Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 15:17   #41
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Mi smo generacija u kojoj su se svi stariji od 32 godine barem 1 razred školovali u komunizmu.
Nadam se da će nove generacije ipak biti malo više poduzetnički i optimistično nastrojene.



Ne bih imala mamu na pola sata autom da mi pričuva dijete niti najbolju prijateljicu da mi dođe na vikend pa da skupa napravimo 40 kg ajvara.

Neke stvari bi 100% bile bolje: plaćala bih smeće koliko potrošim, bolja zdravstvena usluga, bolja infrastruktura, bolja mirovina jednog dana ..

Sve je to relativno. Meni je ovdje dovoljno lijepo da ne idem dalje.

Smisao svih mojih postova je - može si čovjek i kod nas složiti da mu bude lijepo, ne treba čekati da država krene u nekom boljem smjeru.

Pritom je naravno lakše nekome iz Australije ili Kanade doći do dobrog životnog standarda, a teže nekom iz Makedinije ili Afrike.

Sve se svodi na očekivanja od života.
Ti želiš da ti djeca budu naivna? Ja ne želim to za svoju.

Ah, tu smo, mama đabe čuva dijete, guzica mi je na sigurnom i tako to... ali, na tvoju žalost, to ne ide za sve, a pitanje je ide li i za tebe još neko vrijeme.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:24   #42
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti želiš da ti djeca budu naivna? Ja ne želim to za svoju.

Ah, tu smo, mama đabe čuva dijete, guzica mi je na sigurnom i tako to... ali, na tvoju žalost, to ne ide za sve, a pitanje je ide li i za tebe još neko vrijeme.
Gledaj, ako ona zaista zaradjuje 12 000 kn, pa tu je jos i partner koji ima isto toliko, onda je za njih Hrvatska jedno lijepo mjesto za zivot i nemaju nikakvog razloga odlazit odavde kada s ovakvim primanjima zive i vise nego dobro.

Medjutim, to nazalost ne vrijedi ne za sve, nego ne vrijedi ni za 5% stanovnika ove zemlje, pa se onda njezin primjer kakvih ima ne samo kod nas nego i u daleko siromasnijim zemljama, ne moze primijeniti na opcu populaciju koja jedva spaja kraj s krajem. Mislim, naravno da u Hrvatskoj ima i super-bogatasa, i obicnih bogatasa, i onih koji zive iznadprosjecno, kao sto takvih ima u svakoj siromasnoj drzavi, naci ces ih i u Albaniji, Bugarskoj, Moldaviji, Liberiji, Tajlandu, Meksiku, Boliviji...ali nije u tome poanta, vec je poanta u tome KAKO PROSJECNI STANOVNIK NEKE DRZAVE ZIVI. A prosjecni stanovnik Hrvatske zivi lose, jako lose. U odnosu na Zapad, naravno. U odnosu na centralnu Afriku zivi jako dobro.

Prema tome, da na imam 12 000 kn mjesecnih primanja, roditelje koji mi cuvaju djecu, prijatelje, slobodnog vremena...zasto bi odlazio iz Hrvatske. Jedino ako trcim za lovom, onda da. Ali nazalost s ovakvim primanjima se moze pohvaliti jako malo ljudi iz Hrvatske. Tako da govorimo ipak o njima, a ne o iznimkama koje dobro zive.
Mislim, to je kao da netko dade neki primjer iz Albanije gdje covjek ima 2000 eura mjesecno place i onda kaze kako je Albanija super mjesto za zivot. Za tog covjeka je, nema dvojbe, ali on ne predstavlja vecinu vec jedino sebe i jos par pojedinaca koji zive isto tako.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:25   #43
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Evo imam malo vremena, željela bih razuvjeriti vas nevjerne Tome da je 12 000 kn nedostižan cilj.

Kako doći do tih prihoda?
Pratite trendove i uložite u znanje iz područja koja su budućnost!!!
Sad će svi krenuti - ma toga nema, kakva budućnost?!
Preduhitrit ću vas - ja sam svoje zacrtano ostvarila pa mogu drugima besplatno davati savjete.

Evo 3 zanimanja koja možete početi s 30 - 35 godina i za 4 -5 godina ako se trudite i ulažete u sebe imate 12 000 plaću.

