Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 21:27   #21
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Meni se cini da si ti odluku vec donio a tu nisi zbog savjeta nego tapsanja po ramenu. Samo naprid, ne trosis moju lovu.
Koliko god bio tvrdoglav,toliko rado poslusam/procitam svaki savjet/post.
Stan sam vec kupio i on ide u turisticki najam samo kalkuliram sa kolicinom ulaganja.
Znaci nitko ne misli da se moze naplatiti?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:44   #22
Ne sa stanom od 100 000. Ako poslove ne mislis obavljati sam ne isplati se. Drugacija bi prica bila sa skupim stanovima/kucama i njihovim uredjenjem.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:54   #23
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ne sa stanom od 100 000. Ako poslove ne mislis obavljati sam ne isplati se. Drugacija bi prica bila sa skupim stanovima/kucama i njihovim uredjenjem.

Da upravo to 100K je stan u st ili kvart nije dobar ili je lokacija dobra ali male kvadrature. .Ne vidim mogucnosti ,i jos 3 u 5 godina ..ambiciozno
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:05   #24
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Evo ti jednostavan odgovor kupis pekac kruha i isplatis ga kroz godinu dana plus dobijes kruh od sastojaka koje si sam odabrao,a vrijeme utroseno na isto je minimalno.
Evo, demantirao si me. Postoji promašenija analogija od one prve.

Ja ti lijepo govorim o tome da bez ikakvoga dodatnog rada (osim u mjeri u kojoj mi se da zajebavati s odabirom pločica i ostale opreme po mojoj želji) prolazim bitno jeftinije bez tebe nego s tobom.

Analogija s kruhom bi otprilike bila situacija u kojoj me dočekaš u pekari, odabereš po svojoj želji i kupiš kruh u moje ime i onda mi ga prodaš 15% skuplje. Hvala, odabrat ću svoj kruh i platiti ga jeftinije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:15   #25
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Da upravo to 100K je stan u st ili kvart nije dobar ili je lokacija dobra ali male kvadrature. .Ne vidim mogucnosti ,i jos 3 u 5 godina ..ambiciozno
Ok koja je to skupina koja bi platila dodatno?stanovi preko 150,200,300?



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:22   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Evo, demantirao si me. Postoji promašenija analogija od one prve.

Ja ti lijepo govorim o tome da bez ikakvoga dodatnog rada (osim u mjeri u kojoj mi se da zajebavati s odabirom pločica i ostale opreme po mojoj želji) prolazim bitno jeftinije bez tebe nego s tobom.

Analogija s kruhom bi otprilike bila situacija u kojoj me dočekaš u pekari, odabereš po svojoj želji i kupiš kruh u moje ime i onda mi ga prodaš 15% skuplje. Hvala, odabrat ću svoj kruh i platiti ga jeftinije.
Ok vidjet cemo razumijem sto ti govoris,kako objasnjavas da je to vani posao kao i svaki drugi?
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Evo, demantirao si me. Postoji promašenija analogija od one prve.

Ja ti lijepo govorim o tome da bez ikakvoga dodatnog rada (osim u mjeri u kojoj mi se da zajebavati s odabirom pločica i ostale opreme po mojoj želji) prolazim bitno jeftinije bez tebe nego s tobom.

Analogija s kruhom bi otprilike bila situacija u kojoj me dočekaš u pekari, odabereš po svojoj želji i kupiš kruh u moje ime i onda mi ga prodaš 15% skuplje. Hvala, odabrat ću svoj kruh i platiti ga jeftinije.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:23   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Ja ti lijepo govorim o tome da bez ikakvoga dodatnog rada (osim u mjeri u kojoj mi se da zajebavati s odabirom pločica i ostale opreme po mojoj želji) prolazim bitno jeftinije bez tebe nego s tobom. ...
većim dijelom si u pravu, ali ovo, da to nije nikakav dodatni rad osim biranja pločica, ne stoji. možda se nikad nisi morao baktati s majstorima pa ne znaš kolika je to gnjavaža. tu uslugu da se dođe na gotovo vani naplaćuju ovakvi poput pokretača teme, samo kod nas tržište za srednju klasu (po vrijednosti nekretnina), ljudi koji dovoljno zarađuju negdje drugdje da bi si to priuštili, zapravo ne postoji.

morao bi se potrefiti neki univerzalni ukus i smanjiti očekivanje profita pa bi se možda moglo, ali svatko tko prođe par adaptacija više se ne želi zajebavati s time za male pare.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:27   #28
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
svatko tko prođe par adaptacija više se ne želi zajebavati s time za male pare.
Ja ne govorim o "zajebavanju za male pare", niti o zajebavanju s majstorima (množina). Njegova zamišljena dobit je sasvim pristojna margina s kojom si mogu priuštiti pogađanje s jednom osobom koja će me obavijestiti kad sve bude gotovo, i još uvijek uštedjeti.

