Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 16:49   #81
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Cemu nezavisnost, zbog toga "sto smo najbogatija regija u Spanjolskoj"

Ne podrzavam, ako oni odu onda komotno mogu sve bogatije regije po svijetu, od Kalifornije, Veneta, Istre, Vojvodine...slijedi niz.
Najbogatija regija s najrazvijenijom industrijom u Španjolskoj. Što da ih muze Španjolska, brod koji tone, kada oni mogu sami sebe uzdržavati i imati taj novac samo za sebe.
Mislim da sad za sad neće to izboriti, a jednom kada se dignu sve separatističke regije za referendum i neovisnost onda će i Katalonija.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 28.09.2014., 16:51   #82
Morti se Evropa vraca ustroju iz srednjeg vijeka -gradovima drzavama...

carina iza svakog brda
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 28.09.2014., 16:58   #83
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Zato su ih zaplašili ,psihološka prijetnja da im samima neće biti dobro. To nije podmuklo?
Nebitno,više poštujem Špansko NE jasno i odlučno nego li englesko ubeđivanje,i skriveni pritisak da se ostane s njima..
Da ne nabrajam po čemu je Engleska sve bogata i na kojem je mjestu u svijetu po bogatstvu, to sam već milijun pura rekao.
A Španjolska, kao što sam i rekao - propada. Masovna nezaposlenost, ekonomska i socijalna kriza. Ne može se nikako mjeriti sa bogatom i razvijenom Engleskom.
Stoga, Škoti sa Englezima mogu samo napredovati ( to su im ovi htjeli reći ), a Katalonci sa Španjolcima samo nazadovati.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 28.09.2014., 17:02   #84
Quote:
Škoti sa Englezima mogu samo napredovati ( to su im ovi htjeli reći ), a Katalonci sa Španjolcima samo nazadovati.
Jesi li posjetio te krajeve ili samo odokativno naklapas?

Ja bih danas potpisao da RH bude u konfederaciji sa Espanjom...
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 28.09.2014., 17:08   #85
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Englezi su isto uradili ali na podmukliji ili možda lukaviji način,Španjolci bar jasno i otvoreno kažu NE!
Englezi su Škotima kao mito za ostanak ponudili federalizaciju Britanije, koja će se i dogoditi u siječnju.
Madrid?
Kataloniji ne nudi ništa, osim bahaćenja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.09.2014., 17:19   #86
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Morti se Evropa vraca ustroju iz srednjeg vijeka -gradovima drzavama...

carina iza svakog brda
e, baš.
upravo se spremam proglasit splitsku republiku s parlamentom na guadeloupi. predsjednica (ja), tajnica (maca), blagajnica (pasica).
antilles is offline  
Old 28.09.2014., 17:45   #87
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Englezi su Škotima kao mito za ostanak ponudili federalizaciju Britanije, koja će se i dogoditi u siječnju.
Madrid?
Kataloniji ne nudi ništa, osim bahaćenja
majki.
prvo. već sam napisala pol. pozadinu ovog referenduma.

drugo.
katalonija ima veliki stupanj autonomije, kao i sve ostale španjolske pokrajine. ne treba im država. niti će fr. i njemačka ikad priznat nekakvu samoproglašenu katalonsku državu (ostali iz eu samo slijede velike).

treće. aj malo na španjolske novine. da ti se razbistri.
antilles is offline  
Old 28.09.2014., 17:49   #88
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
majki.
prvo. već sam napisala pol. pozadinu ovog referenduma.

drugo.
katalonija ima veliki stupanj autonomije, kao i sve ostale španjolske pokrajine. ne treba im država. niti će fr. i njemačka ikad priznat nekakvu samoproglašenu katalonsku državu (ostali iz eu samo slijede velike).

treće. aj malo na španjolske novine. da ti se razbistri.
Treba im država, i žele državu.

I koga boli ona stvar za EU zemlje, ni nas nisu željeli, pa smo u mnogo gorim uvijetima uspijeli se osloboditi strane vlasti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.09.2014., 18:25   #89
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Englezi su Škotima kao mito za ostanak ponudili federalizaciju Britanije, koja će se i dogoditi u siječnju.
Madrid?
Kataloniji ne nudi ništa, osim bahaćenja
Malo je reci da je samo o tome rec. Direktne poruke Skotima da im ekonomska buducnost, ulozi u bankama i slicno nisu zagarantovani ako odu...to je direktna ucena glasacima koja je medijima upucena cak iako ostavimo po strani zakulisne politicke radnje mesecima pred referendum. Zato su mnogi Skoti koristili glavu,a ne srce,ali koristeci glavu pokazali su da se ipak plase Engleza. Pa kome je danas uopste zagarantovana ekonomska buducnost? A Engleska bi na neki nacin ipak volela da ima upliva u ekspolataciji nafte u Severnom moru (izmedju ostalog). Sad su karte opet u engleskim rukama, i mogu deliti kako zele.

Engleska i Spanija uradile su istu stvar samo na dva nacina. Madrid ce koristiti direktnu zabranu referenduma,nece igrati lukavo kao Englezi. Nije dobro po njih,ali ce Katalonci ipak uprkos nastojanju samo zatresti goru a rodice se mis.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 28.09.2014., 18:36   #90
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Malo je reci da je samo o tome rec. Direktne poruke Skotima da im ekonomska buducnost, ulozi u bankama i slicno nisu zagarantovani ako odu...to je direktna ucena glasacima koja je medijima upucena cak iako ostavimo po strani zakulisne politicke radnje mesecima pred referendum. Zato su mnogi Skoti koristili glavu,a ne srce,ali koristeci glavu pokazali su da se ipak plase Engleza..
Ja sam osobno siguran da je ponuda o federalizaciji ipak presudila ovih 5 do 10% birača, jer sam na portalima i temama većinom čuo likove da to koriste kao argument zašto će glasati NE, kao "možemo sjediti na dvije stolice"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.09.2014., 19:42   #91
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Čini se da Španjolci najviše pate od istog političkog prokletstva kao i mi: https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...cd&oe=54C3BFA0


Jedina je razlika u tome što kod njih to prokletstvo traje nešto dulje (od '80-ih).


