Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 09:42   #1
Fiskalizacija za developere

Pozdrav,
S obzirom da se gasi forum na codeplexu, evo mjesta gdje možemo postavljati upite. Pa pitajte ako šta treba.
Nike. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:54   #2
Poz, mislim da se kompletan projekt premjesta na neki drugi server ili nesto....Ovdje bi bila zbrka
BusterPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:23   #3
Super, ako neko bude imao info o novom serveru neka objavi da možemo nastaviti komunikaciju po potrebi ...
Nike. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 18:41   #4
A pa možete ovjde šta god oćete. Napravite par tema i udri.
Ako vam treba pomoć oko "veselih" korisnika samo mi javite na PM.

i tako je prazan podforum.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:24   #5
Bok svima.

Da li ima netko informaciju zašto fiskalizacija danas ne prolazi od 17h?
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:52   #6
Quote:
DJigli kaže: Pogledaj post
Bok svima.

Da li ima netko informaciju zašto fiskalizacija danas ne prolazi od 17h?
Pao je CIS poslužitelj (i ePorezna). Naravno, od njih ni mu ni bu, stoka.
matija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:37   #7
Naravno da ne radi i da to ne objavljuju. A meni zvrnda telefon i pitaju zašto ne radi a tek su promjenili certifikat
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:17   #8
Pozdrav svima na novoj adresi

Objavljeno danas na stranicama PU.

Quote:
Objavljeno: 02.01.2018
Fiskalizacija – nova verzija Tehničke specifikacije za korisnike v1.6.

​Objavljujemo novu verziju Tehničke specifikacije za korisnike v1.6. koja je izmijenjena zbog novosti u testnoj okolini od 1. siječnja 2018. – manja izmjena metode za provjeru računa u testnom okruženju. Sukladno novom Zakonu o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma (NN 108/17) izvršena je manja promjena metode za provjeru računa u testnom okruženju i tehničke specifikacije fiskalizacije.
cvrcak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:13   #9
Eto ga - to će biti posljednji čavao u lijesu Islamske države koja se dosada financirala isključivo krivotvorenim gotovinskim računima u Hrvatskoj. Sad više ne mogu 105 već samo 75 tisuća zamračiti po računu u Lidlu.
PBDudek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:27   #10
sto se promijenilo u odnosu na staro ?


Quote:
cvrcak7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na novoj adresi

Objavljeno danas na stranicama PU.
bborovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:37   #11
Ovo što je kolega gore napisao, promjena limita za naplatu u gotovini.

Quote:
SPNFT
Članak 55.
(1) Pravna ili fizička osoba koja obavlja registriranu djelatnost u Republici Hrvatskoj ne smije primiti naplatu ili obaviti plaćanje u gotovini u vrijednosti od 75.000,00 kuna i većoj.
(...)
cvrcak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:46   #12
Pokušao sam poslati na testni server više nego dupli max. Iznos i uredno sam dobio Jir. To bi trebalo značiti da nema ništa novog, kasnije će dolaziti kazne..
Ako netko ima ideju, bilo bi lijepo da to podjeli sa nama koji nismo sigurni, kako će netko tumačiti Čl.. zakona.
DudekZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:52   #13
Quote:
DudekZ kaže: Pogledaj post
Pokušao sam poslati na testni server više nego dupli max. Iznos i uredno sam dobio Jir. To bi trebalo značiti da nema ništa novog, kasnije će dolaziti kazne..
Ako netko ima ideju, bilo bi lijepo da to podjeli sa nama koji nismo sigurni, kako će netko tumačiti Čl.. zakona.
Sumnjam da će biti odbijena fiskalizacija takvog računa. Nije bila ni prije.
U testnoj okolini možete poslati provjeru računa, pa u odgovoru dobiti obavijest o grešci ako takva postoji.
Nisam isprobavala od kad su promjene.

Ako želite izbjeći takve greške, stavite ograničenje ili bar upozorenje u svoju aplikaciju.
cvrcak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:26   #14
Meni je i dalje nevjerojatno da u CIS nije implementiran sustav kontrole poput provjere poslovnice (table call) ili max. iznosa prije fiskalizacije (regex).
matija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:43   #15
Sve sam više uvjeren da je taj software radio neki vanjski suradnik jer takve stvari nije teško implementirati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:29   #16
Sa stranica porezne uprave:
Quote:
01.03.2018
Obavijest obveznicima fiskalizacije – Istek poslužiteljskog certifikata
​Obavještavamo obveznike fiskalizacije sukladno zakonskoj regulativi EU da 07. lipnja 2018. godine ističe valjanost poslužiteljskog certifikata Porezne uprave cis.porezna-uprava.hr koji se koristi i u produkcijskoj okolini sustava fiskalizacije.

Novi poslužiteljski certifikat će se u četvrtak 07. lipnja 2018. godine implementirati na strani sustava Porezne uprave.

Obveznici će javni ključ novog certifikata moći početi preuzimati prije njegove zamjene, od 21. svibnja 2018. godine kroz FINA tražilicu certifikata (http://rdc.fina.hr/certificate-search/) ili na Internet stranici Porezne uprave.

Preporučamo obveznicima da se za pomoć pri preuzimanju i pohrani javnog ključa poslužiteljskog certifikata obrate proizvođaču/održavatelju programskog rješenja za fiskalizaciju kojeg koriste i/ili svojoj IT podršci jer u suprotnom, nakon zamjene certifikata na Centralnom poslužitelju Porezne uprave će im biti upitna fiskalizacija računa.

Novi produkcijski certifikat će imati dulji serijski broj, a trebat će kod implementacije pripaziti i na različit DN od postojećeg u slučaju da korisnički sustav ovisi o tom podatku certifikata.

Prije isteka poslužiteljskog certifikata produkcijskog sustava izvršit će se obnova poslužiteljskog certifikata testnog sustava Fiskalizacije cistest.apis-it.hr 02. svibnja 2018. godine gdje će se nadolazeća promjena moći testirati.

https://www.porezna-uprava.hr/Lists/...lovnica%2Easpx
cvrcak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 09:34   #17
Šta to znači za nas proizvođače aplikacija?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 12:29   #18
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Šta to znači za nas proizvođače aplikacija?
To znaci da je od 07. lipnja 2018.

__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:53   #19
Mislim da je to opet onaj certifikat s kojim CIS potpisuje svoje odgovore na naše zahtjeve, pa su u pitanju samo ona rješenja koja provjeravaju potpis odgovora. Ili griješim?
PBDudek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:21   #20
Quote:
PBDudek kaže: Pogledaj post
Mislim da je to opet onaj certifikat s kojim CIS potpisuje svoje odgovore na naše zahtjeve, pa su u pitanju samo ona rješenja koja provjeravaju potpis odgovora. Ili griješim?
Ne, to je rdc cerifikat koji se dosad već par puta mijenjao. Mislim da jednom nije trebalo ništa mijenjati ni u programu ni kod korisnika, ali je jednom bila panika kad je svim korisnicima trebalo instalirati nove rdc certifikate. Mislim da je to bilo u 6. mjesecu 2015. ili 2016.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.