1. masažna terapija - Znaš oko kad te pokoči, pa odeš nekom da te izmasira i daš mu 200 kn? Eto, to će ti bit sve traženije jer ljudi sve više i više sjede, sve manje se kreću. S 5 masaža dnevno 22 radna dana mjesečno dolazimo do 22 000 kn. Nakon plaćanja prostora, poreza, masažnih ulja ostaje sigurno 12 000 kn. Zanimanje koje će UVIJEK biti traženo. ak trebaš više love, odeš odradit sezonu na more. Moj masažni terapeut ode u London kod frenda 2-3 puta godišnje po tjedan dana i zgrne ogormne pare - po 1000 kn tamo naplaćuje. Samo, on je majstor svog zanata, do toga treba doći.
Nakon najobičnijeg tečaja masaže već možeš masirat susjede po 60ak kuna, pa ulagati dalje i dalje dok ne dođeš na 200 kn sat.

2. Šišanje pasa. Sve više ljudi živi u stanovima i ima manje pse. Sve više ljudi je alergično i u trendu su psi pogodni za alergičare, a oni se svi šišaju. Imaš tu i izložbene pse, koji se uređuju. Neka je prosječan tretman 200 kn, s 5 tretmana dnevno dolazimo do slične cifre kao 1.

3. IT - naučite programirati po male pare, imate masu tečajeva (Coursera, Udemi ...) S osnovama možete dobiti poziciju junior programera za 4500 mjesečno, ako radite dalje na sebi kroz 5 godina ste na 10k+


Za sve ovo potrebo je ulagati vrijeme i novac i ići na edukacije.
Većina ljudi nažalost to u Hrvatskoj nije spremna, nego odabire kukati kako se iznad 5000 ne može osim ako se ne uhljebiš.
1. Ti ovako naslijepo savjetuješ nekome da masira 5 sati dnevno, 5 dana u tjednu? Molim te probaj i javi nam kako je bilo.

2. To je ograničena geografska i socijalna perspektiva. (Uglavnom Zagreb te visoka i viša srednja klasa, gdje je pas pesek, a ne ker.) Preslikavaš vrijednosti i način života jednog vrlo malog broja ljudi na čitavu zemlju i čitavo društvo i malograđanski se iščuđavaš "nevjernim Tomama".

3. To je tvoja osobna perspektiva. Ne shvaćaš da si dio elite i kao takva polaziš od elitističkih pretpostavki te ih primjenjuješ na čitavo društvo. Niti svi mogu (niti trebaju) studirati (bilo što), niti svi mogu (niti trebaju) baviti se specifičnim zanimanjima za koja nisu sposobni ili talentirani.

Društvo u kojem se broj profitabilnih zanimanja može nabrojati na prste jedne ruke nema budućnosti. Društvo u kojem prosječan čovjek, s prosječnim sposobnostima, s prosječnim kapitalom i s prosječnim obrazovanjem ne može naći posao i zaraditi za životni minimum nema šansu opstati.

A ti nastavi živjeti u svom balončiću i po mogućnosti prestani dijeliti "besplatne savjete" nama glupoj raji koja to ionako ne razumije...
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:25   #44
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Gledaj, ako ona zaista zaradjuje 12 000 kn, pa tu je jos i partner koji ima isto toliko, onda je za njih Hrvatska jedno lijepo mjesto za zivot i nemaju nikakvog razloga odlazit odavde kada s ovakvim primanjima zive i vise nego dobro.
Ja imam znatno više od njih dvoje i meni nije. Super je ako si spreman zažmiriti na oba oka, ali ajde probaj investirati nešto, muka će ti doći.

A ja svu lovu ne želim u čarapu ili potrošiti, želim nešto i stvoriti.

Quote:
Medjutim, to nazalost ne vrijedi ne za sve, nego ne vrijedi ni za 5% stanovnika ove zemlje, pa se onda njezin primjer kakvih ima ne samo kod nas nego i u daleko siromasnijim zemljama, ne moze primijeniti na opcu populaciju koja jedva spaja kraj s krajem. Mislim, naravno da u Hrvatskoj ima i super-bogatasa, i obicnih bogatasa, i onih koji zive iznadprosjecno, kao sto takvih ima u svakoj siromasnoj drzavi, naci ces ih i u Albaniji, Bugarskoj, Moldaviji, Liberiji, Tajlandu, Meksiku, Boliviji...ali nije u tome poanta, vec je poanta u tome KAKO PROSJECNI STANOVNIK NEKE DRZAVE ZIVI. A prosjecni stanovnik Hrvatske zivi lose, jako lose. U odnosu na Zapad, naravno. U odnosu na centralnu Afriku zivi jako dobro.
Upravo tako, a živit će još i lošije.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:26   #45
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

Tko je spreman potruditi se, uložiti u sebe i naučiti neku vještinu koja je tražena i dobro plaćena, može sasvim dobro živjeti i u Hrvatskoj.

