Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 18:09   #1941
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
40 dana danas, takodjer skroz bez kriza, prodje mi kroz glavu ali sve je to toliko kratko,...vec mi se stvorila rutina bez nikotina i to uvelike olaksava stvari
Slazem se sa gore naposanim, skidanje s duhana je 3-4 puta lakse nego sa industrijske cigarete.

Ostanite jaki i nemojte povuci vise niti jedan dim.

Poslano sa Tapatalk
jadre_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:29   #1942
Quote:
jadre_st kaže: Pogledaj post
ja san i sad san sjebana..i neman opravdanja
ma daj, nemoj si predbacivati..zasrala si i ok, kaj je tu je, jel možeš promijeniti? ne možeš..nećemo dramit za stvarima koje su se desile i koje više ne možemo promijenit..
idemo dalje..

prestala opet ili ćeš još malo pušiti pa onda prestati? u kakvoj si fazi sada?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:46   #1943
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Meni su zbog zdravlja savjetovali da povecam unos vitamina I prestanem pusiti, inace imam problem sa vidom. Pusim vec 9 godina manje od kutije dnevno nekih 10 do 15. Problem je sto ja obozavam pusit kad sam bila dijete jedva s cekala porast da pocnem pusit jer eto to mi je bas kul, cak mi ljudi govore da mi cigareta stoji ipak osjecam krivnju jer pusim I probala sam prestat bezbroj puta posljednji put sam izdrzala cak 3 mj onda me uhvatilo neko ludilo gdje bih se mislim bacila s balkona da nisam zapalila. Sad opet moram prestati zbog vida, ali najgori dio je sto to dozivljavam kao tugu, jad I odricanje I smatram sretnicima one sto mogu I dalje pusit. Plan mi je da se sopam raznim vocem I povrcem jer mi se cigareta generalno nakon istih ne pusi, posebno mi jeje gadna poslije jabuke. Za dalje cemo vidjet. Inace danas je drugi dan kako sam kao prestala I nisam zapalila nijednu.
Evo me i nakon 3.5 mjeseca i dalje ne pušim, niam imala nikakvih problema, prihvatila sam prestanak kao nešto što se mora i bok. Sad sam u fazi promjene posla ova sedmica mi je bila užasno stresna i svako malo mi je padallo na pamet kako bi baš super bilo zapalit. Popušit neću jer ne smijem zbog zdravlja, ali eto lakše mi je kad negdje kažem da mi je teško.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:55   #1944
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Evo me i nakon 3.5 mjeseca i dalje ne pušim, niam imala nikakvih problema, prihvatila sam prestanak kao nešto što se mora i bok. Sad sam u fazi promjene posla ova sedmica mi je bila užasno stresna i svako malo mi je padallo na pamet kako bi baš super bilo zapalit. Popušit neću jer ne smijem zbog zdravlja, ali eto lakše mi je kad negdje kažem da mi je teško.
Bravo, samo pozitivno guraj dalje


Poslano sa Tapatalk
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:43   #1945
Evo i mene, prestala pusiti 01.12. dobila bronhitis, nisam pusila 5-6 dana i kad sam ozdravila jednostavno nisam nastavila.. Poklekla jednom na Staru godinu, zapalila jednu i to je to, nije mi bas pasalo vise nisam..
Ali imam kako sam procitala online "smokers flu"; znaci kasljem ko konj ima nekih tjedan dana, bole me pluca, suho grlo, kosti me bole hahaha kao neka stara zena.
Kazu da to treba pregrmiti, da se pluca ciste na taj nacin a moj pusacki staz je pozamasan; 17 godina kutija i pol dnevno
Martina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:16   #1946
da vam malo vadim mast-10 mjeseci
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:51   #1947
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
da vam malo vadim mast-10 mjeseci
Bravo, svaka cast!
Martina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:05   #1948
Quote:
Martina1234 kaže: Pogledaj post
Bravo, svaka cast!
Martina, meni je ta faza iskasljavanja trajala intenzivno oko mjesec dana. Puno mi je pomagalo vjezbanje. Kao da bi iziritirala pluca, ali onda bi i nekog vraga iskasljala pa bi bilo bolje. Meni se na neki cudan mazohistican nacin svidjao taj osjecaj. Inatljivo sam se svadjala s plucima kako nece dobit taj glupi ovisnicki nikotin za kojim naocigled vape: Nekako sam po tom barem imala osjecaj promjene.