Priča može proći jedino u slučaju kada je njegovih 15.000€ zarade lova koju zaradim za dan-dva, pa mi se ne da zajebavati radi sitniša.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:30   #29
byrone, ta zadnja rečenica bila je iz točke gledišta ovog lika koji je pokrenuo temu, ne iz točke gledišta kupca stana.

pokretač crazysplico bi mogao funkcionirati s manjim profitom, našlo bi se klijenata, ali nakon par godina iskustva neće htjeti kad vidi kakakv je to posao. on bi morao raditi s majstorima, množina.

upravo isto govorim. srednja klasa kod nas možda bi platila dva soma eura kao uslugu nadgledanja adaptacije, ali ne 15.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:31   #30
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ok koja je to skupina koja bi platila dodatno?stanovi preko 150,200,300?



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Pomorci ,povratnici , privatnici ,,ljudi koji rade vani opcenito imaju novaca a neda im se prolazit kroz renoviranje .
Oni koji kupuju novogradnju u Spinutu ,Matejusci ,Bel Etage ,ta ekipa .
Realno stan u st od 100k di kman ,sucidar pujanke ,brda ?
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:42   #31
nezgodna stvar s naplatom adaptacije za preprodaju je što se najbitnije karakteristike koje određuju vrijednost nekretnine, lokacija i kvadratura, ne mijenjaju, pa u postotku, cijena koja se može postići na tržištu s bilo kakvim naknadnim preinakama ne ide daleko. da, mijenjanje energetskog razreda pomaže, ali sve je to malo. ne možeš krenuti od 100 i završiti sa 250. građevinska zemljišta na atraktivnim lokacijama opet nisu jeftina.

i imaš posla s estetikom i doživljajem pojedinca, što je onak, malo tricky.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:46   #32
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pomorci ,povratnici , privatnici ,,ljudi koji rade vani opcenito imaju novaca a neda im se prolazit kroz renoviranje .
Oni koji kupuju novogradnju u Spinutu ,Matejusci ,Bel Etage ,ta ekipa .
Realno stan u st od 100k di kman ,sucidar pujanke ,brda ?
Pa to i ocekujem nemislim da bi kupac bio osoba koja to kupuje na kredit.
Naravno da Sucidar i slicno nemozes naplatiti toliko stan je u maloj zgradi na Mertojaku sa pogledom na more

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:49   #33
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nezgodna stvar s naplatom adaptacije za preprodaju je što se najbitnije karakteristike koje određuju vrijednost nekretnine, lokacija i kvadratura, ne mijenjaju, pa u postotku, cijena koja se može postići na tržištu s bilo kakvim naknadnim preinakama ne ide daleko. da, mijenjanje energetskog razreda pomaže, ali sve je to malo. ne možeš krenuti od 100 i završiti sa 250. građevinska zemljišta na atraktivnim lokacijama opet nisu jeftina.

i imaš posla s estetikom i doživljajem pojedinca, što je onak, malo tricky.
Naravno ukusi su razliciti,ali i dalje trazi se samo jedan kupac,i spalatina je na tragu mog razmisljanja pomorci i stranci su oni koji bi platili vise za "gotov" stan

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:01   #34
ok, dobio sam dojam da pričaś o ovome kao o biznisu u Hr, a ne kao o jednokratnom poduhvatu. jednom ćeš valjda naći kupca, nakon nekog vremena. kad spustiš cijenu na realu. i ako nisi ugradio zlatne pipe u inače ruševnu zgradu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:13   #35
Pricam kao o "honorarnom" poslu jer nekretnina mi je samo prilika za posao,nema sentimenta,a zakon je dobar pa zasto ga ne koristiti.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:26   #36
da, možeš zaraditi poslom nadgledanja adaptacije, ali ne toliko koliko si zacrtao tu na početku, 15 tisuća eura na stanu koji početno vrijedi 100 tisuća. takve honorare naplaćuju renomirani arhitekti i dizajneri na daleko skupljim nekretninama, sasvim druga ciljana skupina kupaca. kužiš, ne možeš ti stan na neatraktivnoj lokaciji tako urediti da ti ga za sebe kupi neki ozbiljan lovator, a taj ako mu se troše pare uzet će si tu uslugu od nekog s imenom, diplomom i referencama.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 23:53   #37
Apsolutno se slazem neatraktivnu lokaciju nemozes prodati preko neke cijene radi lokacije.Ovo sto kupujemo je dobra lokacija sa potencijalom koji nije dobro prikazan sa trenutnim stanjem.15% mi se ne cini puno za cijeli posao,u tom slucaju nebi prodao.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 01:15   #38
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ok vidjet cemo razumijem sto ti govoris,kako objasnjavas da je to vani posao kao i svaki drugi?
Time što ti čini se nisi svjestan u kojoj mjeri se ta tržišta razlikuju od našeg.