Upravo tako.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:26   #46
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Citam ovu temu, zanimljiva je, imao bih i sam dosta toga za napisati, vjerojatno i budem kasnije, medjutim svidja mi se tvoj entuzijazam i uvjeravanje kako se i u ovoj propaloj drzavi Hrvatskoj moze nesto napraviti i voditi pristojan zivot.

Pa onda vec kroz nekoliko postova provlacis tezu kako to nije nemoguce jer si i sama uspjela, educirala se i nakon par godina dala otkaz na poslu jer si se posvetila samo tome u cemu si se educirala, pa daj onda podijeli s nama svoje iskustvo, mislim da je primjer iz prakse daleko bolji od teoretiziranja o tome sto se teoretski moze napraviti, a sto ne moze.

Dakle ti si se educirala konkretno u cemu? Koji su ti bili koraci prema bavljenju tim poslom, na koji si nacin uspjela? Dakle daj nam malo konkretnih stvari, jer teoretiziranje ne vodi nicemu.

Dajes primjere za sisanje pasa i masazu, pa stoga ovako na prvu pretpostavljam da si i sama otisla u tom smjeru.
ja imam sreće da volim to što radim, to mi je bio hobi i strast prije, pa mi ne pada teško truditi se i učiti.
Mislim da nije toliko bitno o čemu se točno radi, koliko je bitno da sam dala sve od sebe, da konstantno ulažem u sebe kroz plaćanje edukacija i knjiga, evo sad prolazim on line tečaj Google appsa da naučim kako da se oglašavam na googleu.

Imam takav posao da znaju ljudi za mene u gradu u kojem živim, pa ne bih sad točno rekla, ali recept je glasio:

1. odi na edukaciju kod nas
2. kreni besplatno to raditi u slobodno vrijeme
3. naplaćuj za male pare i skupljaj iskustvo i klijente, prestani pušit i svu lovu od cigara i i zarade od hobija troši na knjige o hobiju i edukaciju
4. stisni zube, pregrizi, daj otkaz i probaj. U najgorem slučaju ćeš bar reći da si probala. Slijedi selidba u grad u kojem moj posao nije zastupljen i gdje imam manje konkurencije
5. živi najskromnije što možeš i skupljaj lovu za školovanje u inozemstvu
6. posao je prerastao prostor - trebamo veći.
7. kroz par godina postajem broj 1 u svom poslu u ovom gradu i sad razmišljam da krenem držati edukacije drugima kroz jedno 3-4 godine.


Sigurna sam da bih ja ili bilo tko drugi isti uspjeh polučio i sa šišanjem pasa i masažnom terapijom uz ovoliku posvećenost.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:27   #47
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
I još bolje u inozemstvu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:29   #48
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti želiš da ti djeca budu naivna? Ja ne želim to za svoju.

Ah, tu smo, mama đabe čuva dijete, guzica mi je na sigurnom i tako to... ali, na tvoju žalost, to ne ide za sve, a pitanje je ide li i za tebe još neko vrijeme.
Nažalost nemam još dijete, a kada ga budem imala ići će u vrtić, no sigurno ću kada ću ići u kazalište ili kino iskoristiti baka-servis, što moja mama jedva čeka. Ne brini, neće joj pasti teško, iovako nam skače po glavi kada ćemo imati bebu.

Više sam mislila da mi dijete ima odnos s bakom i djedom i da uživaju i oni u unučadi, kao što uostalom uživaju u bratovoj djeci, nego da ih iskorištavam.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:30   #49
Hrvati su:
  • Defetisti odmah u startu
  • Lijeni
  • Neobrazovani
  • Komotni
  • Misle da zaslužuju više nego što zaslužuju
  • Korumpirani
  • Podržavaju korupciju. Neka krade, ali neka i nama da
  • Jalni na tuđi uspjeh jer to znači da su oni sami neuspješni. I onda njorgaju umjesto da gledaju i uče
  • Pasivni
  • Ne znaju i ne zanima ih kako funkcionira sustav
  • Financijski nepismeni
  • Nemaju poduzetnički duh
  • Nisu ponosi i dozvoljavaju da ih se jebe na svakom čošku
  • ...

