Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 22:39   #1
degeneracija makule

da li netko zna za nešto što može zaustaviti ili poboljšati degeneraciju makule, suhi oblik. Molim vas savjet, hitno je
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:57   #2
Quote:
keti 13 kaže: Pogledaj post
da li netko zna za nešto što može zaustaviti ili poboljšati degeneraciju makule, suhi oblik. Molim vas savjet, hitno je
Unos antioksidansa može usporiti degeneraciju makule, slijedeća faza degerenacije makule može biti stvaranje mrene koja se može ukloniti operacijom.Problem degeneracije makule je nekontrolirano stvaranje krvnih žila koje se mislim uništavaju avastinom, ali tek kad bude mokra. Inače degeneracija makule se stvara kod starijih osoba, ako je osoba mlađa a ima degeneraciju makule, trebalo bi napraviti kompletan MR pregled glave, da nebi slučajno bio kakav tumor.Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Jer mi je pok majka imala dijagnozu degeneracije makule, da bi nakraju bio otkriven tumor na mozgu. Nema nekog adekvatnog liječenja za tu dijagnozu, ali postoje neke klinike koje liječe degeneraciju makule filtriranjem krvi i dodavanjem antioksidansa.
dalmos77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:21   #3
Hvala ti, sretna sam da postoje forumi i osobe koje svoja iskustva žele podijeliti. Pozdrav
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:17   #4
Mrena je zamućenje leće u oku i nema veze s makulom. Suha makularna degeneracija ne prelazi (na sreću) nužno u mokru formu (koja se liječi injekcijama avastina u oko). Tumor mozga i makularna degeneracija nisu povezani, može postojati samo slučajna koincidencija i MR glave nikako nije u diferencijalno dijagnostičkom algoritmu za makularnu degeneraciju.
Tek toliko, da unesemo malo činjenica na ovu temu.
huios is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 02:19   #5
Quote:
huios kaže: Pogledaj post
Mrena je zamućenje leće u oku i nema veze s makulom. Suha makularna degeneracija ne prelazi (na sreću) nužno u mokru formu (koja se liječi injekcijama avastina u oko). Tumor mozga i makularna degeneracija nisu povezani, može postojati samo slučajna koincidencija i MR glave nikako nije u diferencijalno dijagnostičkom algoritmu za makularnu degeneraciju.
Tek toliko, da unesemo malo činjenica na ovu temu.
loše barataš činjenicama. Nisam stručnjak na ovom području ali zdrava logika ti može reći istinu. Za početak objasni nam što je to VEGF i koja je njegova povezanost sa makularnom degeneracijom. Kako to da avastin služi i za liječenje tumora na mozgu,raka debelog crijeva ,bubrega a i za liječenje makularne degeneracije(logika ti govori blokira VEGF).Iako nisam povezao te dvije dijagnoze, ima povezanosti. Pa naravno da MR nije sredstvo za dijagnozu makularne degeneracije ali može biti sredstvo za otkrivanje tumora tako da se izbjegne kriva dijagnoza "makularna degeneracija" po gotovo kod osoba mlađih od 60 godina.
dalmos77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 00:09   #6
Moj pokojni djed je patio od tog problema. Dobro se sjecam kad sam ga pratio na Rebro na te injekcije avastina, koje su pomogle samo privremeno, problem je u tome sto mora proci nekoliko mjeseci izmedju injekcija (bar su tako tvrdili gore na Rebru), stanje se nakon injekcije privremeno popravi, ali s vremenom, nakon mjesec dana cca, opet se sve vraca na staro, bar je tako bilo u njegovom slucaju.
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:05   #7
Ima li netko svjeze iskustvo s injekcijama avastina?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:21   #8
ja sam tražio rješenje za oko - skidao sam pred 20-ak god dioptriju i oko me povremeno nesnosno boli - približno svakih 10 dana - liječnik u bolnici mi je za svu tu muku prepisao neke "umjetne suze" koje naravno nisu uopće pomogle - ja sam svoj problem riješio s uljem od konoplje i 8 vrsta eteričnih ulja - s time mažem po oku nemilosrdno (ode toga i u oko) barem jednom dnevno - i više nema boli.
tražeći to, naletio sam na neki "članak" o mrenama i spomenuli su isto kapanje hladnog prešanog ulja u oko - sjećam se samo da nije neko uobičajeno ulje tipa maslinovo, sezamovo, sucokretovo...
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:11   #9
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
ja sam tražio rješenje za oko - skidao sam pred 20-ak god dioptriju i oko me povremeno nesnosno boli - približno svakih 10 dana - liječnik u bolnici mi je za svu tu muku prepisao neke "umjetne suze" koje naravno nisu uopće pomogle - ja sam svoj problem riješio s uljem od konoplje i 8 vrsta eteričnih ulja - s time mažem po oku nemilosrdno (ode toga i u oko) barem jednom dnevno - i više nema boli.
tražeći to, naletio sam na neki "članak" o mrenama i spomenuli su isto kapanje hladnog prešanog ulja u oko - sjećam se samo da nije neko uobičajeno ulje tipa maslinovo, sezamovo, sucokretovo...
Jel te oko baš boli iznutra, kao zaostala posljedica operacije, ili više bol od peckanja zbog slabog rada suznih kanala, trenja kapaka i oka zbog nepodmazivanja oka, suhog i crvenog oka?