Prvo, to kao biznis uopće i postoji samo na živim tržištima, gdje se mnogo kupuje i prodaje.
Drugo, to funkcionira u situacijama gdje je relativno lako moguće naći nekretnine koje se prodaju ispod cijene zato što su vlasnici bankrotirali, ostali bez posla i odlučili preselit u drugi grad itd. U Hrvatskoj je takvo nešto iznimno rijetka pojava jer većina ljudi će prvo žrtvovat hranu, a tek onda nekretninu. Netko tko se time profesionalno bavi vreba upravo takve prilike, a ne da nasumično kupuje stanove koje onda malo ulicka i onda eto tak pukom srećom proda za 20% više. Da ne spominjem da to ekipa radi na tržištima gdje i same cijene nekretnina non stop rastu pa ti šansa da to prodaš s maržom raste sama od sebe dok ti majstori mijenjaju pločice.

U Hrvatskoj ti nitko neće stan na atraktivnoj lokaciji prodati za sitniš da je makar potpuno derutan, a za stan koji ćeš kupiti u Sesvetama i onda staviti fensi pločice u nadi da će to podići cijenu 20% nećeš naći kupca. Posebno ne u vremenskom okviru u kojem će se tebi to isplatiti kao biznis.

Al budući da si od samog početka postavio premisu da je jedini razlog zašto se netko time ne bi bavio to da nema početnog kapitala žali bože ozbiljne analize takve ideje.
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 01:46   #39
Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
Time što ti čini se nisi svjestan u kojoj mjeri se ta tržišta razlikuju od našeg.

Prvo, to kao biznis uopće i postoji samo na živim tržištima, gdje se mnogo kupuje i prodaje.
Drugo, to funkcionira u situacijama gdje je relativno lako moguće naći nekretnine koje se prodaju ispod cijene zato što su vlasnici bankrotirali, ostali bez posla i odlučili preselit u drugi grad itd. U Hrvatskoj je takvo nešto iznimno rijetka pojava jer većina ljudi će prvo žrtvovat hranu, a tek onda nekretninu. Netko tko se time profesionalno bavi vreba upravo takve prilike, a ne da nasumično kupuje stanove koje onda malo ulicka i onda eto tak pukom srećom proda za 20% više. Da ne spominjem da to ekipa radi na tržištima gdje i same cijene nekretnina non stop rastu pa ti šansa da to prodaš s maržom raste sama od sebe dok ti majstori mijenjaju pločice.

U Hrvatskoj ti nitko neće stan na atraktivnoj lokaciji prodati za sitniš da je makar potpuno derutan, a za stan koji ćeš kupiti u Sesvetama i onda staviti fensi pločice u nadi da će to podići cijenu 20% nećeš naći kupca. Posebno ne u vremenskom okviru u kojem će se tebi to isplatiti kao biznis.

Al budući da si od samog početka postavio premisu da je jedini razlog zašto se netko time ne bi bavio to da nema početnog kapitala žali bože ozbiljne analize takve ideje.
Naravno da treba kupiti ispod cijene to uopce nije upitno.
Naravno da nove plocice nece donijeti extra cijenu kompletna promjena kao i izgled istog ce pomoci u rastu cijene.

Sto se tice tvog komentara na kraju,to me ne vrijedja naprotiv uvijek nastojim nesto nauciti jer mi nije bitno da budem u pravu nego da naucim nesto o onom sto neznam.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:52   #40
svaka roba ima kupca, prije ili kasnije, sve zavisi sta prodajes i koliko zaradu ocekujes...ovo sa adaptacijom i preprodajom moze dobro funkcionirati i kod nas samo mozda ne na nacin da u javnim oglasima trazis nekretninu koju bi preuredio i prodao jer ce takve u javnim oglasima uvijek imati cijenu na kojoj ne mozes puno zaraditi, ako uopce i mozes..evo ti analogija s automobilima: na novom autu uvijek gubis, na polovnom od preprodavaca isto tako, ali ako imas srece i neku ekipu koja pozna ovog ili onog koji prodaje auto jer mu je hitno, stisli ga drugi problemi ili ne zna cijenovno stanje na trzistu (a ima i takvih) onda mozes zaraditi, ili ga dovozis sa nekog trzista gdje su jeftiniji, radis malverzaciju s km i prodajes domacem kupcu (ovo naravno nije moguce sa nekretninama)...sa stanovima konkretno mozes dobro zaraditi u situaciji da ih kupujes na sudskim drazbama, ali to je na neki nacin kod nas jos uvijek sfera relativnog krim miljea ljudi koji to rade..ili su u nekoj shemi sa sudom, imaju ekipu ili poznaju drugu ekipu s kojom se dogovaraju..hocu reci, moze se zaraditi nesto, cak i da platis adaptiranje ( naravno kvalitetno sa ukusom i u trendovima,posebno u turistickom mjestu), ali u situaciji kad si nesto kupio u specificnim okolnostima ( bankroti vlasnika, selidbe, smrti i dr.)..a za to treba široki krug ekipe koja pozna "ovog koji pozna onog"..ili samo sreca da naletis
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.