I možda još bitnije što napokon imaju alternativu za sljedeće izbore (PODEMOS).
španjolcima treba novi franko a ne nekakvi prikriveni komunisti poput tog podemos-a, kao šća nama treba novi vrhovnik a ne sdp ili "progresivni" hdz.
horus is offline  
Old 28.09.2014., 19:49   #92
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
španjolcima treba novi franko a ne nekakvi prikriveni komunisti poput tog podemos-a, kao šća nama treba novi vrhovnik a ne sdp ili "progresivni" hdz.
Diktatori se razvojem informacija i medija ne mogu više pdržavati ni u Siriji, a ne da bi u Europi.

A što Madrid više ponižava Kataloniju, sve ih više ujedinjava
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.09.2014., 19:51   #93
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Malo je reci da je samo o tome rec. Direktne poruke Skotima da im ekonomska buducnost, ulozi u bankama i slicno nisu zagarantovani ako odu...to je direktna ucena glasacima koja je medijima upucena cak iako ostavimo po strani zakulisne politicke radnje mesecima pred referendum. Zato su mnogi Skoti koristili glavu,a ne srce,ali koristeci glavu pokazali su da se ipak plase Engleza. Pa kome je danas uopste zagarantovana ekonomska buducnost? A Engleska bi na neki nacin ipak volela da ima upliva u ekspolataciji nafte u Severnom moru (izmedju ostalog). Sad su karte opet u engleskim rukama, i mogu deliti kako zele.

Engleska i Spanija uradile su istu stvar samo na dva nacina. Madrid ce koristiti direktnu zabranu referenduma,nece igrati lukavo kao Englezi. Nije dobro po njih,ali ce Katalonci ipak uprkos nastojanju samo zatresti goru a rodice se mis.
radi se o tome da su južnjaci poznati po dišpetu. reći južnjaku "bez mene bi ti moglo biti ekonomski gore" i on neće reagirati smireno i vidjet jel bi to moglo biti tako, već će upravo iz inata glasat da se odvoji i poručit "ma što se ti meni prijetiš!!!"

zato španjolska neće dopustit referendum. a katalonci neće imat muda proglasti jednostrano neovisnost.
divizija is offline  
Old 28.09.2014., 23:09   #94
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Zato su ih zaplašili ,psihološka prijetnja da im samima neće biti dobro. To nije podmuklo?
Nebitno,više poštujem Špansko NE jasno i odlučno nego li englesko ubeđivanje,i skriveni pritisak da se ostane s njima..

Snežo, na tvoj komentar mogu samo
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 28.09.2014., 23:12   #95
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Da ne nabrajam po čemu je Engleska sve bogata i na kojem je mjestu u svijetu po bogatstvu, to sam već milijun pura rekao.
A Španjolska, kao što sam i rekao - propada. Masovna nezaposlenost, ekonomska i socijalna kriza. Ne može se nikako mjeriti sa bogatom i razvijenom Engleskom.
Stoga, Škoti sa Englezima mogu samo napredovati ( to su im ovi htjeli reći ), a Katalonci sa Španjolcima samo nazadovati.

Bobo svaka ti je na mjestu...što bi rek'o naš narod, svaka ti dala !
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 28.09.2014., 23:40   #96
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Jesi li posjetio te krajeve ili samo odokativno naklapas?
Kakvo je to pitanje - jesam li posjetio?
Pa pobogu, zato i postoji današnji internet, sve što te zanima - ukucaš i izbaci ti, i informiraš se.
Zar moram direktno tamo otići kako bi nešto saznao?

Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Bobo svaka ti je na mjestu...što bi rek'o naš narod, svaka ti dala !
Hvala prijatelju, i ja tebe gotivim po mnogim tvojim političkim stajalištima.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 29.09.2014., 00:08   #97
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
e, baš.
upravo se spremam proglasit splitsku republiku s parlamentom na guadeloupi. predsjednica (ja), tajnica (maca), blagajnica (pasica).
Ja glasam i navijam za pasicu Jos ako je mjesanka, jooooj!

Mogu li vam ja bit savjetnik za drzavnu blagajnu?

Btw, nadam se da ne bumo zavrsili u buksi zbog separatizma

__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 29.09.2014., 17:05   #98
Prema posljednjoj anketi PODEMOS je već na 20,4% !
http://www.libertaddigital.com/espan...oe-1276529376/


Mainstream kvaziljevica (PSOE) i kvazidesnica (PP) na aparatima.
Ovcoder is offline  
Old 29.09.2014., 17:37   #99
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Diktatori se razvojem informacija i medija ne mogu više pdržavati ni u Siriji, a ne da bi u Europi.

A što Madrid više ponižava Kataloniju, sve ih više ujedinjava
divota za vidit kad kakti domoljubi/rodoljubi koriste iste laži i etiketiranje poput nekakvih kvaziliberala.
horus is offline  
Old 29.09.2014., 20:32   #100
Nadležni MODERATOR je pogriješio prebacujući moje i još neke postove na ovu temu.

Ja sam pisao isključivo o španjolskoj nacionalnoj političkoj sceni na temi o Kraljevini Španjolskoj, a ne o Kataloniji i jednostranom referendumu.
Ovcoder is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.