Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2014., 13:30   #21
Smile

Pozdrav,
relativno sam nova na forumu i na dijalizi cca 9 mj.Nakon 28godina dijabetesa tipa 1 otkazali su mi i bubrezi.35 mi je godina.Živim u Osijeku.Još nisam na listi a trebam na transplantaciju i bubrega i gušterače u KB Merkur.Obavila sam PTO ali moja liječnica stalno traži da neke nalaze ponavljam prije slanja papira pa to nikako da završim...Trebam nečije iskustvo tko prolazi isto što i ja ili tko je prošao...zanima me koliko se čeka na listi?Kad se papiri pošalju za Merkur,koliko prođe prije razgovora s liječnicima?Ako je netko bio u merkuru na transplantaciji zanima me kakvi su tamo,čula sam da su jako spori ali meni se ovi moji(doktori) čine spori pa...Kako se nosite ili kako ste se nosili sa žeđi?Mislim da sam psihički žedna,dovoljno da odem oprati ruke i sam dodir s vodom me čini žednom tako da bi najradije gurnula glavu u umivaonik...Ako itko pročita(s obzirom da je tema dosta stara)i ima neki savjet,molila bi da mi se javi...Lijep pozdrav i svako dobro...
Vicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 17:25   #22
poruka

Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Gledala sam da nema ova tema pa je otvaram,nažalost ima nas dosta,i ja sam nedavno završila na dijalizi pa sam željela da ovim putem razmijenimo iskustva i da pomognemo jedni drugima.i evo ja kao stari forumaš sada na ovoj temi umjesto na računovodstvu.Pa javite se
Za nas počinje jedan sasvim drugačiji život.
Dobar dan.Javljam se prvi put jer imam tisucu pitanja i problema s dijelizom mog supruga.On naime jako tesko podnosi dijalizu,stalno spava,slabo jede,ima bolove u prsima itd.Zelim mu pomoci ali od doktora nema koristi tako da molim savjet i misljenje jer mi je sve to novo.Hvala
DunjaPenezici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 10:52   #23
Dijaliza, promjena bolnice, rizik

Pozdrav , neznam kome da se obratim ali situacija je sljedeća... Zbog hitne koja obuhvaća i manju bolnicu , osoba je dužna promjeniti bolnicu jer hitna ne vozi više u bolnicu gdje je pacijent dosad zbrinut i primao dijalizu !!
Znači tamo je sve bilo glavno, a sada ovdje je samo zbog dijalize,... ali kako pacijent pripada rizičnoj grupi ljudi, brojne operacije, komplikacije, itd.. da skratim priču...
Zanima me da li je netko imao takav slučaj ?? I da li se na temelju te neke rizičnosti pacijent može žaliti i tražiti premještaj opet nazad kod svojih doktora koji su ga dosad pratili, dijalizirali i sve potrebno ??
Kakva su prava pacijenta takvih ?? Može li pacijent na temelju bolničke papirologije svojih bolesti ipak nešto poduzeti da dobije hitnu da se vrati nazad ??
Hvala puno na odgovoru... može i PP !!!
LauraFlores26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:24   #24
Pozdrav svima. Nadam se da ne smeta sto ovdje pisem jer nema otvorenog foruma za transplantirane.
Suprug od 16-te godine imao dijabetis Tip 1, 3 godine bio na peritonejskoj dijalizi i prije dvije godine transplantiran (bubreg i gusteraca). Za sada je sve ok ali ima jedan veliki problem,ustvari meni ogroman problem koji se vuce vise od 8 godina. Problem je analna inkontinencija. Odbija ici neurologu ili vec kome treba ici, doktorima uvijek govori da je stolica uredna a uvijek je proljevasta. Uvijek vjesto izmanipulira i mene i doktore a mene dovede do toga da se sramim sto sam mu ista rekla. Njemu je sasvim normalno da se ukaki u krevetu i isprlja poslije sve do kupatila. Ocajna sam i ne znam vise sta da radim. Za pelene nece ni da cuje. Znam da je i njemu to psihicki tesko prihvatiti iako to ne pokazuje. Ali ja vise ne znam sto ciniti. Ima li iki slican problem?
AnaLuna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 22:36   #25
Dijaliza

Evo da se i ja javim s svojim iskustvom
Dijabeticar 17 god
Prije 2 god poceli problemi s bubrezima i eto prekojucer poceo s dijalizom

Posto je bilo brzinski odluceno
Stavili su mi kateter blizu vrata preko kojeg me dijaliziraju
I naravno sad sljedi odluka o dijalizi
Hemodijaliza ili peritonejska
Svi mi govore posto sam mladja osoba (32 god) da krenem na peritonejsku
Molim neka vasa iskustva
Hvala
Brletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 19:22   #26
Evo da se i ja prikljucim. Skoro sam 2 godine na peritonejskoj dijalizi. Prije toga sam dobro zagrijao stolicu i istrazio koja dijaliza MENI ODGOVARA. Dakle, mislim da prvo moras se upoznati sa obje vrste dijalize i uklopiti sa svojim okolnostima odnosno potrebama.
Ja osobno sam odlucio za peritonejsku jer imam vecu slobodu hrane i pića, bolje te ocuva ako mozes na transplantaciju, jer se dijaliziras svaki dan a ne svaka 2 ili 3 dana kao na hd. Isto tako ja dosta putujem. Samo ubacim sebi u gepek pribor za dijalizu, koji moze uglavnom stati u jednu kutiju a otopinu samo javim Zagrebu gdje da mi dostave, gdje god u hHR ili EU. E da, i na peritonejskoj mozes biti samo 5, 6 godina jer vremenom dodje do zadebljanja trbusne maramice koja filtrira krv, pa ako se do tada ne transplantiras, ne gine ti hemodijaliza.
r.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 19:41   #27
Quote:
Brletina kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim s svojim iskustvom
Dijabeticar 17 god
Prije 2 god poceli problemi s bubrezima i eto prekojucer poceo s dijalizom

Posto je bilo brzinski odluceno
Stavili su mi kateter blizu vrata preko kojeg me dijaliziraju
I naravno sad sljedi odluka o dijalizi
Hemodijaliza ili peritonejska
Svi mi govore posto sam mladja osoba (32 god) da krenem na peritonejsku
Molim neka vasa iskustva
Hvala
Poslao sam dolje odgovor, ali po datumu vherujem da si vec morao odluciti.
r.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 15:19   #28
Pozdrav, koje sve bolnice u Zg nude peritonealnu dijalizu? Upravo smo se neugodno iznenadili sto je na Svetom Duhu nema
__________________
I am Jack's complete lack of surprise.
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.