koji se nije potrošio zbog vremenskih prilika koje su bile. i tu nastaju mućke. Ma sve smrdi.
President, i mene frustriraju te stvari. Ali ne muljaju nas samo na plinu. Makar,
mislim da su i oni tu nesto muckali, nije smao uvoz problem.

Potrosnja plina pada, jer je narod toliko siromasan da samo sto se ne smrzavamo od hladnoce. Da oni vjeruju u to sto pricaju, ne bi sami bili "sudac, porota i krvnik". Nemogucnost zalbe samo govori o tome da tu nesto ne stima.

nemam vise snage za borbe s vjetrenjacama, to je razlog zasto odlazim isto.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 04:13   #60
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
President, i mene frustriraju te stvari. Ali ne muljaju nas samo na plinu. Makar,
mislim da su i oni tu nesto muckali, nije smao uvoz problem.

Potrosnja plina pada, jer je narod toliko siromasan da samo sto se ne smrzavamo od hladnoce. Da oni vjeruju u to sto pricaju, ne bi sami bili "sudac, porota i krvnik". Nemogucnost zalbe samo govori o tome da tu nesto ne stima.

nemam vise snage za borbe s vjetrenjacama, to je razlog zasto odlazim isto.
Svi smo frustrirani. Da stvar još bude bolja, iz udruge potrošač savjetuju da se ipak plate računi, pa da se tek onda ljudi žale i traže korekciju...ma kome? Jbt. oni meni stave na račun da mi isporučuju energiju??? Pa ja sam onda lud ako imam brojilo koje broji kubike. Kakva hebena energija. Šta ću ja s tim plinom raditi....to je moja stvar. Hoću li ga rasipati, skladištiti ili nešto treće, to je na meni. Plin nije jednako energija. Plin je energent a ne energija. I onda još vrbuju ljude da ako nisu zadovoljni nek traže baždarenje brojila koje košta 700 kn. CCC.
Da sam otisao kad je bilo vrijeme, vjerojatno bih imao sve živce na broju. Ako mozes.....bježi dok se još može.
President is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.