Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 12:14   #1
Prodati funte ili čekati?

Ne znam jel pravi podforum pa nek modovi premjeste.

Dakle, radio sam u UK, planirao se preselit za stalno, svu ušteđevinu promijenio u funte, zaradio tamo još nešto para i kad su me zajebali digo sidro i vratio se. Nisam razmišljao o Brexitu i "izgubio" sam dosta na tečajnoj razlici.

Kupovao sam po 9,8 u siječnju ove godine i naravno da po tom tečaju ne bih mogao prodati ni onda već za nekih 9,5. Međutim, danas je funta 8,203 u PBZu (internet bankarstvo) što je u mome slučaju oko 6000kn minusa.

Postavljam pitanje: cut my losses ili čekati da se funta oporavi?

Nekako mi se čini da će, jednom kad Theresa May preda EU komisiji zahtjev za iščlanjenje, funta još više ljosnuti... A opet, a opet...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 12:26   #2
Pa nisi u nikakvom minusu sve dok ih imaš, a ne preračunavaš ih u kune, ako ih promijeniš, tek ćeš pnda biti u minusu, jer start se dogodio u kunama i end ne mora biti u istima. Ja ih ne bi dirao, u najgorem slučaju, da počne padat još više, otišao bi u engl. i pokupovao neke stvari..
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 16:24   #3
Tako je, kupuj iz UK za funte, potrošiš s vremenom, nema minusa, barem dok ne dignu cijene.

Ja ih mijenjam odmah u eure, iako ni tu nisam baš nešto siguran, imam osjećaj, ali je barem koliko-toliko stabilno, zasad.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 19:12   #4
Ja razmisljam o kupovanju funti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 19:53   #5
eto napravite biznis...

bilobrkster bi prodao ti bi kupio...win win situacija
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:21   #6
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Ne znam jel pravi podforum pa nek modovi premjeste.

Dakle, radio sam u UK, planirao se preselit za stalno, svu ušteđevinu promijenio u funte, zaradio tamo još nešto para i kad su me zajebali digo sidro i vratio se. Nisam razmišljao o Brexitu i "izgubio" sam dosta na tečajnoj razlici.

Kupovao sam po 9,8 u siječnju ove godine i naravno da po tom tečaju ne bih mogao prodati ni onda već za nekih 9,5. Međutim, danas je funta 8,203 u PBZu (internet bankarstvo) što je u mome slučaju oko 6000kn minusa.

Postavljam pitanje: cut my losses ili čekati da se funta oporavi?

Nekako mi se čini da će, jednom kad Theresa May preda EU komisiji zahtjev za iščlanjenje, funta još više ljosnuti... A opet, a opet...
Funta još nije pala ovo je bila mala korekcija,pad se tek očekuje,rast je teoretski nemoguć
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:29   #7
Teoretski je apsolutno sve moguće.

Recimo, novi referendum, Brexit se ukida nekom odlukom i što onda? Misliš da ne bi ojačala?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:11   #8
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Teoretski je apsolutno sve moguće.

Recimo, novi referendum, Brexit se ukida nekom odlukom i što onda? Misliš da ne bi ojačala?
Ne može se Brexit ukinuti,zo automatski znaći da se ukida demokracija u EU ne bi EU na to pristala.može se izlazak odugovlačiti godinama.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:18   #9
Imam 7000 funti i plače mi se kad pomislim da je bila oko 10,50 ne tako davno, lijepa pušiona. Neće još dugo doći na te razine ako ikad. Bolje ih ne mijenjati sada nego kupovati tamo kod njih. Otići ću tamo na put i spržit sve.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:08   #10
Mislim da na žalost funtu čeka lagano krvarenje (pad, pa pad)
Goldman misli da funta još treba padati:
https://www.efxnews.com/story/34325/...-goldman-sachs

Procjena za GBP/EUR
http://longforecast.com/fx/pound-to-...-and-2017.html
(nemojte se hvatati točnih brojki, nego trenda, koji je silazan)

Naravno, ovo nije nikakav dokaz da će tako stvarno i biti...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:03   #11
Iman 19 000 dolara koje san orocija po tečaju - 5,7 ima 6 godina. Prvih par godina je covik moga dobit lipu kamatu na štednju. 500, 600 dolara kamata i nije bilo loše. Sad se to strmoglavilo samo tako.

Moje pitanje je slijedece. Da li obavit konverziju u kune sad kad se opet dolar malo diga ili pricekati. Citan neke analize da ce se jos malo dolar dignit iducih par miseci. Sad koliko su te analize relenvatne neman pojma.

Konverzija se radi prema kupovnome koji je danas u ST banci - 6,616300. ( velika razlika u odnosu na zse.hr )

Da cujen prijedloge.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:29   #12
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Iman 19 000 dolara koje san orocija po tečaju - 5,7 ima 6 godina. Prvih par godina je covik moga dobit lipu kamatu na štednju. 500, 600 dolara kamata i nije bilo loše. Sad se to strmoglavilo samo tako.