Kada se gore navedene stvari poprave bit će bolje. Jer vlast je samo preslika naroda.
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:35   #50
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
ja imam sreće da volim to što radim, to mi je bio hobi i strast prije, pa mi ne pada teško truditi se i učiti.
Mislim da nije toliko bitno o čemu se točno radi, koliko je bitno da sam dala sve od sebe, da konstantno ulažem u sebe kroz plaćanje edukacija i knjiga, evo sad prolazim on line tečaj Google appsa da naučim kako da se oglašavam na googleu.

Imam takav posao da znaju ljudi za mene u gradu u kojem živim, pa ne bih sad točno rekla, ali recept je glasio:

1. odi na edukaciju kod nas
2. kreni besplatno to raditi u slobodno vrijeme
3. naplaćuj za male pare i skupljaj iskustvo i klijente, prestani pušit i svu lovu od cigara i i zarade od hobija troši na knjige o hobiju i edukaciju
4. stisni zube, pregrizi, daj otkaz i probaj. U najgorem slučaju ćeš bar reći da si probala. Slijedi selidba u grad u kojem moj posao nije zastupljen i gdje imam manje konkurencije
5. živi najskromnije što možeš i skupljaj lovu za školovanje u inozemstvu
6. posao je prerastao prostor - trebamo veći.
7. kroz par godina postajem broj 1 u svom poslu u ovom gradu i sad razmišljam da krenem držati edukacije drugima kroz jedno 3-4 godine.


Sigurna sam da bih ja ili bilo tko drugi isti uspjeh polučio i sa šišanjem pasa i masažnom terapijom uz ovoliku posvećenost.
Ne razumijem zasto neces reci cime se bavis, pa ne moras spomenuti grad. Uostalom, zar nije upravo to - da ljudima kazes cime se bavis, neka vrsta reklame? Zar ti od drugih skrivas to cime se bavis?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:35   #51
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Nažalost nemam još dijete, a kada ga budem imala ići će u vrtić, no sigurno ću kada ću ići u kazalište ili kino iskoristiti baka-servis, što moja mama jedva čeka. Ne brini, neće joj pasti teško, iovako nam skače po glavi kada ćemo imati bebu.

Više sam mislila da mi dijete ima odnos s bakom i djedom i da uživaju i oni u unučadi, kao što uostalom uživaju u bratovoj djeci, nego da ih iskorištavam.
Nemam ni ja, samo kažem da razmišljam unaprijed. Ne želim školovanje svoje djece u Hrvatskom školstvu, ne želim ga dati prosječnom Hrvatskom doktoru u ruke i slično.

Uvjeti nisu na razini Afrike, ali nisu ni blizu nečega u prosječnoj vukojebini razvijenijih zemalja.

O nekim opcijama školovanja da ne pričam, prosječan grad od 1 milijun ljudi na Zapadu ima više opcija nego cijela Hrvatska, uz to što možeš birati razinu obrazovanja po vlastitim novčanim mogućnostima. U Hrvatskoj možeš u državnu, gdje su škole jako loše kvalitete, bez dvorana, zadnji put obnovljene 1980. i slično ili kod snobovskih privatnih škola, koje su nerealno skupe, a nisu priznate na Svjetskoj razini.

Alternativne opciju u Hrvatskoj ti znače borbu protiv cijelog sustava.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:38   #52
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Jedina osoba koja mi je pomogla je partner, koji me podržao da dam otkaz i krenem raditi ono što volim. Roditelji su bili izuzetno protiv jer nisu htjeli da idem u rizik. Stisli smo se prvih godinu i pol i imali smo za najosnovnije, ali sada kad mi ide po planu, sve se isplatilo.
To je jako lijepo no tu imamo jedan problem.

Što bi se dogodilo da ti nije uspjelo to što si riskirala i da se nisi mogla vratiti na stari posao?

Da nakon tog neuspjelog pokušaja prekvalifikacije više ne možeš naći posao u staroj struci jer je već zauzeto
paragonth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:39   #53
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
1. Ti ovako naslijepo savjetuješ nekome da masira 5 sati dnevno, 5 dana u tjednu? Molim te probaj i javi nam kako je bilo.