Gdje si našao podatke o kapanju raznih ulja u oko ?
Koja ulja i kako djeluju otprilike?

Oblog kamilice može pomoći kod upale oka, ječmenca i sl. , ali inače isušuje oko , pa za ovo ne preporučujem.

Jesi li probao obloge na oko jakog čaja plavog različka i valerijane-prava stvar.

Mazanje kuteva očiju, kože do oka, nikako direktno u oko rosopasom?

Metode dr.Shulze za liječenje oka-ispiranje oka jakim biljnim tinkturama, poticanje na rad i dreniranje suznih kanala čime se odvodi "otpad" iz oka, te se postiže bolja cirkulacija u samom oku?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 11:23   #10
@Rorion
oko je bolilo baš iznutra - negdje duboko . probao sam obloge od kamilice , ali ništa, a bol je bila nesnosna - nisam koristio nikakve tablete protiv bolova, a niti bi ih išao kupiti. onda sam počeo s eteričnim uljima - izravno sam mazao na kapak ( mentu nikako ne mazati - užasan osjećaj). pa sam počeo razređivati s uljem čkalja - hladno tišnjeno i jestivo je - ne ona kozmetička "ulja" tipa "čičkovo ulje za kosu". nabavljeno u švici i piše "distel oel". sada sam prešao na konopljino i ne moram mazati više niti svaki dan - jednom tjedno. uglavnom mažem navečer, jer se pojača dotok krvi u područje oka pa je dosta dugo "crveno".uglavnom riješio sam se boli - da sam onda znao ovo što danas znam, sigurno nebih išao na tu operaciju. poslije kad sam čuo još onaj slučaj iz dugog sela - stvarno sam olako išao u to.
ovo s kapanjem - ima tome davno da sam našao tu uputu, budući me nije zanimalo , samo sam preletio. ako se sjetim, napišem - možda ga čak imam u svojoj uljoteki.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:59   #11
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
@Rorion
oko je bolilo baš iznutra - negdje duboko . probao sam obloge od kamilice , ali ništa, a bol je bila nesnosna - nisam koristio nikakve tablete protiv bolova, a niti bi ih išao kupiti. onda sam počeo s e.
Da, još bi si potencijalno navukao druge probleme s tabletama.
Lijepo je čuti da si je netko uspio pomoći prirodnim jednostavnim metodama.

Znači ulje konoplje može biti od pomoći.
Ako se sjetiš nekih još detalja samo napiši, možda još nekome pomogne.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:25   #12
ostavio sam link na sivoj mreni - ricinusovo ulje , ipak.

ps. nije samo konopljino ulje - ono je samo kao temelj, a eterična ulja su ta koja su mi pomogla . kako znam ? kad ne stignem napraviti smjesu ili zaboravim kupiti eterično ulje , onda samo namažem konopljinim uljem, ali se nakon mjesec dana bol vrati - ne onako intezivna, ali "osjetim" oko .
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:25   #13
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
ostavio sam link na sivoj mreni - ricinusovo ulje , ipak.

ps. nije samo konopljino ulje - ono je samo kao temelj, a eterična ulja su ta koja su mi pomogla . kako znam ? kad ne stignem napraviti smjesu ili zaboravim kupiti eterično ulje , onda samo namažem konopljinim uljem, ali se nakon mjesec dana bol vrati - ne onako intezivna, ali "osjetim" oko .
Ricinusovo ulje je odlično za obloge, grijanje i prokrvljenost bilo kojeg djela tjela. Dr. Richard Shulze ga je koristio kao oblog, za gotovo sva obolijenja sa uspjehom, kao segment cjelokupne terapije.
Inače su ljudi skeptični koristiti biljne pripravke, pogotovo na oku, no na inekcije masovno idu, paradoks.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.