Cak mi je opasniji dio bio kad je to prestalo, u mojoj glavi je tad bilo:
- Pa i nije bilo strasno bit malo i bez cigarete (a jest, pise i na ovim stranicama)
- Vidis da mogu ja prestat kad god hocu (a ne mogu)
- Od samo par dimova mi nista nece bit (a hoce, tako sam vec 1x zeznula)
... i tako dalje...
Uglavnom onda doslovno je dalje bilo kao da mi vrazicak stoji na ramenu i svadja se sa mnom.

U svim varijantama pomagalo mi je kad sam znala sto ocekivati. Sretno!


@Zvonko, bravo! Kao da je jucer pocelo brojanje, bas nekako vrijeme leti... Svaka cast!
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:20   #1949
Quote:
jadre_st kaže: Pogledaj post
ja san i sad san sjebana..i neman opravdanja
Malo tko je baš uspio iz prve prestati, posebno nakon godina pušenja. Nemoj da te to obeshrabri, nadam se da si opet krenula sa nepušenjem.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:47   #1950
Jučer ili danas mi je 2 godine kako sam prestao pušiti.Eto samo da se javim i pozdravim onog š...a U prolazu
teppic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:42   #1951
Pozdrav svima,
evo danas 18-i dan bez cigareta.
Osjećam se odlično, nemam krize, idem u kafiće gdje se puši i testiram se.
Naravno da sam uvela još neke promjene u život - počela sam intenzivno trenirati, tako da mi cigareta stvarno ne pada na pamet.

Sretno svima nama
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:53   #1952
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
evo danas 18-i dan bez cigareta.
Osjećam se odlično, nemam krize, idem u kafiće gdje se puši i testiram se.
Naravno da sam uvela još neke promjene u život - počela sam intenzivno trenirati, tako da mi cigareta stvarno ne pada na pamet.

Sretno svima nama
Samo je ustrajnost bitna. Super je što ne mijenjaš navike odlaska u kafiće ili druženja, to je dobar znak da odbacuješ ono suvišno iz života, a da se opet ne zatvoriš u kuću i ne grizeš nokte cijeli dan.

Sve što moraš napraviti je ne zapaliti više nijednu nikad, ako ti dođe triskaj se, reci prijateljima da ti ne daju, razglasi svima da si prestala i da je to teško sranje tako da ti je što teže casually zapaliti ipak jer će te biti sramota.

Samo dajem ideje, na tebi ja na kraju koju ćeš taktiku izabrati i što tebi paše. Samo zapamti da je jedino bitno da ne pušiš jer te to instant baci natrag na kutiju-dvi ili na koliko si već bila. Iskušenja će biti, 18 dana je ništa, stigneš se još lako vratiti na staro ako ne paziš. Sretno.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 07:33   #1953
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Samo je ustrajnost bitna. Super je što ne mijenjaš navike odlaska u kafiće ili druženja, to je dobar znak da odbacuješ ono suvišno iz života, a da se opet ne zatvoriš u kuću i ne grizeš nokte cijeli dan.

Sve što moraš napraviti je ne zapaliti više nijednu nikad, ako ti dođe triskaj se, reci prijateljima da ti ne daju, razglasi svima da si prestala i da je to teško sranje tako da ti je što teže casually zapaliti ipak jer će te biti sramota.

Samo dajem ideje, na tebi ja na kraju koju ćeš taktiku izabrati i što tebi paše. Samo zapamti da je jedino bitno da ne pušiš jer te to instant baci natrag na kutiju-dvi ili na koliko si već bila. Iskušenja će biti, 18 dana je ništa, stigneš se još lako vratiti na staro ako ne paziš. Sretno.
Hvala na dobrim savjetima, dosta toga sam već primjenila
Naravno da bi me bilo sramota da zapalim, a svima trubim kako sam prestala.
Dobro je to što nemam potrebu, ali sam sigurna da će mi se dogoditi situacija koja će me možda tražiti cigaretu.....ako tu uspijem, onda sam na konju
Svi oko mene su me prvo sprdavali da ja to ne mogu, i baš u inat svima neću zapaliti. Sada me već podržavaju.
Idemo dalje
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:17   #1954
......

Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Malo tko je baš uspio iz prve prestati, posebno nakon godina pušenja. Nemoj da te to obeshrabri, nadam se da si opet krenula sa nepušenjem.
sada nisan naglo...pomalo..sa kutije mic po mic smanjivat..juce 8 danas 6 s tim da nisan nego 3...al tek je 4 ure..nekriziran naravno ka 1. put al se gusim i lose mi je da neznam ni jeli bi zapalila ili rigala na pomisao da cu zapalit..cudnovato...
jadre_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:55   #1955
Ex smokeri gdje ste? Zamrla nam tema

Poslano sa tapa
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:35   #1956
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Ex smokeri gdje ste? Zamrla nam tema

Poslano sa tapa
Išli su zapalit svi.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:58   #1957
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Ex smokeri gdje ste? Zamrla nam tema

Poslano sa tapa
Cekamo priljev mladjih snaga. Ja mislila gorit ce tema nakon nove pa corak. Cccc nisu ni novogodisnje odluke sto su nekad bile

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:40   #1958
Kod mene na poslu se pokrenula lavina prestanka pušenja – kroz godine dosta je već prestalo ali nas hrabrih 7-8 ostalo je vjerno do kraja – prije 2 mjeseca odustajem i povlačim se u osamu (bez druženja sa starim kolegama pušačima s kojima sam kroz godine zajedničkog pušenja pod pauzama razvio prijateljski odnos) nebili se odupro zlu. Sada kada je ovisnost stavljena u sferu „bivša ovisnost“ polako sam se vratio druženju s njima – pod pauzama izađem van i dok oni puše ja ih trolam sa parolama „pa što vidite u tim otrovima“, „ah što je zrak fin sada kada ne pušim“ i tako slično kao neki herbalajf ugnjetavač – znam da ih živciram ali nisam si mogao pomoći – jednostavno volim trolat. I sad u zadnja dva-tri tjedna prilaze mi i ponosno izjavljuju „i ja sam prestao/la“ – valjda su vidjeli kako sam uspio i da nije toliko teško pa i oni odlučili – ostala su još 2-3 mohikanca vani,….. a kad se sjetim kada sam počeo raditi prije 10ak godina pušilo nas je jedno 20.
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 01:50   #1959
pozdrav !

prosle godine sam se tu javila jer sam imala namjeru prestat pusit, ali svaki put bi moj mali karakter odmahnuo rukom i rekao 'ko ga sisa, aj da ja zapalim'

ono, niko me vise ne shvaca ozbiljno kad kazem 'od sutra stvarno prestajem' al sta cu, ja volim pusit, pa onda nek' crknem, jel tako ?

e pa, nije !

treba covjek bit sretan ako je zdrav, a ne unistavat svjesno sebe i sve oko sebe tim smrdljivim govancetom (ovo ja i sebi trubim, da ne bude da solim pamet)

volim dimit, al mrzim sve sto ide uz to, taj smrad ... o boze, koji smrad ! ono, smrdis iz usta yebote, nema veze sto peres zube redovito - smrdis, covjece !

uglavnom, danas je tek 4. dan mog prestanka, trajnog, ja se iskreno nadam, jer ovaj put recenicu 'volim dimit' mijenjam za 'volim sebe'

a ti, cigareto moja mala, ti koja si mi bila lazno drustvo, onaj podmukli neprijatelj koji vreba iza kantuna - mos se lagano ic pusit ... dalje od mene

e !
__________________
zen
ocelotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 01:11   #1960
Evo da se pohvalim kako ne pušim od 20. prosinca prošle godine. Pušio sam skoro 7 godina, ali učestali kašalj (iako mi je na spirometriji utvrđeno kako nemam nikakvih problema) je učinio da pokušam prvi put prestati prošle godine u 7. mjesecu.

Izdržao sam dva mjeseca (doduše u ta 2 mjeseca sam popušio 4 cigarete) i nakon tog otišao na jednu međunarodnu studentsku konferenciju i tu posustao i pogriješio te nastavio pušiti.

Znao sam da sam napravio veliku pogrešku i odlučio ponovno pokušati i vjerujem da je ovaj put to to.. Počeo mi je smetati sami miris cigareta, a kada sam pod stresom nisam ni blizu da zapalim ili išta. Sredinom ovog mjeseca sam opet bio na jednoj konferenciji, no nisam ni pomislio da zapalim cigaretu tako da sam siguran da više nema nikakve šanse da ponovno zapalim cigaretu.

Uredno mogu ići u kafiće gdje se puši (iako mi smeta dim, ali većina društva su mi pušači pa..), ne osjećam potrebu za cigaretom nakon jela niti uz kavu te kada sam pod stresom apsolutno nemam nikakvu potrebu da zapalim cigaretu.

Istina da sam dobio 2-3 kile jer sam počeo malo više jesti, ali već će se to skinuti.

Jedino što me brine što se kašalj malo smanjio, ali nije skroz nestao. Nadam se da će s vremenom nestati..

Zadnje uređivanje 12345le : 29.01.2018. at 01:26.
12345le is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.