2. To je ograničena geografska i socijalna perspektiva. (Uglavnom Zagreb te visoka i viša srednja klasa, gdje je pas pesek, a ne ker.) Preslikavaš vrijednosti i način života jednog vrlo malog broja ljudi na čitavu zemlju i čitavo društvo i malograđanski se iščuđavaš "nevjernim Tomama".

3. To je tvoja osobna perspektiva. Ne shvaćaš da si dio elite i kao takva polaziš od elitističkih pretpostavki te ih primjenjuješ na čitavo društvo. Niti svi mogu (niti trebaju) studirati (bilo što), niti svi mogu (niti trebaju) baviti se specifičnim zanimanjima za koja nisu sposobni ili talentirani.

Društvo u kojem se broj profitabilnih zanimanja može nabrojati na prste jedne ruke nema budućnosti. Društvo u kojem prosječan čovjek, s prosječnim sposobnostima, s prosječnim kapitalom i s prosječnim obrazovanjem ne može naći posao i zaraditi za životni minimum nema šansu opstati.

A ti nastavi živjeti u svom balončiću i po mogućnosti prestani dijeliti "besplatne savjete" nama glupoj raji koja to ionako ne razumije...
Da.

Ne treba je doduse pljuvati radi njezinih uvjeta vec bi bilo konstruktivnije ukazati joj kako nemaju svi uvjete kakve ima i ona.
Ali da, baloncic je evidentan

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti želiš da ti djeca budu naivna? Ja ne želim to za svoju.

Ah, tu smo, mama đabe čuva dijete, guzica mi je na sigurnom i tako to... ali, na tvoju žalost, to ne ide za sve, a pitanje je ide li i za tebe još neko vrijeme.
Meni bi takoder bilo interesantno da nam autorica elaborira kako su uspjeli doci do svoje nekretnine.

Ili je i tu pomogla malo mama/tata/prihodi sa svadbe/deda/nasljedstvo clana obitelji...
Ili su mozda doista, potpuno samostalno, bez icije kese u opticaju uzeli kredit (po fantasticnim uvjetima, ipak je RH u pitanju) i kupili nekretninu.
Ako i je tako - njuzfles, dok ne otplatis zadnju ratu nekretnina nije tvoja
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:39   #54
Quote:
paragonth kaže: Pogledaj post
To je jako lijepo no tu imamo jedan problem.

Što bi se dogodilo da ti nije uspjelo to što si riskirala i da se nisi mogla vratiti na stari posao?

Da nakon tog neuspjelog pokušaja prekvalifikacije više ne možeš naći posao u staroj struci jer je već zauzeto
Piše da ide sve po planu, kako si ti zaključio da nije uspjela?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:39   #55
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Ljudi koji idu vani, idu linijom manjeg otpora. Ovo sad govorim za mlade ljude i obitelji, sa školom i smanjenim mogućnostima, a ne one koji stvarno nemaju nikakvog izbora pa idu trbuhom za kruhom. Zašto bi se borili protiv mentaliteta suprotno od svoga ili ga pokušali mijenjati kad mogu otići tamo gdje nisu u sukobu interesa svaki dan. No to je isto krivo razmišljanje. "Prosvjetljena" (u nedostatku boljeg izraza) populacija polaže jednako pravo živjeti ovdje kao i ta glupa stoka, i zašto bi baš oni morali bježati? Jer je onih zadrtih statistički uvijek više?

Otkad smo ušli u kapitalizam, ta oportunistička raja bi pojela svakog za doručak da ima priliku. Manira i principa nikad nije imala, a sad više nema ni (nametnute) socijalističke solidarnosti. Ispada da narod je dugoročno veća štetočina od vlasti.
Nitko nemora bježati, ali to je puno bezbolnije nego neka revolucija koja bi donijela promjene. Većinu ljudi muči to što za pomjene u RH treba jako puno vremena, pa nitko ne želi trošiti svoje godine na mjenjanje nečeg što je loše, lakše je jednostavno otići.
Inicijal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:39   #56
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
1. Ti ovako naslijepo savjetuješ nekome da masira 5 sati dnevno, 5 dana u tjednu? Molim te probaj i javi nam kako je bilo.
moj maser masira 5 klijenata dnevno.
Slažem s s tobom da to nije fizički jednostavno, zato je i bitno da ne radi više od 22 dana mjesečno.
S druge strane majstori koji su mi rušili zid u kući radili su to 8 sati dnevno. U prašini. Teži posao, po mmeni.

Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
2. To je ograničena geografska i socijalna perspektiva. (Uglavnom Zagreb te visoka i viša srednja klasa, gdje je pas pesek, a ne ker.) Preslikavaš vrijednosti i način života jednog vrlo malog broja ljudi na čitavu zemlju i čitavo društvo i malograđanski se iščuđavaš "nevjernim Tomama".
treba ti 100 klijenata mjesečno. Vjerujem da možeš od toga živjeti u :
Zagrebu, Rijeci, Osijeku, Dubrovniku, Samoboru, Velikoj Gorici, Varaždinu, Čakovcu, Puli, Rijeci, Zadru, Splitu, Zaprešiću, Sesvetama ..
Trebalo bi pogledati na kojim lokacijama ih još nema, jer npr. baš se prije par tjedana otvorio jedan u Središću.

Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
3. To je tvoja osobna perspektiva. Ne shvaćaš da si dio elite i kao takva polaziš od elitističkih pretpostavki te ih primjenjuješ na čitavo društvo. Niti svi mogu (niti trebaju) studirati (bilo što), niti svi mogu (niti trebaju) baviti se specifičnim zanimanjima za koja nisu sposobni ili talentirani.

Ja ne govorim o fakultetu, nego o on-line tečajevima. Osobno znam nekoliko ljudi koji su nakon toga našli entry-jobove kao programeri i sad polako plaća raste.
Pogledaj sam ako ne vjeruješ.
Coursera, Udemi .. ima kvalitetnih tečajeva po smiješnim cijenama i moguće je svakome prosječne inteligencije u godinu dana doći do dovoljnog znanja da počne.
U programerskim poslovima ljude poslodavca ne zanima fakultet, nego što znaš.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:40   #57
Quote:
paragonth kaže: Pogledaj post
To je jako lijepo no tu imamo jedan problem.

Što bi se dogodilo da ti nije uspjelo to što si riskirala i da se nisi mogla vratiti na stari posao?

Da nakon tog neuspjelog pokušaja prekvalifikacije više ne možeš naći posao u staroj struci jer je već zauzeto
propala bih i otišla živjeti pod most.

A što bi bilo, ha snašla bih se, otišla bih u Njemačku ili Kanadu ako ne bih ovdje mogla naći posao.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:42   #58
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Hrvati su:
  • Defetisti odmah u startu
  • Lijeni
  • Neobrazovani
  • Komotni
  • Misle da zaslužuju više nego što zaslužuju
  • Korumpirani
  • Podržavaju korupciju. Neka krade, ali neka i nama da
  • Jalni na tuđi uspjeh jer to znači da su oni sami neuspješni. I onda njorgaju umjesto da gledaju i uče
  • Pasivni
  • Ne znaju i ne zanima ih kako funkcionira sustav
  • Financijski nepismeni
  • Nemaju poduzetnički duh
  • Nisu ponosi i dozvoljavaju da ih se jebe na svakom čošku
  • ...

Kada se gore navedene stvari poprave bit će bolje. Jer vlast je samo preslika naroda.
Je, al nemoj im to slucajno reci
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:42   #59
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
propala bih i otišla živjeti pod most.

A što bi bilo, ha snašla bih se, otišla bih u Njemačku ili Kanadu ako ne bih ovdje mogla naći posao.
Ispravi me ako sam u krivu ali tvoj partner ima cca 10k plaću?
paragonth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:42   #60
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
treba ti 100 klijenata mjesečno. Vjerujem da možeš od toga živjeti u :
Zagrebu, Rijeci, Osijeku, Dubrovniku, Samoboru, Velikoj Gorici, Varaždinu, Čakovcu, Puli, Rijeci, Zadru, Splitu, Zaprešiću, Sesvetama ..
Trebalo bi pogledati na kojim lokacijama ih još nema, jer npr. baš se prije par tjedana otvorio jedan u Središću.
Sa 100 stalnih, moguće, sa 100 prosječnih, ne.

Za jako lijep život ti treba oko 250-300 pasa u gradu. Međutim, on je jedan, bio je prvi i to je to. Konkurencija mu sad životari, s tim da ona ima svoj prostor, on plaća.

Govorim iz iskustva jako bliskog člana obitelji.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.