Moje pitanje je slijedece. Da li obavit konverziju u kune sad kad se opet dolar malo diga ili pricekati. Citan neke analize da ce se jos malo dolar dignit iducih par miseci. Sad koliko su te analize relenvatne neman pojma.

Konverzija se radi prema kupovnome koji je danas u ST banci - 6,616300. ( velika razlika u odnosu na zse.hr )

Da cujen prijedloge.
A mijenjao bi zbog štednje u kunama? Ni na kune kamate više nisu nešto a i tečaj kune se može strmoglaviti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:41   #13
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A mijenjao bi zbog štednje u kunama? Ni na kune kamate više nisu nešto a i tečaj kune se može strmoglaviti.
Kad bi prominija danas to bi bilo nekih 125 000 kn od kojih bih predigao 25 000 kn i orocio ostatak u kunama. Mislin da bih mogao dobit 2 % kamatu na orocenu stednju u kunama sta je za dolar nemoguce.

Stalno cekan da se popne na nekih 6,9 ili pak 7,0 ali nikako docekat. Lipo cu prominit uskoro jer je razlika dobra u odnosu dan kad san ga kupija.

Stalno citan analiticare koji predvidaju rast ili pad dolara, bome nisu baš nešto precizni. Ne znan...
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:46   #14
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Kad bi prominija danas to bi bilo nekih 125 000 kn od kojih bih predigao 25 000 kn i orocio ostatak u kunama. Mislin da bih mogao dobit 2 % kamatu na orocenu stednju u kunama sta je za dolar nemoguce.

Stalno cekan da se popne na nekih 6,9 ili pak 7,0 ali nikako docekat. Lipo cu prominit uskoro jer je razlika dobra u odnosu dan kad san ga kupija.

Stalno citan analiticare koji predvidaju rast ili pad dolara, bome nisu baš nešto precizni. Ne znan...
Pa i ja bi sad promijenio a o štednji u kunama ili nečem drugom još bi se dalo razgovarati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:56   #15
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa i ja bi sad promijenio a o štednji u kunama ili nečem drugom još bi se dalo razgovarati.
Kako kroz fondove doći do minjanja po srednjem tečaju ? To mi je prijatelj nešto objašnjavao ali ne razumin to do potankosti...pa ako je ko voljan mi objasniti...
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:11   #16
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Kako kroz fondove doći do minjanja po srednjem tečaju ? To mi je prijatelj nešto objašnjavao ali ne razumin to do potankosti...pa ako je ko voljan mi objasniti...
Više se ne može.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:26   #17
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Imam 7000 funti i plače mi se kad pomislim da je bila oko 10,50 ne tako davno, lijepa pušiona. Neće još dugo doći na te razine ako ikad. Bolje ih ne mijenjati sada nego kupovati tamo kod njih. Otići ću tamo na put i spržit sve.
Sta kukate...ja sam 2000 kupio nesto dollar...i placao 8.3kn...za vrime klintona
..i desi se to sa blizancima...eto proslo 16 godina jos cekam da mi gubitak bude najmanji..

.inace prije par godina dok je uk jos bila u EU...funta je bila 7.8kn...pa nitko nije panicario...

A sta se tice dolera...Otac mi triba prominiti 60000$....on ih je kupio u zlatno doba kad je bio 5.2kn...vec smo dva vlaka popusili....reka san mu da ceka 7kn
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:42   #18
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
A sta se tice dolera...Otac mi triba prominiti 60000$....on ih je kupio u zlatno doba kad je bio 5.2kn...vec smo dva vlaka popusili....reka san mu da ceka 7kn
Ja isto cekan stalno 7 kn da prominen.

Stari ti je lipo tržija na razlici plus kamate, fino fino. Zarada oko 20 000 dolara
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:48   #19
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Ja isto cekan stalno 7 kn da prominen.

Stari ti je lipo tržija na razlici plus kamate, fino fino. Zarada oko 20 000 dolara
Stari nevoli banke...drzi lovu u carapama...tako od kamata nije bilo nista....inace iz kojeg si grada...jerbo ako si u blizini...recimo mogli bi skupa prominiti...sto je veca suma za minjanje to u mjenjacnici dobijes povoljan tecaj
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:51   #20
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Stari nevoli banke...drzi lovu u carapama...tako od kamata nije bilo nista....inace iz kojeg si grada...jerbo ako si u blizini...recimo mogli bi skupa prominiti...sto je veca suma za minjanje to u mjenjacnici dobijes povoljan tecaj
Pa na drzanju u carapi je vec zaradio, ako je kupio 1$ za 5.20, a danas moze prodati 1$ za 6.75.

Kupio je 60.000$ za 312.000kn,
a danas po tecaju za tih 60.000$ dobije 405.000 kn.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.